Liga mistrů - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Maribor : Sevilla - 6. prosince 2017   20:45

Maribor
Maribor
10' Tavares (Milec)
1:1
(1:0)
Sevilla
75' Ganso  (Correa)
Maribor
Handanovič – Milec, Šuler, Billong, Viler – Vrhovec – Bajde, Pihler (79. Vršič), Kabha, Bohar (90. Hotič) – Tavares (C).
Cotman – Ahmedi, Hotič, Vršič, Derviševič, Kramarič, Palčič.
Ovidiu Haţegan (ROU) – Octavian Șovre (ROU), Sebastian Gheorghe (ROU
Ljudski vrt, Maribor
Sevilla
S. Rico – Mercado (70. Navas), Kjaer, Lenglet, Escudero (C) – Krohn-Dehli (59. Ganso), Pizarro, Banega – Sarabia, Ben Yedder (76. Muriel), Correa.
Soria – Geis, Navas, Ganso, Muriel, F. Vázquez, Nolito.

Tolik z fotbalového utkání, přeji dobrou noc a někdy u fotbalu se budu těšit na počtenou.
Poslední souboj skupiny E v tomto roce končí remízou 1:1. Mariboru patřil první poločas, kde mohl udeřit i třikrát. Nakonec se prosadil jen Tavares. Ve druhé části Sevilla zvýšila tlak, vytvářela si šance a nakonec i vyrovnala. O gól se postaral další brazilský fotbalista, tentokrát střídající Ganso. Víc se už do konce utkání nestalo a body se tak musely dělit.
90+3'
90+1'
Hosté finišují, nakopávají míče, ale není to nic moc platné. Soupeř dobře blokuje pokusy a brání v deseti své území.
90'
Nastavují se tři minuty nad rámec druhého poločasu.
90'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Damjan Bohar, přichází Dino Hotič.
89'
Přetažený centr poslal Pablo Sarabia a domácí brankář došel v klidu pro míč.
88'
To Maribor i bod může klidně brát. Brání výsledek a dělá co může. Sil už asi mnoho nebude.
87'
Hraje se na útočné polovině domácích, Sevilla chce rozhodnout, s remízou se nechce spokojit.
86'
Na druhé straně jich bylo k vidění již devět.
85'
Pět minut před koncem zápasu bude Maribor zahrávat vůbec první roh.
84'
Ve druhém poločase nedostal Tavares kloudnou přihrávku, už není tak nebezpečný, jak v úvodním dějství. Obrana si ho také pečlivěji hlídá.
82'
Sevilla dál tlačí soupeře a málem měl na kopačce obrat Ganso, jehož střídání se tedy povedlo. Ve skluzu se dostal na malém vápně do zakončení, leč z těžké pozice mířil kousek vedle.
80'
Jdeme do posledních deseti minut, u míče stále hosté. Byl to Correa, který střílel pouze do boční sítě.
79'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Aleks Pihler, přichází Dare Vršič.
79'
Hosté jsou evidentně spokojenější, spadla z nich tíha a dočkali se vyrovnání. Asi i zaslouženě, šance a tlak byl patrný. Škoda hrubky brankáře. Střela se chytat bezesporu dala.
77'
Žlutou kartu dostává Martin Milec (NK Maribor).
76'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Luis Muriel.
75'
Sevilla právě vstřelila branku!
Je srovnáno a Handanovič může být smutným hrdinou tohoto zápasu. Jeho výkon během duelu byl velmi dobrý, jenže teď propustil střelu GANSA. Míč mu proletěl mezi rukama a zapadl do sítě. Placírka střídajícího hráče znamená srovnání na 1:1.
74'
Další střelu na Handanoviče vyslal Benege, ovšem šla pouze doprostřed brány, kde byl připravený strážce domácí svatyně.
73'
Dlouho nebyl vidět, ale nyní měl na kopačkách vyrovnání. Wissam Ben Yedder se dostal tváří v tvář před gólmana, ten mu ale zmenšil střelecký úhel a zabránil jasnému gólu.
73'
Znovu tam byla série kliček, krátkých přihrávek a Sevilla pouze přihlížela.
72'
Pouť ligou mistrů pro Maribor pomalu končí, ale na hráčích je vidět velké nadšení a užívají si tuto slavnou soutěž plnými doušky.
71'
Pokud jsem říkal, že Wissam Ben Yedder bude určitě vidět, tak zatím člověk ani neví, že je na hřišti. Teď se sice snažil něco vymyslet, ale mezi dvěma obránci neuspěl.
70'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Gabriel Mercado, přichází Jesús Navas.
69'
Maribor zahrával standardku, hráči se však nedohodli na signálu a zbytečně přišli o balon.
68'
Tak avizované střídání se zatím nekoná, Maribor ve stejném složení teď drží míč na svých kopačkách a je vidět, že hráči hostů začínají být podráždění.
67'
Baví se dál. Zase to byl Bohar, který pálil ostrými, ale svůj pozdrav namířil do hlediště.
66'
Trošku exhibiční ťukec v podání brankáře Mariboru a jeho spoluhráčů. To bylo takové bago na malém prostoru a vydařilo se. Diváci se dobře pobavili.
65'
Střídat se chystají i domácí. Zatím se ale ještě hraje a nepřerušuje se.
63'
Lepší koncovka, Španělé v ní nejsou dostatečně důrazní. Naopak Bohar napřáhl k velké pumelici a Rico se jen ohlédl. V hledišti to jen zahučelo.
62'
Střídající Ganso se dostal k zakončení, jenže jeho hlavička byla velmi nepřesná.
61'
Tak již 8:0, ale není to moc platné. Všechny míče pochytá obrana.
60'
Po hodině hry budou hosté zahrávat další roh. Mimochodem v této statistice vede španělský tým 7:0.
59'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Michael Krohn-Dehli, přichází Ganso.
59'
Liverpool vede již 5:0 nad Spartakem, což je jasné. Vyhraje skupinu a druhá bude právě Sevilla.
58'
Zatím to ale není nic platné, stav stále lepší pro tým, který v tabulce skupiny E zůstane jistojistě poslední.
58'
Sarabia dokázal vybojovat roh pro své mužstvo. Je třeba uznat, že Sevilla je ve druhém poločase jasně lepší a herní projev vypadá o hodně lépe.
56'
Dlouho to netrvalo a Michael Krohn-Dehli poslal nepříjemný centr do vápna, kde ho ale brankář Handanovič kontroloval před dotírajícími protihráči.
55'
Střela Šulera byla zablokována, nicméně Maribor je po delší době usazen na své útočné polovině.
53'
Maribor se prakticky nedostal za polovinu hřiště. Teď znovu zlobil Pizarro, ale nedokázal ideálně zakončit. Bude se kopat od brankáře domácího výběru.
52'
Druhý poločas patří jednoznačně Seville, která hodně ožila. V kabině mohl asi být pěkný průvan, byť o postupuje je s největší pravděpodobností rozhodnuto.
50'
Žlutou kartu dostává Damjan Bohar (NK Maribor).
50'
Zlepšení Španělů je patrné. Sergio Escudero pořádně zaměstnal Handanoviče, který se proletěl nejprve na pravou stranu a poté tygřím skokem vytáhl míč i na levé straně. Dva výborné zákroky gólmana Mariboru.
49'
Nebát se střílet z každé pozice. Sergio Escudero možná vyslyšel přání svého trenéra a zkusil to. Pokus to nebyl vůbec špatný, leč šem o něco málo nad bránu.
47'
Začínáme opět tím, čím jsme skončili. Španělé drží míč na svých kopačkách a hledají cestu přes hustý les, přesně řečeno pevnou slovinskou obranu.
46'
Druhá půle začala, zatím to vypadá, že bez personálních změn v sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
Máme za sebou první dějství tohoto zajímavého zápasu. Maribor na svého soupeře vletěl od začátku s výbornou taktikou. Hraje na brejky, dostupuje protihráče a v útoku je velmi nebezpečný. Především kapitán Tavares zastínil všechny ostatní hráče španělského mužstva. To sice mělo optickou převahu a náznaky šancí, jenže NK bylo v útočné fázi jasně lepší a po zásluze jde do šaten za příznivějšího stavu.
45'
45'
V kabině Španělů asi nebude o pauze moc veselo. Poločas končí 1:0 pro Maribor a nutno dodat, že zcela zaslouženě.
44'
Už se hraje poslední minuta prvního poločasu.
43'
Domácí nadělují svému silnějšímu protivníkovi lekci z jednoduchosti. Nadšení Slovinci minimálně dvakrát nebezpečně zahrozili a své vedení mohli klidně zvýšit.
42'
A zase to stálo za to. Gregor Bajde našel perfektní přihrávkou na puntíku stojícího Tavarese a mohlo být klidně 2:0. To byla tutovka jako hrom. Míč napálil brazilský útočník rovnou z první a těsně minul horní tyč.
42'
Maribor se vymanil z tlaku a snaží se chvíli držet míč na svých kopačkách.
41'
Je třeba přiznat, že Maribor je teď docela pod tlakem a má co dělat, aby udržel těsně vedení. Benega se Saribou jsou nebezpeční. Málem jejich spolupráce vyšla.
39'
Hosté v závěru poločasu tlačí, jsou stále usazeni před vápnem, ale na nějakou větší kombinaci to není. Zkouší to spíše střelami z větší vzdálenosti.
37'
Nic složitého pro Handanoviče, který kryje slabou střelu Benegy z hranice velkého vápna.
36'
Pablo Sarabia zůstal chvíli ležet na hřišti, ale pokračuje se ve hře. Hosté rozehrávali rohový kop, který ale nenašel žádného adresáta.
35'
Aleks Pihler inkasuje žlutou kartu za faul ve středu hřiště.
34'
Domácí poprvé propadli výrazněji v obraně, Tavares sice háčkoval kličky a chtěl střílet, ale zbytečně přišel o míč. Vznikl tím brejk, ale Šuler skvěle odebral míč Yedderovi. Ukázkový skluz a odebrání balonu.
33'
Wissam Ben Yedder prodloužil svou hlavičkou dlouhý centr, který letěl na zadní tyč, jenže tam stál pouze Handanovič, jenž pustil míč do zámezí. Odkop od jeho svatyně.
31'
Máme za sebou úvodních třicet minut a žádná nuda v Brně. Diváky uvolněný fotbal musí bavit. Znovu to byl aktivní Tavares, který se dostal do zakončení a Rico musel po jeho přízemní střele skočit na studený zelený pažit.
30'
Aleks Pihler mohl zakončit lépe, což mu dal trenér Milanič silně pocítit zvukovým doprovodem. Nerozumím sice slovinskou řečí, ale slova si asi domyslíte sami.
29'
...tak to zkusil Éver Banega z velké dálky, aby alespoň trochu rozehřál brankáře Handanoviče, ten míč lapil v pohodě uprostřed svého pracoviště.
28'
Hráči Mariboru jsou téměř všichni nastěhování před vlastní šestnáctkou...
27'
Známá dánská fotbalová persona Michael Krohn-Dehli tvoří hru, 70:30% držení míče pro hosty, ale co je to platné. Maribor stále dobře brání z bloku a hlavně ten těsný přístup dělá problémy.
25'
Pravdou je, že Španělé mají lepší držení míče, stále se snaží tvořit, jenže soupeř dobře boří a mnoho toho zatím protivníkovi moc nedovoluje. Jinými slovy, nula střel na bránu.
23'
Samozřejmě při pohledu na souběžně hrané utkání mezi Liverpoolem a Spartakem (3:0) není výsledek 0:1 pro Sevillu žádnou tragédií, ale trenéři a fanoušci určitě očekávali na půdě outsidera lepší herní projev.
22'
Obránce Vrhovec překazil útočnou snahu Yeddera, ten se musí zklamaně vracet pomáhat své obraně.
21'
Na domácích je vidět, že už hrají pouze o prestiž a samozřejmě i o zajímavý finanční bonus. Hrají uvolněně a svého soupeře zatím trápí podstatně lepším pohybem.
19'
No to jsou mi věci. Další přímo tutovka pro NK. Aleks Pihler se dokázal vyšroubovat do vzduchu a jeho hlavička končí těsně vedle levé tyče brankáře Rica. Ten zůstal stát na čáře a jen se modlil, aby míč šel mimo.
18'
Pro změnu se dopustil faulu Benega a nadšeně hrající Slovinci mají k dispozici solidní standardku. Pozice dobrá.
16'
Šikovný brazilský fotbalista Tavares zlobí španělskou defenzivu i nadále. Nyní se prodíral přes dva hráče, kteří ho museli zastavit jen za cenu faulu. Nutno říct, že žlutá karta z toho klidně být mohla.
15'
Brejk zastavil pozorný Lenglet. Sevilla jde opět do útoku, ale nemá to snadné, Maribor brání v deseti lidech a navíc přistupuje k protihráčům poměrně na těsno.
14'
Maribor na svém svatostánku Ljudski vrt ale stále drží těsné vedení. Divákům se to pochopilně moc líbí. A mohou vidět další akci Martina Milce.
12'
Zaútočit se snažil rychlým kontrem Pablo Sarabia, jeho dokázala domácí obrana zablokovat. Každopádně na Seville je vidět zvýšená aktivita.
11'
Pro fotbal jen dobře, dostal tímto gólem zcela jiné rozměry. Navíc hozená rukavice pro Spartak Moskva.
10'
Maribor právě vstřelil branku!
Tak to je velké překvapení a šok na úvod. Domácí Maribor rozehrál standardku velmi rychle, soupeř celou situaci podcenil a nechal hlavičkovat úplně volného TAVARESE. Milec mu poslal přesný pas na zadní tyč a hlavičkou uklidil kapitán slovinského týmu míč do sítě.
8'
Tohle nemohlo projít, Krohn – Dehli prudce centroval, ale tam bylo mnoho hráčů v modrých dresech. Ti jdou do útoku.
7'
Na druhé straně musel brankář Rico rychle vyběhnout po špatné malé domů. Už se na něj řítil Tavares.
5'
Domácí kotel se s tím moc nepárá a spustil choreo i s pyrotechnikou, pokud jsem tedy dobře viděl. Možná nějaká pokutka bude ve vzduchu. Každopádně Sevilla zahrávala Benegou roh, ale ten nikoho ve vápně nenašel.
4'
Sevilla je častěji u míče, je jasným favoritem tohoto zápasu a nemělo by to být překvapení. Na domácí jsem hodně zvědav, zda se poperou se silným protivníkem.
3'
Bohar se dostal do ofsajsové pasti, nepohlídal si návrat od brankáře Rica.
2'
Hostující kanonýr Wissam Ben Yedder centroval do vápna z pravé strany, v prvním pokusu neuspěl. Dá se očekávat, že o něm dnes ještě uslyšíme.
1'
Už se hraje, u míče jsou domácí hráči.
1'
Oba týmy nastupují na hřiště, za pár chvil můžeme začít.

NK Maribor: Handanovič – Milec, Šuler, Billong, Viler – Vrhovec – Bajde, Pihler, Kabha, Bohar – Tavares (C).
Náhradníci: Cotman – Ahmedi, Hotič, Vršič, Derviševič, Kramarič, Palčič.

Sevilla FC: S. Rico – Mercado, Kjaer, Lenglet, Escudero (C) – Krohn-Dehli, Pizarro, Banega – Sarabia, Ben Yedder, Correa.
Náhradníci: Soria – Geis, Navas, Ganso, Muriel, F. Vázquez, Nolito.

Rozhodčí: Ovidiu Haţegan (ROU) – Octavian Șovre (ROU), Sebastian Gheorghe (ROU.
Delegace rozhodčích na utkání byla dnes určena z Rumunska.

Rozhodčí: Ovidiu Haţegan (ROU) – Octavian Șovre (ROU), Sebastian Gheorghe (ROU).
Tabulková matematika vypadá následovně. Sevilla je aktuálně druhá a může i zůstat, pokud dokáže s Mariborem uhrát alespoň remízu. Španělský celek může postoupit také za předpokladu, že Spartak nevyhraje nad Liverpoolem a ve hře je i první místo ve skupině.
Maribor hrál v minulém kole na půdě Spartaku Moskva a remizoval 1:1. Sevilla doma hostila Liverpoool a diváci mohli sledovat fantastický duel. Hosté vedli již 3:0, ale španělský celek to nezabalil a v samotném závěru dokázal vyrovnat na 3:3.
První vzájemný zápas jasně patřil Seville, která vyhrála 3:0, o všechny branky se postaral Wissam Ben Yedder. Většinu zápasu hráli prim Španělé, ale Maribor duel ve druhém poločase nezabalil a vcelku sympaticky se chtěl poprat o výsledek. To už se nakonec nepodařilo.
Slovinský tým má na svém kontě pouze dva body za dva nerozhodné výsledky, to Španělé jsou na tom o hodně lépe. Bodů mají osm a dva body náskok na ruský Spartak. Stále však nemají jistotu postupu do další fáze. Dnes potřebují bodovat.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Dnes je na programu poslední kolo základní části skupiny Ligy mistrů a budeme sledovat duel slovinského Mariboru a španělskéhé týmu Sevilla FC. Zatímco Slovinci už budou hrát pouze o prestiž, Sevilla si potřebuje pojistit přímý postup do jarní fáze soutěže. Definitivu zatím ještě nemá.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.