Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Salcburk : Rijeka - 26. července 2017   18:45

Salcburk
Salcburk
49' Hwang
1:1
(0:1)
Rijeka
Rijeka
30' Gavranovic
Salcburk
Walke (C) – Lainer, Doin, Caleta, Ulmer – Yabo (77. Rzatkowski), Samassekou, Minamino, Berisha – Hwang (73. Gulbrandsen), Dabbur (90. Wolf)
Stankovic – Farkaš, Gulbradsen, Haidara, Pongracic, Rzatkowski, Wolf
Stefanski – Boniek, Golis (všichni Polsko)
Red Bull Arena, Salzburg
Rijeka
Sluga – Ristovski, Zuparič, Elez, Kvržič (73. Zuta) – Heber (58. Males), Bradarič (C), Mišič, Vešovič – Gavranovic (87. Jelic), Gorgon
Prskalo – Djokovic, Jelic, Males, Matei, Puncec, Zuta

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 16:12.
Zápas je u konce! Rijeka neudržela vedení z prvního poločasu, a nakonec dnešní utkání končí remízou 1-1. Sledovali jsme vyrovnanou podívanou, která byla okořeněna atraktivní podívanou. Trochu více ze hry měl rakouský celek, který bude mít do odvetného utkání o něco horší pozici.
90+6'
90+4'
Fotbalisté Salzburgu si neporozuměli, Gorgon následně zkušeně pohlídal přechod balónu za brankovou čáru.
90+3'
Navíc tentýž hráč má zřejmě křečové problémy a bude muset jít za postranní čáru. Zcela jistě se bude za několik vteřinek hlásit zpět do hry.
90+2'
K ojedinělému průniku se dostával Vešovič, který motal hlavu jednomu z protihráčů. Po efektivních kličkách následovala hodně nepovedená střela.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
90'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Dabbur, přichází Wolf.
89'
Ani jeden z mužstev se nemůže dostat k šestnáctce, střed hřiště je velmi dobře střežen.
88'
Hosté se drží s míčem na útočné polovině. Tlak Salzburgu polevil, na další branku to v dnešním utkání příliš nevypadá.
87'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Gavranovic, přichází Jelic.
86'
Pro faul si snažil dojít ve druhém poločase hodně nenápadný Gavranovic, hlavní sudí jeho teatrální pád nezbaštil.
84'
No, co scházelo! Balón propadl až k zadní tyči, kde se jeden z hostů opřel do balónu. Míč se dokutálel kousek vedle levé tyče.
83'
Vešovičovi se očividně nechce na nohy. Pro svoje barvy pošetřil několik cenných vteřinek, navíc je tu standardka pro Rijeku.
82'
Hlavní arbitr tasí žlutý kartónek i v tomto případě. Domácí zadák Ulmer poslal k zemi Malese.
81'
Tlak sílí a sílí. Dabbur nedoskočil na centrovaný balón, k míči se naopak dostal Zuta, který ho odhlavičkoval do zámezí – roh pro rakouského mistra.
80'
Males odehrál balón i s trochou štěstí do nohy jednoho z protihráčů. Rijeka bude vhazovat na své polovině hřiště.
79'
Pro další žluté varování si došel Zuparič. Po jeho faulu skončil na zemi Dabbur, který se z hrací plochy jen těžce zvedá.
79'
Elez si znovu počínal velmi jistým dojmem. Hostující zadák byl napadán u brankového čáry, z nepříjemné situace vybruslil nejlépe, jak jen mohl.
78'
Hrací předmět se stěhuje až k hostujícímu brankáři. Ten bude vykopávat od své svatyně, na výkop pochopitelně nikam nepospíchá.
77'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Yabo, přichází Rzatkowski.
76'
Akce netrvala vůbec dlouho, domácí neměli s přerušením útočného výpadu žádné problémy. Rijeka je ve druhém dějství lehce pasivní.
75'
Hra se nám trochu uklidnila. Nyní jsou u míče hráči chorvatského mužstva, kteří evidentně nikam nepospíchají.
73'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Kvržič, přichází Zuta.
73'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Hwang, přichází Gulbrandsen.
72'
Obrovská příležitost domácích! Yabo obdržel přihrávku do pokutového území, odkud hledal pod sebou zcela osamoceného Dabbura. Domácí forvard ve stoprocentní šanci trestuhodně selhal.
71'
Na druhé straně se ke střele z větší vzdálenosti dostal právě Yabo. Jednalo se spíše o propagační střelu, která se vynesla vysoko nad branku.
70'
Vešovič čaroval poblíž šestnáctky s míčem, při přechodu do vápna fauloval Yaba. Chorvatští fanoušci jsou značně rozladěni.
68'
Dva hráči Salzburgu se nyní nedohodli, kdo vystřelí. Ke střeleckému pokusu se nedostal ani jeden, následně se balón odrazil k Dabburovi, který byl více než dobře ubráněn.
67'
Lainer vlétl do Gorgona jako smyslu zbavený. Domácí zadák se navíc rozčiluje, verdikt hlavního sudího se mu evidentně nepozdává.
66'
Elez s míčem nezazmatkoval a zkušeně ho potáhl kolem postranní čáry. Jeho spoluhráči ale nejsou schopni podržet balón na delší časový úsek.
65'
Domácí začínají pořádně tlačit. Berisha zahrával další rohový kop, pro který si sebíhal Sluga. Chorvatskému brankáři vypadl balón z náruče, hlavní arbitr zároveň píská domácím útočný faul.
64'
Aktivní Dabbur si ustlal poblíž pokutového území, hlavní sudí gestikuluje, že se o žádný faul nejednalo. I z mé strany správné rozhodnutí.
63'
Rijeka se ubránila. V hustině těl nakonec balón propadl na hlavu jednoho z hráčů chorvatského mistra.
61'
Sluga v akci! Na přihrávku pod sebe si seběhl Minamino, jehož technickou střelu chorvatský brankář skvěle vyráží. Rohový kop pro domácí celek.
60'
Dabbur zřejmě prováhal ideální příležitost ke střele. Izraelský fotbalista zkoušel ještě akci vyšperkovat, avšak neúspěšně.
59'
V posledních minutách mají mírně navrch hosté. Akce ale končí pouze u náznaků, stejně jako v tomto případě, kdy balón pouze proletěl velkým vápnem.
58'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Haber, přichází Males.
57'
Na vzdušný balón se na penaltovém puntíku v tísni vyhoupl Dabbur. Na zakončení měl příliš málo prostoru, hlavičkový pokus taky podle toho dopadl.
56'
Bradarič šel do souboje s Berishou kopačkou napřed. Hlavní sudí uviděl nedovolený zákrok domácího kapitána a odpískal faul.
55'
Úspěšní nebyli vůbec. Centrovaný balón se snesl pouze do náruče Simona Slugy. Rakouský celek posléze ihned uzmul balón zpět na své kopačky.
54'
Podobnou příležitost bude mít i soupeř. Minamino byl o něco dále od šestnáctky taktéž poslán k zemi. Uvidíme, jak úspěšní budou hráči Salzburgu.
53'
Kolem míče stála hned trojice hráčů. Odpovědnost na svá bedra vzal kapitán Bradarič, který trefil pouze dobře postavenou zeď.
52'
Yabo znovu kmitá svýma nohama a může se pokračovat ve hře. Pro Rijeku se nabízí velmi dobrá standardka, kousek před šestnáctkou si totiž pomohl nedovoleně Doin.
51'
Reinhold Yabo hodně tvrdě dopadl na hrací plochu. S domácím hráčem to nevypadá příliš optimisticky, momentálně je v péči lékařů.
49'
Salzburg právě vstřelil branku!
Rychlý protiútok domácích končí vyrovnávací brankou! Yabo potáhl balón, následně na hranici ofsajdu vyzval ke skórování HEE-CHAN HWANGA. Korejský forvard lehkým obstřelem rozvlnil síť za Slugou.
49'
Hráči Salzburgu sportovně vrátili míč, výkop Simona Slugy byl ale hodně přetažený a skončil až u rohového praporku za postranní čárou.
48'
Bradarič si v předchozím souboji přivodil nějaké zranění. Uvidíme, zda bude hostující záložník pokračovat v zápase.
47'
Úvodní rozehrávka druhého dějství patřila hostující Rijece, která si do druhého poločasu přinesla jednobrankové vedení.
46'
Rijeka překvapivě lépe zvládla uplynulé dějství, neboť se po třiceti minutách hry prosadil Gavranovic. Rakouský gigant byl sice v úvodu poločasu výrazně aktivnější, Rijeka později hru vyrovnala, a dokonce měla místy i navrch. Druhý poločas začne přibližně v 19:47.
45+1'
45+1'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
Nyní to byl Vešovič, který ostře fauloval protihráče. Černohorský hráč je druhým žlutě napomínaným hráčem.
43'
Hosté rozehráli nabízenou standardku dosti ledabyle. Gavranovic byl při převzetí balónu zachycen za obranou soupeře – ofsajd.
42'
Simon Sluga pošetřil cenné vteřinky, následně balón vyhodil na Vešoviče, který byl ostře sestřelen Hwangem. Zcela jasná žlutá karta.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci. Atraktivita utkání trochu upadla, zejména domácí celek je v posledních minutách hodně nepřesný.
40'
Tentýž hráč si absolutně nepřipravil prostor k centru, i přesto poslal míč směr pokutové území. Zadáci Rijeky byli ve střehu.
38'
Lainer trefil míčem dosti nešťastně Hebera. Na hrací plochu přiběhl i lékařský tým, který kontroluje zdravotní stav brazilského hráče.
37'
Teď si mohli domácí oddechnout. Gorgon se dostal do ideální pozice v pokutovém území, tam jeho dělovku blokuje Doin.
36'
K pohotové ráně se propracoval Minamino. Domácí středopolař mířil velmi dobře k tyči, jenomže své střele dal příliš málo razance.
35'
Navíc si při útočné akci pomohl rukama Dabbur, hlavní sudí zcela pochopitelně píská útočný faul izraelskému útočníkovi.
34'
Rijeka je na koni. Další závar v šestnáctce rakouského celku skončil na kopačce Caleta-Cara, který ho odklízí daleko do hlouby pole.
32'
Dabbur se dostával k míči kousek za šestnáctkou, ještě před střeleckým pokusem vyletěl nahoru praporek pomezního rozhodčího – ofsajd.
31'
Na řadě jsou tak hráči Salzburgu, kteří v posledních minutách trochu zanevřeli na útočení. Jejich soupeř bude vhazovat kousek od rohového praporku.
30'
Rijeka právě vstřelila branku!
Chorvatský tábor může oslavovat! MARIO GAVRANOVIC si v šestnáctce počíhal na lukrativní centr, který lehkou hlavičkou poslal ke vzdálenější tyči.
29'
Rijeka v posledních minutách vyrovnala hru. Hráčům Salzburgu nyní schází větší trpělivost a hlavně přesnost. Berishovi se před malým momentem nepovedlo přenést hru na pravou stranu.
28'
Do pokutového území domácího mužstva přilétl další centr, který ale byl hodně nepovedený. Balón skončil až daleko za šestnáctkou.
27'
S míčem už opět hrají domácí borci. Samassekou se ale neprodral přes dobře bránícího Kvržiče. Chorvatský celek velmi dobře střeží prostor kolem své šestnáctky.
25'
Rijeka si taktéž došla pro svůj první rohový kop. Ten si vzal na starost Mišič, který přesným centrem nalezl hlavu Eleze. Hostující zadák jen o pár čísel minul domácí svatyni.
24'
Doin nyní převedl skvělý obranný zákrok, v opačném případě by se Gorgon dostával do slibné brankové příležitosti.
23'
Ristovski uplatnil své rychlé nohy a vyhrál rychlostní souboj s Berishou. Hostující brankář byl při odkopu pod tlakem, do dráhy letu míče ještě strčil nohu napadající Dabbur.
22'
Ulmer si navedl balón na střed hřiště, odkud technickou střelou ohrozil pouze některé domácí příznivce. Opravdu nepovedená střela domácího zadáka.
20'
Heber hezky prostrčil na Vešoviče, který mu ale nenarazil zpátky přesně. Rakouský mistr se stěhuje na útočnou polovinu hřiště.
19'
Na zemi si ustlal další domácí fotbalista, píšťalka hlavního sudího zůstává tentokráte němá. Dle mého se jednalo o jasný faul.
18'
Ta ale nevyvolala žádné nebezpečí před brankou Simona Slugy. Čtyřiadvacetiletý brankář si pro vysoký balón v poklidu seběhl.
17'
Na zelený pažit ulehl Dabbur a hlavní sudí z Polska neváhá ani chvíli s odpískáním nedovoleného zákroku. Standardka pro Salzburg.
16'
Na stadionu v Salzburgu panuje báječná atmosféra. Příznivci obou mužstev se starají o senzační kulisu, ti chorvatští se v úvodu utkání prezentovali i menší pyrotechnikou.
15'
Balón se dostal až k domácímu brankáři a kapitánovi Walkemu, který ho okamžitě nakopává na druhou stranu hřiště.
13'
Ani jeden z celků neuspěl s útočnou akcí. O tu další se postarali hostující hráči, na centrovaný balón si dobře počíhal Heber, který střelou z první mířil pouze doprostřed branky.
12'
Hwang vybojoval již třetí rohový kop. Tradiční exekutor Reinhold Yabo tentokráte centroval na bližší tyč, kde se opět dostala nejvýše hlava jednoho hráče v modrém.
11'
Hráči rakouského mužstva uklidňují rozháranou hru a sami vymýšlejí, kudy k pokutovému území svého dnešního soupeře.
10'
Na druhé straně se k zajímavé střele dostal Gavranovic. Švýcarský hroťák převzal balón na hranici šestnáctky, následně ale vypálil hodně vedle vzdálenější tyče.
9'
Dlouhý balón mířil na domácího forvarda Hwanga, který měl k vysokému míči příliš daleko. Úvod utkání slibuje atraktivní podívanou.
7'
Centr mířil do zajímavého prostoru, kde se nakonec vyrojila hlava jednoho z hráčů Salzburgu.
6'
Konečně i fotbalisté Rijeky se podívali na útočnou polovinu, dokonce budou zahrávat standardní situaci zhruba pětadvacet metrů od branky.
5'
Další útočná kombinace domácího celku vyústila v ofsajdové postavení křídelníka Yaba. Sluga bude vykopávat od své svatyně.
4'
Ke střele z velké dálky se odhodlal Minamino, jehož tvrdá navštívenka skočila ještě před hostujícím brankářem, který nakonec nemusel vůbec zasahovat.
3'
Lainer vybojoval první rohový kop utkání. Rozehrávku si vzal na starost Yabo, jehož centr pouze proletěl pokutovým územím.
2'
Úvodní rozehrávky se chopili domácí fotbalisté, posléze se s míčem poprvé seznámil i chorvatský tábor.
1'

FC Red Bull Salzburg: Walke (C) – Lainer, Doin, Caleta, Ulmer – Yabo, Samassekou, Minamino, Berisha – Hwang, Dabbur
Náhradníci: Stankovic – Farkaš, Gulbradsen, Haidara, Pongracic, Rzatkowski, Wolf

HNK Rijeka: Sluga – Ristovski, Zuparič, Elez, Kvržič – Heber, Bradarič (C), Mišič, Vešovič – Gavranovic, Gorgon
Náhradníci: Prskalo – Djokovic, Jelic, Males, Matei, Puncec, Zuta

Rozhodčí: Stefanski – Boniek, Golis (všichni Polsko).
HNK Rijeka

Chorvatská Rijeka byla jedním z největších překvapením své domácí soutěže. V bitvě do posledního kola se totiž umístila na první pozici a za sebou nechala týmy jako Dinamo Záhřeb či Hajduk Split. Rijeka má tedy po dlouhých letech možnost probojovat se do skupinové fáze Ligy mistrů. V loňské sezóně se jí nepovedlo třetí předkolo o Evropskou ligu, v konečném součtu si totiž neporadila s tureckým Besiktasem.
FC Red Bull Salzburg

Salzburg je bezpochyby nejvěhlasnějším celek rakouské ligy, svojí domácí soutěž dokázal ovládnout hned čtyřikrát v řadě. V loňské sezóně dokonce s osmnácti bodovým náskokem na druhou Austrii Vídeň. Rakouský gigant je pravidelným účastníkem milionářské soutěže Ligy mistrů, loňské tažení ale skončilo těsně před branou skupinové fáze, neboť proti bylo Dinamo Záhřeb. Salzburg přišel v zimním období o svojí největší hvězdu Jonathana Soriana, který si to namířil do čínské ligy. Španělský kanonýr nastřílel za Salzburg celkem 153 branek.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Liga mistrů má na programu další zápasy třetího předkola, my budeme společně sledovat souboj mezi Salzburgem a Rijekou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.