Liga mistrů žen -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : PAOK - 11. října 2017   18:00

Sparta
Sparta
27' Stašková  • 61' Mocová  • 88' Stašková
3:0
(1:0)
PAOK
PAOK
Sparta
Dorseyová – Vyštejnová, Odehnalová, Rabenová, Kladrubská – Hälinenová (53. Kolanderová), Bertholdová, Martínková (43. Ringelová), Nepokojová (86. Bužková) – Stašková, Mocová
Čejpová – Stárová, Kolanderová, Ringelová, Bužková, Dlasková
Welchová – Masseyová, Byrneová (vš. Anglie)
Generali Arena, Praha-Bubeneč
526 diváků
PAOK
Papakonstantinouová – Ademakiová (57. Brameová), Gkatsouvoá, Chatzigiannidouová, Giannouvoá D. – Palamaová (74. Strantzaliová), Kakamboukiová, Markouová, Vardaliová – Panteliadouová (86. Giannouová E.) – Dimitrijevićová
Giannouová, Strantzaliová, Brameová

V nastaveném čase už se nestalo nic zaznamenání hodného a Sparta po jasné výhře 5:0 v Soluni poráží PAOK i v domácím prostředí, tentokrát výsledkem 3:0 a může se těšit na los druhého kola.
90+3'
90'
Anglická rozhodčí Welchová ještě oddaluje závěr zápasu o tři nastavené minuty.
88'
Sparta právě vstřelila branku!
Centr Lucie Kladrubské od rohového praporku propadl ke zcela osamocené ANDREE STAŠKOVÉ, která se prosazuje velmi podobně jako při své první dnešní trefě, tedy zblízka po rohovém kopu!
87'
Kateřina Bužková je okamžitě v akci a na pravém křídle vybojovala rohový kop pro Spartu.
86'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Nepokojová, přichází Bužková.
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Panteliadouová, přichází Giannouová E..
85'
PAOK měl výraznou příležitost v podobě standardní situace z nějakých osmnácti metrů na ose hřiště, Panteliadouová ale branku netrefuje.
84'
Doposud nevýrazná Američanka Kolanderová převzala míč na pravém křídle a pokusila se posunout si jej mezi nohami Chatzigiannidouové, ta se však ošálit nenechala. Souboj se sparťanskou útočnicí ale odnesla nějakým šrámem, ve hře se však pokračuje bez přerušení.
82'
PAOK se usadil na útočné polovině a byť hostující fotbalistky vybojovaly i standardní situaci, po ní spíše jen odevzdaly míč soupeřkám.
80'
Markouová hledala kolmicí po ose hřiště rozběhnutou Dimitrijevićovou, před ní ale včas ukopla míč Rabenová.
79'
Dnešnímu utkání na Letné přihlíží 526 diváků.
78'
Tou je stoperka Anastasia Gkatsouová a po dobře dvouminutovém ošetření už kluše za postranní čáru.
76'
Po souboji s Mocovou je ošetřována jedna z hostujících fotbalistek.
74'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Palamaová, přichází Strantzaliová.
74'
Bertholdová se nadechla k další dalekonosné ráně, tentokrát výrazně míjí prostor ohraničený třemi tyčemi.
73'
Papakonstantinouová poté s přehledem kryje centr Lucie Kladrubské.
72'
Ringelová na pravém křídle vybojovala rohový kop, dění se opět přesouvá před brankářku Papakonstantinouovou. Té ještě před centrem musí spoluhráčka Kakamboukiová zavázat tkaničku u kopačky.
70'
Další střelecký pokus si do statistik zapisuje Petra Bertholdová, z dobrých dvaadvaceti metrů jej ale zakroutila přímo do postavení hostující brankářky.
68'
Gkatsouová zatáhla k zemi Mocovou, čímž přerušila vznikající rychlý kontr Sparty a v ruce rozhodčí Welchové vidí žlutý kartónek.
65'
Sparťanky zatím vyloženými příležitostmi šetří, teď ale jednu měla Pavlína Nepokojová a to i díky perfektnímu driblinku s míčem, kdy si jedním dotykem dokázala obhodit Chatzigiannidouovou a druhým zblízka přestřeluje!
64'
Na dlouhý nákop Vyštějnové si po pravém křídle nabíhala Ringelová, přes bránící Brameovou ale nedokázala zkrotit míč na hrací ploše.
63'
Hosté se usadili na útočné polovině a po ztrátě míče ostře fauluje Gkatsouová, což donutilo anglickou rozhodčí Welchovou k velmi důrazné domluvě směrem k hostující obránkyni.
61'
Markéta Ringelová se elegantně probila po pravém křídle, před brankou našla IVU MOCOVOU, která ještě elegantněji patičkou pokořila Anthi Papakonstantinouovou!
60'
Po standardní situaci řeckého týmu si prostor k zakončení v pokutovém území našla Kakamboukiová, ta ale hlavou trefuje jen připravenou brankářku Dorseyovou.
59'
Hostující brankářka Papakonstantinouová se dostala pod tlak ve vlastním pokutovém území, následně ji ale vysvobodila Gkatsouvá, která si troufla na nesmírně drzou kličku proti Staškové s prázdnou brankou za svými zády, řecká obránkyně to ale zvládla na výbornou.
57'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Adamakiová, přichází Brameová.
56'
Od praporku znovu rozehrála Iva Mocová, ovšem i přes důrazně atakující sparťanské soupeřky dokázala hostující brankářka Papakonstantinouová zkrotit míč pod svoji kontrolu.
55'
Bertholdová vysunula po levém křídle Staškovou, které ale nevyšel ideálně první dotyk s míčem, který si příliš předkopla a poté už z nadějné pozice stačila vybojovat pouze rohový kop.
53'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Hälinenová, přichází Kolanderová.

Mezinárodní střídání, Finku nahrazuje třetí ze sparťanských Američanek.
52'
Ringelová se na pravém křídle nedokázala protáhnout kolem Giannouvé, ani vybojovat nedovolený zákrok.
50'
Nepřesný centr Giannouové a byť hostující fotbalistky zůstaly u míče, tak byly zahnány hluboko do středu pole.
48'
Centr Hälinenové Stašková zakončovala elegantně patičkou, ovšem jen do brankářky Papakonstantinouové a navíc z postavení mimo hru.
46'
Oba týmy po přestávce pokračují v nezměněných sestavách a první střelecký pokus druhého poločasu si na své konto připisuje Kakamboukiová, zpoza pokutového území ale mířila jen do připravené Dorseyové.
46'
Fotbalistky už se vrací zpět na trávník, během několika okamžiků se bude ve hře pokračovat.
Po prvním poločase odvetného utkání 1. kola Ligy mistryň Sparta vede nad PAOK Soluň 1:0 a v součtu s pěti trefami z prvního zápasu už je rozdíl ve dvojzápase šestibrankový.
45+3'
45+2'
První žlutou kartu zápasu vidí Markéta Ringelová a to za pokus nafilmovat pokutový kop.
45'
Rozhodčí Welchová k úvodním pětačtyřiceti přidává tři nastavené minuty. Zatímco první polovina úvodního dějství se odehrála takřka bez přerušení, v závěrečných dvaceti minutách už se hra často kouskovala ošetřováními.
44'
Na trávníku se svíjí jedna z hostujících fotbalistek, utkání je znovu drobně přerušeno.
43'
Na opačné straně získala obrovské množství prostoru Dimitrijevićová, na pravém křídle už ale byla přeci jen z úhlu a ten střelecký ji ještě dokázala výrazně zmenšit včas vyběhnuvší Dorseyová, hostující útočnice pak z těžké pozice nedokázala trefit branku.
42'
Nepokojová se protáhla s míčem z levého křídla až do pokutového území, kde připravila zajímavou pozici pro Ringelovou, ta ale z hranice "šestnáctky" vystřelit nedokázala a odraženého míče se zmocnila brankářka Papakonstantinouová.
42'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Martínková, přichází Ringelová.
40'
Tempo zápasu momentálně nemá valnou úroveň, hraje se především ve středu pole a to po většinou jen na kopačkách domácích fotbalistek.
38'
Centr Panteliadouové Odehnalová před dotírající Dimitrijevićovou odehrála k brankářce Dorseyové.
37'
Když už byla zmínka o Sian Masseyové, tak bych měl podotknout, že tato anglická dáma už od roku 2011 působí jako čárová rozhodčí i v mužské Premier League. Tedy s jednoletou přestávkou, kdy sezónu 2015-16 vynechala kvůli mateřským povinnostem, poté se ale mezi anglickou elitu vrátila.
35'
Další sympatické snažení hostů zastavil zdvižený praporek pomezní rozhodčí Sian Masseyové, která nepřehlédla Dimitrijevićovou ve výrazném postavení mimo hru.
34'
Na pažit už znovu vběhla i Odehnalová a pokračuje se v kompletním složení na obou stranách.
34'
Na straně hostů to byla Asderakiová, ta už se vrátila zpět do boje.
33'
Na trávníku se objevili fyzioterapeuti obou týmů, ze sparťanského týmu je otřesenou fotbalistkou kapitánka Adéla Odehnalová.
32'
Hosté předvedli parádní rychlý přechod do útoku, v jehož závěru Dimitrijevicová připravila velmi dobrou pozici pro Markouovou, ta ale pouze trefila bránící sparťanské fotbalistky.
32'
Do dalšího zakončení se drala Iva Mocová, proti početní přesile ale vystřelit nedokázala.
30'
Gkatsouová byla Staškovou zatlačena do tísně, poradila si ale na výbornou a o českou útočnici odehrála míč za brankovou čáru a bude se kopat od hostující svatyně.
29'
Tentokrát už se Řekyně standardní situaci ubránily a nutno podotknout, že Řekyně doslova, neboť v základní sestavě jsou pouze samé řecké fotbalistky.
28'
Staškovvá se protáhla po levém křídle a vybojovala další rohový kop pro Spartu.
27'
Centr Mocové od rohového praporku propadl mezi těly před brankou k ANDREE STAŠKOVÉ, která z bezprostřední blízkosti dopravila míč do sítě!
26'
Ve hře už se opět může pokračovat, sparťanky rychle vybojovaly rohový kop.
26'
Drobné přerušení, zdravotní potíže trápí Panteliadovou, která se jen těžce zvedá z trávníku.
25'
U míče už opět sparťanky, svoji akci zakládají od brankářky Dorseyové.
23'
Další tutovka pro PAOK! Po následné standardní situaci se prodlouženého míče ujala zcela osamoceného Dimitrijevićová, v takřka stoprocentní pozici ale přestřeluje branku!
23'
Odehnalová přiskočila pozdě do souboje s Markouovou, tvrdým zásahem ji srazila k zemi a hosté budou rozehrávat ve středu hřiště.
21'
Sparťanky jsou rozestavěny na útočné polovině a hledají cestu do zatím velmi kompaktní defenzivy PAOKu.
20'
První výraznou příležitost zápasu měli hosté! Panteliadouvoá si narazila míč s Kakamboukiovou do volného prostoru a ocitla se tváří v tvář brankářce Dorseyové, Američanka ale výborným zákrokem vyrazila prudký pokus hostující útočnice!
18'
Mocová se ujala míče na útočné polovině, na pravé křídlo vysunula Hälinenovou, jejíž načechraný centr našel přesně hlavu Nepokojové, jejímu pokusu ale chyběla potřebná razance i směr a míč doskákal vedle soluňské branky.
16'
Po prudkém centru Nepokojové vznikla skrumáž v pokutovém území PAOKu, žádná ze sparťanek ale vystřelit nedokázala.
14'
Rohový kop pro Spartu, centr Mocové ale zneškodnila Papakonstantinouová.
13'
Trocha štěstí pro Spartu, kapitánka Odehnalová při výkopu pouze trefila napadající Dimitrijevićovou, od které se míč odrazil do volného prostoru směrem k domácí brance, ovšem brankářka Megan Lynn Dorseyová výborně přečetla hru a vyběhnutím daleko z branky zmařila případnou možnost Dimitrijevićové.
12'
Nepokojová si nedokázala poradit se zpracováním povedeného pasu Bertholdové a míč ji utekl za postranní čáru.
10'
V závěru dlouhé sparťanské souhry na útočné polovině centr Vyštejnové přeletěl všechny hráčky před hostující brankou.
8'
S centrem Ademakiové od postranní čáry si snadno poradila sparťanská brankářka Dorseyová.
7'
Po dlouhém nákopu Bertholdové musela hostující brankářka Papakonstantinouová vyběhnout až k hranici vlastního pokutového území, aby tam sebrala míč z hlavy nabíhající Hälinenové.
6'
Elizabeth Pinkerton Rabenová si před dotírající Panteliadouvou pomohla výměnou míče s brankářkou Dorseyovou a sparťanky dostaly míč pod svoji kontrolu.
4'
Už útočí favorizované sparťanky, Finka Hälinenová ale z otočky centrovala pouze za soluňskou branku.
3'
V úvodních minutách jsou aktivnějším týmem hosté, jejich další útočná snaha ale končí odmáváním ofsajdu Eleny Dimitrijevićové.
2'
Standardní situace pro PAOK v těsné blízkosti středové čáry, velmi nepřesný centr Ademakiové ale doskákal přímo k brankářce Dorseyové a americká brankářka Sparty neměla žádný problém se snadným zachycením míče.
1'
Stašková málem vystihla hostující rozehrávku v hloubi soupeřovy poloviny, nedokázala ale míč zkrotit na svoji kopačku.
1'
Rozehráno! Úvodního výkopu se ujali hosté z jihu Evropy.
1'
Obě družstva nastoupí v barevných kombinacích tolik tradičních pro jejich mužské kolegy, Sparta tedy v rudé a hosté ze Soluně v černo-bílé pruhované.
Anglická rozhodčí Rebecca Welchová se svými krajankami Masseyovou a Byrneovou přivedla hlavní aktérky dnešního duelu na tradičně skvěle připravený pažit letenské Generali Areny.
Oproti prvnímu zápasu sparťanky nastupují s jedinou změnou v sestavě, na postu levé obránkyně Američanku Stromovou nahrazuje Lucie Kladrubská, která se v Řecku dokázala střelecky prosadit i po příchodu z lavičky náhradníků.

Hosté vyrukují do boje se třemi novými jmény v základní sestavě a zajímavým je jistě fakt, že přivezli pouze tři náhradnice.
Hráčky právě dokončily předzápasové rozcvičení a míří do šaten se připravit na oficiální nástup. V útrobách stadiónu se zatím pohybuje pouze několik desítek fanoušků, i vzhledem k velmi výraznému rozdílu v prvním zápase je o dnešní duel skutečně jen minimální zájem mezi sportovními fandy.

AC Sparta Praha: Dorseyová – Vyštejnová, Odehnalová, Rabenová, Kladrubská – Halinenová, Bertholdová, Martínková, Nepokojová – Stašková, Mocová
Náhradníci: Čejpová – Stárová, Kolanderová, Ringelová, Bužková, Dlasková

PAOK Soluň: Papakonstantinouová – Ademakiová, Gkatsouvoá, Chatzigiannidouová, Giannouvoá – Palamaová, Kakamboukiová, Markouová, Vardaliová – Panteliadouová – Dimitrijevićová
Náhradníci: Giannouová, Strantzaliová, Brameová

Rozhodčí: Welchová – Masseyová, Byrneová (vš. Anglie).
Příjemný podvečer z pražské Letné, kde se v odvetném utkání prvního kola Ligy mistryň utká domácí Sparta s řeckým PAOK Soluň. Takřka jistě se nebude nějak výrazněji bojovat o postup, neboť Sparta si z jihu Evropy přivezla luxusní výchozí pozici díky výhře 5:0, přesto bychom mohli vidět zajímavý souboj s mnoha šancemi a třeba i góly.

AC SPARTA PRAHA

Sparťanky do elitní evropské klubové soutěže postoupily z druhého místa české ligy v uplynulé sezóně 2016-17. I v té dostaly možnost hrát Ligu mistryň, se soutěží se ale rozloučily už v úvodním kole, když nestačily na Twente Enschede po prohrách 0:2 v Nizozemsku a 1:3 doma.

V české lize Sparta už dlouhé roky bojuje o mistrovské tituly pouze s městským rivalem Slavií a nejinak tomu bude i v letošní sezóně. V dosavadních osmi kolech Sparta vyhrála sedm z osmi zápasů, když nestačila jen právě na fotbalistky z Vršovic, kterým na začátku září podlehla 2:3.

PAOK SOLUŇ

Dámský tým PAOKu vznikl až v roce 2002, kdy převzal licenci po jiném soluňském týmu Olympiada a hned v první sezóně dokázal získat mistrovský titul. Od roku 2006 už PAOK zcela dominuje řecké lize, když mistrovský titul pouze v roce 2014 na jednu sezónu přepustil fotbalistkám Dramasu. V loňské sezóně se PAOK z titulu radoval po výhře ve všech šestnácti ligových zápasech.

Vyjma sezóny 2015-16 v posledních šesti letech PAOK pravidelně končil své vystoupení v Lize mistryň již v kvalifikaci, letos ji ale dokázal úspěšně přejít, když na turnaji čtyři týmů v Sarajevu vyhrál všechny tři zápasy bez obdržené branky a suverénně ovládl skupinu, čímž si zajistil postup mezi evropskou elitu. Tam se vrací po dvou letech, když předloni PAOK proti švédskému Örebrö skórovat nedokázal a po prohrách 0:3 a 0:5 byl hladce vyřazen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.