Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Kyjev : Young Boys - 26. července 2017   18:30

Kyjev
Kyjev
15' Jarmolenko  • 34' Mbokani  • 90+3' Garmaš
3:1
(2:0)
Young Boys
Young Boys
90+1' Fassnacht
Kyjev
Koval – Morozjuk, Chačeridi, Vida, Kádár – Šepelijev, Sydorčuk (65. Korzun) – Jarmolenko (C), Garmaš (90+4 Bujalskij), González (81. Cygankov) – Mbokani
Rudko – Pantić, Cygankov, Korzun, Bujalskij, Besedin, Kędziora
Andreas Ekberg – Mehmet Culum, Stefan Hallberg (všichni Švédsko)
NSK Olimpiyskyi, Kyjev
Young Boys
Von Ballmoos – Mbabu, von Bergen (C), Nuhu, Benito (76. Lotomba) – Ravet, Aebischner (62. Bertone), Sanogo (52. Assalé), Fassnacht – Hoarau, Sow
Wölfli – Bürki, Bertone, Assalé, Nsame, Schick, Lotomba

Z mé strany je to pro dnešek vše, já Vám děkuji za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:6. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:12.
Je dobojováno a domácí borci se mohou radovat z vítězství. Po prvním poločase byli hráči Dynama stále aktivnější a vypracovali si spoustu gólových šancí, branky se ale paradoxně dočkali hosté zásluhou hlavičky Fassnachta z nastavení. Už to vypadalo, že zápas skončí rozdílem jednoho gólu, avšak dvě minuty po přesném zásahu Young Boys se dokázal prosadit Garmaš, který tak stanovil skóre dnešního mače na 3:1.
90+4'
90+4'
Střídání v týmu Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Garmaš, přichází Bujalskij.
90+3'
Dynamo Kyjev právě vstřelilo branku!
S góly se na konci zápasu roztrhl pytel, protože Dynama přidává třetí zářez! V hlavičkovém souboji prodloužil míč jeden z bránících hráčů na DENYSE GARMAŠE, který se ocitl sám před hostujícím brankářem a svým zakončením se nemýlil.
90+1'
Young Boys právě vstřelil branku!
Tak to je neuvěřitelné! Young Boys ze své první vážnější šance dávají gól. Assalé se na pravé straně uvolnil a nacentroval míč do vápna, kde si jej našel MICHEL FASSNACHT, který hlavou nasměroval kulatý nesmysl za záda Kovala.
89'
Jarmolenko sice trefil branku, jeho pumelice ale mířila přesně do míst, kde stál Von Ballmoos, který vyrazil míč do bezpečí
88'
Garmaš byl nyní faulován před vápnem a domácí tak budou mít výhodu standardní situace. Uvidíme, zda se jim povede přidat třetí gól.
87'
Znovu Jarmolenko! Tentokrát to vzal na sebe a přízemní střelou se pokoušel obstřelit Von Ballmoose. To se sice povedlo, mezi tři tyče ale jeho pokus nemířil.
86'
A další zajímavá akce! Opět v ní měl prsty Cygankov, jenž znovu z levé strany posílal míč na hlavu Jarmolenka. Tu sice jeho pas našel, ovšem kapitán domácích nedokázal vsítit branku.
85'
A nebyli k tomu daleko, jelikož Cygankov centroval z levé strany do vápna. Tam ale před Mbokanim odkopl míč Nuhu.
84'
Dynamo se stále tlačí do útoku a snaží se vstřelit další branku.
82'
Bílí měli možnost rohového kopu, obrana hostů si dokázala nakonec poradit a odklidit kulatý nesmysl do bezpečí.
81'
Střídání v týmu Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Gonález, přichází Cygankov.
80'
Tak to je velká škoda pro Young Boys! Ravet krásně načechral míč na hlavu Lotomby, kterému ale zakončení vůbec nevyšlo a balón tak končí mimo branku.
79'
Bernští budou mít po ruce Garmaše volný přímý kop.
78'
Lotomba se protáhl po pravé straně, poté ho však zastavil výborným skluzem Vida.
77'
Hosté se nyní snaží svého soupeře unavit kombinací okolo jejich šestnáctky, domácí ale vypadají, že jsou ve skvělé formě a nedovolují YB nějakou kloudnou akci.
76'
Střídání v týmu Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Benito, přichází Lotomba.
74'
Ravet se dostával do slibné situace, avšak včasný obranný zákrok Domagoje Vidy mu nedovolil zakončit.
73'
Žlutou kartu dostává von Bergen (BSC Young Boys Bern).
72'
Mbokani se obtočil okolo von Bergen, který domácího útočníka nakonec zastavil faulem.
71'
Spolupráce mezi Jarmolenkem a Mbokanim je v dnešním zápase opravud parádní a obrana Bernu si zatím s tímto duem neví rady.
69'
Další velká možnost Dynama! Jarmolenko si na své straně pohrál s obráncem a posadil kulatý nesmysl na hlavu Mbokaniho. Tomu ale zakončení nevyšlo a Von Ballmoos bude vykopávat.
68'
Mbokani se znovu hnal kupředu, Nuhu mu však vypíchl míč a hrát tak mohou černí.
67'
Kyjevští poté měli rohový kop, z něho ale další gólová přiležitost nevzešla.
66'
Velká šance Dynama! González nacentroval balón na Garmaše, který se ocitl na hranici vápna zcela osamocen. Jeho následnou střelu skvělým zákrokem vyrazil Von Ballmoos.
65'
Střídání v týmu Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Sydorčuk, přichází Korzun.
64'
Mbokani nyní zkušeně podržel míč a počkal na své spoluhráče, se kterými v klidu kombinuje.
63'
Mezitím, co se jeden z domácích rozcvičuje, hra pokračuje. Young Boys se hnali rychle kupředu, opět je ale zradila finální přihrávka a jejich ofenzivní akce končí.
62'
Sydorčuk se dostal do souboje s Ravetem a ihned po něm ukazuje směrem k lavičce, že ho limituje nějaké zranění a že už nebude v jeho silách pokračovat.
62'
Střídání v týmu BSC Young Boys Bern: ze hřiště odchází Aebischer, přichází Bertone.
60'
Hosté se až nyní dostali ze sevření svého soupeře a po pravé straně táhl jejich útok Assalé, jehož centr ale skončil až za postranní čarou.
59'
Domácí měli další roh, ani z toho třetího však nevzniklo nic vážného.
58'
Kyjevští se nyní drží na polovině svého soupeře a mačkají ho jako citrón.
56'
Domácí rozehrávali rohový kop, z nějž ale nic nevzniklo a hosté tak mohou založit protiútok.
55'
To zavánělo třetí brankou! Mbokani se utrhl svému strážci a servíroval balón na nabíhajícího si Garmaše, před kterým ale míč zakopl Nuhu, který si ovšem málem dal vlastní gól.
54'
Ta se jim ale příliš nepovedla a Von Ballmoos si s přehledem došel pro míč.
53'
Nový muž na hřišti Assalé se hned prezentoval nedovoleným zákrokem, domácí budou mít standardní situaci.
52'
Střídání v týmu BSC Young Boys Bern: ze hřiště odchází Sanogo, přichází Assalé.
51'
Právě Sanogo se nyní drží za levou nohu a vypadá to, že dál už to dnes nepůjde.
50'
Hosté se snaží aktivně presovat rozehrávku Kyjeva, jejich snažení ale končí nedovoleným zákrokem Sanoga.
49'
Jarmolenko se opět uvolnil na pravé straně a zkoušel poslat míč na Mbokaniho, který se ale nacházel v ofsajdovém postavení, a tak nemohl zakončovat.
48'
Odměnou jim je rohový kop. K jeho exekuci se postavil Ravet, který rozehrál míč na Sanogo, jehož zakončení pořádně vyprášilo Kovalovy rukavice.
47'
Hosté vstoupili do druhé půle aktivně a hned obléhají branku Dynama.
46'
První poločas je za námi a Dynamo se zatím prezentuje velmi dobrým výkonem. Odměnou mu byly hned dvě branky. O první přesný zásah se v patnácté minutě postaral Jarmolenko, který se blýskl parádní individuální akcí. Ve 34. minutě navíc přidal druhý přesný zásah Mbokani a hráči Bernu tak mají v kabině nad čím přemýšlet.
45+1'
45+1'
Nebylo k tomu daleko! Na zadní tyči se do vzduchu pověsili hned dva hráči domácích, ani jeden ale nedokázal rozvlnit síť za zády Von Ballmoose.
45'
Aktivní kapitán domácích Jarmolenko nyní vybojoval roh. Uvidíme, zda se bílým podaří přidat třetí branku.
44'
Mbabu centroval do šestnáctky a na jeho vysoký pas si naskočil Sow. Jeho hlavičku ale nemířila mezi tři tyče a Koval tedy nemusel zasahovat.
42'
Po tvrdém hlavičkovém souboji se k zemi skácel Chačeridi a švédský rozhodčí tak přerušuje hru. Zdá se, že domácí stoper bude moci pokračovat.
41'
Hráči Dynama jsou si vědomi svého komfortního vedení, a tak nyní nechávají kombinovat Young Boys na jejich polovině bez napadání.
40'
První zakončení hostů. Sow těsně před vápnem vybojoval balon, avšak jeho rána mířila hodně mimo branku Kyjeva.
39'
Kádár se nyní musel rychle vracet, jelikož mu na záda dýchal Ravet. Maďarský obránce tak radši poslal míč za postranní čáru.
38'
Aebischner si chtěl narazit se Sanogem, tomu ale nevyšla zpětná přihrávka a Koval tak bude odkopávat.
37'
Young Boys nyní kombinují na vlastní polovině a vyčkávají zda se v obraně domácích neotevře nějaké okénko.
36'
Sow poslal do útoku Raveta. Ten si chtěl kličkou obejít Kádára, avšak parádička mu vůbec nevyšla a balon končí v zámezí.
34'
A už je to o dvě branky! Jarmolenko dostal na pravé straně příliš mnoho prostoru a namířil si to s míčem rovnou do vápna. Tam zkušeně zvedl hlavu a poslal přesnou nahrávku na DIUMERCIHO MBOKANIHO, kterému už jen stačilo nasměrovat kulatý nesmysl do prázdné branky.
33'
González se pokusil utéct Mbabuovi, což se nakonec nepovedlo a míč mají hosté.
32'
Hoarau se Sowem nyní napadali ve dvou Vidu. Zkušený Chorvat si ale situace pohlídal a v klidu rozehrál na Morozjuka.
31'
Žlutou kartu dostává Nuhu (BSC Young Boys Bern).
30'
Mbabu se dravě protáhl po pravé straně a ve vápně nasadil jesličky Kádárovi. Jeho následný centr však chytil do svých rukavic Koval.
29'
Za obranou se z ničeho nic zjevil Ravet. Francouzský křídelník si bohužel pro Bern nepohlídal ofsajd a akce hostů tak končí.
28'
Hostující borec nakonec dokulhal za postranní čáru po svých. Vypadá to ale, že Sanogo bude brzy ve hře pokračovat.
27'
Na zemi zůstává ležet Sanogo, kterého atakoval Sydorčuk. Ke zraněnému hráči je přivolán lékařský tým hostů.
26'
Fassnacht se hnal za dlouhým nákopem Nuhua, jenže centr byl příliš dlouhý a Dynamo tak bude vhazovat.
25'
Mbokani se pokusil jejich rozehrávku narušit, jeho snažení však ukončil hvizd rozhodčího, jenž píská domácímu forvardovi nedovolený zákrok.
24'
Teď se na obou stranách objevilo několik nepřesností, míč nakonec drží obránci YB.
23'
Hráči Bernu zatím nemohou najít mezírku v obraně Kyjeva. Ti brání velice pozorně a svého soka téměř nepouští na svoji polovinu.
22'
Jarmolenko táhl další akci domácích, von Bergen ale nepustil Mbokaniho do palebné pozice a zakopl balon do zámezí.
21'
Mbabu vletěl velmi nešetrně do Gonzáleze a sudí Ekberg si jej volá k sobě. Vypadá to ale, že to bude jen s domluvou.
19'
Dynamo je nyní aktivnější. Další centr vyprodukoval Jarmolenko a brankář Von Ballmoos se musel velmi snažit, aby se míč nedostal k nabíhajícím si útočníkům.
18'
Míč do vápna posílal na druhé straně Mbokani, Nuhu byl však při bránění pozorný.
17'
Hosté ale hned mohli vyrovnat! Do vápna centroval Ravet a na jeho nabídku si naskočil Sow, jehož zakončení ale skončilo nad brankou.
15'
Domácí se dostvávají do vedení! ANDRIJ JARMOLENKO si na půlce vzal míč a prokličkoval mezi třemi hráči Young Boys. Poté se tváří v tvář Von Ballmoosovi nemýlil.
11'
Domácí nyní poněkud uklidnili hru a kombinují v na své polovině.
9'
Jarmolemko uprostřed hřiště dojel Sowa a může být rád, že za svůj zákrok nevidí žlutou kartu.
8'
Sanogo poslal do šestnáctky střílený centr, Koval byl však včas na zemi a míč chytil.
7'
Gonzálezova přihrávka na Garmaše byla příliš dlouhá, hostující brankář bude vykopávat od své svatyně.
6'
Nuhu vyslal chtěl vysunout do šance Sowa, avšak ten se nacházel v ofsajdovém postavení, a tak útok Young Boys ztroskotal hned na svém počátku.
5'
Jarmolenko se už už chystal k centru do vápna. Nakonec si ale vše rozmyslel a poslal kulatý nesmysl zpět na Kádára.
4'
Mbokani v hlavičkovém souboji přeskočil Sanoga a prodloužil balon na Jarmolenka, který zpětnou přihrávkou na Vidu uklidňuje hru.
3'
O první rohový se postaral Ravet, jenže svůj centr příliš přetáhl. Od branky tak bude vykopávat Koval.
2'
Vida hned posílal dlouhý nákop na Mbokaniho, jeho pas byl ale příliš dlouhý a Von Ballmoos si pro míč v pohodě došel.
1'
Švédský arbitr foukl do píšťalky, zápas může začít! Úvodní rozehrávky se ujali domácí, kteří dnes nastoupí v bílých dresech, zatímco jejich soupeř zvolil černou sadu.
1'

Dynamo Kyjev: Koval – Morozjuk, Chačeridi, Vida, Kádár – Šepelijev, Sydorčuk – Jarmolenko (C), Garmaš, González – Mbokani
Náhradníci: Rudko – Pantić, Cygankov, Korzun, Bujalskij, Besedin, Kędziora

BSC Young Boys Bern: Von Ballmoos – Mbabu, von Bergen (C), Nuhu, Benito – Ravet, Aebischner, Sanogo, Fassnacht – Hoarau, Sow
Náhradníci: Wölfli – Bürki, Bertone, Assalé, Nsame, Schick, Lotomba

Rozhodčí: Andreas Ekberg – Mehmet Culum, Stefan Hallberg (všichni Švédsko).
BSC Young Boys Bern

Young Boys se do předkola Ligy mistrů dostali stejně, jako jejich soupeř, tedy ze druhého místa v domácí soutěži. Se ztrátou to oba celky mají také dost podobné, Bern totiž na dominantní Basilej ztratil propastných sedmnáct bodů. Stejně jako Dynamo se YB v nové sezoně dokázali minulému mistrovi postavit a porazili jej v prvním kole švýcarské ligy 2:0. V loňském ročníku milionářské soutěže to byl ze strany Young Boys propadák. Ve čtvrtém předkole totiž utržili potupnou porážku od Borussie Möngengladbach s celkovým skóre 1:9, a tak se celek ze země helvétského kříže poroučel do Evropské ligy. Tam už to bylo o něco lepší, avšak na postup ze základní skupiny to nestačilo.
Dynamo Kyjev

Celek z hlavního města Ukrajiny se do kvalifikace Ligy mistrů dostal díky druhému místu ve své domácí soutěži. Tam nestačil pouze na svého rivala z Doněcku, za kterým zaostal po nadstavbové části o třináct bodů. Letos ale má zatím ukrajinskou ligu velmi dobře rozjetou. Po dvou odehraných kolech mají na svém kontě šest bodů. To by samo o sobě nebylo nic extra, jenže Kyjevští v minulém zápase dokázali porazit Šachťar v poměru 1:0. Liga mistrů se Dynamu v loňském roce příliš nepovedla. V posledním zápase sice deklasovalo turecký Beşiktaş 6:0, ovšem ani to nestačilo, aby se hráči Kyjeva umístili na jiném, než posledním místě, a tak mají bílomodří co napravovat.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky kvalitní kopané! Liga mistrů má tento týden na programu první zápasy třetího předkola a my se zaměříme na zápas, ve kterém Dynamo Kyjev vyzve BSC Young Boys Bern. Úvodní výkop je naplánován na 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.