Liga mistrů - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Liverpool - 21. listopadu 2017   20:45

Sevilla
51' Ben Yedder (Banega) • 60' Ben Yedder  • 90+3' Pizarro (Sarabia)
3:3
(0:3)
Liverpool
2' Firmino  (Wijnaldum) • 22' Mané  (Firmino) • 30' Firmino  (Mané)
Sevilla
S. Rico – Mercado, Geis, Lenglet, Escudero (C) – N'Zonzi (46. F. Vázquez), Banega, Pizarro – Sarabia, Ben Yedder (81. Correa), Nolito (73. Muriel).
Soria – Corchia, Krohn-Dehli, Correa, Navas, Muriel, F. Vázquez.
Brych – Borsch, Lupp
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
Liverpool
Karius – Joe. Gomez, Lovren, Klavan, A. Moreno (63. Milner) – Wijnaldum, Henderson (C), Coutinho (63. Can) – M. Salah (87. Oxlade-Chamberlain), Firmino, Mané.

Z mé strany je to už pro tohle utkání vše, přeji ničím neručený zbytek večera, potažmo dobrou noc.

Fauly: 10:19
Neuvěřitelný zápas mezi Sevillou a Liverpoolem končí remízou 3:3. Koho by to napadlo, když se odcházelo do šaten za stavu 3:0 pro hosty. První poločas totiž Liverpoolu skvěle vyšel a po gólech Firmino, Maného a znovu Firmina směřoval za jasným vítězstvím. Jenže ve druhé půli se začaly dít věci... Sevilla postupně přehrávala Liverpool víc a víc. Jiskřičku naděje vykřesal v 51. minutě Ben Yedder, když snížil na 1:3. Pak byl ten samý hráč faulován na penaltu, kterou taky sám posléze proměnil. A vyvrcholení přišlo v nastaveném čase. Z rohového kopu se prosadil střídající Pizarro a Stadio Ramóna Sáncheze Pizjuána propukl v obrovský jásot domácích fanoušků.
90+6'
90+5'
Závěr zápasu se znovu odehrává na polovině Liverpoolu. Že by přišel ještě přídavek Sevilly?
90+4'
Tak na to si asi nikdo nevsadil, že Sevilla vyrovná na 3:3, poté co po první půli prohrávala 0:3.
90+3'
Sevilla právě vstřelila branku!
Domácí z rohového kopu vyrovnávají na 3:3! Neuvěřitelné se stalo skutečností! Centr Sarabii od rohového praporku doletěl ke GUIDU PIZARROVI a ten už celou situaci dokonal gólovou střelou! Asistence: Pablo Sarabia.
90+3'
Nakonec se ke střele odhodlal Geis a míč se od zad Milnera odrazil do zámezí.
90+2'
Sevillští obléhají pokutové území Liverpoolu, ale zatím nenacházejí prostory, kudy by se dostali dovnitř něj.
90+1'
Sarabia těžký a prudký míč nezpracoval dobře a toho hned hosté využili a odstřelili mu míč od kopaček.
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Joaquín Correa zatím po svém příchodu na hřiště není příliš viditelný, Nyní fauloval Joa Gomeze.
89'
Gomez uprostřed hřiště fauloval Wijnalduma. míč pro španělský klub.
88'
Mané po jednom ze soubojů v šestnáctce upadl, rozhodčí nepískal. Pak centr Milnera jen proletěl bez povšimnutí vápnem.
87'
Je tu poslední střídání zápasu. Salah má pro dnešek hotovo, na trávník se na závěr utkání podívá Alex Oxlade-Chamberlain.
85'
Ofsajdy jsou dnes nepřítelem hráčů Sevilly. Teď jím byl odpískán další.
84'
Escudero si nerozuměl se Sarabiou a patičkou ho spíš trefil, než aby mu přihrál.
83'
Přihrávka Banegy na Mercada byla nepřesná, proto může Liverpool uklidnit hru, Karius bude mít odkop od své brány.
82'
Následně dostává za nesportovní chování žlutou kartu Can.
82'
Ke střele z levé strany pokutového území se dostal Mané, ale ve velké šanci netrefil bránu.
81'
Wissam Ben Yedder dnes v zápase končí, místo něj přichází Joaquín Correa.
80'
Ještě deset minut základní hrací doby mají hráči domácího týmu, aby dokázali zápas vyrovnat. Pokouší se o to další postupnou kombinací.
79'
Rohový kop Liverpoolu mířil na zadní tyč, tam byli hráči Sevilly pozorní.
78'
Emre Can už hledal přihrávkou před prázdnou bránu svého spoluhráče, ale skvěle míč ve skluzu zablokoval Banega.
78'
Roh dokázal vyboxovat brankář Reds Loris Karius.
77'
Gabriel Mercado odcentroval z pravé strany. Dejan Lovren míč odvrátil na rohový kop.
76'
Gomezova přihrávka na rozběhnutého Salaha byla nepřesná. Liverpool se tak musí opět zatáhnout do obranného postavení.
75'
Banega se stáhl až ke svým stoperům, aby jim pomohl s rozehrávkou další akce Sevilly.
74'
Znovu akci Sevilly zastavil těsný ofsajd. Tentokrát v něm byl na levém křídle nabíhající Muriel.
73'
A Muriel se hned provinil faulem na Dejana Lovrena.
73'
O vyrovnání se bude nově pokoušet také Luis Muriel, který nahradí Nolita.
72'
Rohový kop, který zahrával Salah dokázali domácí odvrátit.
71'
Po chybě Pizzara pak ještě střílel Salah, brankáři Ricovi tentokrát pomohl Geis, který míč srazil na rohový kop.
71'
Can z pravé strany hodně razantně odcentroval a Sergio Rico měl co dělat, aby míč odvrátil.
70'
Přihrávka Banegy na Sarabiu směřovala do velmi těsného ofsajdu.
69'
V posledních pár minutkách se konečně Liverpool vymanil z tlaku Sevilly. Několikrát to vypadalo, že už domácí určitě vyrovnají.
68'
Henderson nevybíravým způsobem fauloval Escudera a dostává žlutou kartu.
68'
Clément Lenglet předvedl výborný obranný zákrok proti Firminovu a zastavil tak nebezpečnou akci Liverpoolu.
66'
Hosté se tentokrát ubránili a následně je odpískán Seville ofsajd.
65'
Domácí mužstvo teď nedává Liverpoolu čas na vydechnutí a vybojovalo si další rohový kop.
63'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Alberto Moreno, přichází James Milner.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Emre Can.
62'
Tentokrát už Loris Karius předvedl brilantní zákrok, když chytil střelu Escudera z velké blízky. I když možná by gól kvůli ofsajdu Nolita ani neplatil.
62'
Střela Franka Vásqueze z pravé strany nemohla v žádném případě Kariuse ohrozit.
60'
I na podruhé to ale WISSAM BEN YEDDER zvládl a už je to jen o gól. Ben Yedder udržel v těžké situaci chladnou hlavu a přiblížil Sevillu už na dostřel Liverpoolu.
60'
Wissam Ben Yedder dostal míč z penalty do sítě, ale gól neplatí! Franco Vázquez totiž vběhl do vápna moc brzo. Penalta se bude opakovat.
59'
Penalta pro Sevillu! V šestnáctce upadl po faulu Morena Ben Yedder!
58'
Rohový kop Sevilly hlavou na první tyči odvrátil obránce Liverpoolu Alberto Moreno.
57'
Ben Yedderův pas vystihl Gomez a Liverpool by se po delší době mohl podívat dopředu.
56'
Ani do třetice centr Sevilly z levé strany nikoho z Andalusanů nenašel. Odvracel tentokrát Moreno.
56'
Escudero z levé strany míč vhodil až do šestnáctky Liverpoolu. Pak to ještě jednou zkoušel nohou, ale pokaždé míč odvrátil Lovren.
55'
Standardka Sevilly nebyla rozehraná vůbec špatně, ale Liverpool se ubránil.
54'
Coutinho fauloval šlapákem Vásqueze. Za protesty pak dostal žlutou kartu Gabriel Mercado.
53'
Domácí měli další standardní situace, ale nevydařila se jim. Střela Sarabii skončila na zdi.
52'
Že by se ještě zrodilo v Seville drama?
51'
Sevilla snižuje a alespoň částečně se vrací do zápasu! WISSAM BEN YEDDER si naběhl na přední tyč a nekompromisně poslal centr Banegy ze standardní situace hlavou do sítě. Asistence: Éver Banega.
50'
Po menším nedorozumění Gomeze s Kariusem budou domácí fotbalisté vhazovat.
48'
Karius šel do souboje se Sarabiou hodně tvrdě a hráče Sevilly srazil na zem. Pablo Sarabia byl navíc v ofsajdu.
47'
Gomez byl faulován, takže je rozehrávka pouze zabrzděna a bude opět za malou chvíli k´pokračovat.
46'
Místo N'Zonziho do druhé půle vyběhl Franco Vázquez.
46'
První poločas přinesl překrásný fotbal. Liverpool po pětačtyřiceti minutách uštědřil Seville lekci z produktivity a vede už 3:0. Také domácí měli své šance, ale Nolito ani hned po něm je Ben Yedder je neproměnili. To už vedl Liverpool 1:0 poté, co se z rohového kopu trefil Firmino. Ve 22. minutě pak Mané vedení Liverpoolu také po rohovém kopu navýšil a zatím poslední gól zápasu vstřelil ve 30. minutě Firmino. Další šance Liverpoolu vychytal brankář Rico.
45+2'
45+1'
Banega byl v ofsajdu, Liverpool už může dohrát první poločas v klidu.
45+1'
Po střele Coutinha musel předvést Serigo Rico zákrok, aby ztráta jeho týmu nebyla ještě výraznější.
45+1'
Nastavovat se budou dvě minuty.
45'
Coutinho udělal kličku Banegovi, který si ho následně přidržel za dres a za to po zásluze následuje žlutá karta.
44'
Ten znovu odvrátil hlavou Moreno.
44'
Moreno hlavičkoval míč po centru Sevilly z levé strany do zámezí. Roh pro domácí.
43'
Sevilla opět má míč a kombinuje. Ale je to hrozně pomalé, Liverpool se zatáhl na vlastní polovinu a má situaci, zdá se, pod kontrolou.
42'
Éver Banega se nejprve hezky uvolnil, ale pak nepřesně přihrál a tím vlastně odstartoval protiakci soupeře.
41'
Mané fauloval Évera Banegu a měl štěstí, že unikl žluté kartě.
40'
Mohamed Salah se po krásné kolmici dostal do velké šance, ale trefil jen levou nohu brankáře Rica.
39'
Liverpool pouze odkopl míč nějak na polovinu hřiště, kde ho sebrali hráči Sevilly a startují svou novou akci, která by měla v ideálním případě vést ke snížení.
38'
Alberto Moreno dostává žlutou kartu za tvrdý faul na Mercada.
37'
Lovren hlavou nezakončil, pak ještě střílel z velké dálky Salah, ale branku vůbec netrefil.
36'
Liverpool bude zahrávat rohový kop a Sevilla si musí dávat pozor, aby z této situace neinkasovala, stalo se jí to už dvakrát.
35'
Nyní fotbalisté španělského klubu nevybojovali ani rohový kop. Míč šel za čáru od Ben Yeddera.
34'
Hráči Sevilly jsou v posledních minutích neškodní, i když drží často míč, chybí jim nápad.
33'
Domácí fotbalisté drží míč na svých kopačkách a budou se snažit postupnou kombinací najít skulinu v obraně hostů.
32'
Sevilla působí logicky velmi opařeným dojmem a nevypadá to, že by se měla ještě vrátit do zápasu. Liverpool naopak překypuje sebevědomím.
31'
Liverpool je na dobré cestě, aby si po tomto zápase zajistil postup do osmifinále.
30'
Liverpool právě vstřelil branku!
Pohroma pro Sevillu, prohrává doma s Liverpoolem už 0:3. První střelu Maného ještě Karius vyrazil, ale pouze přesně před ROBERTA FIRMINA, který už měl před sebou prázdnou bránu. Velmi snadný gól pro Brazilce. Asistence: Sadio Mané.
29'
Po faulu Hendersona na Escudera budou domácí rozehrávat z vlastí poloviny hřiště.
28'
Liverpool se přesunul na polovinu soupeře, kde měl autové vhazování. Mané míč pak ovšem u rohového praporku ovšem ztratil.
27'
Banega našel pěknou přihrávkou Nolita. Ten byl ale podle rozhodčích v ofsajdu, i když to tak nevypadalo.
26'
A hosté nakonec získali míč do své moci, budou vhazovat aut.
25'
Sevilla se dostala před pokutové zemí Liverpoolu, ale zatím nenašla cestu dovnitř něj, Liverpool se dobře brání.
24'
Pablo Sarabia viděl, že individuálně se proti třem hráčů, Liverpoolu asi neprosadí, tak raději zvolil přihrávku směrem dozadu.
23'
Sevilla by si už měla opravdu dávat na rohové kopy Liverpoolu pozor, protože dostala dva góly po totožných situacích.
22'
Po situaci jako přes kopírák jako první gól prohrávají domácí už 0:! Opět míč propadl na zadní tyč. Tentokrát prodlužoval Firmino a hlavou krásně rybičkou míč do sítě dopravil SAIDO MANÉ. Asistence: Roberto Firmino.
21'
Na druhé straně měl zase šanci Firmino! Ale vynikající zákrok předvedl Sergio Rico a svůj tým zachránil.
20'
Po chvíli zakončoval také z velmi dobré střelecké pozice Wissam Ben Yedder. Ale ani on nevyrovnal. Střelou po zemi kolem Kariuse těsně netrefil branku.
19'
PO chybě Hendersona se do obrovské příležitosti dostal Nolito. Poradil si skvěle, po zaseknutí míče vypálil, ale gól nedal. Skvělý zákrok předvedl Karius, když míč vyrazit na tyč.
18'
brankář Sergio Rico dobře přečetl hru, vyběhl z vlastní brány a byl u míče jako první.
17'
Mercaodo odcentroval z pravé strany těsně nad zemí. Připraven byl hostující obránce Klavan a balón odkopl pryč.
17'
Lovren se z pozice stopera podíval na výlet až skoro k rohovému praporku u na polovině Sevilly. Jenže tam si neporadil dobře a míč ztratil.
16'
Mané přihrál na levou stranu na Firmina a ten hned odcentroval na Salaha, Egyptský reprezentant si míč zpracoval hrudí a pak o něj hned přišel.
15'
Wissam Ben Yedder byl na levé straně osamocen a o míč přišel. Pak se ještě domácí dostali k míči, ale pouze na malou chvíli.
14'
Mané zahrál míč nedovoleným způsobem rukou, rozhodčí mu tento prohřešek odpískal.
13'
Nolito přihrál hezky pod sebe nabíhajícímu Escuderovi. Ten se rozhodl místo centru z úhlu střílet, ale trefil pouze boční síť branky Kariuse.
12'
Salahovi se přihrávka na Firmina nepovedla, a tak se dostanou k míči fotbalisté Sevilly. Vše se odehrálo na polovině hřiště.
11'
Joe Gomez pouze přibrzdil akci Sevilly. Ta bude pokračovat po autovém vhazování Andalusanů.
10'
Standardní situaci rozehrál Banega, ale našel neomylně pouze připravené rukavice brankáře Liverpoolu Lorise Kariuse.
10'
Wissam Ben Yedder byl na levé straně faulován Hendersonem a Sevilla má k dispozici zajímavou standardní situaci. Je to pozice na centr.
9'
Trocha prostoru se otevřela na levé straně před Banegou. Dobře předal míč spoluhráči, ale následná přihrávka na Nolita už byla hodně nepřesná.
8'
Také tentokrát ho rozehrál Coutinho. Rico byl nekompromisní a míč razantně vyboxoval z vlastní šestnáctky.
8'
Mané se svým centrem pokusil najít hlavu Salaha, ale to se mu nepodařilo. Přesto je to rohový kop pro anglický tým.
7'
Přihrávka Morena na Maného byla nepřesná, proto budou mít autové vhazování hráči Sevilly.
6'
Liverpool znovu zahrozil. Tentokrát se domácí ubránili i díky dobrému obrannému zákroku kapitána Escudera.
5'
Hosté mají opět míč pod kontrolou a je vidět, že první a rychlý gól jim dodal sebevědomí.
4'
Sevilla poprvé může rozvíjet své nápady, ale její kombinace nedokázala překonat dobře postavenou obranu Liverpoolu.
3'
Sevilla si ještě ani pořádně nekopla do míče a už prohrává.
2'
Zápas začíná pro Liverpool tím nejlepším možným způsobem. Rohový kop Coutinha prodloužil hlavou za sebe na zadní tyč Wijnaldum. A tam stál ROBERTO FIRMINO, který pohotově propálil Rica. Asistence: Georginio Wijnaldum.
2'
Liverpool je hned od úvodu utkání velmi aktivní. Mané vybojoval rohový kop pro svůj celek.
Utkání Ligy mistrů mezi Sevillou a Liverpoolem začal. Domácí Sevilla má bílé dresy, Liverpool hraje celý v červeném.
1'
Vše už je připraveno k úvodnímu hvizdu, kterým Brych zahájí zápas.
Rozhodčí pochází z Německa. Hlavním je Felix Brych, jeho asistenty jsou Mark Borsch a Stefan Lupp.
Základní jedenáctky obou týmů si mezi mezi sebou podávají ruce. Za okamžik už se sejdou u rozhodčích kapitáni obou týmů Sergio Escudero a Jordan Henderson.
Hráči obou mužstev už nastupují na trávník stadionu Ramóna Sáncheze Pizjuána. Za okamžik je čeká poslech hymny Ligy mistrů.

Sevilla FC: S. Rico – Mercado, Geis, Lenglet, Escudero (C) – N'Zonzi, Banega, Pizarro – Sarabia, Ben Yedder, Nolito.
Náhradníci: Soria – Corchia, Krohn-Dehli, Correa, Navas, Muriel, F. Vázquez.

Liverpool FC: Karius – Joe. Gomez, Lovren, Klavan, A. Moreno – Wijnaldum, Henderson (C), Coutinho – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Mignolet – Milner, Sturridge, Oxlade-Chamberlain, Can, Solanke, Alexander-Arnold.

Nejlepší střelci v rámci LM

Sevilla: Wissam Ben Yedder 4 góly (3. místo)
Liverpool: Mohamed Salah 4 góly (3.)

Nejlepší asistenti v rámci LM

Sevilla: 6 hráčů po jedné asistenci
Liverpool: Alberto Moreno 3 asistence (1.)
Vzájemné zápasy

V prvním vzájemném zápase ve skupině se oba týmy rozešly smírně, hrálo se tehdy v Liverpoolu na Anfield Road. Už v páté minutě otevřel skóre hostující Ben Yedder, ještě do poločasu skóre otočili Firmino a Salah, a to ještě první jmenovaný neproměnil penaltu. Ve druhé půli na konečných 2:2 vyrovnal Correa. V úplném závěru byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Gómez.

Tyto dva kluby se ještě jednou utkaly vloni při finále Evropské ligy. Úspěšnější byla Sevilla, která vyhrála po otočce 3:1 a zajistila si tím třetí vítězství v Evropské lize v řadě.

Poslední vzájemný zápas: Liverpool – Sevilla 2:2
Poslední vzájemný zápas na hřišti Sevilly: dosud nehráli
Liverpool FC

Liverpool je dvě kola před koncem základních skupin v čele skupiny E s osmi body. Bodový náskok má na svého dnešního soupeře Sevillu, tři na Spartak Moskva a sedm na poslední Maribor.V případě dnešního vítězství by si Liverpool zajistit postup do osmifinále, pokud by zároveň Spartak neporazil Maribor, Liverpool by skupinu E vyhrál. Její pouť začal dvěma remízami se Sevillou a Spartakem. Následně anglický klub zvládl obě utkání proti outsiderovi skupiny Mariboru. Ve Slovinsku vyhrál vysoko 7:0, poté doma 3:0.

Liverpool aktuálně tahá šňůru čtyř vítězných zápasů v řadě a prohrál jen jeden zápas z posledních desíti, to když v Premier League nestačil 1:4 na Tottenham. Na stadionech soupeřů přeci jen Reds prohrávají častěji, stalo se jim to v této sezoně už třikrát, kromě Spurs ještě s Leicesterem a Manchesterem City. Z posledních šesti zápasů ale jen jednou.

V domácí Premier League je Liverpool ve velké konkurenci po dvanácti kolech na pátém místě a ztrácí na první Manchester City dvanáct bodů. Takže je v navlas stejné situaci jako Sevilla v La Lize. V domácím Carabao Cupu už ale Liverpool nefiguruje, ve třetím kole podlehl 0:2 Leicesteru. Do F.A. Cupu se ještě nezapojil.

Poslední zápas: Liverpool – Southampton 3:0
Poslední zápas v LM: Liverpool – Maribor 3:0
Poslední venkovní zápas v LM: Maribor – Liverpool 0:7
Sevilla FC

Sevilla je po čtyřech odehraných zápasech ve skupině E na druhém místě a až poslední dva zápasy rozhodnou, zda se tento španělský klub podívá do osmifinále Ligy mistrů nebo si na jaře zahraje pouze Evropskou ligu. Na první Liverpool Sevilla ztrácí bod a dva body má náskok na třetí Spartak. Poslední Maribor má jen jeden bod už je ze hry o postup. Po remíze s Liverpoolem na úvod Sevilla porazila lehce Maribor na domácím stadionu 3:0. Situaci si však zkomplikovala vysokou porážkou 1:5 proti Spartaku Moskva. Poté však doma nad stejným soupeřem vyhrála 2:1 a díky tomu má stále zaděláno na postup do jarní fáze Ligy mistrů.

Z posledních pěti soutěžních zápasů, které kromě Ligy mistrů zahrnovaly i La Ligu a domácí pohár, Sevilla čtyřikrát vyhrála. Nestačila jen na Barcelonou, se kterou prohrála 1:2. Na domácím stadionu je Sevilla neuvěřitelně silná, v této sezoně na něm ještě neprohrála. Kromě dvou remíz v domácí lize s Espanyolem a v play-off Ligy mistrů s Basaksehirem si připsala osm vítězství.

V domácí lize je Sevilla na pátém místě tabulky s dvanáctibodovou ztrátou na vedoucí Barcelonu. Ve hře je ještě i v Copa del Rey, kde ji čeká odveta čtvrtého kola proti Cartageně. První zápas vyhrála 3:0.

Poslední zápas: Sevilla – Celta Vigo 2:1
Poslední zápas v LM: Sevilla – Spartak Moskva 2:1
Zdravím a vítám všechny příznivce toho nejlepšího fotbalu u sledování on-line přenosu utkání základní skupiny Ligy mistrů mezi týmy Sevilla FC a Liverpool FC. Zápas se odehraje na stadionu Ramóna Sáncheze Pizjuána.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.