Liga mistrů - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Lipsko - 21. listopadu 2017   20:45

Monaco
43' Falcao (Rony Lopes)
1:4
(1:4)
Lipsko
6' Jemerson (vl.)  • 9' Werner  (Kampl) • 31' Werner   • 45' Keïta  (Halstenberg)
Monaco
Subašić – Raggi, Glik, Jemerson, Jorge – Tielemans, Fabinho, Moutinho (83. Carrillo), Rony Lopes (66. R. Ghezzal) – Baldé Diao (60. Diakhaby), Falcao (C).
Benaglio – T. Kongolo, R. Ghezzal, Carrillo, Diakhaby, N'Doram, A. Touré.
Mallenco – Alonso, Yuste (všichni Španělsko)
Stade Louis-II, Monaco
Lipsko
Gulácsi – Klostermann, Orban (C), Upamecano, Halstenberg – Sabitzer (35. Demme), Keïta, Kampl, Forsberg (79. Laimer) – Y. Poulsen, Werner (58. Bruma).
Mvogo – Bernardo, Konaté, Bruma, Laimer, Augustin, Demme.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek úterního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 4:6. Fauly: 11:19.
Je dobojováno. Hosté nakonec vítězí poměrem 4:1 a jedno je jisté. Pohárová Evropa jim neunikne. S Portem si to hráči Lipska rozdají o postup do vyřazovací části Ligy mistrů, pokud by neuspěli, půjdou do play-off Evropské ligy. A to je rozhodně úspěch pro tým Lipska. Naopak loňští semifinalisté Ligy mistrů, hráči Monaca, končí už v základní skupině. Ve tvářích hráčů Monaca je vidět velké zklamání.
90+2'
90+2'
Odkop od branky Monaca provedl Danijel Subašić a jeho tým se tak zřejmě vydává do úplně posledního útoku tohoto utkání.
90+1'
Radamel Falcao si nabíhal na míč před velké vápno, ale nedosáhl na něj. Hosté tak zastavili akci Monaca a míří do útoku, kde se ještě pokusí o nějakou střelu.
90'
Nad rámec řádné hrací doby se budou nastavovat ještě dvě minuty navíc.
90'
Rachid Ghezzal pak našel v šestnáctce Adamu Diakhabyho, ale ten nedokázal míč dobře zpracovat a končí tak vedle pravé tyče hostující brány.
89'
Volný přímý kop ještě budou zahrávat domácí hráči.
88'
Bruma si nabíhal sám na míč a mohl mířit až před branku Monaca. Jenomže byl v ofsajdové pasti, což znovu postrannímu sudímu neuniklo.
87'
Hosté v pohodě brání svůj výsledek a nyní se hosté dostali do útoku, kde střela Upamecana končí pouze vysoko nad brankou Monaca.
86'
Poulsen je ošetřován a stále se tak nehraje. Hráči obou celků krátkou pauzu využili k občerstvení.
85'
A nyní byl postiženým hráčem Poulsen, do kterého ostře najel Jorge. A také on je potrestán žlutou kartou.
84'
Poulsen dostává žlutou kartu, když si naskočil na soupeře a trefil ho nohou do hlavy. Poté také něco ostřejšího řekl hlavnímu sudímu, který mu ještě domlouvá.
83'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází João Moutinho, přichází Guido Carrillo.
82'
Hosté znovu nebezpečně dotírali před domácí brankou, vybojovali další rohový kop a po něm pak brankář Subašić poslal balón daleko od své branky.
81'
Kevin Kampl poslal míč doprostřed velkého vápna, kde ho nadvakrát odhlavičkoval do bezpečí Radamel Falcao.
80'
Bruma sice střílel mimo tři tyče, míč ale srazila domácí obrana za zadní čáru a pro hosty je tu další rohový kop.
79'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Konrad Laimer.
78'
Emil Forsberg dostal balón do velkého vápna a poté svou dělovkou poslal balón také pouze nad branku domácího celku.
77'
João Moutinho zahrával z dvaceti metrů volný přímý kop a poté svou střelu poslal vysoko nad.
75'
Hosté hrají ze zabezpečené obrany a domácí hráče tak prakticky k ničemu nepouštějí. Stále tak mají pohodlný náskok a jsou tak blíže dnešním třem bodům.
73'
Bruma si nabíhal skoro sám na branku Monaca. Ale nakonec ho dokázal stíhat obránce Jemerson, jenž ho do zakončení nepustil.
72'
Rohový kop zahrávali domácí hráči, poté se před brankou snažil srazit míč do hostující branky Radamel Falcao, ale jeho úmysl mu zhatil jeden z obránců Lipska.
71'
Falcao nyní upadl v pokutovém území a diváci se dožadovali penalty. Hlavní sudí ale důrazně ukazuje, že se pokutový kop kopat nebude a naznačuje, aby se Falcao urychleně zvedl.
69'
Míč po střele hostů skončil v zámezí a domácí budou mít k dispozici autové vhazování.
68'
Péter Gulácsi stáhl míč znovu ze vzduchu po rohovém kopu a poté v klidu balón rozehrál mezi své spoluhráče, kteří už míří znovu na opačnou stranu.
67'
Hráči Lipska se znovu dobře ubránili slibné akci na straně Monaca. Hosté se nyní soustředí více na obranu, aby neudělali zbytečné chyby, které by je mohly stát velmi slušný výsledek.
66'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Marcos Rony Lopes, přichází Rachid Ghezzal.
66'
Rohový kop měli k dispozici hosté a po něm pak v pokutovém území hlavičkoval Yussuf Poulsen, ale balón skončil pouze na domácí obraně.
65'
Domácí se znovu nastěhovali před velké vápno, Falcao hledal svou přihrávkou Diakhabyho, ale druhý jmenovaný pak poslal míč jen vedle hostující brány.
64'
João Moutinho se protáhl až těsně před velké vápno, míč si přehodil z levé nohy na pravou, ale ke střele se už nedostal. Zabránil mu v tom Dayot Upamecano, jenž si připsal další úspěšný obranný zákrok.
63'
Opět z jejich akce ale nic nebylo a hosté tak v pohodě mohou projít do útoku.
62'
Nepřesnosti na obou stranách a chvíli se hrálo pouze ve středu hřiště. Nyní už ale mají míč na svých kopačkách domácí, kteří míří směrem dopředu.
61'
Dayot Upamecano společně s Marcelem Halstenbergem nyní dobře zakročili proti pronikajícímu Falcaovi, kterého do zakončení před jejich brankou nepustili.
60'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Keita Baldé Diao, přichází Adama Diakhaby.
59'
Andrea Raggi si nabíhal k levé tyčce branky Lipska, kam se chtěl snažit umístit míč. Jenže i kdyby se mu to povedlo, nic platné by to nebylo. Byl totiž v ofsajdu, což postrannímu sudímu neuniklo.
58'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Bruma.
56'
V první desetiminutovce ve druhé půli už není k vidění takové nasazení, jaké bylo v prvním poločase. Hosté mají slušný náskok a příliš se nikam neženou, domácí zatím nenašli recept, jak znovu překonat brankáře Gulácsiho.
54'
Hosté zahrávali rohový kop, po něm se míč snesl do pokutového území, ale nikdo z hráčů Lipska ho nedokázal zachytit a ohrožení branky domácích se tak nekonalo.
53'
Na hranici velkého vápna se uvolnil Radamel Falcao a v hodině dvanácté ho zastavil Willi Orban, který tak zabránil možné velké šanci domácího útočníka.
52'
Fabinha dobíhal jeden z hostujících hráčů a prvně jmenovaný pak z půlky hřiště poslal míč na malou domů. Míč tak od své branky odkopne Danijel Subašić.
51'
João Moutinho si nabíhal na centr těsně před pokutovým územím, ale jeho následná střela skončila pouze na hostující obraně. Lipsko tak bude mít odkop od své branky.
50'
Lipsko pronikalo o útoku, ale Poulsenovi utekl míč, který končí za pravou postranní čárou. Následuje tak autové vhazování pro domácí Monaco.
49'
Další žlutá karta pro domácí tým. Fabinho podkopl soupeře a dostává také žlutou kartu. Na straně domácích je to už třetí kartónek žluté barvy, hosté mají zatím čisté konto co se karet týče.
48'
Domácí zahrávali rohový kop, míč ale nedošel k Baldému a obrana Lipska si ho tak převzala do vlastní moci. Pokusí se tak znovu ohrozit domácí branku v další útočné akci.
46'
Jemerson šel tvrdě do zákroku proti Poulsenovi a dostává za to žlutou kartu.
46'
Radamel Falcao kroužil okolo hostující obrany, nakonec se ale do pokutového území nedostal a na opačnou stranu mohou zamířit hosté.
46'
Střely na branku: 3 – 3
První poločas je za námi. V něm jsme viděli neobvyklou přestřelku a padlo rovnou pět branek. Nejprve v šesté minutě vlastní brankou poslal hosty do vedení Jemerson. O chvíli později pak trefil zařízení Timo Werner, jenž také v jednatřicáté minutě proměnil nařízený pokutový kop a hosté vedli rozdílem tří branek. Domácí ale gólem Radamela Falcaa snížili na dvoubrankový rozdíl. Ale hned na to pak vrátil Lipsku náskok o dva góly Naby Keïta a s Monacem a jeho postupem do vyřazovacích bojů v Lize mistrů to už vypadá velmi špatně. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, který začne přibližně ve 21:50.
45+2'
45+2'
Do nebezpečné situace se dostali domácí hráči před hostující brankou, ale střela Lopese zamířila mimo tři tyče. V této části hry už to vypadá, že se nic nestane.
45'
Nad rámec řádné hrací doby v prvním poločase se budou nastavovat dvě minuty.
45'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Domácí se ale radovali velmi krátce. Po další chybě obrany na druhé straně sebral míč NABY KEÏTA a svou střelou pak překonává Danijela Subašiće – 1:4. Hosté tak pokračují v přestřelce a berou si zpět tříbrankový náskok. Asistence: Marcel Halstenberg.
43'
Monaco právě vstřelilo branku!
Rony Lopes zahrál volný přímý kop. Péter Gulácsi si na míč naběhl, ale nedokázal ho zachytit a těsně před ním ho pak sklepl za jeho záda RADAMEL FALCAO, který snižuje na rozdíl dvou branek – 1:3. Asistence: Marcos Rony Lopes.
41'
Blíží se konec prvního poločasu a hosté mají stále zatím velmi pohodlný náskok o tři branky. Domácí zatím nevědí, jak na rozjeté hosty hrát a jejich snaha před brankou většinou končí zmarem.
40'
Po rohovém kopu se míč snesl až před branku hostů, kde si na něho vyskočil Péter Gulácsi a vyboxoval ho jen před sebe. Následně vznikla před jeho brankou skrumáž, ve které se ale lépe zorientovali hosté a poslali míč pryč od své branky.
38'
Timo Werner je dnes opravdu hodně aktivní. Vsítil dvě branky a nyní nebyl daleko od hattricku. Řítil se totiž prakticky sám na brankáře Subašiće, ale z pravé strany jeho střela mířila příliš vysoko.
37'
João Moutinho podkopl unikajícího Forsberga a po zásluze vidí žlutou kartu. Je to první žlutá karta v tomto utkání.
37'
Monačtí hráči chybovali uprostřed hřiště, ale hosté se nakonec do úniku nedostali. Obrana Monaca se stihla vrátit a míč si tak přebírá do své moci.
36'
Centr z pravé strany, který do pokutového území poslal Andrea Raggi, sebral Marcel Halstenberg a hlavou poslal míč daleko od vlastní branky.
35'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Diego Demme.
34'
Nevypadá to dobře s hostujícím útočníkem. Ten hřiště opouští v nefotbalové pozici, a sice na nosítkách. Doufejme, že bude v pořádku. Zatím to ale vypadá, že hosté budou muset sáhnout k nucenému střídání.
32'
Marcel Sabitzer podklouzl při pokusu dostat se před branku domácích a upadl. Zřejmě si při pádu, kde měl ruku pod sebou, došlo ke zranění. Nyní přichází jeho ošetření.
31'
Na značku pokutového kopu si míč postavil TIMO WERNER a poté nekompromisní střelou doslova propálil Danijela Subašiće a míč umístil přesně pod břevno jeho branky – 0:3. Je to už jeho druhá přesná trefa v dnešním utkání.
30'
Willi Orban se natlačil před branku domácích a byl sražen k zemi. Hlavní sudí nařizuje pokutový kop!
28'
Radamel Falcao neprošel nadvakrát přes tři obránce Lipska a do blízkosti hostující branky se tak jeho tým vůbec nedostal.
27'
Po nepřesné střele Emila Forsberga si k míči okamžitě naběhl João Moutinho a vyslal Radamela Falcaa do další útočné akce. Jenže hrotový útočník Monaca byl čistě zastaven.
26'
Fabinho pálil z hranice velkého vápna a jeho vzdušná střela skončila nad hostující brankou. Péter Gulácsi tak bude mít další odkop od svého zařízení.
25'
Ale balón poslali domácí hráči jen do připravené zdi z hráčů Lipska a ti se tak znovu ujímají balónu, se kterým postupně míří do pokutového území.
24'
Uprostřed hřiště byl faulován Radamel Falcao. Faulem se provinil Naby Keïta a pro domácí je tu standardní situace v podobě volného přímého kopu.
23'
Na druhé straně založili další akci hráči Lipska, ale byli v postavení mimo hru, proto se píská. U míče tak budou pro tuto chvíli zase domácí fotbalisté.
22'
Lukas Klostermann pronikl mezi obranou domácích a poté se sám odhodlal ke střele. Ta končí nad brankou Monaca a přebírá si ho Danijel Subašić, jenž míč odkopne od své branky.
21'
Hosté stále drží náskok o dva góly, a to i po další nenápadné akci Monace. Falcao nechal míč volnému Moutinhovi, ale ten svou střelu poslal jen vedle hostující brány.
20'
Marcel Sabitzer se v šestnáctce opřel do střely, ale po ní končí balón v moci domácího celku. Monaco se tak pomalu, ale jistě dostává do dalšího útoku.
18'
Tato standardní situace ale nikam nevedla, balónu se chopili hráči Lipska a už spěchají znovu do blízkosti branky Subašiće.
17'
Jorge se protáhl až do pokutového území, kde se snažil obejít obránce hostů, ten ale balón zakopl za zadní čáru a je z toho rohový kop pro Monaco.
16'
Kamil Glik doběhl míč, který mířil před branku Subašiće a odvrátil tak další útok hostujícího celku.
14'
João Moutinho zahrál volný přímý kop a míč se snesl do pokutového území, kde si na něho naběhl Keita Baldé Diao a moc nechybělo, aby domácí snížili. Nicméně hosté tlak ustáli a už míří na druhou stranu.
13'
Keita Baldé Diao upadl v pokutovém území a čekal na verdikt hlavního sudího. Ten ukazuje, že vše bylo podle pravidel a penalta se konat nebude.
12'
Hosté se dostali do dalšího úniku a domácí obrana musela vyhlásit nebezpečí před vlastní brankou.
10'
Falcao napálil míč z hranice velkého vápna, jeho rána ale končí pouze vysoko nad hostující bránou a Lipsko tak otáčí směr hry na opačnou stranu.
9'
A je to o dva góly. Kampl po chybě jednoho z domácích hráčů vypíchl balón, potáhl ho před velké vápno, kde uvolnil nabíhajícího TIMA WERNERA, jenž poté takovým lobem překonal domácího brankáře – 0:2. Domácí hráči tak budou muset dohánět dvoubrankové manko už v deváté minutě hry. Asistence: Kevin Kampl.
7'
Domácí se snažili projít do blízkosti branky Lipska, to se jim také povedlo, ale se střelou to už bylo horší. Obrana hostů byla znovu velmi precizní.
6'
Asi první průnik hostů na polovinu svého soupeře a je z toho hned úvodní branka. Hostující Marcel Sabitzer centroval míč do pokutového území, kde si ho do vlastní branky srazil obránce Monaca JEMERSON a stává se tak nešťastníkem domácího celku – 0:1.
5'
João Moutinho byl dalším hráčem, který zahrozil před Péterem Gulácsim, ten ale v pohodě z výskoku chytá míč do svých rukavic.
4'
Keita Baldé Diao centroval míč z pravé stany do pokutového území, kde na míč čekal Radamel Falcao, ale obránce Lipska Dayot Upamecano vyhlavičkoval balón do bezpečí.
3'
Domácí fotbalisté mají od úvodu utkání větší procento držení míče a je tomu tak i nyní, kdy zakládají další útočnou akci z hloubi vlastní poloviny.
2'
Radamel Falcao se uvolnil na pravé straně, ale znovu se s míčem nedostal do pokutového území. Gulácsi tak znovu nemusel zasahovat.
1'
Youri Tielemans se snažil projít do blízkosti hostující branky, ale obrana Lipska se stačila vrátit zpět a nebezpečně vyhlížející akci tak zastavila.
1'
Domácí fotbalisté se postarali o úvodní výkop tohoto utkání a už s míčem míří na polovinu německého celku.
1'
A stadionem v Monacu už zní oficiální hymna Ligy mistrů.
Hráči obou celků společně s rozhodčími už nastupují na hrací plochu.

AS Monaco FC: Subašić – Raggi, Glik, Jemerson, Jorge – Tielemans, Fabinho, Moutinho, Rony Lopes – Baldé Diao, Falcao (C).
Náhradníci: Benaglio – T. Kongolo, R. Ghezzal, Carrillo, Diakhaby, N'Doram, A. Touré.

RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann, Orban (C), Upamecano, Halstenberg – Sabitzer, Keïta, Kampl, Forsberg – Y. Poulsen, Werner.
Náhradníci: Mvogo – Bernardo, Konaté, Bruma, Laimer, Augustin, Demme.

Rozhodčí: Mallenco – Alonso, Yuste (všichni Španělsko).
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Oba celky se letos v rámci skupinové fáze už utkaly. Bylo to v září na hřišti Lipska a došlo na dělbu bodů po remíze 1:1. Bude to dnes také takto vyrovnané nebo jeden či druhý celek získá tři body za výhru? To se nechme překvapit.
RB Lipsko

Hosté z Lipska jsou na třetím místě, které zaručuje postup do play-off Evropské ligy se čtyřmi body a na druhé Porto tak ztrácejí body dva. Pokud by dnes získali tři body a Porto prohrálo, posunuli by se na druhé místo a stále by tak měli šanci na postup do vyřazovacích bojů v Lize mistrů. A o výhru na půdě Monaca tak dneska zabojují. O motivaci mají tedy postaráno. Čeká nás tak zajímavý zápas, který si rozhodně nenechte ujít.

Utkání Lipska v LM

Lipsko – Monaco 1:1
Besiktas – Lipsko 2:0
Lipsko – Porto 3:2
Porto – Lipsko 3:1
AS Monaco FC

Domácí Monaco je po čtyřech odehraných utkáních ve skupině G Ligy mistrů na poslední, tedy čtvrté pozici se ziskem pouhých dvou bodů. Do konce skupinové fáze zbývají odehrát dva zápasy včetně toho dnešního a pokud chtějí hráči pomýšlet na postup alespoň do play-off Evropské ligy, měli by dnes s Lipskem doma plně bodovat. Rozhodně je ale nečeká nic lehkého, neboť hosté chtějí to samé. Ve hře je samozřejmě i postup do vyřazovací fáze Ligy mistrů, ale první Besiktas a druhé Porto si své postupové pozice budou chtít uhájit. Uvidíme, jak si dnes celky, které bojují o postup dále ať už v LM či EL, povedou.

Utkání Monaca v LM

Monaco – Porto 0:3
Monaco – Besiktas 1:2
Besiktas – Monaco 1:1
Hezký večer přeji všem příznivcům kvalitního fotbalu. Tento týden je na programu zase prestižní Liga mistrů a my budeme v rámci toho prostřednictvím tohoto online přenosu sledovat utkání mezi týmy AS Monaco FC (Francie) a RB Lipsko (Německo). Pojďme si oba celky přiblížit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.