Je konec! FC Lorient dokázal otočit nepříznivý stav v utkání s Angers SCO a zvítězil 2:1!

První poločas nabídl velmi zajímaovu podívanou! Do první vážné šance se dostal domácí Moukandja, avšak jeho hlavička nemířila přesně. Ve 33. minutě se po obrovské chybě domácí obrany mohlo radovat Angers, když se prosadil Romain Saïss! V závěru poločasu se mohl prosadit ještě útočník Moukandjo, nicméně mířil pouze do tyče!

Hned na začátku druhého poločasu dokázal srovnat domácí Yann Jouffre. Následně měl velkou šanci domácí Guerreiro, nicméně jeho střelu zablokoval Koné. O vítězi dnešního utkání rozhodl v 72. minutě Majeed Waris, který dostal krásnou přihrávku od Jouffreho a překonal Butelleho! V závěru měl ještě velkou šanci Jeannot, avšak Butelleho nepřekonal!

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
90+3
90+1
Domácí Lorient drží míč na vlastní polovině a pokouší se nechybvat. Hráči Angers velmi agresivně napadají a pokoušejí se dostat k míči.
90
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem tři minuty nad rámec základní hrací doby!
89
Na druhé straně dostal do vápna výbornou přihrávku obránce Andreu, toho však odstavil od míče skvělým obraným zákrokem obránce Koné!
87
Domácí celek se však dostal do rychlého protiútoku, který táhl po pravé straně obránce Gassama. Jeho přesný centr našel ve vápně střídajícího Jeannota, ten se opřel do míče zprvní, nicméně nepřekonal výborného Butelleho!
86
Hlavní rozhodčí odpískal nedovolený zákrok domácího Warise, který přistrčil stopera Thomas. Domácím fanoušků se však toto rozhodnuto příliš nelíbilo!
84
I hostující Angers si vybojovalo na druhé straně možnost rohového kopu. Exekuce se zhostil Abdoul Camara, jehož centr však domácí obrana odvrátila. Za vápnem se opřel do míče Capelle, avšak mířil hodně vysoko nad branku.
83
Rozehrávky se ujal Raphaël Guerreiro, který našel ve vápně střídajícího Jeannota, jehož hlavička však mířila pouze do středu branku, kde stál připravený Butelle.
82
Domácí tým navíc vybojoval výhodu dalšího rohového kopu v zápase! Na pravé straně se pokoušel odcentrovat Gassama, jehož centr však srazil do zámezí Andreu.
81
Ve středu hřiště se navíc prezentoval nedovoleným zákrokem hostující Andreu, který poslal k zemi střídajícího Philippoteauxe.
80
Lorient se však dokázal dostat k míči a mometálně v poklidu kombinuje na vlastní polovině! Angers nikterak aktivně nenapadá.
78
Hostující Angers momentálně kombinuje na vlastní polovině a pokouší se najít cestu k brance brankáře Lecomteho.
77
Aktivní domácí celek se pokoušel navýšit své vedení! Na levé straně kombinoval Le Goff a Guerreiro. První jmenovaný poslal do vápna zajímavý centr, pro který si však došel brankář Butelle.
75
Lorient provádí patnáct minut před koncem utkání poslední změnu! Hrdina domácího celku, Yann Jouffre, odchází ze hřiště po výborném výkonu. Na jeho místo přichází Philippoteaux.
74
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Benjamin Moukandjo, přichází Benjamin Jeannot.
72
Lorient právě vstřelil branku!
Lorient otáčí skóre utkání a necelých osmnáct minut před koncem jde do vedení! Na pravé straně dostal prostor Yann Jouffre, který skvěle načasoval přihrávku na MAJEEDA WARISE, ten překonal Butelleho přesnou střelou k tyči! Asistence: Yann Jouffre
71
Hostující Angers provádí druhé střídání v tomto utkání! Ze hřiště odchází útočník s opravdu dlouhým jménem, Ketkeophomphone. Na jeho místo přichází Francouz Pierrick Capelle.
70
Domácí Didier N´Dong už mohl mít druhou žlutou! Záložník z Gabonu ve středu hřiště poslal k zemi Dorého. Hlavní rozhodčí však zatím domácího hráče pouze napomenul!
69
Rozehrávka Angers byla velmi pomalá, což nevydržel napadající Moukandjo, který ostře napadal Andreu. Právě od domácího útočníka se míč odrazil do zámezí.
68
Vzápětí však přichází další žlutá karta! Didier N´Dong se v souboji s Dorem prezentoval ostrým nedovoleným zákrokem a hlavní rozhodčí udělil první žlutou kartu domácímu hráči.
66
První žlutou kartu dnešního zápasu dostává hostující Abdoul Camara, který zajel do domácího Thomase. Na adresu rozhodčího měl následně hostující útočník nějaké slovní připomínky a žlutá karta je tak zcela zasloužená!
65
Následného rohového kopu se ujal právě Raphaël Guerreiro, jehož centr mířil na hranici malého vápna. Obrana Angers však zafungovala na jedničku a centr odvrátila.
64
Do vápna dostal ideální přihrávku domácí Raphaël Guerreiro, který udělal kličku do středu a tvrdě vypálil. Jeho přízemní střelu však zablokoval stoper na rohový kop!
63
Lorient zvolil hodně pomalou kombinaci na útočné polovině. Yann Jouffre následně roztáhl hru na pravou stranu, kde se nacházel obránce Gassama. Jeho centr byl však přetažený.
62
Lorient opět převzal v inciativu a je velmi aktivní v kombinaci. Angers hraje více ze zatažené obrany, neboť remíza je pro hosty velmi dobrý výsledek!
61
Domácí útočník Moukandjo na levé straně předal míč Jouffremu, který měl proti sobě Andreu, který jeho následný centr odvrátil do zámezí.
59
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Goran Karanovic, přichází Slimane Sissoko.
58
Angers se přesunulo při kombinaci na útočnou polovinu. Následně se však prezentoval nedovoleným zákrokem v souboji s domácím Lautou.
57
Lorient se po skvělém úvodu do druhého poločasu se v posledních minutách lehce zatáhl a nechává tvořit Angers.
55
Angers svou kombinaci raději přesunulo na vlastní polovinu, neboť Lorient velmi agresivně napadal. Následně Traoré krásně vysunul na levé straně Manceua, jehož následný centr skončil v rukavicích Lecomteho.
53
Lorient se však velmi rychle přesunul na útočnou polovinu a rovněž vybojoval rohový kop. Rozehrávky se ujal Yann Jouffre, jehož centr propadl k Le Goffovi. Francouzský obránce poslal obratem míč do vápna znovu, avšak Angers dokázalo centr odvrátit.
52
Hostující celek se po zbolované ráně Dorého dostal k rohovému kopu. Rozehrávky se ujal Mangani, jehož centr však skončil v rukavicích brankáře Lecomteho.
51
Dlouhý výkop brankáře Butelleho našel na útočné polovině Dorého, který hlavičkou sklepl míč do středu pro Abdoula Camaru, a ten krásně přenesl hru na levou stranu, kam si naběhl Manceau. Kombinace Angers nadále pokračuje.
50
Lorient je zatím ve druhém poločase jednoznačně aktivnější. Na pravé straně se pokoušel něco kloudného vymyslet obránce Gassama. Proti byl však hostující Manceau, který domácího hráče o míč obral.
48
Ve středu hřiště si počínal velmi zkušeně hostující Abdoul Camara, který podržel míč a poslal jej ke stoperům.
46
Tak to je parádní vstup domácího celku do druhého poločasu! Již po minutě Lorient srovnává na 1:1! Na hranici vápna si zpracoval míč Waris, který jej následně poslal na pravou stranu, kam si naběhl YANN JOUFFRE. Zkušený francouzský útočník si naběhl do vápna a vystřelil přesně k tyči!
46

Druhý poločas začne na Stade Yves allainmat přibližně v 21:00!
45+1
45+1
V samotném závěru měl obrovskou příležitost Lorient! Z pravé strany poslal do vápna nadýchaný centr obránce Gassama, který našel útočníka Moukandja. Jeho hlavička však směřovala pouze do tyče!
45
Na levou stranu dostal zajímavý pas Le Goff, kterému však nesedlo zpracování a míč si příliš předkopl. Následně mu míč utekl do zámezí.
44
Na levé straně svedl těžký souboj domácí Moukandjo s bránícím Traorém. Hostující borec se provinil nedovoleným zákrokem a u míče zůstane Lorient!
42
Pěknou průnikovou přihrávku dostal na levé straně obránce Manceau, který obratem posílal míč do vápna. Bohužel pro hosty, nikdo z hráčů Angers se k míči nedostal.
41
Rána Meslouba byla navíc tečovaná, tudíž Lorient zahrával rohový kop. Exekuce se ujal právě Mesloub, jehož centr však nebyl příliš povedený a obrana Angers doázala centr odvrátit.
40
Lorient se však velmi rychle vrátil na útočnou polovinu! Z pravé strany poslal centr do vápna Gassama, který našel Warise, který míč sklepl do středu pro Meslouba. Jeho rána letěla těsně nad branku Butelleho!
39
Na pravé straně se pokoušel uvolnit Moukandjo, který dostal přihrávku od Jouffreho. Jeho postup však zastavil obránce Manceau, který k domácímu hráči velmi rychle přistoupil.
37
Následného rohového kopu se ujal domácí Mesloub, jehož centr letěl na malé vápno. Stoper Thomas však situaci zvládl a míč odhlavičkoval do bezpečí.
36
Rozehrávka francozského brankáře nebyla příliš povedená, nicméně Jouffre dokázal míč zpracovat a postupoval vpřed. Jeho centr byl tečovaný a na přední tyči musel zasáhnout Butelle!
35
Lorient však opět chyboval a hodně prostoru dostal na pravé straně hostující Andreu, který poslal do vápna ideální centr. Před Karanovice se dostal stoper Koné, pro jehož hlavičku si následně došel brankář Lecomte.
34
Lorient se pokouší svou chybu brzo napravit, nicméně jeho kombinace na útočné polovině zatím k ničemu kloudnému nevedla.
33
Angers právě vstřelilo branku!
Domácí Lorient však míč ve středu hřiště ztratil a následně poslal přihrávku mezi obránce Ketkeophomphone. Obránci Loroeintu si dávali přednost a míč propadl až k nohám ROMAINA SAÏSE, který poslal míč k tyči a posílá svůj tým do vedení!
32
Rozehrávky se ujal Abdoul Camara, kterému se však rozehrávka vůbec nepovedla a u míče je Lorient!
31
Hostující středopolař Saïss krásně prošel kolem Moukandja a postupoval vpřed. Domácí útočník se však do souboje vrátil a hráče Angers fauloval! Hostující celek tak má k dispozici zajímavou standardní situaci!
29
Hostující Angers se postupnou kombinací dostalo až na útočnou polovinu. Pravý obránce Andreu hledal zajímavým centrem za obranou Karanovice, před kterého se však stihl dostat Koné!
28
Na levé straně se krásně uvolnil obránce Le Goff, který nasadil Andreu jesličky. Jeho následný centr však skončil v náruči brankáře Butelleho!
27
Na druhé straně zakombinoval Karanovic s Ketkeophomphonem. Druhý jmenovaný dostal míč do vápna a chystal se ke střele. V rozhodujícím momentu však podklouzl a míč skončil v zámezí.
26
Do první vážné šance se dostal domácí Lorient! Z levé strany poslal míč do vápna obránce Le Goff, který našel na zadní tyči Moukandja, ten byl však tísněn stoperem a jeho hlavička nebyla přesná. Jouffre následně hledal Warise, ten se však do zakončení nedostal!
24
Na levé straně se ocitl hostující Andreu v obležení dvou protihráčů, i tak však dokázal odcentrovat. Přízemní centr francouzského obránce však nikoho z hráčů Angers ve vápně nenašel.
23
Lorient to však s pomalou rozehrávkou přehnal a po zaváhání domácího Gassamy získal míč Doré. Stoper Lorientu však svou chybu dokázal napravit!
22
Lorient momentálně kontroluje hru na vlastní polovině. Hráči Angers nikterak vysoko nenapadají, čímž domácím rozehrávku ulehčují.
21
Domácí Jouffre získal míč na vlastní polovině a postupoval vpřed! Francouzský záložník si to namířil do středu, nicméně se před něj dokázal dostat Doré a míč mu sebral.
19
Stoper Lorientu Lautoa velmi riskantně rozehrával ve středu hřiště, jeho přihrávku málem vystihl Saïss. Naštěstí pro domácí se však míč odrazil do zámezí.
18
Dobrou přihrávku dostal na pravou stranu Gassama, který se pokoušel dostat míč do středu na Guerreira. Přihrávku však domácí obránce pokazil a do protiútoku míří Angers!
17
Moukandjo si naběhl až na svou polovině. Měl velké problémy s napadajícím Abdoulem Camarou, nicméně byl faulován a Lorient může zamířit vpřed!
15
Domácí útočník Moukandjo je v posledních minutách velmi aktivní, nabízí se a velmi aktivně napadá. Před malou chvílí dostal přihrávku do vápna, nicméně mu nesedlo zpracování.
14
Domácí Waris se dostal na pravé straně k míči a zakombinoval s Jouffrem. Následná přihrávka druhého jmenovaného však nebyla přesná a u míče je znovu Angers!
13
Angers je v posledních minutách velmi aktivní, nováček Ligue 1 kombinuje na útočné polovině, nicméně do zakončení se zatím nedostal. Brankář Lecomte je zatím bez práce.
11
Domácí celek však chybně rozehrál a k míči se dostalo opět Angers! Na hranici vápna se dostal ke střele hostující Doré, který však nemířil mimo!
10
Středopolař Abdoul Camara prošel vcelku jednoduše po levé straně, avšak jeho následná přihrávka na nabíhajícího Karanovice nebyla přesná a u míče je Lorient.
9
Na pravé straně se prezentoval skvělým centrem domácí Jouffre, který ve vápně našel Moukandja. Domácí útočník se však ke střele nedostal! Dopředu míří Angers!
5
Nováček z Angers se však svému soupeři dokázal vyrovnat a momentálně kombinuje na útočné polovině. Obrana Lorientu je však velmi dobře postavená.
3
V úvodních minutách je zatím aktivnější domácí celek, který momentálně kombinuje na útočné polovině.
1

FC Lorient: Lecomte – Gassama, Koné, Lautoa, Le Goff – Mesloub, N'Dong – Waris, Jouffre, Guerreiro – Moukandjo.
Náhradníci: Chaigneau – De. Bouanga, Abdullah, Philippoteaux, Z. Touré, Jeannot, Bellugou.

Angers SCO: Butelle – Andreu, Thomas, I. Traoré, Manceau – Mangani, Saïss, Dore – Camara, Karanovic, Ketkeophomphone.
Náhradníci: Letellier – Auriac, S. Sissoko, N'Gosso, Angoula, Capelle.

Rozhodčí: Miguelgorry – Hebrard, Zakrani (vš. Francie).
Příjemný sobotní večer všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Francouzská Ligue 1 se opět rozjíždí po reprezentační pauze. My se dnes společně zaměříme na duel FC Lorient proti Angers SCO. Úvodní výkop je naplánovaný v 20:00 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
FC LORIENT
Lorientu se loňská sezóna vůbec nepovedla! Obsadil až šestnácté místo a jen šest bodů ho dělilo od sestupu! Letos by jistě tým trenéra Sylvaina Ripolla chtěl do vyšších pater tabulky.

Úvod ligy však Lorinetu příliš nevyšel! První utkání sehrál na půdě silného Lyonu, který však nedokázal proměnit své šance a utkání skončilo 0:0! I v dalším zápase se Lorient váhry nedočkal, neboť domácí remízoval 1:1 s Bastií. V posledních dvou utkání však "Les Merlus" nedokázali bodovat. Nejdříve doma prohráli 0:1 se Saint-Étienne a v posledním utkání prohráli na hřišti Reims vysoko 1:4'! Uvidíme, jak si svěřenci trenéra Ripolla povedou po reprezentační přestávce!
ANGERS SCO
Nováček francouzské ligy vstoupil do nového ročníku opravdu velmi dobře! V úvodním utkáni nové sezóny dokázal vyhrát na hřišti Montpellieru 2:0, ačkoliv rozhodně nebyl favoritem. V dalším utkánl však Angers remízovalo v domácím prostředí s Nantes 0:0. V dalším utkání došlo na souboj nováčků. S Gazélecem Angers velmi rychle vedlo 2:0 a výsledek již udrželo. Angers dokázalo bodovat i ve čtvrtém utkání, když v domácím prostředí uhráli remízu 1:1 s Nice! V dnešním utkání však jsou považováni za velkého favorita domácí, uvidíme, jak si nováček Ligue 1 dnes povede!

Trenér Stéphane Moulin se navíc bude muset obejít bez čtyř zraněných hráčů (Traoré, Auriac, Eudeline, Sunu) a bez vyloučeného Mohsniho!