Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Šachtar : Feyenoord - 1. listopadu 2017   20:45

Šachtar
Šachtar
14' Ferreyra  • 17' Marlos  • 68' Marlos (Ferreyra)
3:1
(2:1)
Feyenoord
Feyenoord
12' N. Jörgensen  (S. Berghuis)
Šachtar
Pjatov – Butko, Ordec, Chočolava, Ismaily – Fred, Stěpaněnko – Marlos, Taison (C), Bernard (71. Patrick) – Ferreyra (89. Dentinho).
Sidoropoulos – Kostaras, Dimitriadis (vš. GRE)
OSK Metalist, Charkov
Feyenoord
Jones – Nieuwkoop, St. Juste, Tapia (72. Diks), Haps – S. Amrabat, El Ahmadi (C), Vilhena – S. Berghuis, N. Jörgensen (80. Sam Larsson), Boëtius.
Vermeer – Basaçikoglu, Diks, Kramer, Sam Larsson, Toornstra, Nelom.

Z mé strany je to pro dnešní den vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů! Dobrou noc!
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 6:4. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:15.
Je dobojováno! Šachtar Doněck zvládl domácí souboj s Feyenoordem Rotterdam a výrazně se přiblížil postupu do jarní fáze Ligy mistrů. Hosté přitom vstoupili do zápasu lépe a Nicolai Jörgensen otevřel ve 12. minutě skóre. Prakticky z první akce Šacharu po inkasované brance dokázal vyrovnat Facundo Ferreyra a v 17. minutě poslal Šachtar do vedení Marlos , který se prezentoval nádhernou technickou střelou! Poté už domácí fotbalisté kontrolovali vývoj utkání a ve druhé půli přidal Marlos svou druhou branku. Feyenoord tak stále musí čekat na první bod.
90+3'
90+2'
Zápas se už pouze dohrává. Domácí fotbalisté kombinují s míčem na vlastní polovině a užívají si oslavy dalšího vítězství.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Domácí kapitán Taison poslal prudkou přihrávku na hranici pokutového území, kde se k míči tlačil Marlos, jenž Jerry St. Juste mu špičkou kopačky odkopl balón od nohy.
89'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Facundo Ferreyra, přichází Dentinho.
88'
Další přihrávku na Berghuise pohlídal pozorný obránce David Chočolava. Domácí stoper se ihned otočil a poslal malou domů na brankáře Šatova.
87'
Alan Patrick se bleskově otočil na hranici pokutového území a okamžitě vyslal prudkou přízemní střelu. Brankář Jones byl až na malém vápně a reflexivním zákrokem střelu vyrazil!
86'
Steven Berghuis si řekl o přihrávku na hranici pokutového území, ale hostující kanonýr si nepotykal se zpracováním a míč mu propadl k Šatovovi.
85'
Až nyní se Feyenoord po delší době usadil na polovině ukrajinského celku. Hosté však kombinují daleko od pokutového území a brankář Pjatov může být klidný.
84'
Ismaily parádně napadal rozehrávku soupeře na jeho polovině. Domácí fotbalista se opřel do El Ahmadiho a vybojoval pro Šachtar vhazování v blízkosti pokutového území.
83'
A další ofsajd! Domácí fotbalisté už ve třech sprintovali do pokutového území, ale radost jim zdviženým praporkem pokazil asistent rozhodčího. Své postavení si nepohlídal Fred.
82'
Steven Berghuis dostal pěknou přihrávku na pravou stranu pokutového území a pohotově předložil balón před branku Šachtaru. V prostoru malého vápna ale nebyl nikdo z hostů.
81'
Ridgeciano Haps při svém průniku na polovinu soupeře prošel kolem trojice soupeřů, jenže poté se nechal zatlačit k postranní čáře, kde přišel o míč.
80'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Nicolai Jörgensen, přichází Sam Larsson.
79'
Feyenoordu se vůbec nedaří. Ridgeciano Haps si nedokázal zpracovat prudkou přihrávku na levou stranu a odevzdal míč domácího Ferreyrovi.
78'
Steven Berghuis sprintoval za obranu domácího celku, kam přiletěla prudká přihrávka mezi obránce. Stoper David Chočolava měl k míči o kus blíže a vypomohl si malou domů.
77'
Domácí celek zcela jednoznačně kontroluje vývoj dnešního utkání. Šachtar kombinuje s míčem na vlastní polovině a Feyenoordu prakticky nepůjčuje míč.
76'
Po centru od rohového praporku vyšplhal nejvýše ze všech Ivan Ordec, jehož hlavička z dobré pozice prosvištěla metr nad břevnem hostující branky.
75'
Ivan Ordec si krásně obhodil jednoho z obránců Feyenoordu. Domácí fotbalista se však neprodral do pokutového území, ale vybojoval alespoň roh.
74'
Další postup Feyenoordu zastavuje ofsajd! Právě Steven Berghuis zůstal po rohovém kopu za posledním obráncem a ocitl se v postavení mimo hru.
73'
Steven Berghuis táhl akci Feyenoordu po pravém křídle. Hostující střelec se pokusil odcentrovat do pokutového území, jenže podklouzl a jeho pobídka končí u Pjatova.
72'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Renato Tapia, přichází Kevin Diks.
71'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Bernard, přichází Alan Patrick.
70'
Po třetí brance Šachtaru panuje na stadionu parádní atmosféra. Domácí příznivci totiž znají průběžný výsledek z Itálie, kde Neapol zatím prohrává s Manchesterem City.
68'
Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
Domácí celek se výrazně přibližuje postupu ze základní skupiny! Šachtar totiž přidává třetí branku! MARLOS si narazil míč se spoluhráčem, uvolnil se kolem svého strážce a přehodil vyběhnutého brankáře!
67'
Bernard potáhl míč po levé straně hrací plochy a vnějším nártem oslovil rozběhnutého Freda. Domácí fotbalista si nepotykal se zpracování a míč mu uskočil od nohy.
66'
Po dalším rohovém kopu se centrovaný míč snesl na zadní tyč, kde nebyl nikdo z domácích fotbalistů a obránce Jerry St. Juste nechal balón propadnout do autu.
65'
Domácí zahrávali další roh. Tentokrát se Šachtar pokusil o sehrání nacvičeného signálu, po němž zakončoval Fred, ale jeho ránu srazila obrana na další roh.
64'
Aktivní Taison obral o míč Hapse, prodral se do pokutového území a pokusil se o zpětnou přihrávku na značku pokutového kopu. Jeho pobídku ale zastavil Jerry St. Juste.
63'
Naopak Šachtar mohl přidat třetí branku Facundo Ferreyra si míč navedl na levačku a z hranice pokutového území vyslal přízemní střelu. Jeho pokus těsně minul branku!
62'
Ridgeciano Haps podpořil ofenzívu Feyenoordu dlouhým náběhem po levé straně hrací plochy. Krajní zadák hostujícího výběru se ale nedostal k odcentrování.
61'
Marlos se ujal rozehrávky rohového kopu. Jeho centr přiletěl na přední tyč, kde číhal domácí Fred, jehož zakončení prolétlo vysoko nad břevnem.
60'
Je za námi hodina hry a domácí Šachtar stále drží těsné vedení. Feyenoord sice po přestávce přidal na aktivitě a tlačí se do útoku, ale domácí obrana je zatím pozorná.
59'
Domácí fanoušci odpovídají na kombinace Feyenoordu na polovině domácího celku hlasitým pískáním. Domácí hráči zalezli v desíti na hranici šestnáctky.
58'
Pjatov musel znovu zasahovat. Nicolai Jörgensen si pustil míč kolem obránce na hranici pokutového území, ale střela mu nesedla a Pjatov si vychutnal snadný zákrok.
57'
Na Ukrajině začíná sněžit! Na trávník se snášejí sněhové vločky a závěr dnešního utkání se bude dohrávat na mokrém trávníku. Uvidíme, kdo si s tím poradí lépe.
56'
A další zakončení hostujícího výběru. Tonny Vilhena dostal moře volného prostoru ve středu hřiště, navedl si míč na levačku a z hranice pokutového území daroval Pjatovovi snadný zákrok.
55'
Jean-Paul Boëtius se z dobrých třiceti metrů opřel do skákavého míče. Rána mu však příliš nesedla a pokus vnějším nártem prosvištěl kolem branky.
54'
Na druhé straně se do zakončení prodral Steven Berghuis. Hostující kanonýr pálil z ostrého úhlu a pozorný gólman Pjatov jeho přízemní střelu vykopl na roh. El Ahmadi navíc dostává žlutou kartu za faul na hranici šestnáctky.
53'
Fred se rychlou zasekávačkou na hranici pokutového území prodral mezi dva zadáky hostujícího celku, jenže Jerry St. Juste mu na poslední chvíli ukopl míč do autu.
52'
Bart Nieuwkoop táhl akci nizozemského celku po pravé straně hřiště. Na polovině domácích si chtěl narazit s El Ahmadim, kterýmu však poslal nepřesnou přihrávku.
51'
Facundo Ferreyra vlétl do souboje na polovině soupeře vysokou nohou ale obránce Haps mu přesto dokázal odkopnout balón daleko od nohy.
50'
Máme tady další žlutou kartu! Za faul v blízkosti pokutového území ji vyfasoval Steven Berghuis.
49'
Jerry St. Juste vybojoval míč na polovině hrací plochy. Hostující stoper si nechtěl přidělávat starosti a raději poslal dlouhou přihrávku až k brankáři Jonesovi.
48'
Marlos si krásně zpracoval vysokou přihrávku na polovinu hostujícího celku. Domácí fotbalista se s balónem otočil kolem El Ahmadiho, jenže na Hapse si už nepřišel.
47'
Poprvé po přestávce se do útoku vydal také Feyenoord. Berghuis si na pravém křídlo brousil zuby na přihrávku z levé strany hrací plochy, ale míč už nezpracoval.
46'
Šachtar obstaral výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Domácí fotbalisté rozjeli kombinaci na vlastní polovině. Ukrajinský klub se v úvodu nikam nežene.
46'
První poločas je minulostí! Feyenoord sice vlétl do utkání jako velká voda a už ve 12. minutě jej Nicolai Jörgensen poslal do vedení, jenže to nizozemskému celku moc dlouho nevydrželo. O dvě minuty později totiž po závaru před brankou Feyenoordu vyrovnal Facundo Ferreyra a v 17. minutě poslal Šachtar technickou střelou do vedení Marlos ! Od té doby byli domácí lepším celkem. V další šance se zjevil Facundo Ferreyra, jehož hlavička skončila na břevno. Do šaten se proto odchází za stavu 2:1.
45+1'
45'
Exekuce přímého kopu se ujal domácí technik Bernard. Maličký fotbalista vyslal prudký centr, který Nicolai Jörgensen srazil na rohový kop.
44'
A další nedovolený zákrok! Bernard se rychlou kličkou uvolnil na levé straně a obránce Bart Nieuwkoop jej rukou trefil do obličeje. Bude z toho další přímý kop pro Šachtar.
43'
Ivan Ordec nyní neustál souboj s Amrabatem na polovině hrací plochy. Hlavní rozhodčí měl celou situaci přímo před sebou a rozhodl ve prospěch domácího celku.
42'
Jeden z hostujících fotbalistů už pomalu mohl zakončovat do odkryté branky, jenže asistent rozhodčího nakonec signalizuje, že balón už celým objemem opustil hrací plochu.
41'
Facundo Ferreyra tentokrát kouzlil na levé straně pokutového území. Nakonec nabil Bernardovi, jež vypálil z dvaceti metrů a protáhl hostujícího brankáře.
40'
Bogdan Butko dostihl prudkou přihrávku na pravou stranu hrací plochy, jenže jeho pobídku stačil Ridgeciano Haps špičkou kopačky srazit na rohový kop.
39'
Jean-Paul Boëtius si naběhl na parádní přihrávku za obranu Šachtaru a z levé strany se hnal na branku. Pjatov mu skvěle zmenšil střelecký úhel a Boetius trefil jen boční síť!
38'
Bernard je v prvním poločasu nesmírně aktivní. Domácí šikula nyní prošel do pokutového území, ale zbytečnou kličkou se připravil o možnost zakončit.
37'
Na světě je první žlutá karta dnešního utkání! Za vysoký loket v souboji s Berghuisem ji vídi David Chočolava.
36'
Šachtar zahrával svůj druhý rohový kop v utkání a byla z toho obrovská šance! Bernardův centr byl prodloužen na zadní tyč, kde hlavičkoval Facundo Ferreyra, jenže hlavou orazítkoval břevno!
35'
Marlos mohl zaútočit po levé straně hrací plochy, jenže obránce Haps proti němu bleskově vystoupil a zahnal domácího fotbalistu zpět na jeho polovinu.
34'
Jerry St. Juste poslal vysokou přihrávku na pravou stranu hrací plochy. Míč si zpracoval osamocený Haps, jenže důrazný Taison jej vytlačil do zámezí.
33'
Feyenoord zahrával rohový kop. Jeho exekuce se ujal Jean-Paul Boëtius, který vymyslel centr na přední tyč, kde stál jen obránce Bogdan Butko.
32'
Fred dostal přihrávku do volného prostoru na vlastní polovině a ihned se pokusil o přenesení hry na levou stranu hřiště. Jeho přihrávka však končí v zámezí.
31'
Do pokutového území přiletěl prudký centr s velkým množství rotace. Míč se snášel na zadní tyč, jenže brankář Pjatov vyběhl na malé vápno a balón vyboxoval.
30'
Bogdan Butko poslal zatažením za dres Hapse a nabídl Feyenoordu přímý kop ze zajímavé pozice. Před branku Šachtaru už míří všichni hlavičkáři.
29'
Za obranu nizozemského celku se snášel nadýchaný oblouček z levé strany. Obránce Jerry St. Juste se balón snažil odkopnout akrobatickým způsobem, což se mu moc nepovedlo.
28'
Po delší době se fotbalisté Feyenoordu dostali ke kombinaci na vlastní polovině hrací plochy. Hostující zadáci zatím marně hledají skulinu v obraně Šachtaru.
27'
Marlos číhal na pravém křídle na odražený míč, nicméně pozorný Vilhena si jej všiml a přizvedl balón mimo jeho dosah. Šachtar bude přesto vhazovat.
26'
Facundo Ferreyra si ve vzdušném souboji na polovině hrací plochy pomohl rukou a poslal k zemi obránce Hapse. Domácímu útočníkovi je pískán faul.
25'
Další akce Šachtaru vedená po pravé straně končí zdviženým praporkem asistenta rozhodčího. Své postavení si nepohlídal Bernard. Ofsajd!
24'
Marlos se z hranice pokutového území opřel do padajícího míče, ale jeho rána mířila jen do míst, kde stál připravený brankář Jones. Feyenoord se však musí nadále bránit.
23'
Rozehrávky následného přímého kopu se ujal Bernard. Domácí šikula vykouzlil nadýchaný centr na malé vápno, kam si pro míč došel brankář Jones.
22'
Karim El Ahmadi vystartoval proti Ordecovi v blízkosti pokutového území, jenže po kontaktu se soupeřovou nohou mu hlavní arbitr odpískal nedovolený zákrok.
21'
Berghuis dostal vysokou přihrávku na pravou stranu hřiště. Hostující křídelník mohl postupovat do otevřené obrany, ale raději poslal zpětnou přihrávku.
20'
Rozehrávka rohového kopu se domácím fotbalistům zrovna nepovedla. Na vysoký centr si naskočil David Chočolava, ale jeho hlavičku srazil obránce do rukavic brankáře Jonese.
19'
Domácí fotbalisté jsou nyní na koni a s naprostým přehledem kombinují s míčem na polovině soupeře. Bogdan Butko dokonce odcentroval, ale obránce jeho pobídku srazil na roh.
17'
Tak to je zápas jako hrom! Domácí Šachtar otáčí vývoj utkání ve svůj prospěch! Obrana Feyenoordu odvrátila prudký centr jen za hranici pokutového území, kde si míč připravil MARLOS a krásnou technickou střelou poslal domácí do vedení!
16'
Bart Nieuwkoop se v blízkosti pokutového území dostal k odraženému míči, bleskově se s ním otočil, jenže jeho prudký centr na malé vápno srazila obrana do autu.
14'
Jenže vedení nevydrželo nizozemskému celku moc dlouho! Šachtar se hned po rozehrávce vydal do útoku. Brankář Jones vyrazil z branky a zneškodnil Taisonovu šanci, ale k míči se dostal FACUNDO FERREYRA, který míč nadvakrát dopravil do sítě!
12'
Feyenoord právě vstřelil branku!
Feyenoord se hned v úvodu utkání dostává do vedení! NICOLAI JORGENSEN si na značce pokutového kopu naskočil na Berghuisův centr z pravé strany a přesnou hlavičkou otevřel skóre!
12'
Marlos dostal prudkou přihrávku na pravou stranu pokutového území. Domácí fotbalista se s míčem bleskově otočil, ale přes Hapse se nedostal k odcentrování.
11'
Ivan Ordec se po pravé straně prodíral do pokutového území, ale po kontaktu s Hapsem se poroučel k zemi. Hlavní rozhodčí měl souboj přímo před sebou a odpískal faul.
10'
Andrij Pjatov dostal prudkou malou domů na hranici pokutového území. Domácí brankář musel vyrazit ven z branky a odkopl míč před dotírajícím Berghuisem.
9'
Nyní se nizozemskému celku vůbec nepovedla rozehrávka. Jerry St. Juste poslal prudkou přihrávku za obranu. Za míčem se ale nedostal nikdo v bíločerveném.
8'
Hra je přerušená! Domácí defenzivní záložník Taras Stěpaněnko schytal v souboji s Amrabatem zásah do nohy a zůstává ležet na trávníku. Uvidíme, zda bude muset střídat.
7'
Nicolai Jörgensen si nabíhal na malé vápno, kam směřovala zpětná přihrávka z kopačky El Ahmadiho. Před hostujícím útočníkem zasáhl ve skluzu Ordets.
6'
Ridgeciano Haps si před vlastní brankou počkal na vysoký centr z levé strany a hlavou prodloužil míč za hranice pokutového území. Feyenoord může zaútočit.
5'
Fred neuspěl v souboji na polovině hřiště a Feyenoord se vydal do útoku. Jean-Paul Boëtius prošel na hranici pokutového území, odkud odcentroval, ale míč odevzdal jen obráncům.
4'
David Chočolava musel sprintovat za nepřesnou malou domů do vlastního pokutového území. Za míčem spěchal také Berghuis, ale domácí stoper měl k balónu o kus blíže.
3'
Šachtar se dostal k prvnímu zajímavému náznaku. Marlos dostal pěknou přihrávku na hranici pokutového území a levačkou centroval na zadní tyč. Nikdo v oranžovém na míč nedosáhl.
2'
Domácí stopeři nyní rozjíždějí kombinaci na polovině hrací plochy. Rozehrávku Šachtaru diriguje David Chočolava. Nikdo z hostů jejich kombinaci neatakuje.
1'
Hosté obstarali výkop do pvního poločasu dnešního utkání. Feyenoord rozjel kombinaci po pravé straně, ale dobře postavený obránce Ismaily míč odhlavičkoval.
1'

FK Šachtar Doněck: Pjatov – Butko, Ordec, Chočolava, Ismaily – Fred, Stěpaněnko – Marlos, Taison (C), Bernard – Ferreyra.
Náhradníci: M. Ševčenko – de Azevedo, Patrick, Blanco Leschuk, Dentinho, Kovalenko, Petrjak.

Feyenoord Rotterdam: Jones – Nieuwkoop, St. Juste, Tapia, Haps – S. Amrabat, El Ahmadi (C), Vilhena – S. Berghuis, N. Jörgensen, Boëtius.
Náhradníci: Vermeer – Basaçikoglu, Diks, Kramer, Sam Larsson, Toornstra, Nelom.

Rozhodčí: Sidoropoulos – Kostaras, Dimitriadis (vš. GRE).
Vzájemný zápas na půdě Feyenoordu

Feyenoord Rotterdam – FK Šachtar Doněck 1:2
8. S. Berghuis (Vilhena) – 24. Bernard (Fred), 54. Bernard (Butko)
FK Šachtar Doněck

Ukrajinský celek je na tom o mnoho lépe. Po třech duelech má na svém kontě šest bodů a zatím drží druhou postupovou pozici. Pokud chce Šachtar udržet naděje na postup, musí dnes zvítězit. V dalších duelech totiž bude hostit Manchester City a pojede na výlet do Neapole, odkud se letos body nevozí. Šachtar doma na úvod skupiny dokázal zdolat Neapol a v minulém duelu uspěl právě na půdě Feyenoordu. V domácí lize navíc Šachtar jednoznačně kraluje. Na druhé Dynamo Kyjev má sedmibodový náskok.
Feyenoord Rotterdam

Nizozemský mistr zatím v Lize mistrů nezažívá zrovna vydařené vystoupení. Po třech duelech nemá na svém kontě jediný bod a krčí se na chvostu skupiny F. Nejprve doma schytal vysokou porážku 0:4 od Manchesteru City, poté prohrál 3:1 na hřišti rozjeté Neapole a naposledy doma padl 1:2 právě se Šachtarem. Feyenoordu se ale nedaří ani v domácí Eredivisie, kde mu patří až šestá pozice. O víkendu navíc pouze remizoval s Rodou Kerkrade.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z prestižní Ligy mistrů! Společně se dnes podíváme na souboj mezi Šachtarem Doněck a Feyenoordem Rotterdam. Výkop je stanoven na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.