Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Apoel : Slavia - 15. srpna 2017   20:45

Apoel
Apoel
3' de Camargo  • 10' Aloneftis
2:0
(2:0)
Slavia
Slavia
Apoel
Pardo – Bertoglio, Efrem, Farias, Merkis, Pote, Vander.
Lahoz – Devís, del Palomar (všichni Španělsko)
GSP Stadium, Nikósie
Slavia
Kovář – Altintop, Flo, Hromada, Mešanović, Sýkora, Zmrhal.

Z mé strany je to pro dnešní večer vše. Loučím se s vámi a u odvety se opět těším na shledanou!
Zápas je u konce a slávisté před sebou budou mít příští středu opravdu velmi těžký úkol. V hlavním kyperském městě totiž padli 0:2 vinou opravdu velmi špatného úvodu utkání, kdy dvakrát inkasovali.

Následně sešívaní sice přidali a vypracovali si gólové příležitosti, Waterman ale předvedl bezchybný výkon, svůj tým podržel, a tak zápas skončil stejným stavem, jaký panoval i po deseti minutách.

Odveta se v Edenu hraje příští týden ve středu taktéž od 20:45, tak doufejme, že se hráči Slavie oklepou a dokáží ještě s dvojzápasem o Ligu mistrů něco udělat.
90+3'
90+3'
Skutečně to na nějaký zázrak v závěru duelu nevypadá. Domácí vybojovali roh, který rozehráli nakrátko a záhy také faul, takže nadále mohou zůstat u míče a dokonce na polovině Slavie.
90+2'
Jenže Škoda si při zpracování dlouhého míče pomohl nedovoleně, a tak mohou hrát fotbalisté Apoelu.
90+1'
Slávisté vybojovali míč na vlastní polovině a mohou zahájit závěrečný tlak.
90'
Nastavují se tři minuty.
89'
Zmrhal se pokoušel uvolnit individuálně na levém křídle, proti Milanovovi ale uspět nedokázal.
88'
Ngadeu si počínal nedovoleně, a tak hráči z hlavního města Kypru budou moci pokračovat ve hře s balonem.
87'
Zatím to ale na žádný tlak bohužel nevypadá. Kypřani drží míč na svých kopačkách.
86'
Pavlenka bude vykopávat a bude tak moci rozjet jeden ze závěrečných pokusů sešívaných o korigování stavu.
85'
Čas utkání se pomalu chýlí ke konci. Poslední minuty tlak Slavie zase trochu opadl a fanoušci domácích už na tribunách oslavují.
84'
Škoda držel balon v tísni před šestnáctkou soupeře a nakonec krátkým pasem nikoho v červenobílém nenašel a v podstatě míč jen odevzdal soupeři.
83'
Za další přihrávkou do běhu se řítil Zmrhal, který taktéž upadl a tentokrát i ve vápně. Ani nyní rozhodčí nepíská a brankář Waterman šel českému křídelníkovi vysvětlit, ať se už penaltu vymodlit znovu nepokouší.
82'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Ebecilio, přichází Bertoglio.
81'
Souček se pokusil nafilmovat pád před vápnem soupeře, hlavní rozhodčí byl ale pozorný a zajímavou standardku pro Slavii správně nepískl.
80'
Dlouhé autové vhazování propadlo do pokutového území, kde se v nepřehledné situaci tlačil za zakončením Škoda, míči však nedal dostatečnou razanci, a tak ho dokázal Waterman chytit.
79'
Roh rozehráli sešívaní nakrátko, následný pokus o centr byl sražen na aut.
79'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Stoch, přichází Sýkora.
78'
Slavia měla k dispozici přímý volný kop, centr Hušbauera byl pro změnu odvrácen na rohový kop.
77'
Slávisté tlačí, zatím se ale bohužel nemohou dostat na dostřel.
76'
Trochu zčistajasna jsme viděli velkou šanci Slavie! Dlouhý nákop nedokázal zpracovat Škoda, balon se ale dostal na pravé křídlo k Mešanovićovi, jehož přízemní pokus zastavila bližší tyč.
75'
Škoda si zpracoval balon několik metrů před velkým vápnem a zkusil z druhého dotyku vypálit. Střela mu poměrně sedla, mířila ale přesně doprostřed brány, a tak si Waterman poradil.
74'
Mešanović se Škodou stáli oba v ofsajdovém postavení, které pomeznímu neuniklo. Hrát tak mohou hráči Apoelu.
73'
Centrovaný míč však žádné nebezpečí nenadělal a skončil v zázemí.
72'
Ngadeu šel do výskoku a v něm narazil do de Camarga. Hlavní tento souboj posoudil jako nedovolený.
71'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Rotaň, přichází Mešanović.
70'
Ebecilio zůstává ležet na hrací ploše, jeho spoluhráči poslali balon do autu, a tak se přerušuje.
69'
Škoda si opět zpracoval míč na hranici vápna a pokusil se vypálit, jeho rána byla ale zablokovaná.
68'
Hušbauer poslal balon na přední tyč, kde byl nejdříve domácí bek, který míč odhlavičkoval do bezpečí.
67'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Aloneftis, přichází Farias.
66'
Bořil se velmi šikovně uvolnil na levém křídle, na poslední chvíli ale domácí odklidili balon od kopaček českého obránce na roh.
65'
Na druhé straně měl Jugas co dělat, aby uhlídal dotírajícího Moraise, nakonec se mu to ale podařilo.
64'
Za dlouhou přihrávkou středem hřiště spěchal Stoch, Waterman je dnes ale bezchybný a i tentokrát včas vyběhl a pomohl svým spoluhráčům.
63'
Škoda dostal přihrávku do nohy na hranici šestnáctky, ke střele se ale otočit nedokázal, neboť byl zpracován přesilou protihráčů.
62'
Červenobílí drží míč na svých kopačkách, proti zataženému bloku soupeře si ale zatím nevědí rady.
61'
Na druhé straně chybovali také slávisté, kteří nabídli balon Efremovi, ten však přes Ngadeua neprošel.
60'
Za dalším nákopem spěchal Škoda, který se střetl s gólmanem Watermanem. Nakonec byl ale přece jenom úspěšnější brankář Apoelu, jenž nadvakrát míč dostal pod svou kontrolu.
59'
Jenže toho klidu bylo až příliš. Po velké chybě mohla přijít kontaktní branka od Josefa Hušbauera, který postupoval z levé strany osamocen na Watermana, přízemní ránou ho ale propálit nedokázal. Záhy se dostal hostující středopolař ještě k jedné ráně, druhý pokus byl technický a stáčel se mezi tři tyče, Waterman ale opět výborně zasáhl!
58'
Domácí fotbalisté v poklidu kombinují a nikam na vlastní polovině nespěchají.
57'
Gólman Waterman se rozhodl jít ven z brány a dokázal balon vyboxovat.
56'
Další roh pro sešívané.
55'
Žlutou kartu dostává de Camargo (APOEL FC).
55'
Na roh si naskočil Škoda, který se pokoušel balon usměrnit mezi tři tyče, nakonec ale vůbec nedokázal změnit směr centru.
53'
Pražané vybojovali rohová kop.
52'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Oar, přichází Efrem.
51'
Hra opět kouskuje a tlak sešívaných zároveň opadává.
50'
Sešívaní už vybojovali balon, hrají ale zatím jen na vlastní půlce.
49'
Kupředu se tentokrát posouvají hráči Apoelu, míč před de Camargem poslal do autu Ngadeu.
48'
Přetažený centr našel ve vápně Škodu, jenž balon ještě sklepával pod sebe na své spoluhráče. Ti ale měli ke skákajícímu balonu výrazně dál než domácí, kteří raději míč odpálili do bezpečí.
47'
Teď už hrají slávisté. Zatím se ale marně házenkářsky dobývají do vápna Kypřanů.
46'
Domácí začali aktivně i druhou půli, na levém křídle měl dost prostoru Oar, ovšem neodcentroval přesně.
46'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází van Buren, přichází Zmrhal.
46'
První poločas je minulostí a ráz utkání zatím určuje zcela jasně úvodních deset minut. Ty totiž slávisté prospali a naopak Kypřané se dokázali hned dvakrát prosadit. Od té doby Šilhavého družina drží častěji balon, šanci si ale zatím vypracovala jedinou, když Frydrycha vychytal Waterman. Doufejme, že se slávistům dnes podaří alespoň jednou skórovat, aby měli za týden do odvety reálnější šance.
45'
45'
Gólman Slavie opět v akci, tentokrát zdařile vyboxoval centrovaný balon. Každou chvíli musí být odpískán konec první půle.
44'
Ještě jedna šance také na druhé straně! De Camargo se prosmýkl na pravé straně do vápna a bombou prověřil Laštůvku, ten ale byl dobře postavený a balon dokázal vyboxovat na roh.
43'
Po ztrátě míče ve středu pole mohli jít sešívaní do rychlého protiútoku, dlouhý míč ale skončil až u brankáře Watermana.
42'
Nezdá se, že by se v posledních minutách měly dít na trávníku velké věci. Domácí drží míč na svých kopačkách a stejně tak by rádi udrželi do poločasové pauzy také vedení 2:0.
41'
Fotbalistům z kyperského hlavního města se definitivně podařilo otupit tlak Slavie. Hraje se ve středu hřiště.
40'
Carlao šel do souboje s Ngadeuem a snažil si vymodlit penaltu, jeho salto ale rozhodčí ocenil pouze slovní domluvou právě brazilskému obránci.
39'
A záhy uvidíme roh číslo tři. Odražený míč totiž z první poslal zpět do vápna Aloneftis a po teči jednoho ze slávistů skončil balon v zámezí.
38'
Navíc Kypřani vybojovali druhý roh.
37'
Až nyní domácí fotbalisté uklidňují situaci a po několika minutách opět delší dobu drží balon bez problémů na svých kopačkách.
36'
Tlak Pražanů trvá, dalším centrům ale zatím schází přesnost.
35'
První gólová šance Slavie! Bořil vysunul na levém křídle Hušbauera, který parádní přihrávkou po zemi našel na vzdálenější tyči Frydrycha, jenž však z bezprostřední blízkosti nedokázal propálit rychle se přesunutého Watermana.
34'
Pražané operují na levé straně a zatím marně hledají cestu do pokutového území.
33'
Jugas měl na vlastní polovině co dělat s dotírajícím de Camargem, nakonec však dokázal celou situaci zvládnout a míč udržet.
32'
Po několika krátkých pasech se uvolnil Frydrych na pravé straně, přízemní centr mu ale ani trochu nevyšel.
31'
Vypadá to, jako by hráči Apoelu byli naprosto uspokojeni svým vedení. V posledních minutách pouze brání a balony odkopávají. Nutno ale zároveň zmínit, že útoky Slavie nikterak nebezpečné zatím nejsou.
30'
Prozatím ne. Souček se snažil z první narazit balon spoluhráči, míč ale poslal pouze do autu.
29'
Slávisté se opět posouvají do blízkosti pokutového území soupeře. Dočkáme se první větší šance?
28'
Stoch se snažil prosmýknout se do vápna, nebo alespoň do jeho blízkosti, individuálně. Při pokusu o kličku ale podklouzl a balon tak ztratil.
27'
De Camargo si naběhl za obranu Slavie, na dobrý centrovaný balon ale naštěstí pro českého fanouška nedosáhl.
26'
Hušbauer na polovině hřiště fauloval Oara, hrát tak budou fotbalisté Apoelu.
25'
Slávisté si velmi dlouho vyměňovali míč na vlastní půli, nakonec se Frydrych rozhodl pro dlouhý nákop, jenž ale skončil v rukavicích Watermana.
24'
Pražané uklidňují hru a kombinují na vlastní půli.
23'
Sešívaní vědí, že potřebují hrát dopředu a je to znát. Další míč našel v šestnáctce Škodu, který mohl ještě balon sklepávat pro spoluhráče, rozhodl se ale pro zakončení hlavou, které bylo však nepřesné.
22'
Po několika odrazech vyplaval míč před velkým vápněm příhodně pro Bořila, který to také zkusil z první, balon o metr minul pravou Watermanovu tyč.
21'
Centr byl odvrácen už na hranici velkého vápna, do balonu se následně z voleje snažil opřít Rotaň, míč z jeho kopačky se ale taktéž mezi tři tyče nevešel.
20'
Uvidíme další volný přímý kop, míč už si chystá Hušbauer.
19'
Sešívaní stále operují na polovině soupeře a po malých krůčcích se posouvají k jeho šestnáctce.
18'
Přece jen ale hráči Apoelu v rozehrávce trochu zazmatkovali, a tak mohl po získání míče vypálit Frydrych, rána mu ale vůbec nesedla a balon skončil hodně mimo.
17'
Kypřani drží míč na svých kopačkách a rozvážně rozehrávají.
16'
Hra se trochu kouskuje, což pochopitelně vyhovuje domácím. Času je ale prozatím dost.
15'
Jugas se zmocnil míče na polovině hřiště a ihned se snažil na levém křídle nalézt Stocha, gólman Waterman byl ale venku z brány včas a rozvíjející se šanci zmařil.
14'
Hušbauerův centr byl poměrně povedený, pozorní domácí hráči ale dokázali nabíhající slávisty uhlídat.
13'
První standardní situaci budou mít k dispozici také Pražané.
12'
Na levé straně se prosmýkl až před brankáře Škoda, Waterman byl opravdu hodně vyběhnutý, ve spolupráci se svými obránci si ale dokázal poradit.
11'
Slávisté zatím působí na půdě Nikósie opravdu zaskočeně, je jasné, že dva rychlé góly obraz hry velmi výrazně ovlivnily.
10'
APOEL právě vstřelil branku!
Apoel jde do dvoubrankového vedení! Příliš prostoru na levé straně dostal EFSTATHIOS ALONEFTIS, který parádně přehodil gólmana Laštůvku. Zatím je to dnes pro sešívané skutečně noční můra.
9'
Frydrych trochu zazmatkoval ve vlastním pokutovém území a hlavičkoval dezorientovaně na vlastní bránu, Laštůvka dokázal druhému gólu ale zabránit.
8'
Hušbauer vystihl rozehrávku na půli hřiště a snažil se vyslat do úniku Škodu, ten ale měl k míči výrazně dál než gólman domácích.
7'
Sešívaní brání v bloku na vlastní polovině, fotbalisté Apoelu ale prozatím kombinují v bezpečné vzdálenosti od Laštůvkovy svatyně.
6'
Rotaň přitvrdil na polovině hřiště a za ostrý skluz na vidí žlutou kartu.
5'
Zatím stále čekáme na nějakou větší aktivitu od svěřenců trenéra Šilhavého, balon je stále v moci Kypřanů.
4'
Brzká branka dodala domácím klid a ti nyní mohou ještě pohodlněji držet míč na svých kopačkách.
3'
Kypřani se ujímají opravdu bleskového vedení! Ebecilio nacentroval na přední tyč, míč propadl do malého vápna, kde se trochu šťastně od nabíhajícího IGORA DE CAMARGA odrazil mezi tři tyče a Jan Laštůvka si stačil reflexivně na balon pouze sáhnout.
2'
Hráči kyperského celku budou zahrávat rohový kop.
1'
Rozehrávky se ujali domácí fotbalisté, kteří se nikam kupředu neženou a krátkými přihrávkami se vrátili až k vlastnímu brankáři.
1'

APOEL FC: Waterman – Milanov, Rueda, Carlao, Lago – Vinicius, Morais (C) – Aloneftis, Ebecilio, Oar – de Camargo.
Náhradníci: Pardo – Bertoglio, Efrem, Farias, Merkis, Pote, Vander.

SK Slavia Praha: Laštůvka – Frydrych, Jugas, Ngadeu, Bořil – Souček – van Buren, Rotaň, Hušbauer, Stoch – Škoda (C).
Náhradníci: Kovář – Altintop, Flo, Hromada, Mešanović, Sýkora, Zmrhal.

Rozhodčí: Lahoz – Devís, del Palomar (všichni Španělsko).
Oba celky již jsou připraveny na trávníku, každou chvíli se začne.
Už to, jaké postavili trenéři sestavy, redukuje počet dosavadních otazníků. Do zápasu bohužel z pohledu českého fanouška nezasáhne Danny vinou zranění kolene. Naopak v základní jedenáctce nechybí Miroslav Stoch, poslední sešívaná akvizice.

Domácím pak vinou zranění chybí Ioannou, už dříve bylo také jasné, že se Slavia bude muset obejít bez Bílka a Deliho.
SK Slavia Praha
Sešívaní zahájili svou cestu do pohárů ve třetím předkole, kde se střetli s běloruským BATE Borisov. Úvodní duel sehráli v Edenu a přestože hráli 70 minut proti deseti, jednou branku vsítil z penalty Milan Škoda.

Nejtěsnější možná výhra nezaručovala neotřesitelnou pozici do odvety, zvláště poté, co sešívaní v Borisově inkasovali už po pěti minutách. Milan Škoda se však dokázal trefit i tentokrát, do poločasu srovnal a i když se domácí dostali znovu do vedení, dokázali Pražané uhájit postupový výsledek 1:2 z jejich pohledu.

V lize zatím zdobí červenobílé především pevná defenziva. Ve třech duelech ani jednou neinkasovali a naposledy si v pátek po přesvědčivém výkonu poradili s Jihlavou 2:0. Jak se jim bude dařit na půdě kyperského celku?
APOEL FC
Fotbalisté z kyperského hlavního města naskočili do druhého předkola LM, v němž se střetli s lucemburským týmem Dudelange. Oba zápasy nakonec skončily nejtěsnějším vítězstvím jižanů, kteří tak po součtu 2:0 postoupili.

Ve třetím předkole čekal na Nikósii rumunský mistr – Viitorul Constanța. Úvodní duel na půdě hráčů z balkánského poloostrova zvládli tentokrát nejtěsnějším možným výsledkem domácí. Ani v odvetě se fanoušci, alespoň v řádné devadesátiminutovce, žádných gólových hodů nedočkali. Kypřané vyhráli 1:0 a šlo se do prodloužení. To mělo již průběh jasný, ostrované přidali další tři góly a po výhře 4:0 tak mohou vyhlížet souboj se Slavií.

Apoelu zatím nezačala domácí soutěž, na programu byl pouze superpohár, v němž Donisovi svěřenci ve středu podlehli 1:2 Apollonu Limassol.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u prvního zápasu čtvrtého předkola Ligy mistrů. Společně budeme sledovat duel mezi pražskou Slavií a Apoelem Nikósií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.