Díky za pozornost, přeji příjemný zbytek večera, dobrou noc a příště na počtenou.
Domácí tým přidal ve druhém poločase ještě jednu branku a v poklidu si dokráčel za zaslouženým vítězstvím. Hosté byli doslova bezzubí a Subašiče prakticky ohrozili jen jednou v samém závěru zápasu, jinak gólman Monaca neměl žádnou práci a připisuje si lehce vychytané čisté konto.
90+4
90+3
Hosté sice drží míč na kopačkách, ale o vítězi tohoto střetnutí je dávno jasno.
90+1
Palmieri až v nastavení přinutil Subašiče k těžkému zákroku, domácí gólman se musel pořádně natáhnout a tvrdou ránu soupeře s trochou štěstěny zneškodnil.
90+1
Nastavovat se budou tři minuty.
89
Coulibaly zkusil štěstí střelou z velké dálky, ale mířil jen vysoko nad domácí klec.
88
Těžko říct, zda chtěl Fabinho přihrávat nebo střílet, tak či tak poslal míč do rukavic hostujícího brankáře.
85
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Nabil Dirar, přichází Tiemoué Bakayoko.
84
Snad už osmý nebo devátý ofsajd zastavuje domácí tým v útoku.
82
Dirar trefil míč hodně špatně a místo před jej poslal za bránu.
81
Leca musel vyběhnout až na hranici šestnáctky a míč rychle schovat před dobíhajícím protivníkem do náruče.
80
Brandão byl v pokutovém území atakován zákrokem na hranici pravidel, hra pokračuje dál.
79
Dirar nacentroval balón tentokrát jen přímo do rukavic hostujícího brankáře.
76
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Sébastien Squillaci, přichází Abdoulaye Keita.
76
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Vágner Love, přichází Guido Carrillo.
73
Monaco právě vstřelilo branku!
Dobrou práci odvedl Dirar, který si zpracoval míč u postranní lajny, naběhl k pokutovému území, přihrál na střed, kde se do míče opřel BERNARDO SILVA a balón ještě do protipohybu brankáře jemně ztečoval jeden z bránících hráčů Bastie. Leca byl bezmocný.
72
Letící míč však zastavila dobře postavená zeď.
72
Další zajímavá standardka pro Bastii, třicet metrů od brány soupeře.
71
V posledních minutách přibylo faulů a hra je tak často přerušována.
70
Držení míče: 55 % – 45 %.
68
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Hélder Costa.
67
Další ofsajd zastavuje útočnou akci Monaca.
66
Žlutou kartu dostává Sadio Diallo (SC Bastia).
65
Hra v posledních minutách je taková, že se domácí snaží útočit, ale až k brankáři se jim projít nedaří.
62
Faulovaný Diallo odešel za postranní lajnu, aby se mohlo pokračovat dál ve hře.
61
Vzápětí si stejný hráč počínal nedovoleně a je odměněn žlutou kartou.
61
Pasalić netrefil na středu pokutového území míč tak, jak by si přál a z šance tak nebylo nic.
60
Fabinho zkusil překvapit Leca střelou z dálky, mezi tři tyče ale nezamířil.
58
Přetažený centr nikoho z hráčů Monaca nenašel a zaútočit mohou hosté.
56
Domácí zůstávají nadále u míče, ale zatím si přihrávají mezi sebou.
54
Dirar si míč špatně zpracoval a místo do brány jej poslal do zámezí.
54
Letící míč končí v rukavicích hostujícího brankáře, který rychle rozehrává.
53
Krátce na to zastavuje Monaco ofsajd.
52
Coentrão přihrál z levé strany před bránu, kde zůstal zcela osamocen Love, jenž ale nedokázal nabídnuté šance využít. Místo odkryté části střílel jen do brankáře, od kterého se balón odrazil do zámezí. Leca nejspíš ani sám nevěděl, jak se mu povedlo míč vyrazit.
51
Hosté začali druhý poločas aktivně, ale nyní vinou špatné přihrávky odevzdali míč soupeři.
50
Ngando se přes obránce až k brankáři nedostal a o míč přišel.
48
Danic zkusil přímou ránu z dálky, Subašič byl připraven a míč zkrotil v rukavicích.
47
Hosté mohou poprvé vážněji ohrozit domácího gólmana, budou rozehrávat 29 metrů od jeho brány.
46
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází François Kamano, přichází Sadio Diallo.
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Julien Romain, přichází Brandão.
46
46
Nenastavovala se ani minuta. Domácí zatím příliš nepotvrzují roli velkého favorita utkání, ale co je pro ně důležité je, že díky Modestovu vlastenci odchází do kabin v roli vedoucího mužstva. Jejich brankář se musí hodně nudit, v první půle neměl prakticky žádný zákrok. Změní situaci druhý poločas?
45+1
45
Leca musel pomoci svým spoluhráčům a po malé domů odkopnout míč jak nejdál to jen šlo.
44
Držení míče jasně ve prospěch domácích, 59 % – 41 %.
42
Nejprve přihrávka na volného spoluhráče, který by šel sám na gólmana, neprošla, vzápětí končí letící míč u hostujícího brankáře.
41
Dirar dobře obešel bránícího protihráče, poté přihrál před bránu, ale tam už byl dobře připravený Leca.
40
Za faul na Coentraa mohl Ngando klidně vidět žlutou kartu, ale hlavní arbitr mu jen domlouvá.
39
V další šanci zastavuje Monaco ofsajd.
37
Moutinho už přihrával směrem k bráně, kam si nabíhal jeden ze spoluhráčů, ale Leca byl přeci jen rychlejší a míč schoval do náruče včas.
35
Deset minut před koncem první půle se favorit raduje z prvního gólu, i když jim k tomu nechtěně pomohl jeden z protihráčů. FRANÇOIS-JOSEPH MODESTO ve skrumáži u pravé tyče ztečoval letící míč za brankovou čáru.
34
Další rohový kop pro Monaco.
33
Tentokrát si Leca při svém zákroku nebyl vůbec jistý, míč mu vypadl z rukou, ale své zaváhání stačil ještě napravit.
32
Další práce pro brankáře Bastie, který se pořádně natáhl a letící míč lapil do rukou.
30
Rozehrávat ale bude Subašič, neboť Bastii byl předtím pískán ofsajd.
30
Žlutou kartu dostává Fabinho (AS Monaco FC).
30
Kamano zůstává ležet na trávníku a poprvé se žlutí.
29
Další centr před bránu Bastie byl sražen do bezpečí.
27
B. Silva využil špatné rozehrávky hostů, naběhl do pokutového území a prudkou ranou prověřil Leca, ten předvedl vynikající zákrok a pravou rukou míč vyrazil.
26
Pašalić si v pokutovém území míč příliš dlouho zpracovával a do zakončení se tak nedostal.
24
Teď už ne, letící míč dopadl přímo do náruče Leca.
24
Domácí protivníkovu svatyni neohrozili, ale u balónu zůstávají.
23
Monaco bude rozehrávat další roh.
22
Love se ocitl sám před brankářem, hlavou ale poslal míč mimo bránu.
21
Hosté si teď hodně dlouho přihrávají mezi sebou a míč odmítají soupeři dát.
19
Příliš přetažený centr končí daleko za postranní lajnou, hosté budou vhazovat aut.
18
Kamano se dožadoval rohového kopu, ale hlavní arbitr nařizuje odkop od brány.
17
Držení míče: 54 % – 46 %.
17
Domácím se podařilo skórovat, ale pro ofsajd není gól uznán. Je pravda, že to bylo hodně těsné.
16
Fabinho se dobře uvolnil a před bránou hledal nabíhající spoluhráče, Leca byl rychlejší a přihrávku zneškodnil.
16
Nepříliš prudkou ránu z dálky Subašič lehce schoval do náruče.
15
Špatná souhra na jeden dotek domácích dává míč protivníkovi, z hlediště se ozývá pískot nespokojených fans. Je pravda, že zatím toho příliš neviděli.
14
Soupeř odkopává míč daleko od své svatyně.
13
První rohový kop rozehrají i hosté.
11
Fabinhova přihrávka byla včas zblokována, stejný hráč se chvíli na to dostal k míči znovu, avšak špatně si jej zpracoval a poslal jej do zámezí.
8
Na druhé straně to z ostrého úhlu zkusil Kamano, neuspěl.
7
Domácí ale rozehráli na krátko, což kýžený efekt nepřineslo.
7
Rohový kop pro Monaco.
6
Nakopnutý balón skončil u hostujícího brankáře, ten v klidu počkal a sebral jej do ruk až po nějaké chvíli.
4
Hráči Monaca pokračují v menším tlaku, ale ke střele se dostat nemohou.
2
Dvakrát odvrátili hosté nebezpečný centr, domácí budou vhazovat aut.
2
Domácí budou rozehrávat zajímavou standardku.
1
První útočná akce hostů končí nepřesnou přihrávkou, po které míč drží v rukou Subašič.
1

AS Monaco FC: Subašič – Raggi, Wallace, R. Carvalho "C", Coentrão – Fabinho, Moutinho – Dirar, Pašalić, B. Silva – Love.
Náhradníci: Nardi – Chaïbi, Carrillo, Bakayoko, Costa, N'Doram, Andzouana.

SC Bastia: Leca – Peybernes, Squillaci, Modesto "C", J. Palmieri – Coulibaly, Mostefa – Kamano, Ngando, Danic – Romain.
Náhradníci: Hansen – Diallo, Raspentino, Brandão, Keita, Maboulou, Chester Diallo.

Rozhodčí: N. Rainville – D. Benech, C. Saint-Cricq Lompre.
Posledních pět vzájemných zápasů

Bastia – Monaco 1:2
Monaco – Bastia 3:0
Monaco – Bastia 0:1 po penaltách (Pohár)
Bastia – Monaco 1:3
Bastia – Monaco 0:2
Bastia

Hosté jsou třináctí s 28 body a pětibodovým náskokem před osmnáctým Reims, které drží první sestupovou pozici. Také pro hosty je tak každý bod důležitý, mimo svůj stadion si ale vedou více než tragicky, z jedenácti dosud odehraných venkovních zápasů nevybojovali jediné vítězství, pouze čtyři remízy a sedm porážek, vstřelili jen pět branek a sedmnáct jich inkasovali. V posledních dvou duelech hraných mimo svůj stadion nejen, že si nepřipsali žádný bod, ale také žádný přesný zásah. Se čtyřmi góly vede tabulku střelců F. Ayite z Toga.
Monaco

Domácí tým se nachází na druhé pozici s 39 body na kontě, vedoucí PSG už nedožene, ale musí se ohlížet za sebe, druhá příčka ještě zaručuje přímý postup do Ligy mistrů, ale třetí Angers, které Monaco v minulém zápase na svém trávníku porazilo 3:0, ztrácí na svého soupeře pouhé dva body. Bohatý francouzský tým tak nesmí dopustit žádné zaváhání, na svém trávníku se mu daří střídavě. Z jedenácti utkání zvítězil ve čtyřech případech, pětkrát bral bod za remízu a prohrál dvakrát, vstřelil čtrnáct gólů a o tři méně jich inkasoval. Naposledy na svém trávníku deklasoval Toulouse hokejovým výsledkem 4:0. O pozici nejlepšího střelce se se čtyřmi góly dělí tři hráči, Brazilec Fabinho, Francouz T. Lemar a Portugalec B. Silva.
Dobrý den, netradičně v úterý se odehrají dva zápasy nejvyšší francouzské fotbalové ligy, jako první přijde na řadu od 19:00 souboj mužstva bojujícím o postup do pohárové Evropy s týmem reálně ohroženým sestupem, utkají se Monaco a Bastia. O favoritovi tohoto utkání nemůže být pochyb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.