Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Basaksehir - 22. srpna 2017   20:45

Sevilla
Sevilla
53' Escudero  • 76' Ben Yedder
2:2
(0:1)
Basaksehir
Basaksehir
18' Elia   • 83' Visca
Sevilla
Ganso, Kjaer, Montoya, Muriel, Nolito, Sarabia, Soriano
Collum – McGeachie, Connor (všichni Skotsko)
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
Basaksehir
Gunok – da Costa, Erdem, Erdinc, Frei, Inler, Napoleoni

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 9:3. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 16:11.
Je dobojováno! Dnešní utkání nabídlo opravdu vše, co moderní fotbal potřebuje. Nejen, že jsme se dočkali čtyřech branek, Sevilla se dokonce do posledních okamžiků obávala o postupovou pozici. Tu mohl Başakşehiru přisoudit Emre, který v poslední minutě orazítkoval pouze tyč. Sevilla se tak může radovat z postupu do skupinové fáze Ligy mistrů.
90+5'
90+4'
Běží poslední minuta, hosté rozjíždějí jednu z posledních akcí...
90+3'
Mercado načasoval přihrávku na Montoyu, jehož následný centr byl sražen. To nejlepší, co se mohlo stát pro domácí.
90+3'
Domácí jsou v posledních okamžicích pod neskutečným tlakem. Sevilla jakoby nezvládla vypjaté poslední momentky tohoto utkání.
90+2'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Banega, přichází Sarabia.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90+1'
To jsou věci. Emre naprosto krásným obstřelem trefil pouze tyč. Sevilla je pod neskutečným tlakem.
90'
Tak pozor! Emre totiž upadl těsně před pokutovým územím a hosté mají velmi slušnou pozici ke skórování.
89'
Žlutou kartu dostává Lenglet (Sevilla FC).
89'
Sevilla si pořádně koleduje. Napoleoni nalezl napříč šestnáctkou Viscu, který si míč zpracoval, jenomže následně se zjevil příliš blízko Ricovi.
88'
N´Zonzi nyní uspěchal rozehrávku po vyhraném souboji o míč. Banega totiž na jeho razantní přihrávku neměl šanci dosáhnout.
87'
Do konce utkání už moc času nezbývá. U balónu jsou hráči Istanbulu, nicméně zatím na své vlastní polovině.
86'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Navas, přichází Montoya.
85'
Hosté rázem ožili. Momentálně totiž potřebují vstřelit pouze jedinou branku, díky které by postoupili do skupinové fáze Ligy mistrů.
84'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Elia, přichází Frei.
83'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Tekdemir, přichází Inler.
83'
Istanbul Başakşehir právě vstřelil branku!
Hosté opět uděřili z naprosto ojedinělé šance! Nedůslednost na penaltovém puntíku vedla k odraženému míči na EDINA VISCU, který propálil bezmocného Rica.
82'
Je tu také čtvrtý roh. Ani tentokráte se žádný z hráčů v bílém kompletu nedokázal propracovat ke střeleckému pokusu.
81'
A do třetice. Před Mercadem totiž odvrátil balón tuším, že Attamah a Banega se tak stěhuje k rozehrávce na druhou stranu.
80'
Posléze také roh. Ten byl tentokráte rozehrán nakrátko přímo na Navase, jehož rána z hranice šestnáctky byla ještě lehce tečována – další roh.
79'
Banega se přeci jenom dostal k míči, který následně otřel o nohu protihráče. Domácí příznivci jsou spokojeni, jejich miláčci totiž vybojovali aut.
78'
Adebayor trochu nešťastným způsobem sejmul k zemi Navase a následně se mu také omluvil. Komickou záležitostí bylo vidět výškový rozdíl mezi těmito dvěma hráči.
77'
Başakşehir je rázem v hodně složité situaci. K případnému postupu by v tuto chvíli potřeboval vstřelit dvě branky.
76'
Sevilla právě vstřelila branku!
Už to vypadalo, že Nolito zadrbal slibnou šanci svého týmu, nicméně domácí se přesto dostávají do vedení! Střídající Nolito totiž vybídl WISSAMA BEN YEDDERA ke skórování, který se přízemní střelou nemýlil.
76'
Nový muž na hostující straně Napoleoni měl na levé straně překvapivě spoustu prostoru. Situaci nevyřešil vůbec ideálně, neboť jeho přihrávka byla zablokována přímo k Ricovi.
75'
Banegovi se ani tato exekuce rohového kopu příliš nepovedla. Míč opět pouze proletěl kolem hráčů ven z pokutového území.
74'
Navas nejdříve na hranici faulu povalil na zem Epureanua, posléze sám maličký hráč prudce centroval do šestnáctky. Centr byl sražen, další roh pro domácí.
73'
Ze hřiště tak zmizel jeden z nejaktivnějších hráčů Sevilly. Correa se staral o aktivitou levé strany, která byla díky němu nesmírně aktivní.
72'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Correa, přichází Nolito.
72'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Mossoro, přichází Napoleoni.
70'
Sergio Rico se po nepřesném zakončení dostal k míči. Ten následně vykopl už podruhé v dnešním utkání za postranní čáru.
69'
Žlutou kartu dostává Correa (Sevilla FC).
68'
Neskutečné, co dokázal zahodit N'Zonzi! Ben Yedder skvěle vyvezl balón, následně nahrál zcela osamocenému N'Zonzimu, který trestuhodně netrefuje branku.
67'
Correa je v dnešním utkání opravdu při chuti. N´Zonzi mu naservíroval na levou stranu další balón, tentokráte se mladičký Argentinec neprezentoval přesným centrem.
66'
Žlutou kartu dostává Pareja (Sevilla FC).
65'
Argentinský křidelník v dalším zakončení. Tentokráte si sebíhal na Mercadův prudký střílený centr, po kterém zakončil hodně vysoko nad branku.
64'
Correa se skvělým způsobem prosmýkl kolem brankové čáry, vyběhnuvší Babacan mu ale skvěle zmenšil střelecký úhel.
63'
Stále registrujeme jediný střelecký pokus směřujíc na Ricovu svatyni. Ten byl navíc úspěšný, od té doby se ale domácí brankář poměrně nudí.
62'
Žlutou kartu dostává Mossoro (Istanbul Başakşehir FK).
61'
Postupem času můžeme očekávat, že Istanbul bude hrát hodně útočně. Hosté totiž nadále potřebují vstřelit ještě jednu branku.
60'
Poslední varování obdržel Pizarro, který si opět pomohl faulem. Hlavní sudí jasným gestem naznačil, že přístě se už bude žlutit.
59'
Druhé dějství je stejně jako úvod prvního poločasu hodně atraktivní. Sledujeme ofenzivní podívanou, která byla navíc okořeněna vyrovnávací brankou.
58'
Elia míchal s balónem a po obhazovačce taktéž centroval na hranici šestnáctky. Tam bohužel pro něj nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
57'
Domácí jsou při chuti. Correa opět potáhl balón a ihned nastartoval neúnavného Navase. Ten po zpracování centroval, jenomže do dráhy letu míče strčil nohu jeden z protihráčů.
56'
Hosté se po hodně dlouhé době podívali na útočnou polovinu. Na zemi skončil Mossoro, který byl zezadu dohrán Pizarrem.
55'
Rychlonohý Navas si to opět namířil po pravém křídle, tentokráte k hezkému průniku nepřidal přesný centr do šestnáctky.
54'
Faktem, je že domácí si vyrovnávací branku jednoznačně zasloužili. Úvod druhého dějství patřil bezvýhradně fotbalistům Sevilly.
53'
Domácí vyrovnávají stav utkání! Correa velmi dobře posunul balón na pravou stranu na Navase, který nesmírně přesným centrem našel naběhnuvšího SERGIA ESCUDERA, který se už nemýlil.
53'
Po Navasově laxní ztrátě balónu se Sevilla opět dostala k balónu. Ten mají zadáci španělského týmu, kteří vymýšlejí, kudy povedou útočnou akci.
52'
Neviditelný je zejména domácí fovard Ben Yedder, který se od úvodní šance nedostal pomalu k míči. Faktem je, že mu jeho spoluhráči neadresovali žádný kloudný balón.
51'
Velmi rozvážná akce domácích vyústila v nepřesnou přihrávku na Correu. Babacan hodně rychle rozehrál po zemi na pravou stranu.
50'
Başakşehir se z kraje druhého poločasu ještě nepodíval na útočnou polovinu. Sevilla ihned po ztrátě míče neúnavně napadá rozehrávku soupeře.
49'
Žlutou kartu dostává Epureanu (Istanbul Başakşehir FK).
49'
Sevilla si nakonec vybojovala také rohový kop. Banegova nabídka byla tečována a míč skončil mimo pokutové území.
48'
Mercado servíroval dalekonosný pas na Navase, před kterým na poslední chvíli zasáhl Clichy. Autové vhazování pro domácí tým.
47'
Začalo nám druhé dějství. Úvodní slovo si vzala tentokráte Sevilla, konkrétněji ze středového kruhu rozehrával Correa.
46'
První poločas je za námi. Sevilla se po velmi aktivním úvodu musí strachovat o postup do skupinové fáze Ligy mistrů. Başakşehir totiž udeřil z ojedinělé šance a v případě další branky by se v postupové pozici nacházel právě turecký celek.
45+2'
45+1'
Už nám běží nastavený čas a zároveň se Adebayor dopustil dalšího velmi ostrého zákroku. Na zemi skončil Mercado.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
43'
Escuderova vzdušná nabídka byla prodloužena na rohový kop. Ten se snesl na hlavu Pizarra, který v těžký pozici zacílil hodně nepřesně.
42'
Hra je v posledních minutách hodně kouskována. I přes tvrdé zákroky se hlavní sudí stále neodvážil vytáhnout žlutou kartu.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci. Hrát se bude ještě něco málo přes pět minut, počítat se dá maximálně s jednominutovým nastavením.
39'
Odpovědnost na sebe vzal opravdu Banega, který bohužel pro domácí překopl jak zeď, tak i hostující svatyni.
38'
Po poskytnuté výhodě se Sevilla přeci jenom dočká slibné pozice z přímého kopu. Standardky se podle mého ujme opět aktivní Éver Banega.
37'
Hosté se po několika odkopech dostali ze své šestnáctky, navíc hlavní arbitr odpískal vysokou nohu Escuderovi.
36'
Jen opakuji, za tohoto stavu stále postupují domácí. Ti totiž na půdě soupeře vstřelily dvě branky.
35'
Ze strany Sevilly čekáme už delší dobu na kloudnější akci. Prostřední pasáž prvního dějství je hodně vyrovnané, navíc jakákoliv další inkasovaná branka může mít už fatální následky.
34'
Navíc je jednomu z domácích odpískán faul a k míči se opět tedy dostanou hráči Başakşehiru, konkrétněji bude vykopávat Babacan.
33'
Už se znovu hraje a u míče jsou fotbalisté Sevilly. Zatím se jedná o pouhé centrované balóny, které obrana tureckého celku v poklidu odvrací.
31'
Hlavní arbitr nařídil první přestávku na doplnění potřebných tělník tekutin. Ve Španělsku totiž tradičně panuje velké vedro.
30'
Navas si nyní absolutně neporozuměl se svými spoluhráči, neboť Ben Yedder si místo seběhnutí na kolmici, seběhl k autové čáře.
29'
Hrací předmět si následně staví hostující brankář Babacan, který ho za několik vteřinek vykopne na opačnou stranu hřiště.
28'
Mercado obdržel lukrativní přihrávku, po které ještě stačil odcentrovat. Vysoký balón pouze proletěl šestnáctkou bez jediné teče.
27'
Hodně ostrým faulem se prezentoval Adebayor, který doslova sestřelil Pareju. Ani tentokráte se v rukou hlavního sudího nebude žlutit.
26'
Banega převzal přihrávku od N´Zonziho a ihned z otočky vypálil. Přízemní projektil byl sražen a balón se došoural za brankovou čáru.
25'
Na druhé straně to zkoušel právě Correa centrem ke vzdálenější tyči. Myšlenka dobrá, provedení už o dost pokulhávalo.
24'
Na pravém křídle zlobí aktivní pravý obránce Caicara, kterému očividně nechybí sebevědomí. Před malou chvíli si pokoušel obhodit Correu, avšak neúspěšně.
23'
Po velmi aktivních deseti minutách se domácí jakoby dostali do křečovité fáze utkání. Banega dostal razantní domluvení od hlavního sudího, při dalším faulu už vytasí žlutou kartu.
21'
Z hlediště se ozývá i pískot, Sevilla se nemůže dostat ze své poloviny. Emreho střela z velké dálky byla sražena vracejícím se Pizarrem.
20'
Başakşehir i nadále nepouští svého soupeře k souvislejšímu držení míče. Do obranných řad se musel vracet i Correa, který vybojoval autové vhazování.
19'
Tato branka je určitě studenou sprchou pro Sevillu. Ta si totiž v úvodu utkání vytvořila hned tři stoprocentní šance, naopak hosté se po jedné jediné ihned dostávají do vedení.
18'
A pozor, hosté se totiž dostávají do vedení! Nenápadná akce vedla přes Caicaru přesně na kopačku naběhnuvšího ELJERA ELÍI, který se zblízka už nemýlil.
17'
Hráči Istanbulu si doslova vymodlili faul poblíž šestnáctky. Tradiční exekutor podobných situaci Emre opět nenašel nikoho z hráčů v černo-oranžové kombinaci.
16'
Štěstí na straně hostů! Gabriel Mercado se po presinku dostal k míči, který z velké dálky nápalil pouze do vzdálenější tyče.
15'
Aktivní je zejména levé křídlo domácího týmu. Na druhé straně číhá taktéž velmi rychlý Jesús Navas, který se před sezónou vrátil zpět do Sevilly.
14'
Banega režíroval hru na středové polovině, odkud se odhodlal přenést hru na levou stranu na Correu. Toho bohužel pro domácí zradilo zpracování neposedného balónu.
13'
Bývalý hráč Atlética Madrid Emre rozehrál i tento rohový kop, tentokráte míč doplachtil přesně na hlavu N´Zonziho.
12'
Caicara se přeci jenom dostal k centrovanému balónu, který na malém vápně odklízí za brankovou čáru Lenglet. Další rohový kop pro Başakşehir.
11'
Correa protančil po levé straně, jenomže balón si dal moc daleko od nohy. Celou situaci řešil až Caicara odkopnutím přímo do Ben Yeddera.
10'
Velmi aktivní je v úvodu Éver Banega. Argentinský středopolař hýří aktivitou ve středu hřiště, kde před malou chvíli nasadil jednomu z protihráčů jesličky.
9'
Banega zahrával rohový kop domácího celku. Centr směřoval na přední tyč, kde byl připravený hostující zadák Attamah.
8'
Adebayor uzmul protihráči balón a po krátkém driblinku si ustlal na hrací ploše. Hlavní sudí celou situaci uviděl, i přesto nechává pokračovat ve hře.
7'
Své štěstí zkusil z ostrého úhlu Visca, který střílel z pravé strany. Jednalo se o špatně umístěnou ránu, která směřovala pouze do boční sítě.
6'
Instabul si vybojoval rohový kop, který rozehrával Emre. Na jeho centrovaný balón si naskočil jeden ze spoluhráčů, jenomže hlavičkoval vysoko nad branku.
5'
Domácí jsou při chuti. Ben Yeder obdržel přihrávku do běhu, po pár krocích se dostal k přízemní střele, která jen o vlásek minula vzdálenější tyč.
4'
Banega si seběhl na Correovu průnikovou přihrávku a zcela osamocený v pokutovém území nechal předvést Babacana famózním zákrokem.
3'
Sevilla velmi dobře napadal rozehrávku svého soupeře, balón vybojoval Correa, který byl u levé postranní čáry odzbrojen.
2'
Utkání nám konečně začalo, úvodní rozehrávku si vzali na starost hostující fotbalisté.
1'

Sevilla FC: Rico – Mercado, Pareja (C), Lenglet, Escudero – N´Zonzi, Pizarro, Banega – Navas, Ben Yedder, Correa
Náhradníci: Ganso, Kjaer, Montoya, Muriel, Nolito, Sarabia, Soriano

Istanbul Başakşehir FK: Babacan – Caicara, Attamah, Epureanu, Clichy – Tekdemir, Emre (C) – Visca, Mossoro, Elia – Adebayor
Náhradníci: Gunok – da Costa, Erdem, Erdinc, Frei, Inler, Napoleoni

Rozhodčí: Collum – McGeachie, Connor (všichni Skotsko).
První zápas

V prvním zápase se v role hostitele představil Başakşehir, který usiloval o nadějnou pozici do odvety. To se ovšem nestalo, neboť Sevilla na krušné turecké půdě dokázala zvítězit 2:1 a k případnému postupu jí stačí jakákoliv remíza či prohra 1:0.
Istanbul Başakşehir FK

Turecký Başakşehir prožívá v posledních letech opravdu zajímavé momenty. Jedním z nich byla druhá příčka ve své domácí soutěži, a tedy možnost účastnit se kvalifikace Ligy mistrů. Svoje putování evropskou scénu započal tento instanbulský celek ve třetím předkole, kde si dokázal trochu divoce poradit s Bruggami po výsledcích 2:0 a 3:3. Ještě před samotnou skupinou Ligy mistrů čeká na Başakşehir o dost těžší a navíc zkušenější oříšek – Sevilla.
Sevilla FC

Španělská Sevilla se v loňském ročníku své domácí soutěže umístila na čtvrté pozici, čímž si zajistila kvalifikaci Ligy mistrů. Sevilla je známá především díky svému legendárnímu putování Evropskou ligou, kterou dokázala jako první tým v historii nejen, že obhájit, ale také vyhrát třikrát v řadě. Domácí celek dnešního utkání odstartoval také svojí domácí soutěž úvodním zápasem proti barcelonskému Espanyolu, který dokázal na horké sevillské půdě uhrát cenný bod.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Liga mistrů pokračuje odvetnými zápasy čtvrtého předkola, my se společně zaměříme na utkání mezi Sevilla FC a Istanbul Başakşehir FK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.