Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Šachtar : AS Řím - 21. února 2018   20:45

Šachtar
Šachtar
52' Ferreyra (Rakyckyj) • 71' Fred
2:1
(0:1)
AS Řím
41' Ünder  (Džeko)
Šachtar
Pjatov – Butko, Kryvcov (45+3. Ordec), Rakyckyj, Ismaily – Stěpaněnko, Fred – Marlos, Taison (C), Bernard (90+2. Kovalenko) – Ferreyra.
M. Ševčenko – Dentinho, Ordec, Patrick, Petrjak, Zubkov, Kovalenko.
Stadion Metalist, Charkov (UKR)
AS Řím
Alisson – Florenzi (71. Peres), Manolas, Fazio, Kolarov – De Rossi (C), Strootman – Ünder (72. Gerson), Nainggolan (83. Defrel), Perotti – Džeko.
Skorupski – Juan Jesus, Pellegrini, Schick, Defrel, Peres, Gerson.

AS Řím venku odehrálo skvělý poločas a krátce před přestávkou šlo do vedení zásluhou Cengize Ündera, jenže na začátku druhého poločasu na jeho gól rychle odpověděl Facundo Ferreyra a dvacet minut před koncem obstaral obrat ukrajinského týmu nádhernou střelou z volného přímého kopu Fred. Italové si sice odvezou domů porážku, díky gólu vstřelenému na hřišti soupeře ale zůstávají postupové šance otevřené. Patrik Schick se do hry nedostal. Konečný výsledek utkání v Charkově. FK Šachtar Doněck 2 AS Řím 1.
90+3'
90+3'
Facundo Ferreyra po kulečníkových odrazech uvnitř šestnáctky mohl přidat z blízkosti třetí gól, jenže jeden z ležících hráčů AS Řím míč na čáře levou nohou přizvedl nad břevno!
90+2'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Bernard, přichází Viktor Kovalenko.
90+1'
Hodně ostrý souboj u pravého rohového praporku z pohledu útočícího Taisona, který byl faulován Diegem Perottim, jenže poté ho zbytečně dohrál a udeřil zřejmě do obličeje. Souboj vyvolal obrovskou potyčku, zbytečné vášně a žluté karty pro oba.
90'
Fanoušci Šachtaru Doněck mohou být spokojeni. Hra se odehrává na polovině AS Řím a domácí vedou stále 2:1.
89'
Bernard si na levé straně šestnáctky nabíhal na přihrávku od Taisona, jenže jeden z protihráčů ho dostoupil.
88'
Gerson si hodil míč na levačku a zpoza šestnáctky napřáhl k přízemní střele, která sice mířila k přední pravé tyči, zároveň ale také do náruče padajícího Andrije Pjatova.
87'
Jaroslav Rakyckyj opět zakládal útok dlouhou kolmou přihrávkou, tentokrát ale skončila u brankáře Alissona.
86'
Aleksandar Kolarov si na levém křídle narazil míč s Kevinem Strootmanem a jeho centr byl na přední tyči odvrácen. AS Řím se v závěru utkání marně snaží vyrovnat.
85'
Federico Fazio se chytil za čelo poté, co se na útočné polovině snažil obrat o míč Taisona a rozhodčí odpískal faul.
85'
Ismaily to udělal na levém křídle skvěle a vybojoval pro Šachtar Doněck pět minut před koncem autové vhazování.
84'
Edin Džeko na hranici šestnáctky neuspěl v souboji s Jaroslavem Rakyckyjem a míč skončil u Andrije Pjatova.
83'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Radja Nainggolan, přichází Grégoire Defrel.
82'
Taras Stěpaněnko si na hranici šestnáctky zpracoval odražený míč ze vzduchu skvěle levým stehnem a poté napřáhl levačkou k pohotovému voleji, po kterém se míč stáčel k přední tyči, Alisson u ní byl ale včas a míč ukryl v náručí!
82'
Fotbalisté Šachtaru Doněck rozehráli rohový kop takticky na krátko, aby se zbytečně nezbavovali míče.
81'
Bernard se dostal na levé straně šestnáctky k centru, který Konstantinos Manolas srazil na rohový kop.
80'
Facundo Ferreyra ztratil míč a poté zbytečně zezadu dojel jednoho z rozehrávajících hráčů Říma. Žlutá karta.
79'
Pokud by utkání skončilo 2:2, tak by AS stačila k postupu doma remíze 0:0 nebo 1:1. To jsou ale jen spekulace, ke kterým se mohu dostat, protože hra se odehrává mezi šestnáctkami.
79'
Pokud by ovšem vyrovnalo, vzhledem k pohárové matematice a gólům vstřeleným venku by to bylo ještě lepší.
78'
I kdyby dnes AS Řím prohrálo 1:2, tak bude mít do odvetného zápasu dobrou výchozí pozici, protože by mu v domácím prostředí stačilo k postupu vítězství 1:0.
77'
Radja Nainggolan centroval z levého křídla, jenže na přední tyči trefil pouze jednoho z dvojice hráčů Doněcku.
76'
AS Řím to zkouší centry ze stran nebo kolmými přihrávkami na ose hřiště, jenže ani jedna varianta není úspěšná.
75'
AS Řím se snažilo zahrozit po rychlém protiútoku, jenže u míče byl jako první vybíhající brankář Andrij Pjatov.
74'
Jelikož Cengize Ündera nahradil Gerson, tak se Patrik Schick dnes do hry s největší pravděpodobností nepodívá.
73'
Střídající Gerson mohl ihned vyrovnat, jenže jeho střela z hranice šestnáctky našla pouze Andrije Pjatova.
72'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Gerson.
71'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Bruno Peres.
71'
Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
FRED se postavil k rozehrání volného přímého kopu a nádhernou technickou střelou vymetl bližší pravý horní roh brány, kde se míč od břevna odrazil do sítě! Úžasný gól, po kterém Šachtar otočil utkání na svou stranu!
70'
Rozhodčí ještě rovná hráče ve zdi a volný přímý kop ukrajinského týmu se uskuteční až za pár okamžiků.
69'
Kevin Strootman fauloval v blízkosti šestnáctky pronikajícího Marlose a následovat bude volný přímý kop.
69'
Alisson rychle vyběhl z brány za hranici pokutového území, aby nebezpečný míč hlavou odvrátil do bezpečí.
68'
Také AS Řím se na levé straně dostalo k centru, který byl hodně vysoký, a Andrij Pjatov ho stáhl ze vzduchu.
67'
Šachtar na levém křídle rozehrál rohový kop nakrátko a zůstal u míče. Z levé strany poté centroval po otočení hry ze strany na stranu Marlos, jeho centr byl ale na přední tyči odvrácen.
66'
Aleksandar Kolarov na levé straně rozehrál rohový kop a přesným centrem našel uprostřed šestnáctky Alessandra Florenziho, jehož hlavičku Andrij Pjatov v pohodě stáhl ze vzduchu.
65'
Radja Nainggolan si naběhl do šestnáctky na přízemní centr z levého křídla a po pokrčení se dostal k hlavičce, která zamířila pouze do brankáře Andrije Pjatova!
64'
A další rohový kop ukrajinského týmu, tentokrát ovšem z levé strany. I tentokrát ale hráči AS míč odvrátili.
63'
Taison napřáhl zpoza šestnáctky k nádherné technické střele, která mířila přesně do pravého horního horního rohu brány, jenže Alisson vytáhl úžasný reflexivní zákrok a levou rukou míč vytáhl na rohový kop, který nic nepřinesl!
62'
Radja Nainggolan se dostal po odvráceném centru z pravého křídla k odraženému míči a okamžitě ho poslal na bránu, jenže přízemní střelou zamířil pouze doprostřed brány, kde míč v pohodě sebral ze země Andrij Pjatov.
61'
Taison na levém křídle rozkmital své rychlé nohy a poté načechral míč do šestnáctky, před bránu AS Řím ale nebyl nikdo a Alisson stáhl jeho centr v pohodě do svých rukavic.
60'
Ismaily před pár okamžiky zamířil pouze doprostřed brány, zatímco Fred ze střední vzdálenosti vysoko nad bránu.
59'
Ve druhém poločase sledujeme nádherný fotbal, i když o zábavu se starají po většinu času zatím domácí hráči.
58'
Edin Džeko si naběhl na levém křídle na přihrávku Aleksandara Kolarova a z úhlu orazítkoval bližší levou tyč, jenže i kdyby skóroval, gól by neplatil kvůli ofsajdu.
58'
Skvělý zápas hraje Ismaily, který je sice nenápadný, ale na levém křídle zakládá nebezpečné útoky.
57'
Zatímco první poločas patřil jasně AS Řím, tak po přestávce dominují domácí fotbalisté Šachtaru Doněck.
55'
Marlos si naběhl uprostřed šestnáctky na zpětný centr Freda z levé strany šestnáctky a po zpracování míče mohl otočit zápas, jenže napálil míč pouze do Alissona!
54'
Fotbalisté Šachtaru Doněck ožili a na levém křídle rozehrávali rohový kop, po následném centru se ale do šance nedostali.
52'
FACUNDO FERREYRA si naběhl před šestnáctkou na krásnou kolmou přihrávku od Jaroslava Rakyckyje, který jednou přihrávkou přes celé hřiště vyřadil ze hry téměř všechny hráče AS Řím, a domácí útočník po prohození míče mezi nohama jednoho z obránců hostů zamířil přízemní střelou ze středu šestnáctky ke vzdálenější pravé tyči! Asistence: Jaroslav Rakyckyj.
52'
Alessandro Florenzi rozehrál na pravé straně rohový kop a na vzdálenější pravé tyči hlavičkoval o zem Konstantinos Manolas, jenže pouze do náruče Andrije Pjatova.
51'
Edin Džeko opět hledal před bránou diagonální přihrávkou z levé strany šestnáctky Cengize Ündera, jenže turecký útočník na vzdálenější pravé tyči na tečovaný míč nedosáhl.
50'
Rohový kop z toho skutečně byl a na levé straně ho rozehrál Marlos, jeho následný centr byl ale odvrácen.
50'
Alisson nedokázal sraženou střelu Ismailyho z levé strany šestnáctky udržet na hrací ploše a zřejmě z toho bude rohový kop.
49'
Bogdan Butko vyrazil do protiútoku podél pravé postranní čáry, jenže poté celou akci Šachtaru zbytečně zabrzdil.
48'
Fred roztáhl hru doleva, kde si na levé straně šestnáctky navedl míč rychle na pravačku Facundo Ferreyra a pravačkou se snažil zamířit ke vzdálenější pravé tyči, našel ovšem pouze náruč hostujícího brankáře Alissona.
47'
Cengiz Ünder má skvělou formu, když během posledních pěti utkání vstřelil v dresu AS Řím již 4 góly.
46'
AS Řím obstaralo výkop druhého poločasu, do kterého zaslouženě vstupuje s jednobrankovým vedením. Edin Džeko sice ani jednu ze dvou slibných šancí neproměnil, v závěru poločasu ale po jeho přihrávce skóroval Cengiz Ünder.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
Šachtar prožil hodně smolný závěr poločasu, když se čtyři minuty před přestávkou prosadil po nádherné kolmé přihrávce Edina Džeka turecký fotbalista Cengiz Ünder a v nastaveném čase opustil hrací plochu po hlavičkovém souboji s bosenským útočníkem Serhij Kryvcov, kterého nahradil Ivan Ordec. Skóre po prvním poločase. FK Šachtar Doněck 0 AS Řím 1.
45+3'
45+3'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Serhij Kryvcov, přichází Ivan Ordec.
45+2'
Obránce domácího týmu je stále ošetřován a na hrací ploše jsou nosítka. To je hodně smutný závěr poločasu.
45+1'
Serhij Kryvcov zůstal po jednom ze soubojů ležet ve středovém kruhu a okamžitě byli přivolání lékaři. Střední obránce Šachtaru svedl hlavičkový souboj s Edinem Džekem a poté hodně špatně dopadl na hrací plochu.
45'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
44'
AS Řím se snažilo dostat do šance na levém křídle, jenže Radja Nainggolan si tentokrát pomohl faulem.
42'
Cengiz Ünder fantasticky načasoval svůj náběh, zatímco Edin Džeko přihrávku, a AS Řím vede na Ukrajině 1:0.
41'
AS Řím právě vstřelil branku!
Edin Džeko nádhernou kolmou diagonální přihrávkou mezi dvěma protihráči našel na pravé šestnáctky CENGIZE ÜNDERA, který s přispěním vybíhajícího brankáře Andrije Pjatova zamířil ke vzdálenější levé tyči! Asistence: Edin Džeko.
40'
Cengiz Ünder si na pravém křídle narazil míč krásně s jedním ze svých spoluhráčů a kolmou přihrávkou hledal Edina Džeka, toho ale skvěle pokryl ve skluzu Serhij Kryvcov.
39'
Fotbalisté ukrajinského celku pokračovali v akci a následný centr z levé strany stáhl ze vzduchu připravený Alisson.
38'
Z nadějného protiútoku Šachtaru byla nakonec akce tři na pět a fotbalisté AS Řím se v hojném počtu skvěle vrátili.
37'
Diego Perotti z levé strany nádherně pronikl do šestnáctky a předložil míč Edinovi Džekovi, jehož přízemní střela z hranice vápna byla zablokována, a Radja Nainggolan byl v ofsajdu.
36'
Marlos zpoza šestnáctky vystřelil levačkou, jenže míč se mu svezl po nártu a s opačnou faleší minul levou tyč brány.
35'
Fred opět mohl pálit zpoza šestnáctky, tentokrát ale míč rozdal doleva, kde se v ofsajdu ocitl Taison.
34'
Fred vyslechl volání svých spoluhráčů po střele, jenže zpoza šestnáctky napálil míč daleko vedle levého horního rohu brány.
33'
Cengiz Ünder se snažil míč roztáhnout doprava před pár okamžiky, jenže u postranní čáry nebyl nikdo ze spoluhráčů.
32'
Šachtar Doněck je směrem dopředu během posledních okamžiků bezzubý, což dokumentovala následná nepřesná přihrávka. Také AS Řím ale poté zbytečně ztratilo míč.
31'
Souboje dvou hráčů s číslem 11, tedy Marlose a Aleksandara Kolarova, jsou ozdobou dnešního zápasu na Ukrajině.
30'
AS Řím to nyní na levém křídle zbytečně překombinovalo a o míč přišlo. Aleksandar Kolarov ovšem vzápětí vyhrál u postranní čáry souboj s Marlosem a AS mohlo vhazovat.
29'
Aleksandar Kolarov se ujal rohového kopu a po rozehrávce na krátko se opět zapojil do hry, jenže se ocitl v ofsajdu.
28'
Diego Perotti se opět snažil odcentrovat z levého křídla a jeho centr byl tentokrát sražen na další rohový kop.
27'
Diego Perotti z levého křídla posílal do šestnáctky nebezpečný centr, hosté se ale do zakončení nedostali. Jeden z obránců Šachtaru sklepl míč do náruče Andrije Pjatova.
26'
Facundo Ferreyra si nabíhal na dlouhý kolmý pas a proti Šachtaru Doněck byl zřejmě odmáván ofsajd.
26'
Cengiz Ünder je na pravém křídle hodně aktivní a nyní se snažil prosadit proti dvojnásobné přesile. Bernard ho ale zastavil.
25'
Jaroslav Rakyckyj využil volného prostoru na levé straně šestnáctky k prudkému přízemnímu centru, jenže před bránou nebyl nikdo, kdo by ho dokázal usměrnit na bránu.
23'
Moc mi to připomíná včerejší zápas Chelsea. Willian dvakrát trefil tyč a pak se prosadil, tak třeba se Edin Džeko také dočká. Do konce zápasu zbývá ještě hodně času.
22'
AS Řím měl již dvě skvělé brankové příležitosti a v obou měl prsty Edin Džeko, ani jednou se ale zatím neprosadil.
21'
Edin Džeko si naběhl do šestnáctky na krásnou přihrávku po rychlém protiútoku, jenže přízemní střelou zamířil pouze doprostřed brány! Snadný zákrok pro Andrije Pjatova!
20'
Aleksandar Kolarov na levé straně v rychlém sledu rozehrál dva rohové kopy a po druhém se ocitl ve velké šanci Konstantinos Manolas, jenže míč pouze jemně lízl a jeho jemná hlavička zamířila daleko vedle vzdálenější pravé tyče.
19'
Diego Perotti na levé straně pokutového území vyzpovídal Bogdana Butka a po skvělém uvolnění posílal před bránu zpětný centr, který byl z ostrého úhlu sražen do zámezí.
18'
Bernardo po sraženém centru na levé straně šestnáctky vybojoval rohový kop, který fotbalisté ukrajinského týmu rozehráli nakrátko a kolmá přihrávka Freda byla nepřesná.
17'
Aleksandar Kolarov se snažil na levém křídle vybojovat ztracený míč, jenže si v souboji s protihráčem pomohl faulem.
16'
AS Řím často hledá na hrotu osamoceného Edina Džeka, jenže bosenský útočník vždy kolem sebe někoho má. Tedy ve smyslu, že si ho domácí obránci vždy dobře střeží.
15'
Další akci fotbalisté Šachtaru Doněck táhli další akci po levé straně, přízemní centr ze strany byl ale odvrácen.
14'
Nechybělo mnoho a míč se málem odrazil od nohy brankáře Alissona do brány, pro AS Řím to ale dobře dopadlo.
13'
Marlos se na pravé straně šestnáctky krásně zbavil zasekávačkou Aleksandara Kolarova a z ostrého úhlu napřáhl k prudké přízemní střele, která zamířila mezi nohy Alissona, brankář AS Řím ale stačil míč zastavit!
12'
Cengiz Ünder předvedl podél pravé postranní čáry nádherný sprint a snažil se v šestnáctce najít jednoho ze dvojice svých spoluhráčů, jenže míč skončil u Andrije Pjatova.
10'
AS Řím vstoupil do utkání pořádně zostra, zatím ale po necelých deseti minutách zní skóre na Ukrajině 0:0.
7'
A další rohový kop pro AS Řím, tentokrát ale centr Aleksandara Kolarova z levé strany nikoho v pokutovém území nenašel. Šachtar Doněck se konečně ubránil.
6'
Aleksandar Kolarov rozehrál na levé straně rohový kop a po zaspání domácí obrany se ocitl v obrovské šanci Edin Džeko, jenže míč halfvolejem napálil z blízkosti pouze do brankáře Andrije Pjatova a dorážka Federica Fazia byla zablokována!
5'
Cengiz Ünder dokázal na pravé straně šestnáctky odcentrovat od brankové čáry a na vzdálenější levé tyči hlavičkoval s přispěním teče mimo Kevin Strootman.
4'
Fred si na levé straně šestnáctky naběhl na krátkou kolmou přihrávku a na vzdálenější pravou tyč poslal nebezpečný přízemní centr, po kterém se jeden z hráčů Šachtaru dostal ke střele, jeho slabý pokus z úhlu ale skončil u Alissona!
3'
Taison dokázal na levé straně obranné poloviny Šachtaru vybojovat míč a u půlící čáry si vzápětí vykoledoval faul.
2'
Andrij Pjatov se po malé domů ocitl v problémech a raději míč odkopl za levou postranní čáru. AS Řím se ve druhé minutě utkání zadarmo dostal k autovému vhazování a pokračuje v útoku.
1'
Hlavní rozhodčí William Collum ze Skotska dal právě pokyn k rozehrání prvního osmifinálového zápasu UEFA Champions League mezi Šachtarem Doněck a AS Řím. Výkop obstarali domácí.
1'
Fotbalisté obou týmů právě nastoupili na hrací plochu a stadionem v Charkově se rozezněla tradiční znělka UEFA Champions League, která se neoposlouchá.
Jaroslav Rakyckyj má před sebou výjimečný zápas, když proti AS Řím odehraje v dresu domácího Šachtaru Doněck jubilejní 300. utkání! Skvělý milník.
Dnešní utkání bude soubojem dvou skvělých útočníků, na jedné straně Facundo Ferreyra a na druhé Edin Džeko. Útočník Šachtaru Doněck nastoupil v letošní sezóně UEFA Champions League do šesti zápasů, během nichž vstřelil dva góly. Bosenský útočník Edin Džeko má na svém kontě stejné množství zápasů, vstřelil ovšem o jeden gól více. Bývalý útočník City odehrál úžasné utkání na Stamford Bridge, kde v základní skupině proti Chelsea vstřelil po hodině hry v rozmezí pouhých šesti minut dva góly, když prvního docílil fantastickým volejem, zatímco druhého hlavou.

FK Šachtar Doněck: Pjatov – Butko, Kryvcov, Rakyckyj, Ismaily – Stěpaněnko, Fred – Marlos, Taison (C), Bernard – Ferreyra.
Náhradníci: M. Ševčenko – Dentinho, Ordec, Patrick, Petrjak, Zubkov, Kovalenko.

AS Řím: Alisson – Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov – De Rossi (C), Strootman – Ünder, Nainggolan, Perotti – Džeko.
Náhradníci: Skorupski – Juan Jesus, Pellegrini, Schick, Defrel, Peres, Gerson.

Rozhodčí: William Collum. Asistenti: David McGeachie, Francis Connor. Čtvrtý rozhodčí: Douglas Potter. Brankoví rozhodčí: Bobby Madden, John Beaton (všichni SCO).
AS Řím

AS Řím postoupil do vyřazovací části nejprestižnější evropské klubové soutěže celkem pětkrát a první dvě osmifinále v klubové historii zvládl, když po vůbec prvním postupu mezi nejlepších 16 týmů UEFA Champions League vyřadil v roce 2007 francouzský Lyon a o rok později dokonce slavný Real Madrid. V následujících letech mu ovšem postupně zavřely cestu do čtvrtfinále Arsenal (2009), zmiňovaný Šachtar Doněck (2011) a Real Madrid (2016), který se zvládl italskému týmu o osm let později revanšovat. AS Řím letos postoupil do osmifinále po roční přestávce již pošesté, když vyhrál základní skupinu C a zásluhou lepších vzájemných zápasů za sebou nechal Chelsea.
Šachtar Doněck

Šachtar Doněck postoupil do vyřazovací části ze základní skupiny F, ve které vyhrál všechny tři domácí zápasy. Ukrajinský tým postupně porazil Neapol, Feyenoord a jako vůbec první tým v letošní sezóně Manchester City. Šachtar odehrál doma proti italským týmům celkem deset zápasů a má s nimi negativní bilanci, když čtyřikrát vyhrál a šestkrát prohrál. Doněck hraje svá domácí utkání kvůli politické situaci na Ukrajině na stadionu v Charkově, kde vyhrál v rámci UEFA Champions League šest z posledních 14 utkání.
Šachtar Doněck postoupil ze základní skupiny do vyřazovací části UEFA Champions League třikrát, ovšem jen v jednom jediném případě se mu podařilo proniknout do čtvrtfinále, a to, když v roce 2011 vyřadil v osmifinále nejprestižnější klubové soutěže právě AS Řím. Klub z hlavního města Itálie postoupil mezi nejlepších osm týmů dvakrát za sebou, do semifinále se mu ovšem v roce 2007 a ani o rok později nahlédnout nepodařilo. Šachtar Doněck bude mít v prvním zápase výhodu domácího prostředí. Odveta se uskuteční 13. března na Stadio Olimpico.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.