Liga mistrů žen -  ONLINE PŘENOS -  PAOK : Sparta - 4. října 2017   16:00

0:5
(0:2)
Sparta
Sparta
14' I. Martínková   • 45+1' I. Martínková   • 61' Hälinenová   • 82' Kladrubská   • 87' Martínková
PAOK
Peletidouová – Adamakiová, Chatzigiannidouová (C), Gkatsouová, Paternaová (46. D. Giannouová) – Palamaová, Kakamboukiová, Markouová – Brameová (46. Panteliadouová), Dimitrijevićová 74. E. Giannouová), Vardaliová.
I. Kulmalaová – T. Paavolaová, Hammarbergová (FIN)
Toumba, Soluň
Sparta
Dorseyová – Vyštejnová, Odehnalová (C), Rabenová, Stromová – Hälinenová, Bertholdová, I. Martínková, Nepokojová (88. Bužková) – Stašková (69. Kolanderová) – Mocová.
Čejpová – Stárová, Kolanderová, Kavalová, Kladrubská, Bužková, Dlasková.

Fotbalistky Sparty vstoupily do letošního ročníku Ligy mistryň skvěle! Na hřišti PAOK Soluň vítězí 5:0 a odveta v Praze už bude spíše formalitou. Výborný zápas odehrála Irena Martínková, která se v první půli dvakrát prosadila hlavou po rozích a v závěru utkání završila hattrick. O zbylé góly Sparty se postaraly Tia Hälinenová a střídající Lucie Kladrubská. Odveta je na programu 11. října na Letné.
90+4'
90+4'
Hälinenová však faulovala domácí gólmanku. O moc více už toho v utkání ani neuvidíme.
90+3'
Po rohovém kopu Kladrubské se tlačila do zakončení Kateřina Bužková. Domácí obrana srazila míč na další roh.
90+1'
Finská rozhodčí prodlouží utkání o čtyři minuty.
89'
Po rohu Stromové hostující hráčky další gól nepřidaly. I tak ale mohou být hodně spokojené.
88'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Pavlína Nepokojová, přichází Kateřina Bužková.
87'
Sparta právě vstřelila branku!
IRENA MARTÍNKOVÁ v závěru zápasu přeci jen dovršuje hattrick! Tia Hälinenová si ještě na domácí gólmanku Peletidouovou nepřišla, ovšem Martínková už míč za její záda dopravila.
85'
Rohový kop domácího týmu. Centr Panteliadouové neutralizuje defenziva Sparty.
84'
Sparta dominuje. Střelu Simony Kolanderové blokovala obránkyně PAOK.
82'
Hostujícím trenérům vyšlo střídání! Po čtyřech minutách na trávníku se prosazuje LUCIE KLADRUBSKÁ. Ta tedy spíše centrovala, ale Peletidouová míč neudržela v rukavicích a ten ji propadl za brankovou čáru – 0:4.
80'
Adéla Odehnalová faulovala Palamaovou a je první hráčkou, která dnes dostala žlutou kartu.
78'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Iva Mocová, přichází Lucie Kladrubská.
76'
Ten zahrála opět Panteliadouová a do zakončení se dostala Eleni Giannouová. Ta bránu netrefila.
75'
Dimitra Panteliadouová pořádně protáhla Dorseyovou z přímého kopu. Brankářka Sparty ukázala své kvality a vyrazila míč na rohový kop!
74'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Elena Dimitrijevićová, přichází Eleni Giannouová.
73'
Irena Martínková není zase tak častou střelkyní, ale dnes aspiruje na hattrick. Její rána prolétla kolem domácí brány.
71'
Po rohovém kopu Stromové se skóre nemění. Sparťanské fotbalisty se neprosadily.
69'
Megan Dorseyová čelila poprvé v utkání přímé střele a ta hned stála za to! Pokus Kakamboukiové vytáhla na břevno!
69'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Andrea Stašková, přichází Simone Kolanderová.
66'
Domácí obrana tentokrát dobře zapracovala a centr Mocové odvrací.
65'
Aktivní Staškovou faulovala Gkatsouová. Příležitost pro Ivu Mocovou, která si bere míč.
64'
Domácí se po třetím gólu jen brání! Iva Mocová v šanci, ale Peletidouovou nepřekonala. Následně se sparťanská útočnice ocitla v ofsajdu.
63'
A hostující tým pokračuje v náporu. Po centru Mocové z přímého kopu netrefila bránu Kylie Stromová.
63'
A sparťanky jsou při chuti. Andrea Stašková to nyní zkusila sama a Peletidouová byla přinucena k zákroku.
61'
Ovšem sparťanky se prosazují a jsou na nejlepší cestě k postupu mezi nejlepších šestnáct týmů v Lize mistryň! Výborně to udělala Andrea Stašková, která našla před bránou TIU HÄLINENOVOU a finská fotbalistka zvyšuje na třígólový rozdíl – 0:3.
60'
Hodina hry za námi a fotbalistky Sparty stále drží velmi nadějný stav. Domácí hráčky však po přestávce přeci jen přidaly.
57'
Irena Martínková svádí ve středu hřiště hodně ostrých soubojů. Nyní faulovala Palamaovou.
56'
Dimitra Panteliadouová zahrávala po faulu Martínkové přímý kop. Zkusila to přímo, ale bránu Sparty minula.
55'
V šestnáctce se dostala k míči Thomai Vardaliová a už byla v opravdu dobré pozici. Její střelu ale zablokovala bránící sparťanka.
54'
Elena Dimitrijevićová opět v ofsajdu.
52'
Ten kopala také Kylie Stromová. Míč se k ní o chvíli později vrátil a levá obránkyně Sparty pálila vedle brány soupeřek.
51'
Tu zahrávala Stromová, domácí obrana míč dopravila na roh.
51'
Unikající Nepokojovou srazila Gkatsouová. Standardní situace pro sparťanky.
49'
Dimitrijevićová byla v ofsajdu. Ani z této akce PAOK tak nic nebezpečného nebude.
47'
Ten zahrávala Mocová, žádná z nabíhajících sparťanek se tentokrát neprosadila.
46'
Hostující hráčky začaly aktivně i druhý poločas. Střelu Tiy Hälinenové srazila domácí obrana na roh.
46'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Efthimia Brameová, přichází Dimitra Panteliadouová.
46'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Maria Paternaová, přichází Despina Giannouová.
46'
Sparťanské fotbalistky za sebou mají velmi dobrý první poločas v Soluni. Na slavném stadionu Toumba vedou nad místním PAOK 2:0. Pražanky jsou lepším týmem a jejich herní převahu dvakrát zúročila hlavičkami po rozích Irena Martínková. Domácí hráčky bránu Sparty zatím vůbec neohrozily, naopak Pavlína Nepokojová ještě trefila brankovou konstrukci.
45+3'
45+1'
Skvěle! IRENA MARTÍNKOVÁ je sice spíše defenzivně laděnou fotbalistkou, ale dnes se trefuje již podruhé! Opět to bylo po rohovém kopu. Martínková si naběhla na centr Ivy Mocové a hlavou poslala míč za záda Peletidouové.
45'
Rohový kop Mocové odvrací domácí obrana do zámezí. Následovat bude další rozehrávka od rohového praporku.
43'
Další velká šance Pavlíny Nepokojové! Tu tentokrát vychytala Eleni Peletidouová, po jejímž výborném zákroku bude Sparta zahrávat pátý roh.
42'
Hostující fotbalisty se nadechli k velkému náporu. Řekyně se už jistě těší na poločasovou přestávku.
40'
Tak tohle byla smůla sparťanek a především Pavlíny Nepokojové! Levá křídelnice Sparty nastřelila brankovou konstrukci!
37'
České vicemistryně jsou o lepším týmem. O tom svědčí i počet rohových kopů. Sparťanky zahrávaly už čtyři, hráčky PAOK stále čekají na první.
36'
Po faulu na Martínkovou rozehrávaly na polovině soupeřek sparťanky. Po jejich kombinaci se odhodlala ke střele Pavlína Nepokojová, Peletidouová zasahovat nemusela.
35'
Thomai Vardaliová opět zahrávala přímý kop. Její rána sparťanskou brankářku Dorseyovou neohrozila.
34'
Vůbec poprvé zahrozily domácí fotbalistky. Stalo se tak po standardce, kdy Thomai Vardaliová pálila jen do obránkyně.
33'
Nyní se dostala ke střele Iva Mocová, ale ani ona prostor mezi tyčemi netrefila.
32'
Ten zahrávala Iva Moocová a bránu PAOK se snažila ohrozit Andrea Stašková. Nemířila však přesně.
32'
Z následné standardní situace našla Stromová Petru Bertholdovou. Její střelu srazila domácí obrana na roh.
31'
Irena Martínková skončila na zemi po zákroku Palamaové. Rozehrávají Pražanky.
28'
Hostující fotbalistky si připravily šanci po rohovém kopu. Po centru Mocové se dostala do nebezpečného zakončení kapitánka Adéla Odehnalová, ale gólmanka Peletidouová byla na místě.
27'
Elena Dimitrijevičová byla v ofsajdu a nemohla tak pokračovat v postupu na bránu Sparty.
24'
Z ní ale hráčky Soluně nevytěžili nic nebezpečného. Míč mají fotbalistky Sparty.
23'
Dimitrijevićovou musela nedovoleně zastavit Petra Bertholdová. Domácí budou zahrávat standardní situaci.
22'
Andrea Stašková nemohla ve své útočné snaze pokračovat. Sedmnáctiletá ofenzivní hráčka faulovala Gkatsouovou.
21'
Domácí se drží na míči, jejich soupeřky je však nepouštějí na dostřel svatyně, kterou hájí další z jejich amerických posil, kterou je Megan Lynn Dorseyová.
18'
Sparťanky teď rozhodně mohou volněji dýchat. Fotbalistky PAOK potřebují nějak odpovědět.
16'
Dopředu se hnala Finka ve službách Sparty, Tia Hälinenová. Nacházela se však v postavení mimo hru.
14'
Sparťanky se ujímají vedení! Po rohovém kopu Stromové se hlavou prosazuje IRENA MARTÍNKOVÁ. To je pro české zástupkyně v Lize mistryň výborný začátek.
12'
Jeho exekuce se ujala Iva Mocová, která to zkusila přímo. Její střela se mezi tyče nevešla.
11'
Po zákroku Markouové na Irenu Martínkovou budou sparťanky zahrávat přímý kop.
9'
Hostující fotbalistky měly k dispozici první rohový kop. Ten rozehrávala Američanka Kylie Stromová a k zakončení se dostala její krajanka Elizabeth Rabenová, ovšem pro domácí to dobře dopadlo.
7'
Chatzigiannidouová skončila na zemi po souboji s Martínkovou. Domácí fotbalistka si chvilku na trávníku poležela, ale zdá se, že bude v pořádku.
6'
Řecké mistryně se začínají postupně osmělovat. Nyní kombinují na polovině sparťanek.
3'
Pražanky zatím drží míč většinu času, domácí tým na soupeřky spíše vyčkává.
1'
Irena Martínková nedovoleně zastavila Markouovou. Řekyně tedy uvedou balón do hry.
1'
Utkání rozehrály sparťanky, které zatím drží míč na svých kopačkách.
1'

PAOK Soluň: Peletidouová – Adamakiová, Chatzigiannidouová (C), Gkatsouová, Paternaová – Palamaová, Kakamboukiová, Markouová – Brameová, Dimitrijevićová, Vardaliová.
Náhradníci: Papakonstantinouová – E. Giannouová, Panteliadouová, Nefrouová, Strantzaliová, D. Giannouová, Sakellariová.

AC Sparta Praha: Dorseyová – Vyštejnová, Odehnalová (C), Rabenová, Stromová – Hälinenová, Bertholdová, I. Martínková, Nepokojová – Stašková – Mocová.
Náhradníci: Čejpová – Stárová, Kolanderová, Kavalová, Kladrubská, Bužková, Dlasková.

Rozhodčí: I. Kulmalaová – T. Paavolaová, Hammarbergová (FIN).
PAOK Soluň:
Řecký klub si zajistil místenku v hlavní soutěži postupem z kvalifikace. Ta se hrála formou skupiny se čtyřmi týmy. Fotbalisty PAOK tu svou ovládly bez ztráty bodu a se skóre 12:0. Postupně přehrály 8:0 lucemburský Bettembourg, 1:0 albánskou Vllazniu a 3:0 bosenské Sarajevo. V domácí lize hráčky ze Soluně vládnou, z posledních dvanácti ročníků získaly jedenáctkrát titul.
AC Sparta Praha:
Ženská liga se v Česku nese výhradně ve znamení soubojů Slávie a Sparty. Zatímco v minulosti hrály prim sparťanky, tak v posledních třech letech se musely dívat na záda svým sešívaným rivalkám. Loni si celek v rudých dresech spravil náladu alespoň ziskem poháru, v jehož finále zdolal právě slávistky. S Ligou mistryň mají Pražanky bohaté zkušenosti, vždyť v ní nastupují pravidelně. Největšího úspěchu dosáhly v sezóně 2005/06, kdy v soutěži postoupily mezi nejlepších osm týmů. V posledních třech sezónách ale vždy vypadly už v prvním vyřazovacím kole.

V letošním ročníku 1. ligy žen odehrála Sparta už sedm zápasů. Šest z nich vyhrála, ale v derby podlehla 2:3 Slávii a v tabulce se tak nachází na druhém místě. Naposledy svěřenkyně kouče Jana Janaty deklasovaly 10:0 Duklu Praha.
Vítám tu všechny fotbalové milovníky! Tentokrát se zaměříme na ženský fotbal. Ve středu jsou totiž na programu zápasy prvního kola vyřazovací části Ligy mistryň a mezi 32 nejlepšími celky Evropy neschází ani hráčky pražské Sparty. Ty budou bojovat o postup s řeckým celkem PAOK Soluň. První utkání se odehraje na hřišti jejich soupeřek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.