To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek sobotního večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 6:14. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 12:5.
Je dobojováno a i když to nebylo lehké, PSG si nakonec odváží všechny body. Dlouho hosté dobývali pokutové území soupeře, to padlo až v úplném závěru utkání. V 81. minutě se zblízka trefil Thiago Silva a o tři minuty později pečetil výsledek efektní patičkou Edinson Cavanib. PSG tak vyhrálo 3:1 a posunulo se na druhou pozici. Dijon je po dnešní prohře patnáctý.
90+3
90+2
PSG se už snaží držet míč na kopačkách, nikam se nehnat a mít vše pod kontrolou.
90+2
Ještě jeden rohový kop pro hostující mužstvo.
90+1
Areola lapil rychlý výpad domácích, není neváhal a rychle rozehrál.
90
Rozhodčí nastaví tři minuty.
89
Odkop od hostující branky, rozhodčí popohání gólmana Areolu k rychlejší akci.
88
Sledujeme teď poklidnou fázi, oba týmy už ví, že o dnešním výsledku je patrně rozhodnuto.
87
Změna v domácím dresu, skončil Pierre Lees-Melou, zahraje si Dyoan Bahamboula.
87
Žlutou kartu za faul dostal hostující Serge Aurier.
86
Rázem jsou hosté v pohodě a útočí se jim o mnoho lépe, než ještě před pár minutami.
85
Poslední střídání hostů. Končí právě Edinson Cavani, zahraje si Cristopher Nkunku.
84
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Už je asi rozhodnuto. Po rychlé narážečce na levé straně přišel centr, sražená střela a na závěr patička EDINSONA CAVANIHO, na kterou gólman nestačil zareagovat. Domácí ještě reklamovali jeho ofsajd, ale neúspěšně.
83
Rohový kop nevyšel, hlavička po centru skončila vysoko nad.
82
Dijon musí rázem pospíchat, pokud nechce z tohoto utkání odejít s prázdnou.
81
Je tu gól a hosté opět vedou! Po rohovém kopu nejprve hlavičkoval Motta, jeho pokus ještě Reynet vyškrábl na tyč, ale dorážka THIAGA SILVY z bezprostřední blízkosti už skončila pod břevnem – 1:2.
80
Reynet byl u míče rychleji, než dotírající Ben Arfa, hosté z celé akce vybojovali pouze rohový kop.
78
Útočný faul domácích, akce je k nelibosti fanoušků Dijonu u konce, PSG jde do protiútoku.
76
Střídání na straně DIjonu, dohrál Marvin Martin, nastoupil Jeremie Bela.
75
Centr od rohového praporku se stal kořistí gólmana Areoly, ten se dostal nejvýše a míč si stáhl do náruče.
74
Dijon v útočné snaze, centr z pravé strany byl příliš prudký, další centr pak odvrátil Silva na roh.
72
... hned po něm skončil i Blaise Matuidi, na trávník místo něj vyběhl Goncalo Guedes.
72
Jako první odešel Lucas Moura, nastoupil Hatem Ben Arfa...
71
Střídání jsou tady.
69
Po rychlé akci, prostrčení za obranu a zpětné přihrávce střílel Matuidi, trefil ale prostor, kde zrovna stál gólman Reynet.
68
Na lavičce PSG se chystá hned dvojité střídání, hráči ještě přebírají poslední taktické pokyny.
67
Reynet rozehrává od vlastní branky, velice pečlivě si vybírá, kopu pošle dlouhý nákop.
66
Silvova přihrávka na levé straně postrádala razanci, k nabíhajícímu spoluhráči se vůbec nedostala.
64
Trocha zmatků v obraně Dijonu, domácí obrana nakonec řešila problém rázným odkopem směrem k tribuně.
62
Podobně dopadl i domácí Diony, proti přesile neměl moc šancí.
60
Do kliček se zapletl Kurzawa, s míčem na noze nepřešel k centru.
58
Střela Rabiota minula cíl, PSG je v posledních minutách trochu zakřiknuté a vůbec to nevypadá, že do Dijonu přijel třetí tým tabulky.
56
Domácí publikum aplauduje gólmanu Reynetovi, který vyškrábl tečovanou střelu Draxlera. Stav je stále 1:1.
54
Domácí Lotiès kulhá, za pomoci lékaře kulhá za postranní čáru k dalšímu ošetření.
52
Hosté mají i smůlu. I další Mourova střela byla zablokována jedním z obránců a k Reynetovi se vůbec nedostala.
51
Po centru se míč odrazil k Mourovi, jeho pohotová střela skončila na jednom z bránících hráčů. Dijon teď měl docela štěstí.
50
Draxlerova střela zpoza vápna byla tečována, Reynet pouze pozoroval, jak míč prolétl nad jeho břevnem. Roh pro PSG.
49
Zprava letěl centr do šestnáctky Dijonu, na míč si nabíhal Cavani, sám si jej ale ukopl do zámezí.
48
Trochu divoká malá domů na gólmana Areolu, ten si ale s neposedným míčem poradil a odehrál jej do bezpečí.

Fauly: 6:3
Máme za sebou první poločas a do šaten jdou oba týmy za výsledku 1:1. Hosté dle předpokladů byli aktivnější, měli šance a jako první i skórovali. Ve 29. minutě se nadvakrát prosadil Lucas Moura. Jenže náskok PSG neměl dlouhého trvání, o dvě minuty později si na přihrávku z křídla naběhl Júlio Tavares a nekompromisní střelou srovnal na současný stav. Zápas je tak otevřený i do druhé půle, rozhodně není nic jasné.
45+1
45
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
45
Z následného rohu už nic nebylo, Dijon může jít do protiakce.
45
Cavani se ke střele nedostal, Lotiès se toho nebál a v pokutovém území uklidil míč na roh docela ostrým skluzem.
43
Trochu překombinovaná akce PSG středem obrany soupeře. Na hranici šestnáctky bylo přeplněno.
42
No, tohle sice bylo nenápadné, ale o to nebezpečnější. Na centr z levé strany si naskakoval Motta a šel po míči naskočeným volejem. Reynet si poradil i s tímto výpadem.
40
Neuspěl ani Draxler se svými kličkami na levém křídle. Následná přihrávka do šestnáctky skončila u Reyneta.
39
Obránce Chafik dobře zapracoval, obranným skluzem nedovolil hostům odcentrovat před Reyneta.
38
Cavanimu odskočil míč od kopaček, domácí už vyráží do rychlého kontru.
36
Sledujeme nyní takový trochu házenkářský zámek v podání hráčů PSG, hosté hledají cestičku dovnitř pokutového území soupeře.
34
Rázem se po dvou vstřelených brankách začal hrát velice rychlý fotbal, oba týmy se cpou do útoku.
32
Žlutou kartou byl potrestán hostující Thiago Motta.
31
Dijon právě vstřelil branku!
Dlouho ale netrvalo a je vyrovnáno. Domácí se kousek od vápna soupeře dostali k míči, Lees-Melou přihrál na střed na nabíhajícího JÚLIA TAVARESE a ten nekompromisní ranou do horní části upravil na 1:1.
29
Teď už to ale hostům vyšlo a jdou tak do vedení. Po centru z pravé strany se míč dostal k LUCASI MOUROVI, jeho první střelu ještě zvládl jeden z obránců vykopnout, následná prudká dorážka už ale skončila v síti.
28
Útok PSG je velmi pozvolný a pomalý, Thiago Silva hledá, komu by přihrál.
26
Sledujeme hodně opatrný zápas, šance se nám už dlouho neukázaly.
24
Hostující Draxler se u vlastního vápna začal strkat s Balmontem, rozhodčí musel oba kohouty rychle uklidnit. Podařilo se mu to i bez karetních trestů.
23
Další útočný výpad hostů skončil nepřesným pasem v zámezí, Dijon vhazuje na své polovině.
21
Dijon rozehrával přímý kop a bylo to pojaté jako signál. Pas na Tavarese byl ale příliš prudký.
20
Na druhý centr si nabíhal Cavani, jeho hlavička však skončila zcela mimo. Reynet se už chystá k rozehrání od vlastní branky.
20
Lucasův centr od rohového praporku byl domácí obranou odvrácen na další roh.
19
Aurier vybojoval po narážečce rohový kop pro PSG.
17
Dobrý zákrok předvedl i Areola, dobře si vyběhl na centr z pravé strany a skryl míč v náruči.
15
Reynet se teď blýskl proti zakončení z křídla a hlavně proti dorážce Matuidiho z bezprostřední blízkosti. Zatím asi největší šance PSG.
13
Hosté sice dostali míč do Reynetovy sítě, gól ovšem neplatí pro ofsajd. Stále tak panuje stav 0:0.
13
Areola si stáhl míč do své náruče, okamžitě rozehrává na své spoluhráče.
11
Pokračovat se bude po Reynetově ošetření, kolíky na dlani nejsou nic příjemného.
10
Cavani dostal přihrávku za obranu, brankáři chtěl udělat kličku, sám ale docela okatě upadl. Penalta se samozřejmě nepískala, rozehrávat budou domácí, neboť Cavani se dopustil faulu, když gólmanovi přišlápl ruku.
9
PSG se nikam zvlášť nežene, snaží se o postupný útok s překvapivým výpadem do obrany.
8
Nyní už zase hosté, z vlastní poloviny vyváží míč Thiago Silva.
7
Dijon se soupeře očividně nebojí, zatím předvádí docela sympatický výkon.
6
No, moc nechybělo a bylo to 1:0. Hosté zaváhali v rozehrávce pŕed vlastním vápnem, ke střele se dostal Martin a pohotovou ranou trefil tyč!
5
Zatím čekáme na první střelecký pokus, hraje se opatrně.
4
Obrana PSG ale zvládla celou situaci ukočírovat, vše skončilo centrem za brankovou čáru. K rozehrávce se už chystá gólman Areola.
3
Nyní už jde dopředu Dijon, akce domácích je tažena po pravé straně.
2
Hosté rozjíždí postupnou akci, u míče je Rabiot, zatím volí přihrávku v obranné linii.
1

Dijon FCO: Reynet – Chafik, Varrault (C), Lotiès, Rüfli – Lees-Melou, Abeid, Balmont – Martin, Diony, Tavares.
Náhradníci: Leroy – Lang, Haddadi, Bela, Marié, Amalfitano, Bahamboula.

Paris Saint-Germain: Aréola – Aurier, Marquinhos, Silva (C), Kurzawa – Rabiot, Motta, Matuidi – Lucas Moura, Cavani, Draxler.
Náhradníci: Descamps – Kimpembe, Guedes, Maxwell, Lo Celso, Ben Arfa, Nkunku.

Rozhodčí: Amaury Delerue – Bertrand Jouannaud, Stephan Luzi.
Hráči jsou na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Amaury Delerue, kterému budou na pomezí asistovat Bertrand Jouannaud a Stephan Luzi.
Paris Saint-Germain

Hostům patří třetí místo se 46 body a tříbodovou ztrátou na vedoucí Monaco. A právě s ním hrálo PSG poslední ligový zápas. Oba týmy se v Paříži rozešli smírně po výsledku 1:1, když oba góly padly v závěru zápasu. Cavani dostal PSG v 81. minutě do vedení, ve druhé nastavené minutě ale srovnal Bernardo Silva.

Dijon FCO

Domácí tým je momentálně na 13. místě tabulky se ziskem 24 bodů, což jsou jen dva body náskoku od sestupových míst. Přesto je vidět na hře týmu zlepšení, v lize už čtyři kola nepoznal porážku a vybojoval osm bodů. Naposledy vyhrál v Lorientu 3:2, když se o góly postarali Diony, Lotiès a Lees Melou. Forma tedy je, nyní ji jen ukázat i proti velkému favoritovi.

Nice – Dijon 2:1
Dijon – Toulouse 2:0
Montpelier – Dijon 1:1
Dijon – Lille 0:0
Lorient – Dijon 2:3
Dobrý večer u francouzské Ligue 1. Ta má na programu své 23. kolo a v jeho rámci se střetnou týmy Dijon FCO a Paris Saint-Germain.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.