SC Bastia nestačila na GFC Ajaccio, na svém hřišti mu padla v poměru 1:2. Rozhodující branku celého zápasu vstřelil v 71. minutě Boutaib. S tímto konstatováním se s vámi loučím, děkuji za sledování přenosu a u dalších zápasů francouzské nejvyšší soutěže se na vás budu těšit. Přeji příjemný zbytek neděle.

90+2
Na druhé straně si poradil Leca se střelou Boutaiba, která neměla přílišnou razanci.
90+1
Tak to byla obrovská šance kterou spálil Ayite! Ten se dostal ke kulatému nesmyslu poté, co přeletěl všechny ostatní po rohovém kopu. Jeho střela mířila vysoko nad, přestože se z této šance dalo skórovat.
90+1
Rozhodčí zápas nastavuje o tři minuty!
90
Odražený míč po rohu získal jeden z domácích fotbalistů, který svou střelu sklopil málo, což mělo za následek to, že míč ohrozil diváky v osmé řadě.
89
Ale takhle by to šlo! Palmieri našel dlouhým centrem Ayiteho, který vracel na hranici penalty, kde míč hosté odvrátili do rohu. Slušná šance.
88
Ne. Opravdu to domácím hráčům nejde. Centry jsou nepřesné a o přihrávkách škoda mluvit.
87
A znovu to musí domácí zkoušet ze své poloviny. Opravdu nezbývá příliš času, zvlášť když jsou hosté ve velké pohodě.
86
Martínez dlouhým odkopem našel Zouu, který vybojoval autové vhazování v blízkosti branky Bastie.
85
V pokutovém území upadl Ngando, rozhodčí rozpažil na znamení, že se penalta kopat nebude.
85
Čas se domácím fotbalistům krátí, ti však nemají vůbec nic.
83
Střídání v týmu GFC Ajaccio: ze hřiště odchází Mohamed Larbi, přichází John Tshibumbu.
82
Jenže ztroskotali na obraně hostů. Přesto jsou stále u míče a snaží se něco vymyslet. Na srovnání mají zhruba deset minut.
81
Čistě byl zbaven míče Zoua, do rychlého brejku jdou domácí.
80
A rozehráli ho na obránce. Je vidět, že nikam nespěchají a chtějí v poklidu utkání dohrát, neboť by se jim tři body z tohoto záchranářského duelu opravdu hodili.
79
Coeff byl nepříjemně sestřelen Palmierim, rozhodčí žlutou kartu nevytasil. Hosté budou zahrávat přímý kop.
78
Centr z levé strany dokázal brankář Maury chytit. U míče jsou hosté.
77
Střídání v týmu GFC Ajaccio: ze hřiště odchází Louis Poggi, přichází Rodéric Filippi.
76
K míči se v dobré pozici dostal Poggi, ale neodhodlal se ke střele.
75
Domácí se snaží o vyrovnání. Před malou chvilkou dvakrát nepřesně centrovali.
74
To bude za žlutou. Ducourtioux sestřelil protihráče, za což byl rozhodčím odměněn touto kartou.
74
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Seko Fofana, přichází Lyes Houri.
73
Držení míče: 47% – 53%
72
A znovu útočili hosté. Jejich snahu zhatil rozhodčí, který pískl útočný faul. Pokračovat s míčem na kopačkách budou domácí.
71
GFCO Ajaccio právě vstřelilo branku!
A hosté otáčí vývoj zápasu! Míč se ve vápně po několika zblokovaných střelách dostal až k hráči číslo 9, kterým je BOUTAIB, jenž přesnou střelou k levé tyči na hranici vápna posílá Ajaccio do vedení 2:1!
70
Na zemi si chvilku poležel Le Moigne, ale nebude to nic vážného.
69
Žlutou kartu dostává domácí Cahuzac.
68
Hosté se mohli dostat do slibné šance, vše zhatila nepřesná přihrávka Larbiho. To je prostě škoda. Mohli jsme být svědky mnohem více příležitostí, pokud by hráči dokázali přesně přihrát.
67
Domácí se provinili ofsajdem, vykopávat bude brankář Maury.
66
Leca si výborně vyběhl na centr od Martíneze. Hosté mohli chvilku předtím vystřelit, to by ovšem musel někdo z hráčů Ajaccia najít odvahu.
64
Nyní sledujeme pasáž hry, ve které se o míč bojuje ve středu hřiště. Hosté mají autové vhazování, jenže nejsou na dostřel domácí branky.
63
Nyní začínají s další útočnou akcí domácí fotbalisté, míč mají na polovině soupeře. Pokus o centr jim ale napoprvé nevyšel.
62
A další centr odvrací obrana Ajaccia, hosté nyní vyráží na rychlý brejk. Ten však skončil velmi rychle, nepřesnou přihrávkou.
61
Na druhé straně centroval Marange, kulatý nesmysl se snášel na hlavu Brandãovi, který ho ovšem nedokázal trefit.
60
Neskutečně Leca! Míč se ve vápně odrazil až k Boutaibovi, jenž pálil zhruba ze dvou metrů osamocen přímo na branku Bastie. Perfektní zákrok předvedl Leca, jenž měl samozřejmě i kus štěstí!
59
Několik hráčů se rozcvičuje podél postranních lajn. Brzy uvidíme další střídání.
58
Centr z levé strany prošel vápnem Ajaccia jako nůž máslem! Míč před číhajícími útočníky domácího výběru musel odklízet Brechet!
57
Palmieri vyvezl míč, poté ho odevzdal dál svým spoluhráčům, ti však rychlý brejk zhatili přihrávkou dozadu.
56
S míčem na kopačkách jdou do protiútoku hosté z Ajaccia. Centr Poggiho ale nikoho nenašel.
55
Od branky teď bude vykopávat Maury. První desetiminutovka druhé půle byla zajímavá.
54
Domácí dostali situaci pod kontrolu a nyní mohou s míčem zaútočit. To by ovšem nesměli pokazit přihrávku, která mířila do autu.
53
Ke střele se dostal Martínez, byla to pořádná bomba, kterou však ještě jeden z bránících hráčů domácího celku zblokoval, takže se bude kopat roh.
52
Maury nyní velmi zalaškoval, když po lehkém centru neudržel míč. Ke kulatému nesmyslu se dostal Ngando, který si ovšem nepočínal při technickém kopu příliš dobře, jeho patička byla slabá, gólman hostů chybu napravil.
51
Šikovně to zkusili Marange a Ngando, první jmenovaný si chtěl se svým spoluhráčem narazit míč, což by poté znamenalo jeho volný průchod obranou až před brankáře. Nic z toho se nekonalo, neboť přihrávka nebyla přesná.
50
Až teď zakopl jeden z hráčů Ajaccia míč a Palmieri tak může bolest z minulého souboje rozchodit. Modesto vrací míč hostům.
50
Na zemi leží Palmieri, hosté však pokračují v akci, což oceňují diváci hlasitým pískotem.
49
Centr Marangeho proletěl vápnem hostů, žádný z hráčů ho nestihl zasáhnout.
48
Do rychlého brejku se dostali hosté, vše však skončilo velmi rychle. Nepřesná přihrávka nadělala Boutaibovi potíže, takže o kulatý nesmysl přišel.
47
Střela Nganda byla sražená jedním z bránících hráčů hostů, míč zůstává na kopačkách domácích.
46
Brandão se málem dostal do šance, míč před ním musel odkopnout brankář Maury.
46
Začala nám druhá půle. S míčem na kopačkách začnou hosté. A budou mít k dispozici přímý kop po faulu na Coeffa.
46
Druhý poločas začne přibližně v 15:01.
Je za námi první poločas. Domácí SC Bastia se dostala v páté minutě do vedení, když skóre otevřel Brandão. GFC Ajaccio však dokázalo vyrovnat. Z penalty se trefil Zoua. Po první půli je stav 1:1.
45+4
45+3
... nic z něj však není, vypadá to, že první půle brzy skončí.
45+2
Ještě jeden roh hostů...
45+2
S míčem na kopačkách jsou hráči Ajaccia, první poločas se už jen dohrává. Stále však zbývá třicet vteřin.
45+1
Nastavovat se budou dvě minuty!
45
Nyní je u míče brankář Maury, jenž vypomáhal spoluhráčům s rozehrávkou.
44
Poggi se ujal zahrání přímého kopu, jenže trefil zeď. Z následného rohu hosté nevytěžili vůbec nic.
44
Trošku to trvá, domácí totiž nejsou s míněním rozhodčího spokojeni.
43
Velmi zajímavá situace pro hosty. Budou zahrávat přímý kop přímo z hranice vápna. Faulem se provinil Modesto.
42
Domácí se dostali do vápna hostů, jenže nepřesnou přihrávkou se zapříčinili o to, aby se kulatý nesmysl dostal opět až na polovinu hřiště.
41
Brandão byl dle mínění rozhodčího v ofsajdu, moc se mu však toto rozhodnutí nelíbí. Usuzuji z jeho výrazu ve tváři. Potkat ho takhle v noci bych rozhodně nechtěl.
40
Nepřesný odkop Coeffa znamená autové vhazování pro domácí tým. Míč do hry pošle Palmieri.
39
S míčem jsou na polovině hosté, ti tak začnou s dalším útokem. Domácí fanoušci hlasitě pískají.
38
Po krátké pasáži, ve které týmy nepředvedly pohledný fotbal, se ke střele odhodlal Poggi, kapitán hostů. Jeho rána letěla hodně nad branku.
36
Ayite střílel levačkou z dobré vzdálenosti, jenže jeho pokus se snesl nad branku hostů.
36
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Gaël Danic, přichází Florian Marange.
35
K hlavičce se po něm málem dostal Boutaib, míč však přesně trefit nedokázal. Navíc rozhodčí odpískal útočný faul.
34
Vzápětí mířili do útoku, Larbi byl faulován a přímý kop tak budou zahrávat i borci z Ajaccia.
33
Další přímý kop z větší vzdálenosti pro domácí. Centrovaný míč ale nenašel žádnou hlavu nějakého hráče v modrém, hosté se ubránili.
32
Po špatné přihrávce Ajaccia bude od branky odkopávat Leca.
31
Dobře to myslel Danic. Šikovný záložník chtěl vyslat do samostatného úniku Palmieriho, ale k míči měl blíže brankář hostů.
30
Po centru z pravé strany se ke hlavičce dostal Zoua, mířil vedle.
29
Aktivní Fofana se dostal ke střele z dobrých dvaceti metrů, brankář Maury chytá.
28
Dlouhý centr Ducourtiouxe našel Poggiho, ten si však míč předkopl až do autu.
27
Opravdu špatně nyní vyřešil situaci Fofana. Míč táhl dobrých padesát metrů, jenže neběžel příliš rychle, takže mu kulatý nesmysl sebral skvěle se vracející Boutaib.
26
Fofana odkopl míč před útočníkem hostů, kulatý nesmysl se dostal opět až na polovinu hřiště, kde o něj svádí souboj oba týmy.
25
V posledních minutách ale moc šancí nevidíme, pokud jeden z týmů drží míč, tak se do útoku příliš netlačí.
24
Odkop Palmieriho sbírají hosté, kteří v posledních minutách převzali iniciativu.
23
Boutaibův centr byl odražen domácí obranou, míč se vzápětí dostal až na druhou stranu, kde byl blízko velké šanci Brandão, Maury před ním míč ukopl.
22
Na to, že hrají týmy ze spodku tabulky, tak sledujeme poměrně atraktivní duel. Do útoku se nyní tlačí Ajaccio, musí začít z vlastní poloviny.
21
Fofana poměrně zariskoval kličkou před vlastní šestnáctkou, s pomocí svých spoluhráčů uhasil šanci hostů ještě v zárodku.
20
Nyní mají míč na kopačkách míč domácí, kteří se snaží odpovědět na inkasovanou branku.
19
Pokutový kop s přehledem proměnil ZOUA, který poslal míč po zemi doprostřed, brankář skočil doleva. Je srovnáno!
18
Žlutou kartu dostává Jean-Louis Leca (SC Bastia).
18
Boutaib unikal, když v tom mu brankář Leca zkřížil cestu a srazil ho k zemi.
18
Penalta pro Ajaccio!
17
Domácí Ayite se blýskl vcelku povedenou individuální akcí, když potáhl míč zhruba dvacet metrů a pak vystřelil. Brankář hostů chytil.
16
.. ten byl ale odvrácen domácími obránci. O míč se bojuje uprostřed hřiště.
16
Nyní budou hosté zahrávat rohový kop...
15
Dlouhý centr z pravé strany nepřinesl pro Bastiu žádné nebezpečí, akce hostů z Ajaccia skončila útočným faulem. Šlapákem se provinil Ducourtioux.
15
Poggi se snažil prokličkovat domácí obranou, proti přesile neměl žádnou šanci.
14
Fanoušci hlasitě podporují domácí celek, který je mírně aktivnějším. Nyní však drží míč na kopačkách hosté. Uvidíme, co předvedou.
13
Fofana zahrával přímý kop z uctivé vzdálenosti, nikoho ze svých spoluhráčů centrem nenašel, hosté se ubránili.
12
Střídání v týmu GFC Ajaccio: ze hřiště odchází Pablo Martinez, přichází Damjan Đoković.
11
Ngando to zkusil z poměrně velké dálky, jeho tvrdá střela mířila přímo na brankáře Mauryho.
11
Domácí se dlouhým autem snažili dostat do útoku, to se jim však nepovedlo.
10
S míčem na polovině hřiště je Bastia, domácí celek nikam nespěchá a snaží se kontrolovat hru.
8
Nyní je ze hřiště na nosítkách odnášen Martinez, zřejmě jde o nějaké zranění.
6
Hosté se pokouší s výsledkem něco udělat, na útočné polovině drží míč a snaží se vytvořit si šanci ke skórování.
5
Bastia právě vstřelila branku!
A je tam! Domácí fotbalisté jdou do vedení, skóre v páté minutě otevírá BRANDÄO!
3
Rohový kop zahrával Mayi, nenašel však nikoho ze svých spoluhráčů.
2
Domácí fotbalisté po výkopu drželi míč, dlouho ho však neměli, nepřesnou přihrávkou se o něj připravili.
1

SC Bastia: Leca – Cioni, Squillaci, Modesto, J. Palmieri – Cahuzac, Fofana – Ayité, Ngando, Danic – Brandão.
Náhradníci: Hansen – Marange, Mostefa, Houri, Raspentino, Peybernes, Romain.

GFC Ajaccio: Maury – Coeff, Mangane, Bréchet, P. Martinez – Le Moigne – Poggi, Larbi, Ducourtioux – Boutaïb, Zoua.
Náhradníci: Goda – Dia, Đoković, Filippi, Mayi, Tshibumbu, Youga..
Zápasem vás bude provázet Milan Šplíchal.
Příjemné nedělní odpoledne!

V rámci 14. kola francouzské Ligue 1 dnes proti sobě nastoupí týmy SC Bastia a GFC Ajaccio, společně se tak podíváme na zápas z dolních pater tabulky. Mírným favoritem dnešního klání jsou hráči domácího celku. Oba kluby se v minulosti setkaly jen dvakrát a to navíc pouze v přátelských zápasech – ty navíc vždy skončily remízou.

SC Bastia – Domácí se v tabulce nachází na 15. pozici se ziskem 14 bodů. V posledních 5 zápasech se hráčům Bastie příliš dobře nevedlo, po třech prohrách a jedné remíze, se však mohou těšit z cenné výhry nad Caen. Nejlepším střelcem týmu je se třemi brankami Gaël Danic.

GFC Ajaccio – Hosté jsou na tom v tabulce ještě bídněji, než jejich dnešní soupeř. Se získanými 12 body se hráči Ajaccia nachází až na 18. (sestupové) příčce. Ovšem situace je ve spodku tabulky natolik vyrovnaná, že jediná výhra by je mohla vynést pryč z těchto nepříliš lichotivých pozic. Do karet hostům hraje také poslední zápasová bilance, kdy mají hráči Ajaccia na svém kontě 3 výhry v řadě! Nejlepším střelcem týmu je se třemi góly Mohamed Larbi.