Neuvěřitelný zápas, který by měl být promítán všem pochybovačům o kvalitě francouzské kopané a měl by být povinný pro všechny, kdo tvrdí, že fotbal je nezáživný sport, kde dvaadvacet mužů kope do míče. Tento mač byl chloubou fotbalu a domácí na něj budou ještě hodně dlouho pyšní! Do druhé půle totiž Troyes šlo s deseti muži a dvougólovým deficitem a byť to dlouho vypadalo jasně, tak nejdříve vykřesal naději parádní ránou z dálky Camus, aby následně srovnal za minutu dvanáct Xavier! Domácí tak slaví, jako kdyby vyhráli Ligu mistrů, ale o tom je fotbal. Ode mne je to dnes vše, já se loučím a přeji pěkný zbytek víkendu.
90+3
90+3
Troyes právě vstřelilo branku!
Opravdu moc a moc se omlouvám domácímu týmu, že jsem je asi před půl hodinou definitivně odepsal! THIAGO XAVIER si naskočil na parádní centr z tohoto přímáku a byť jej nohou nejprve poslal pouze do úžasně reagujícího Hassena, dorážku do prázdné brány už zvládl a poslal domácí do euforie!
90+2
Nastaveny jsou tři minuty a začaly hodně ostře, fauloval totiž Rafetraniaina a to hne několikrát za sebou, kromě žluté karty je tu i přímák z dobré pozice na centr.
90
Teď chtěli domácí po pádu Jeana penaltu, sudí ale podle očekávání zůstal chladný a nafilmovaný pád faulem neshledal.
89
Troyes se hodně snaží a za takový heroický výkon v deseti zaslouží pochvalu, ale Nice si to v posledních minutách zvládá pohlídat. Najde se ještě skulina v obraně hostů?
88
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Vincent Koziello, přichází Albert Rafetraniaina.
87
Hodně odvážným bagem před vlastním vápnem se domácí dostali ze svízelné situace a už jdou opět vpřed, jenže Karabouému míč utekl do autu.
85
Ne a ne, Nice se prostě stále nemůže vymanit z tlaku a Troyes vždy ještě před půlkou získá míč zpátky, zatím ale domácí bránu Hassena nijak neohrozili.
83
Přijde mi, že bez Bean Arfy je hra Nice trochu bez nápadu a schopnosti udržet míč nebo udělat průnik, aby se hostům střídání francouzského středopolaře ještě nevymstilo.
82
Dopředu se hnal v odpovědi Germain, jenže míč si moc předkopl a domácí se prozatím ubránili.
80
A Troyes narostla křídla, teď jsou modří všude a Nice najednou není schopno delší dobu podržet míč.
77
Tak tohle byla paráda! Domácí celek je zpátky v zápase! FABIEN CAMUS, který přišel do zápasu před ani ne deseti minutami! CAMUS dává gól z hodně velké dálky, když napřáhl k neočekávaně ráně a překonal bezmocně plachtícího Hassena.
76
Pi teď nepochodil ani s pokusem o individuální průnik, míč má gólman Hassen, který ho rozehrává ihned do strany.
75
V posledních minutách míč více drží domácí celek, jenže dostat se do vápna je pro něj nemožný úkol. Nice ani nemusí bránit ve velké počtu, stačí zodpovědný přístup.
73
Útočný faul si teď připsal Pléa, který se asi až moc tvrdě tlačil k míči ve vápně. Domácím ale útok dlouho nevydržel, budou pouze vhazovat.
72
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Hatem Ben Arfa, přichází Valentin Eysseric.
71
Domácí přeci jen začínají alespoň strašit obranu hostí, dlouhý centr ale teď končí za bránou.
70
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Thomas Ayasse, přichází Fabien Camus.
69
To se ale nedá říci o následném záchranářském zákroku Ben Arfy, který hodně tvrdě sundal Karabouého, jenž se v kontru hnal vpřed, žlutá je tak zcela na místě.
68
Nice stále drží míč na svých kopačkách a snaží se drát dopředu, domácím už tečou nervy a vidíme hodně faulů, které se ale shodně obešly bez žluté karty.
66
Stále svítí na světelné tabuli skóre 1-3 a domácí nemají podle průběhu hry ani naději na zvrat, stačí ale jedna povedená akce a jsou zpět v zápase. Teď každopádně hrozil Koziello, jehož střílený centr ale prosvištěl mimo bránu.
64
Do protiútoku hned šli hosté, ale jak první pokus Germaina, tak ani druhý Ben Arfy, blokem neprošel.
63
Velké vzrušení v hledišti ani neodpovídalo velikosti šance, ale domácí ESTAC přeci jen zahrozil! Jean se dostal proti trojbloku hráčů Nice do zakončení, to ale bylo slabé a Hassen míč tak v pohodě sebral.
62
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Stéphane Darbion, přichází Jimmy Cabot.
61
Domácím nejde upřít snaha i v deseti přehrávat soupeře, ale za současné situace to prostě asi není možné. Nice je hodně silné na míči a svou kombinací nedovoluje potíže. Teď po průniku pálil pod tlakem nad Germain.
58
Domácí byli po útočnému rohu vyhnáni až někam na vlastní půlku, to jim ale nezabránilo v tom, aby znovu zahrozili! Do útoku se dostal nový muž Thiago Xavier, těsně před ním ale míč ukopl na roh Seri!
57
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Yoann Court, přichází Thiago Xavier.
56
Domácí fandové pískají, protože Troyes je ve druhé půli hodně pasivní a hraje druhé housle, nutno ale říci, že Nice hraje velice dobře a svědomitě.
54
Ben Arfa hraje famózně! Teď si doslova vychutnal dva naprosto bezmocné beky domácích, jeho střela ale byla zablokována pouze k v ofsajdu stojícímu Pléovi.
52
Hosté se teď nikam neženou, což je vzhledem k vývoji zápasu logické. Něco mi napovídá, že podobnou bezhlavou bitvu jako v první půli už neuvidíme.
50
Hosté jsou stále lepším týmem, ke střele se dostal blonďatý šutér Germain, jeho rána ale byla moc vysoká.
49
Hodně mrštný a dnes velice dobrý Ben Arfa se probil ke střele, ta mu ale na poslední chvíli trochu sjela a míč doskákal pouze hodně mimo.
48
Druhá půle je zatím velice klidná a týmy se v podstatě nedostaly z dosahu středového kruhu, uvidíme, jestli se něco změní s tímto útokem Nice.
46
Domácí se snaží vstoupit do druhé půle aktivně, podobný nástup jako do té první to ale asi nebude, protože jak připomínám, hrají v deseti.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 21:04.
První půle je u konce a že bychom se nudili, to dnes vážně nehrozí! Domácí v úvodu vůbec nelenili a hned šli do vedení, když obraně unikl Jean. Jenže Nice to nechalo chladným a v podstatě hned z kontru srovnalo po nařízené penaltě, kterou proměnil Ben Arfa. Po čtvrthodině hry se pak prosadil i Pléa a poslal Nice do vedení. Troyes pak hodně zkomplikoval situaci Mavinga, který byl po druhé žluté vyloučen a domácí tak museli bránit v deseti. Toho využil ještě před hvizdem Le Marchand, který hlavou upravil na 1:3. V samém závěru půle pak mohl snížit Darbion, ale jeho přímák vytáhl Hassen mimo.
45+3
45+2
Z následného přímáku se rozhodl zkusit přímou střelu Darbion a jeho parádní rána by skončila krásně v šibenici, jenže ještě lepší zákrok vytáhl Hassen a míč vytěsnil na roh!
45+2
Prvním napomenutým hráčem za hosty je Correia Da Fonseca, který zatáhl za záchrannou brzdu kousek před vápnem a bude tu i nebezpečný přímák.
45+2
Hodně nebezpečný centr domácích po přímáku prolétl nikým netečován pouze těsně kolem hostující svatyně!
45
Nastavují se dvě minuty nad rámec hrací doby.
42
Nice právě vstřelilo branku!
I přes enormní snahu domácího gólmana se ale skóre stejně znovu mění a opět u toho byla hodně nejistá obrana domácího ESTAC Troyes! Po dobrém Pléově centru ze strany se do dobré pozice dostal MAXIME LE MARCHAND a hlavou překonal sice rychle, ale přece ne dost rychle reagujícího Petriće!
41
Tak teď se velice dobrém světle předvedl domácí gólman Petrič! Nejprve vychytal osamoceného Pléu a následnou Germainovu hlavičku doslova vytěsnil nad!
38
Nice se ale rozhodně neuchýlilo pouze k obraně. Ta atmosféra po červené kartě je tu ovšem hodně nenávistná a každý chyba hráčů hostů se tu oslavuje bezmála jako vstřelený gól. V tomhle bych tedy hrát nechtěl.
36
Možná trochu překvapivě ale po té červené hrají o trochu více domácí, kteří se ale zatím do žádné výrazné šance nedostali.
34
Teď to bude Troyes hodně složité, protože hrát v deseti proti rozjetému Nice, to není k závidění. Uvidíme, jak se s tím domácí popasují.
32
A domácí dohrávají v deseti! Autorem toho zákroku byl totiž již potrestaný Mavinga, je tu druhá žlutá karta a domácí hráč musí do sprch!
31
Hodně emocí je teď na hřišti, kde zůstal ležet po dalším tvrdém direktu jeden z hráčů Nice! Uvidíme, jak to sudí vyřeší.
30
Před bránou Nice bylo pořádně horko, protože rohový kop byl rozehrán hodně dobře, ale byť Koné nakonec docpal míč do brány, gól není uznán, protože mu předcházel evidentní faul.
27
Ben Arfa teď předvedl velice dravý průnik, na jehož konci byl faul a rychlá rozehrávka Nice. Jenže byla asi až moc uspěchaná a Pléa o míč hned přišel.
26
Po krátké prodlevě byl roh rozehrán, jenže pouze do rukou Hassena, který možností nepohrdl a míč sebral.
24
Nice je ale opticky lépe technicky vybavené, což se pokoušel dokázat Koziello, jenže na půlce přišel o míč! Dopředu se tak hnal velice agilní Jean, jenže při samostatném úniku byl zezadu presován Bayssem a trefil tak pouze gólmana Hassena – roh!
23
Domácí to stále zkoušejí nějak prolomit, ten šok je ale silný a oni nejsou schopni poslat přesný centr. Dva takové byly v pohodě odvráceny.
22
Je tu střídání v hostujícím týmu, těžko říci, zde jde o nějaké zranění, každopádně ze hřiště po svých a na první pohled v pohodě odešel Traoré, kterého nahrazuje Gomis.
21
Z kontru se mne ale pokusil vyvést z omylu Karaboué, který dobře pronikl do vápna, jeho pokus o cent ale skončil pouze v náruči pozorného Hassena.
20
Hosté jsou zcela pochopitelně na koni a domácí nemají odpovědi, dá se říci, že je to Nice, kdo má zápas plně ve své režii, přestože v úvodu prohrávalo.
18
Tak toto je hodně divoký zápas, rozhodně jsme se ani chvíli nenudili a můžeme se jen těšit na to, co nám hráči ještě předvedou.
16
A zápas je otočen! Domácí opět zaspali v obraně! ALASSANE PLÉA využil parádního přiklepnutí od Germaina a po dobrém zpracovaní a kontrole míče a technickou ránou trochu na dlouhou nohu propálil zcela bezmocného Petriće!
15
Následný přímý kop ale sám faulovaný Ben Arfa moc dobře nezahrál, takže vpřed mohli na chvíli domácí. Ten čas ale pominul a s dalším útokem se snaží přijít hosté.
14
Po dalším ostrém zákroku na hostujícího hráče je hra přerušena. Court hodně tvrdě zajel do Ben Arfy a na hřišti se strhla menší mela, zákrok na hranici červené karty ale sudí řeší pouze žlutou pro Courta.
12
Mavinga si připsal tvrdý zákrok ve středu pole a za špatný skluz vidí žlutou. Za následné protesty vidí žlutou i Ayasse.
12
10
Ten hektický úvod už je asi za námi, oba týmy se teď snaží hrát jistěji. Tvrdý skluz, který ale byl čistý, si ve vápně připsal Le Marchand a míč končí v autu.
9
Domácí jsou stále mírně lepší, teď měli roh, útočným faulem si ale ve snaze zakončit pomohl Koné.
8
Máme za sebou opravdu hodně divoký úvod, domácí se z vedení radovali asi tři minuty a už se snaží opět ho získat zpět. Průnik Jeana ale úspěšný nebyl.
6
Na penaltu šel Premier League protřelý HATEM BEN ARFA, který si počkal na pohyb Petriće a zkušenou ránou po zemi ho poslal na druhou stranu! Ihned je tak srovnáno!
5
Tak toto se jen tak nevidí! Hosté hned po rozehrávce šli do úniku a Germaina fauloval Martins Pereira ve vápně za žlutou, je to pokutový kop!
3
Tak tohle bylo vskutku bleskové! Domácí jdou do vedení! CORENTIN JEAN dostal dobrou přihrávku za obranu, šel sám na Hassena a technickou ránou přes brankáře hostí rozvlnil síť!
1

ESTAC Troyes: Petrić – Martins Pereira, Koné, Saunier, Mavinga – Pi, Ayasse – Court, Darbion, Karaboué – Jean.
Náhradníci: Bernardoni – Xavier, Cabot, Camus, Ben Saada, Othom, Nivet.

OGC Nice: Hassen – Traoré, Baysse, Le Marchand, Da Fonseca – Seri, N. Mendy, Koziello – Ben Arfa – Germain, Pléa.
Náhradníci: Cardinale – K. Gomis, Puel, A. Mendy, Eysseric, Rafetraniaina, Benrahma.

Rozhodčí: Hamel – Plancon, Danizan.
Hosté z Nice za sebou mají úvodní prohru, bylo to ale proti soupeři z nejtěžších, Monackému AS. Přesto budou v souboji s nováčkem platit za mírného favorita právě oni.

V úvodním duelu se prosadil jako první střelec hráč Nice, Valére Germain, který je zákonitě i prozatimním nejlepším střelcem týmu. Za AS až po pauze otočili skóre svými brankami Bernardo Silva a Layvin Kurzawa.
Troyes, které dnes bude domácím týmem, do ligy vstoupilo remízou v nováčkovském souboji s GFCO Ajaccio. Zápas skončil 0:0 a jelikož bylo Troyes domácím týmem, představuje pro něj takový výsledek ztrátu. Uvidíme tedy, jestli tento tým přidá další bod nebo body i dnes.
Dobrý den! Vítám Vás u přenosu ze zápasu francouzské Ligue 1, v tomto duelu se proti sobě postaví ESTAC Troyes a OGC Nice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.