To je z mé strany vše, hezký večer či dobrou noc.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 6:4. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:8.
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavé utkání, které nakonec skončilo nerozhodně 1:1. Domácí dlouho vedli, když se v prvním poločase prosadil Mario Pašalić, jenže pak vyfasoval červenou kartu Wallace a Lyon zásluhou Rafaela v 85. minutě srovnal na konečných 1:1. Nutno dodat, že remíza je zřejmě spravedlivá.
90+4
90+4
Ale i tentokrát to domácí zvládli a ubránili se.
90+3
Tak ještě jeden roh pro Lyon.
90+3
Po centru měl práci Subašič, ale zvládl to na jedničku a vypadá to, že se už nic nestane.
90+2
Hlavní rozhodčí přidal tři minutky.
90+1
Po rohu hlavičkoval Jallet, ale poslal míč jen do míst, kde byl připravený Subašič! To byla hodně slibná šance.
90+1
Rohový kop pro Lyon.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Ivan Cavaleiro, přichází Stephan El Shaarawy.
87
Žlutou kartu dostává João Moutinho (AS Monaco FC).
85
Lyon právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Po střele se na hranici malého vápna k míči dostal RAFAEL, který to už měl jednoduché a z bezprostřední blízkosti překonal Subašiče.
84
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Lacina Traoré, přichází Guido Carrillo.
82
Z dálky to vyzkoušel domácí Lemar, ale po jeho ráně skončil míč zhruba metr nad břevnem.
80
Je před námi posledních deset minutek. U míče jsou domácí, kteří šetří cenné vteřinky trpělivou kombinací.
78
Lyon se snaží, hráči se stále tlačí dopředu, ale Monako zatím skvěle brání a kráčí za cenným vítězstvím.
77
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Mapou Yanga-Mbiwa, přichází Maxwel Cornet.
75
Z rohu nic nebylo, ale domácí alespoň ušetřili cenné vteřinky.
74
Rohový kop pro Monako.
73
Hráči obou celků působí hodně nervózním dojmem a konec zápasu tak bude ještě hodně zajímavý.
71
Christophe Jallet si naběhl na pravé křídlo, ale kulatý nesmysl na hrací ploše nakonec nezachytil.
70
Snažení hostů skončilo útočným faulem a domácí s rozehrávkou samozřejmě vůbec nepospíchají, což je zcela pochopitelné.
68
Už se opět hraje, tak uvidíme, zda se hostům podaří vyrovnat, nebo dokonce stav zápasu otočit ve svůj prospěch.
67
Hostující borec je ošetřován a chvíli se tak hrát nebude.
65
Ale pozor, protože velká komplikace pro domácí! Wallace se prezentoval hodně tvrdých skluzem, za který okamžitě vyfasoval červenou kartu a musí ze hřiště.
63
Druhou branku měl na hlavě Mario Pašalić, ale z malého vápna na Lopese nevyzrál! Ten předvedl dobrý zákrok a podržel svůj celek!
62
Valbuena to vyzkoušel z přímého kopu, ale s jeho pokusem neměl domácí brankář žádný problém.
61
Lyon má zhruba třicet minutek na to, aby s nepříznivým výsledkem něco udělal a je jasné, že to bude hodně těžké.
59
Z prvního rohu se domácí prosadili, ale ze druhého nic nebylo. Monako tak stále vede 1:0.
58
Po skvělém centru propadl míč až na zadní tyč, ale žádný z domácích hráčů ho nedokázal usměrnit do branky. Nakonec měl práci Lopes, který ho vyrazil na roh!
57
Fabinho se dostal do vápna a po kličce upadl, ale pokutový kop z toho není.
56
Lyon hraje ve druhém poločase o poznání lépe, než v tom prvním, ale Monako stále skvěle brání a drží těsné vedení.
54
Ale nakonec se hosté dostali do vápna Monaka, ale domácí se s vypětím všech sil ubránili a ani jeden z hostujících borců zakončit nedokázal.
53
Alexandre Lacazette si naběhl na povedený centr, ale z malého vápna nedokázal přesně zakončit a Subašič to měl poměrně lehké!
52
U míče jsou hosté, kteří kombinují a snaží se dostat před domácí branku.
50
Na druhé straně jsme viděli také zakončení, ale ani Lopes zasahovat nemusel, protože obránci Lyonu zafungovali na jedničku.
48
Ke střele se po kombinaci dostal Valbuena, ale hradbu těl nepropálil.
47
Hosté v poločase dvakrát střídali, tak uvidíme, zda se to na hře projeví. Směrem dopředu zatím Lyon příliš nebezpečný nebyl.
47
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Sergi Darder, přichází Jordan Ferri.
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Claudio Beauvue, přichází Rachid Ghezzal.
47
46
Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas tedy začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 21:31.
První poločas je za námi. Sledujeme vyrovnaný zápas, který nakonec nabídl jednu branku. Tu vstřelil Mario Pašalić a znamená to, že Monako vede nad Lyonem 1:0. Druhý poločas ale bude ještě hodně zajímavý.
45+1
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Domácí kontrolují konec prvního poločasu a vypadá to, že se už nic nestane.
42
Ale Lyon z rohu nic nevytěžil a stále tak prohrává nejtěsnějším možným rozdílem.
41
Hosté se hned vydali dopředu a vybojoval také svůj první roh, tak uvidíme, jak s ním naloží.
39
Monaco právě vstřelilo branku!
A máme tu první branku! Na centrovaný míč si naskočil MARIO PAŠALIĆ, který už neměl problém poslat ho do branky. Nutno ale dodat, že čisté svědomí určitě nemá Lopes, který vyběhl, ale ke kulatému nesmyslu se nedostal.
38
První rohový kop pro domácí Monako.
37
Z dálky napřáhl Ivan Cavaleiro, ale jeho rána byla hodně nepřesná a rozehrávat tak bude Lopes, který zatím moc práce neměl.
36
Tolisso sestřelil Silvu a u míče jsou tak domácí, kteří zatím kombinují hodně daleko od branky, kterou střeží Lopes.
34
A nedočkali jsme se ani tentokrát, protože hostující Darder pokazil přihrávku a zastavil tak kombinační akci svého celku.
32
Tempo hry trochu opadlo a hraje se především uprostřed hrací plochy. První poločas se pomalu blíží ke svému konci a na úvodní branku stále čekáme.
30
Po dalším faulu domácího hráče už fanoušci Monaka pískají, ale rozehrávat budou hosté, kteří nikam nepospíchají.
28
Na trávníku se přiostřilo a k vidění nyní bylo několik faulů. Zatím se to obešlo bez žlutého napomenutí.
26
Z centru nic nebylo, ale k odraženému míči se dostal Darder, který ho ale napálil vysoko nad branku Monaka.
25
Valbuena byl faulován a je z toho zajímavá standardní situace pro Lyon.
23
Silva si navedl míč na hranici velkého vápna, ale jeho přízemnímu pokusu scházela přesnost.
22
Alexandre Lacazette se objevil ve velké šanci, ale nakonec byl podle rozhodčího v ofsajdu.
21
Nyní už ale musel Lopes zasahovat! Ke střele napřáhl Bernardo Silva, ale hostující brankář si s jeho pokusem skvěle poradil.
21
A na druhé straně se na malém vápně zjevil Lacina Traoré, jenže zakončení vůbec nezvládl a nakonec ani nevystřelil. Škoda pro domácí.
20
Nyní se hosté dostali do přečíslení tři na dva. Nakonec se hezkou kličkou dostal do vápna Claudio Beauvue, ale s jeho slabým zakončením neměl Subašič problém.
18
Jeden z domácích hráčů nyní po souboji upadl ve vápně Lyonu, ale rozhodčí byl blízko a pokutový kop neodpískal.
17
Držení míče: 38% – 62%.
16
Domácí nyní dobře přenesli hru z pravé strany na levou, nakonec i Lemar odcentroval, ale ve vápně Lyonu se žádný z jeho spoluhráčů ke kulatému nesmyslu nedostal.
14
Na druhé straně se pokusil o finální přihrávku Silva, ale ani jemu nevyšla podle představ. Oba celky zatím dobře brání.
12
Alexandre Lacazette obešel na hranici velkého vápna dva protihráče, ale nakonec si míč ukopl a nic z toho nebylo.
11
Z následného přímého kopu to zkusil zkušený Moutinho, ale Lopes neměl s jeho slabým pokusem žádný problém.
10
A do dobré šance se hnal Traoré, ale zastavil ho Mapou Yanga-Mbiwa, který zatáhl za záchranou brzdu a může být rád, že vyfasoval pouze žlutou kartu.
10
Také Lyon, ale ani z centru z levé strany se nic neurodilo. U míče jsou tak opět domácí, kteří pospíchají dopředu.
9
Na povedený centr si nyní ve vápně naskočil Pašalić, ale z dobré pozice nedokázal trefit branku.
7
Moutinho poslal míč na malé vápno, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení neprotlačil.
6
Zatím se hraje ve slušném tempu a diváci se určitě nenudí, a to i přesto, že na první střelu stále čekáme.
4
Po nepovedeném centru málem jeden z domácích borců ohrozil branku Lyonu, ale míč nakonec skončil těsně vedle levé tyče. Rozehrávat tak bude Lopes.
3
Za hrubý faul vyfasoval hned v úvodu zápasu žlutou kartu domácí Lacina Traoré.
3
Povedenou kombinační akci Lyonu zastavila nepřesná finální přihrávka na Lacazetteho, takže ani hostům útok nevyšel podle představ.
2
Domácí to nakonec vyzkoušeli dlouhým nákopem, ale hostující zadáci byli pozorní a míč sebrali. Na tahu je nyní Lyon.
1
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté.
1
Hráči obou celků jsou na trávníku. Duel mezi Monakem a Lyonem tedy začne za malý okamžik.

AS Monaco FC: Subašič – Fabinho, Toulalan, Wallace, Echiejile – Moutinho, Pašalić – Lemar, B. Silva, Cavaleiro – L. Traoré.
Náhradníci: Nardi – Boschilia, El Shaarawy, Rony Lopes, Diarra, Carrillo, Mexique.

Olympique Lyon: A. Lopes – Jallet, Yanga-Mbiwa, Umtiti, Rafael – Darder, Gonalons, Tolisso – Valbuena – A. Lacazette, Beauvue.
Náhradníci: Gorgelin – Ferri, Rose, Ghezzal, Cornet, Mvuemba, Malbranque.

Monaco – Lyon 2:1
AS Monaco FC má zatím na svém kontě třináct bodů a při skóre 13:14 se nachází na desátém místě. Z posledních pěti zápasů Monako dvakrát vyhrálo, dvakrát remizovalo a jednou prohrálo, když nestačilo doma na Lorient, kterému podlehlo 2:3. Poslední dva duely ale Monako remizovalo, takže dnes by domácí chtěli určitě získat tři body, což ale nebude vůbec lehké.

Olympique Lyon je na tom o něco lépe. Hosté totiž mají na svém kontě patnáct bodů a při skóre 11:6 se nachází na šestém místě. Lyon má stejnou bilanci jako Monako, tedy alespoň co se týče posledních pěti zápasů. Dvě výhry, dvě remízy a jedná prohra, a to s Bordeaux. Takže i hosté by dnes potřebovali získat tři body.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu úvodní zápas desátého kola, ve kterém přivítá Monako celek Lyonu. Mírným favoritem tohoto utkání je domácí celek, ale tento duel může opravdu dopadnout jakkoliv.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.