Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  BATE Borisov : Slavia - 2. srpna 2017   19:00

BATE Borisov
6' Signěvič  • 46' Stasevič
2:1
(1:1)
Slavia
Slavia
44' Škoda
Ščerbickij – Baga, Milunovič, Buljat, Pojlakov (46. M. Voloďko) – A. Voloďko (75. Gvilia), Dragun, Ivanič – Stasevič (C), Signěvič, Gordejčuk (89. Tuominen)
Veremko – Gajdučik, Berezkin, Tuominen, M. Voloďko, Kendyš, Gvilia
van Boekel – Schaap, van de Ven (všichni NED)
Borisov Arena, Borisov
Slavia
Laštůvka – Frydrych, Jugas, Deli, Bořil – Ngadeu – van Buren (61. Zmrhal), Rotaň, Hušbauer (85. Souček), Danny (70. Švento) – Škoda (C)
Kovář – Altintop, Zmrhal, Bílek, Souček, Mešanovič, Švento

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 8:9. Rohy: 4:4. Fauly: 10:7.
Slávisté se radují z postupu do další fáze, když ubránili těsnou porážku od Borisova a z celkové výhry se radují jen díky vstřelené brance na hřišti soupeře. Druhý poločas odvety začal hodně zostra, hned po rozehrávce totiž rozbil klid červenobílých Igor Stasevič po nedůrazném odkopu Jugase. Ve zbytku poločasu se domácí ze všech sil snažili skórovat ještě jednou, aby se z postupu radovali v Bělorusku, Pražané se však s velkou dávkou štěstí dokázali ubránit. Dalšího soupeře se Slavia dozví už v pátek 4. srpna, kdy proběhne los.
90+5'
90+4'
Ivanič si přehodil míč na levou nohu a vyslal hodně nebezpečnou střelu! Laštůvka se proletěl vzduchem a míč by určitě neměl, naštěstí pro Slavii namířil hráč Borisova těsně vedle!
90+3'
Do velkého vápna sešívaných létá jeden centr za druhým, slávistická obrana se zatím drží.
90+3'
Jugas znovu míč poslal jen do zámezí.
90+2'
Zmrhal jen odkopl míč do autu, Borisov tak pokračuje v tlaku.
90+2'
Znovu se však Bate dostává až před pokutové území Slavie.
90+1'
Frydrych úspěšně hlavičkoval a Souček odkopl míč na polovinu hřiště.
90+1'
Borisov má aut na útočné polovině.
90'
Rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90'
Škoda fauloval, a tak se zase vše stěhuje před branku Laštůvky.
90'
U pravého rohového praporku to dobře vyřešil Deli, po jehož zákroku bude odkopávat Laštůvka.
89'
Domácí se rychle tlačí do útoku, červenobílí už jen brání před vlastním pokutovým územím.
89'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Gordejčuk, přichází Tuominen.
89'
Signěvič byl přistižený v těsném ofsajdu.
88'
Borisov už je zase nastěhovaný na útočné polovině.
87'
Škoda se dostal k baůónu těsně před hranicí pokutového území a ihned vypálil, mířil však hodně nepřesně.
87'
Škoda si na středu pokryl míč a donutil soupeře faulovat. Sešívaní mohou v klidu rozehrávat.
86'
Stasevič zatlačil na Jugase, který míč odkopl na tribunu.
86'
Slávisté se budou soustředit už jen na obranu, kterou vyztužil v posledním střídání Souček.
85'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Hušbauer, přichází Souček.
85'
Rotaň se stáhl hodně hluboko a balón alespoň odkopl do zámezí.
84'
Hra se velmi rychle přesunula na druhou stranu, Laštůvka výkopem poslal míč do autu.
84'
Tečovaný pokus Zmrhala si Ščerbickij pohlídal a rychle nakrátko rozehrál.
83'
Rychlá kombinace došla až ke Škodovi, kterému ale odskočil míč od nohy.
83'
Hušbauer se z hrací plochy nezvedá a je ošetřován, což se samozřejmě nelíbí domácím fanouškům.
82'
Milunovič zasáhl loktem Hušbauera do obličeje, za což dostává žlutou kartu.
81'
Ivanič přehlavičkoval Bořila, volný míč odkopl až ke Ščerbickému Jugas.
81'
Laštůvka okamžitě hledal Škodu, který byl podruhé v krátké době nachytaný v ofsajdu.
80'
Slávisté už byli na útočné polovině, míč však doputoval až k Laštůvkovi.
80'
Švento přistrčil balón do běhu Škodovi, ten byl však v ofsajdu.
79'
Hušbauer našel naběhnutého Škodu, který hlavičkovou na zadní tyči hledal dva své spoluhráče! Deli ani Jugas však ve skluzu nedokázali metr před brankovou čárou doklepnout míč do sítě! Obrovská příležitost sešívaných!
78'
Švento se dokázal prodral do dobré pozice a byl faulovaný, slávisté mají zajímavou standardní situaci.
77'
Do míče se daleko za pokutovým územím opřel Gvilia, mířil však hodně nepřesně.
76'
Ngadeu dobře získal míč, následně však nedokázal dobře rozehrát, míč tak zůstává v moci Borisova.
75'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází A. Voloďko, přichází Gvilia.
75'
Deli nezvládl obranný zákrok úplně ideálně, míč mu utekl do autu.
74'
Nebezpečný centr doletěl až k Bagovi, který to už moc nečekal, a tak se míč od něj spíše jen odrazil, Červenobílá obrana si mohla oddechnout.
73'
Hušbauer si obhodil soupeře a zkusil štěstí z velké dálky. Nemířil však přesně, Ščerbickij jen kontroloval míč letící do zázemí.
73'
Signěvič vlétl do Ngadea a svého protihráče fauloval.
72'
Bořil poslal dlouhý aut až do pokutového území, kde však nikdo ze slávistů nedokázal úspěšně hlavičkovat.
71'
Švento podržel míč na levé straně a vybojoval alespoň autové vhazování.
71'
Maxim Voloďko vybojoval míč na levé straně, dlouhým nákopem však nenašel nikoho ze spoluhráčů.
70'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Danny, přichází Švento.
69'
Baga nepřihrál přesně, přesto Borisov zůstává u míče.
69'
Hušbauer si předkopl míč příliš daleko, a tak nedokázal pokračovat ve slibně se rozvíjející akci.
67'
Sešívaní zbytečně přišli o míč nepřesnou přihrávkou na několik metrů, Borisov už zase v klidu kombinuje.
67'
Milunovič si naběhl až na přízemní centr z levé strany, míč však nedokázal usměrnit mezi tři tyče.
66'
Zmrhal z první posílal míč do běhu Rotaně, ten však záměr svého spoluhráče nepochopil.
65'
Zmrhal se hnal za míčem, ke kterému byl však nejblíže Ščerbickij.
65'
Bořil si dobře pohlídal náběh Ivaniče a v klidu nechal míč doskákat za postranní čáru.
63'
Škoda už je na nohou a vypadá to, že bude moci pokračovat ve hře.
62'
Bořil krátkým přízemním centrem našel Škodu, který byl při střele atakovaný, faul se ale nepíská. Slávistický útočník se ale nezvedá a bude potřebovat minimálně ošetření.
61'
Zmrhal se hned zapojil do hry, když prodlužoval na Škodu, který se ale k míči nedostal.
61'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází van Buren, přichází Zmrhal.
60'
Deli rozjel rychlou akci, kterou ale neúspěšně zakončil Frydrych, jehož centr mířil přesně do rukou Ščerbického.
59'
Ngadeu neměl komu nahrát, a tak míč vrátil k Delimu.
59'
Stasevičovi se standardní situace vůbec nepovedla, sešívaná obrana míč odkopla až ke Ščerbickému.
58'
Po faulu Ngadea budou domácí rozehrávat z levé strany.
57'
Po delší době jsou sešívaní u míče, zatím se však nemohou dostat z obranné poloviny.
56'
Bořil si pohlídal Staseviče a nechal míč doletět do zámezí.
56'
Danny chtěl přihrávkou z první zrychlit hru, Škoda ale na míč nedosáhl.
54'
Jugas prohrál další osobní souboj, a tak musel z brány Laštůvka, který ale na míč nedosáhl. Následně k balónu dostal Deli, jehož odkop na roh nebyl také úplně nejjistější!
53'
Slávistická hra zatím působí hodně nervózně, a tak Šilhavý zřejmě bude brzy střídat. Na střídačce Slavie je docela rušno.
53'
Škoda nedokázal předat míč rozeběhnutému Dannymu, rychlá akce sešívaných tak končí velmi rychle.
51'
Domácí jsou na útočné polovině, kde v klidu kombinují, sešívaní se zatím jen brání.
51'
Deli nic nevymýšlel a odkopl volný míč před dotírajícím protihráčem na tribunu.
49'
Frydrych dlouhým autem hledal Škodu, kterého ale nepustil k míči Maxim Voloďko.
48'
Slávisté kombinují na vlastní polovině a spíše se snaží kontrolovat hru.
46'
BATE Borisov právě vstřelil branku!
Zhruba třicet vteřin stačilo domácím, aby pořádně zdramatizovali průběh druhého poločasu! Po střele Gordejčuka mohl v klidu odkopávat Jugas, jenže našel jen IGORA STASEVIČE, který parádní ranou ke vzdálenější tyči vrátil Borisov zpět do hry!
46'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Poljakov, přichází M. Voloďko.
46'
Červenobílí si do Borisova přivezli jednobrankový náskok, který se však rozplynul velmi rychle. Už v 6. minutě odvetného duelu se totiž do šance po nedůrazných zákrocích slávistické obrany dostal Nikolaj Signěvič a hlavičkou přeloboval vyběhnutého Laštůvku. Následně se hrál vyrovnaný fotbal, ve kterém se ale do více zakončení dostávali domácí, ve většině případů však jejich střely nemířili přesně. Postupem času si dobré možnosti dokázali vypracovat i slávisté a v závěru první půle se dočkali i vyrovnání. Po centru Dannyho z rohového kopu rozvlnil síť Milan Škoda. Slávisté se tak dostali do velké výhody, Borisov totiž musí ve druhé pětačtyřicetiminutovce skórovat dvakrát a neinkasovat, pokud chtějí postoupit.
45'
45'
První poločas dohrávají slávisté s míčem ve své moci.
44'
Slavia právě vstřelila branku!
Frydrych vybojoval rohový kop, který si vzal na starost Danny! Ten povedený centr namířil těsně za malé vápno, kam si naběhl nikým nehlídaný MILAN ŠKODA, který se hlavičkou ke vzdálenější tyči nemýlil! Ščerbickij se natahoval, co to šlo, ale na míč neměl šanci dosáhnout!
43'
Frydrych našel v pokutovém území Škodu, jemuž se ale střela z otočky vůbec nepovedla.
42'
Buljat se dostal k hlavičce, ta však nebyla příliš důrazná, a tak si Laštůvka připsal jednoduchý zákrok.
41'
Gordejčuk se napoprvé dokázal zbavit Deli, který ale svoji chybu napravil skluzem. Borisov má rohový kop.
40'
Ivanič si navedl míč od levé postranní čáry do středu a zkusil štěstí z větší dálky. Mířil však jen do míst, kde stál připravený Laštůvka.
39'
Jugas ztratil stabilitu při rychlé otočce, a tak se k míči dostal Signěvič. Ten po několika manévrech hledal nabíhajícího Ivaniče, před kterým odpálil míč povedeným skluzem Bořil.
38'
Frydrych se vysunul až do pokutového území soupeře,k míči se po dlouhém centru ale nedostal.
37'
Jugas si tentokrát pohlídal nebezpečnou situaci a jistou hlavičkou nepustil do šance Staseviče.
36'
Po rohovém kopu byl míč na malém vápně, jenže Deli, van Buren ani Škoda nedokázali propálit hradbu borisovské obrany.
35'
Zajímavě se do šance tlačil Danny, kterému se však zavřel prostor na střelu, a tak ještě hledal Hušbauera, kterého ale předskočil Buljat.
34'
Domácí si dobře hlídají Škodu, který se po dlouhé přihrávce od Frydrycha sice zbavil jednoho protihráče, ihned u něj byl další obránce Borisova, který si už poradil.
33'
Hušbauer zkusil štěstí z hranice velkého vápna, svoji střelu však poslal nad bránu.
33'
Stasevič dlouho váhal, komu přihrát, až nakonec o míč přišel.
32'
Jugas znovu nedokázal přesně rozehrát, přihrál jen Dragunovi.
32'
Prudký centr mířil ke Škodovi, jenže celou situaci zvládl velmi dobře Ščerbickij, který se proletěl vzduchem a těsně před slávistickým útočníkem vyboxoval balón.
31'
Ščerbickij centr od rohového praporku jen vyrazil k Bořilovi, jehož rána z voleje mířila nad bránu.
30'
Bořil se dostal až daleko do útočné poloviny a po centru vybojoval roh.
29'
Gordejčuk si naběhl po levé straně za obránce, následně však nedokázal přihrát přesně.
29'
Jugas znovu chyboval, když nakrátko nedokázal přesně vyhrát, situaci z pohledu Slavie zachránil Deli a Bořil.
28'
Slávisté následně poslali míč zpátky do pokutového území, kde zůstal Deli, hlavičkoval však hodně nepřesně.
27'
Rotaň se tentokrát rozhodl pro centr, jenže mířil k prvnímu bránícímu hráči Borisova.
26'
van Buren byl faulovaný asi metr za pokutovým územím, další zajímavá pozice pro sešívané.
25'
Borisov nikam nespěchá a spíše se snaží o postupné útoky, dlouho si tak obranní řada běloruského týmu přihrává mezi sebou.
24'
Rotaň našem mezírku ve dvojčlenné zdi, jenže střela slávistického záložníka prolétla necelý metr vedle pravé tyče.
23'
Voloďko fauloval Hušbauera před pokutovým územím, slávisté mají zajímavou standardní situaci.
23'
van Buren se hezky patičkou zbavil obránce, jenže při rychlé otočce podklouzl, a tak se k míči nejdříve dostal Buljat.
22'
Deli hledal volné střední záložníky, těm však míč prolétl bez povšimnutí vedle nohy, balón je tak znovu v držení Borisova.
21'
Slávisté se po zisku míče snaží o rychlé otočení hry, často však hned v zárodcích akcí ztrácí velmi zbytečně balón.
20'
Danny špatně načasoval svůj náběh, a tak přihrávku do běhu už nezastihl na hrací ploše.
19'
Ivanič se dokázal protáhnout kolem tří protihráčů a nakonec se dostal až do pokutového území, ve kterém se snažil mířit ke vzdálenější tyči. Svoji střelu ale poslal vedle brány!
18'
Bořil poslal nadýchaný centr do vápna, nasměroval ho však jen k připravenému Ščerbickému.
18'
Dobře vystoupil Deli, jenže špatně nahrál Rotaňovi, který míč už nezastihl.
17'
Hušbauer táhl míč po pravé straně, Poljakov ale protihráče zastavil.
16'
Dragun šlapákem fauloval Dannyho na půlící čáře.
15'
Červenobílí však dlouho u míče nezůstali, rozehrávat bude Ščerbickij.
15'
Tentokrát si Frydrych poradil mnohem lépe a pro svůj tým získal autové vhazování.
14'
Deli zastoupil Frydrycha a alespoň odpálil míč před soupeřem do zámezí.
13'
Běloruský celek měl rohový kop, se kterým si ale sešívaní bez problémů poradilo.
11'
Na středu hřiště se srazili Ngadeu a Ivanič, rozhodčí odpískal faul slávistickému hráči.
9'
Rohový kop prodloužil Ngadeu k Frydrychovi, jehož hlavička ale mířila těsně nad.
8'
Danny technickou ranou prověřil Ščerbického, ten míč vytěsnil na roh.
6'
Borisov se už v 6. minutě dostává do vedení, a velmi rychle tak dramatizuje celé třetí předkolo! Po několika chybách slávistické obrany, kdy si neporozuměli Jugas a Ngadeu se za obrany dostal NIKOLAJ SIGNĚVIČ a hlavičkou přeloboval vyběhnutého Laštůvku!
5'
Buljat hledal dlouhou přihrávkou vzduchem rozeběhnutého Gardejčuka, míč však doletěl až k Laštůvkovi.
4'
Znovu rozehrával Stasevič, tentokrát si dobře poradil Laštůvka, který nadvakrát míč zastavil.
4'
Jugas přistrčil Signěviče, Bate má další standardní situaci.
3'
Baga se pokusil o rychlý centr, balón však poslal až za branku, Laštůvka bude vykopávat.
3'
Domácí zůstávají u míče, hra se aktuálně odehrává u pravého rohového praporku.
2'
Stasevič centroval do vápna, kde si ale poradil Frydrych, který míč odhlavičkoval do bezpečí.
2'
Deli na vlastní polovině fauloval, Borisov tak má možnost rozehrávky z místa.
1'
Úvodní výkop měli sešívaní, po dlouhém nákopu ovšem skončil míč až u Ščerbického.
1'
Hráči už jsou na hrací ploše, zápas začne za malý okamžik.

BATE Borisov: Ščerbickij – Baga, Milunovič, Buljat, Pojlakov – A. Voloďko, Dragun, Ivanič – Stasevič (C), Signěvič, Gordejčuk
Náhradníci: Veremko – Gajdučik, Berezkin, Tuominen, M. Voloďko, Kendyš, Gvilia

SK Slavia Praha: Laštůvka – Frydrych, Jugas, Deli, Bořil – Ngadeu – van Buren, Rotaň, Hušbauer, Danny – Škoda (C)
Náhradníci: Kovář – Altintop, Zmrhal, Bílek, Souček, Mešanovič, Švento

Rozhodčí: van Boekel – Schaap, van de Ven (všichni NED).

Borisov v domácí lize bojuje o dvanáctý titul v řadě, na vedoucí Soligorsk však ztrácí tři body. Nezměnilo se na tom nic ani po posledním odehraném kole, kdy si BATE jednoznačně poradilo s Gomelem. Běloruský tým se tak velmi dobře naladil na odvetu s českým mistrem. Trenér Borisova se však bude muset vyrovnat s vynucenou změnou v sestavě, v prvním duelu byl totiž vyloučen Jablonskij, který si nezahraje ani dnes.
SK Slavia Praha

Červenobílí o víkendu vstoupili do nového ročníku české nejvyšší soutěže zápasem s Teplicemi. Tento duel v mnohém kopíroval první duel s Borisovem, slávisté si totiž zajistili tři body také z penalty a ze hry se následně už neprosadili. V HET lize však nastoupila z větší části obměněná sestava, do hry se podívali například Bílek, Souček nebo Altintop, naopak se šetřili klíčoví hráči jako Škoda, Danny, Deli nebo Rotaň, kteří by měli z velké pravděpodobnosti naskočit v Borisově.
V prvním utkání se více dařilo sešívaným, kteří si na domácí půdě v Edenu připsali těsné jednogólové vítězství. O to se postaral zásahem z penalty Milan Škoda. Následně se běloruský celek musel bránit jen v deseti, a tak sešívaní svůj náskok mohli výrazně navýšit, jenže dvakrát mířili do brankové konstrukce a v ostatních případech se zaskvěl brankář Borisova.
Vítejte u sledování textového on-line přenosu z odvetného zápasu 3. předkola Ligy mistrů, ve kterém se proti sobě postaví BATE Borisov a SK Slavia Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.