Liga mistrů žen -  ONLINE PŘENOS -  Stjarnan : Slavia - 9. listopadu 2017   19:00

Stjarnan
Stjarnan
69' Pedersenová
1:2
(0:1)
Slavia
Slavia
36' Divišová   • 71' Svítková
Stjarnan
Fayová – Björnsdóttirová, Baldursdóttirová, Dolstraová, Whiteová – Cateová, Pedersenová – Henryová, Ásbjörnsdóttirová (K), Albertsdottirová (84. Óladóttirová) – Thorsteinsdóttirová
Helgadóttirová – Óladóttirová, Kristjánsdóttirová, Eyjolfsdottirová, Eyjólfsdóttirová, Gudrunardóttirová, Jóhannsdóttirová
Justina Lavrenovaiteová – Ieva Ramanauskieneová – Vaiva Skipitieneová (LTU)
Slavia
Votíková – Chlastáková, Bartovičová, Pincová, Bartoňová – Cahynová, Svitková – Divišová, Pěničková (K), Szewieczková – Kožárová (89. Necidová)
Malíková – Jarchovská, Dědinová, Veselá, Sedláčková, Necidová, Budošová

Skončilo utkání prvního zápasu osmifinále Ligy mistryň, ve kterém domácí UMF Stjarnan podlehly českému týmu SK Slavia Praha 1:2. V prvním poločase se za hosty trefila Divišová. V druhém poločase se domácí dočkaly vyrovnání, když se prosadila Pedersenová. Slavia si ale hned vzala vedení zpět, když se z penalty prosadila Svítková. Utkání tak český tým zvládl a do odvety si odnáší velmi nadějný výsledek.
90+1'
90+1'
Tohle si už Slavia musí pohlídat.
90'
Hlavní rozhodčí nastaví pouze 1 minutu.
90'
Szewieczková mohla přidat třetí branku, bohužel se jí to ale nepovedlo a Fayová rychle rozehrává.
89'
Taktické střídání na straně českého týmu. Ze hřiště odchází Kožárová, na její místo se podívá Necidová.
87'
Pěničková na míč těsně nedosáhla a do šance se nedostala. Následně je signalizovaný ofsajd a hostující hráčky se musejí vracet.
86'
Nová žena na trávníku nedokázala prostrčit míč na svou protihráčku a ten míří až k Votíkové, která s rozehrávkou nespěchá.
85'
Slávistky bojují a drží jednobrankové vedení. Tým z Islandu se snaží o vyrovnání, přes pozornou obranu ale ne a ne projít.
84'
Henryová se dostala k zakončení, Votíková s jejím pokusem neměla žádné problémy.
84'
Střídání v týmu UMF Stjarnan: ze hřiště odchází Albertsdottirová, přichází Óladóttirová.
83'
Hráčky českého týmu propadly a byl z toho rychlý protiútok, který musela zastavit Bartovičová pouze faulem. Od hlavní rozhodčí vidí žlutou kartu.
82'
Kožárová se dostala do zakončení, stav se ale nemění. Slavia u míče.
81'
Slavia se dostala do rychlého protiútoku a vybojovala rohový kop. Cenné vteřinky pro hráčky, i když času je stále ještě dost.
80'
Bartovičová i Svítková nyní zastavily soupeřky pouze za cenu faulu, Stjarnan se snaží hrát stále aktivně.
79'
Na polovině soupeřek se nyní usadily domácí svěřenkyně, obrana českého týmu je ale pozorná a nechce znovu inkasovat.
77'
Velká bojovnost a touha přivézt si do Prahy výhru je na českých hráčkách znát, soupeřkám nedovolují nic a momentálně drží míč na svých kopačkách.
75'
Patnáct minut do konce zápasu, Slavia drží těsné vedení a výborný výsledek do odvetného utkání v Praze.
74'
Thorsteinsdóttirová se dostala do zakončení, prostor mezi třemi tyčemi ale netrefila.
72'
Hra je velmi rychlá a Slávistky se hnaly do útoku. Trenér Medynský hlasitým "V klidu dámy!" dává jasně najevo, že se nemusí jeho tým nikam hnát.
71'
Slavia právě vstřelila branku!
Český tým se ujímá znovu vedení! K míči se postavila KATEŘINA SVÍTKOVÁ, která střelou k levé tyči nedala Fayové šanci! – 1:2.
70'
Hostující hráčky si mohou vzít vedení zpět! Byla nařízena penalta pro Slavii. Szewieczková byla ve vápně nedovoleně atakována.
69'
Stjarnan právě vstřelil branku!
Domácí hráčky se dočkávají vyrovnaní! Velká škoda pro český tým. Albertsdottirová zahrála rohový kop velmi dobře, na centr na malé vápno si naběhla LARA PEDERSENOVÁ, která hlavou uklidila míč za záda Votíkové! – 1:1.
68'
Jedna z hráček Slavie se dobře vrátila a zabránila tak zakončení. Stjarnan bude rozehrávat rohový kop.
67'
Pěničková faulovaná ve středu hřiště a Slávistky budou u míče. Domácí hráčky hrají aktivně a nedovolují soupeřkám ani metr na hřišti.
66'
Hostující hráčky si koledovaly na vlastní polovině, nakonec se ale míč odrazil k Votíkové, která uklidňuje hru.
65'
Ásbjörnsdóttirová rozehrávala standartní situaci, k ohrožení branky ale nedošlo.
64'
Chlastáková se dopustila faulu na Henryovou a vidí první žlutou kartu.
62'
Ani Kožárová nebyla úspěšná a pro tuto chvíli se jim daří držet míč.
61'
Z ničeho nic se do dobré šance dostala Szewieczková, která ale nepřekonala pozornou Fayovou.
Do konce utkání zbývá třicet minut, po dobrém vstupu českého týmu do druhého poločasu převzaly otěže hry domácí hráčky. Uvidíme, jestli z toho Stjarnan něco vytěží.
59'
Po delší době Slávistky uklidňují hru a kombinují na vlastní polovině.
58'
Další útočný výpad domácího celku. Cateová se dostala mezi obránkyně, k důraznému zakončení se ale nedostala a Votíková tak nemusela zasahovat.
57'
Slávistky se vydaly na útočnou polovinu, o míč ale rychle přicházejí.
55'
Hostující hráčky z ničeho nic polevily a najednou je Stjarnanu celé hřiště. Albertsdottirová dostala ve středu hřiště až příliš prostoru a rozhodla se ke střele, kterou ale hostující obránkyně na poslední chvíli srazila do bezpečí.
54'
Hráčky Stjarnanu zůstaly na útočné polovině, na hranici šestnáctky narazila Ásbjörnsdóttirová míč své spoluhráčce, která ale mířila vysoko nad.
53'
Z velké dálky to zkusila Thorsteinsdóttirová, která chtěla překvapit hostující brankářku. Votíková ale s tímto pokusem neměla vážnější problémy.
51'
Svitková se dopustila faulu a na malou chvíli se k míči dostaly domácí hráčky. Opět to jsou ale fotbalistky v červeno-bílé kombinaci, které drží míč na svých kopačkách.
50'
Divišová se dostala do šance, tváří v tvář Fayové byla ale neúspěšná. Signalizuje se ale ofsajdové postavení, takže by případná branka neplatila.
49'
Český tým vstoupil do druhého poločasu určitě aktivněji, dobrá defenzíva Islandského týmu ale zatím brání úspěšně.
47'
Bartoňová poslala centr z levé strany pouze do rukavic připravené Fayové.
46'
Hostující hráčky rozehrály druhý poločas.
46'
Skončil první poločas prvního zápasu osmifinále Ligy mistrů, ve kterém domácí UMF Stjarnan prohrává nad českým týmem SK Slavia Praha nejtěsnějším možným rozdílem 0:1. Do vedení poslala český tým v 36 minutě Divišová. Sledujeme bojovné utkání, ve kterém jsou o něco aktivnější hostující hráčky a zřejmě po zásluze odchází do kabin spokojenější. Celý poločas doprovázelo oba týmy husté sněžení a hlavně pro české hráčky to bylo něco nového. Uvidíme, co přinese druhý poločas, který začne přibližně v 20:02.
45'
44'
Blíží se konec prvního poločasu, hostující hráčky jsou s výsledkem spokojeny a rády by do šatny neudělaly zbytečnou chybu v zadních řadách.
42'
Pěničková rozehrála standartní situaci, k ohrožení branky se ale český tým nedostal a následně faulovala Svitková a její tým se tak musí vracet.
41'
Kožárová teď byla tvrdě atakována Baldursdóttirovou a hra je přerušena.
40'
Vidíme boj o střed hřiště, ani jeden z celků nechce udělat v zadních řadách chybu.
38'
Whiteová faulovala a domácí hráčky přicházejí o míč. Slávistky se vstřelenou brankou uklidnily.
36'
Hostující hráčky se dostávají do vedení! Cahynová vyslala do šance PETRU DIVIŠOVOU, která se dostala k míči a střelou k levé tyči překonává brankářku Stjarnanu! – 0:1.
35'
V pozoru musela být Votíková, která čelila zakončení Pedersenové. Pro český tým tato akce dopadla lépe.
34'
Hra se dostala na druhou stranu, Stjarnan bude zahrávat rohový kop.
33'
Svitková se dostala do gólové šance, Fayová ale byla úspěšnější!
31'
Cahynová nemířila přesně, Fayová bude rozehrávat.
30'
Na druhé straně ale faulovaná Pincová a standartní situaci budou mít Slávistky.
29'
Szewieczková se dopustila faulu a o míč tak sešívaní přicházejí.
28'
Centr z levé strany dokázala domácí obrana odklidit do bezpečí.
26'
Divišová dostala naloženo a těžce se zvedá z hrací plochy. Slávistky jsou u míče a snaží se něco vymyslet.
24'
První žlutou kartu vidí domácí hráčka Henryová, která tvrdě faulovala u postranní čáry Bartoňovou.
23'
Nepřesnosti se ale vyskytují i na domácí straně. Momentálně vidíme boj o střed hřiště.
21'
Slávistky se držely na polovině soupeře, nepřesností se ale připravily o míč. Trenér Medynský dává svými hlasitými instrukcemi jasně najevo, že takhle to zatím nepůjde.
20'
Stejná situace jako před malou chvíli! Cateová se dostala za obranu, udělala kličku Votíkové, tímto se ale dostala do úhlu a zakončila velmi slabě, což hostující hráčky využily a odklidily míč do bezpečí.
19'
Svitková rozehrála rohový kop velmi dobře, míč se dostal na malé vápno, kde se ale ani jedna z hráček Slavie nedostala do zakončení.
18'
Český tým se uklidnil a kombinuje na vlastní polovině.
17'
Albertsdottirová se dostala za obranu, dokázala obejít Votíkovou, z úhlu ale nedokázala míč dostat do branky! Nyní měly české hráčky těžké chvilky.
16'
Hodně zvláštní situace nastala na polovině hostujících hráček, když Votíková vyběhla proti dlouhému míči až na středový kruh. Islandská hráčka ale byla u míče dřív, nedokázala však využít zaváhání soupeřek.
16'
Přetažený centr do vápna nenadělal žádné problémy domácím.
15'
Dva nebezpečné centry do vápna, Fayová musí být v pozoru. Je tady další rohový kop, tentokrát z druhé strany.
14'
Hra se přesunula opět na druhou stranu a hostující hráčky mají k dispozici rohový kop.
13'
Na druhé straně se řítila do šance Albertsdottirová, kterou ale zastavuje zdvižený praporek.
12'
Chlastáková poslala centr přímo do náruče Fayové.
11'
V úvodu zápasu vidíme bojovné utkání, český tým zatím drží míč častěji na svých kopačkách.
9'
Slávistky měly k dispozici rohový kop, Baldursdóttirová odklidila míč do bezpečí.
8'
Pěničková faulovaná a hosté zůstávají u míče.
6'
Do zakončení se tlačila opět Kožárová, tentokrát se ale nacházela v ofsajdu a hlavní rozhodčí přerušuje hru.
5'
Votíková si poprvé zahraje, rozehrává od své branky a Slavia zakládá útočnou akci.
4'
Slávistky ale ztrácí míč a poprvé jsou u míče v poklidu domácí hráčky.
3'
Český tým začal aktivněji, drží míč na svých kopačkách a kombinují na polovině soupeře.
2'
Do první akce se ale dostala Slavia. Po centru z levé strany se k hlavičce dostala Kožárová, její pokus ale skončil nad bránou domácího týmu.
1'
Utkání rozehrály domácí hráčky.
1'
-3'
Obě mužstva nastupují za doprovodu rozhodčích na hrací plochu. Utkání se odehraje na umělé trávě, aktuální teplota se pohybuje pod nulou a na hřiště se snáší sníh.

UMF Stjarnan: Fayová – Björnsdóttirová, Baldursdóttirová, Dolstraová, Whiteová – Cateová, Pedersenová – Henryová, Ásbjörnsdóttirová (K), Albertsdottirová – Thorsteinsdóttirová

SK Slavia Praha: Votíková – Chlastáková, Bartovičová, Pincová, Bartoňová – Cahynová, Svitková – Divišová, Pěničková (K), Szewieczková – Kožárová

Rozhodčí: Justina Lavrenovaiteová – Ieva Ramanauskieneová – Vaiva Skipitieneová (LTU).
SK Slavia Praha
Dívky ze Slavie se v prvním kole střetly s běloruským Minskem, z Běloruska si slávistky přivezly výhru 3:1 a doma pak postup stvrdili postup výhrou 4:3. Největší zásluhu na postupu měla Jednadvacetiletá Kateřina Svítková, která vstřelila čtyři branky a na jednu přihrála! Slávistky jsou i v tomto střetnutím favoritky, tak uvidíme zda z toho bude postup do čtvrtfinále, společně se Slavii bojují v ženské Lize mistrů i fotbalistky Sparty Praha, které čeká souboj a Linköpingsem.
UMF Stjarnan
Islandský tým se v prvním kole utkal s ruským týmem Rossiyanka, který vyřadil po výsledcích 1:1 respektive 4:0!
Vítám vás u osmifinále Ligy mistrů žen, ve kterém UMF Stjarnan přivítá Slavii Praha. Výkop je přesně ve 20:00, tak si ho nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.