Tímto příspěvkem se s vámi loučím a budu se na vás těžit u některého z dalších přenosů francouzské nejvyšší soutěže. Pro tentokrát je to ode mě opravdu vše, a tak vám přeji příjemný zbytek sobotního večera.
V první půlhodině byl k vidění opatrný fotbal, ale po jediné brance se duel nastartoval. O jediný gól se po pěkné kombinaci postaral domácí Privat, jenž zakončoval do odkryté branky. Ještě do poločasu mohlo Lille vyrovnat, ale tři obrovské šance zůstaly neproměněné. Po výměně stran byli u míče častěji hostující hráči, kteří se do další obrovské šance již nedostali. Naopak domácí EA čekalo na rychlé protiútoky, ale další branku už nedokázalo přidat, a tak se raduje z důležité výhry 1:0.
90+5
90+5
V poslední minutě mohl Guingamp přidat ještě druhou branku! Po zisku míče na pravé straně si za obranu naběhl Briand, jenž šel sám na brankáře, ale jeho pokus se jen o pár centimetrů nevešel mezi tři tyče. Domácí útočník po odpískání konce zápasu vzteky roztrhal svůj dres!
90+4
Lille je sice v nastaveném čase často u balonu, ale postupné útoky hostujícího týmu úspěch neslaví. Naopak do protiútoku šel Guingamp, ale bránící hráči přízemní centr odvrátili.
90+2
Guingamp zalezl na vlastní polovinu hrací plochy, kde rozbil další útok soupeře. Po zisku míče byl k vidění odkop až k hostujícímu brankáři.
90+1
K postranní čáře přichází čtvrtý rozhodčí, jenž na tabuli ukazuje, že se bude hrát pět minut nad rámec normální hrací doby. To je také čas, který zbývá hostům k tom, aby s duelem ještě něco udělali.
90
V poslední minutě základní hrací doby vybojoval hostující tým standardní situaci z nadějné pozice. Míč poslal do hry Sliti, jehož centr zamířil na hranici malého vápna. V tomto prostoru kraluje Johnsson, který balon razantně vyboxoval.
89
Guingamp zneškodnil další útok soupeře, balon okamžitě letěl na polovinu hostujícího celku. Ovšem Lille by potřebovalo hrát nad druhé straně hrací plochy.
87
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Marcus Regis Coco, přichází Alexandre Mendy.
86
Ležícím hráčem byl Coco, jenž za pomoci spoluhráčů odklopýtal za postranní čáru. Zda se ale, že domácí záložník bude v pořádku.
85
Na hrací ploše zůstal ležet jeden z domácích hráčů, jenž leží na zeleném pažitu s bolestivou grimasou. Hlavní sudí povolal na hrací plochu lékařský tým.
84
Fanoušci Guingampu již prozpěvují vítězné chorály a počítají se získanými body. Do konce zápasu ještě pár minut schází, a tak Lille má stále šanci na vyrovnání.
82
Éder se po třetí v dnešním zápase dostal do obrovské šance a potřetí ho zastavuje praporek pomezního sudího. Zakončení hostujícího hráče mířilo k zadní tyči, ale Johnsson jeho pokus stejně vyrazil.
80
Publikum se opět zlobí a emoce v hledišti pracují! Před pokutovým územím spadl jeden z domácích hráčů, ale hlavní sudí opět ukazuje, že vše proběhlo v mezích pravidel.
79
Po delší době se hráči domácího celku zatáhli na vlastní polovinu hrací plochy. Dlouhý balon mířil na Édera, jenž po souboji s obráncem upadl, a tak míč doputoval k Johnssonovi.
77
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Rio Mavuba, přichází Yassine Benzia.
76
Guingamp se po dalším útoku dostal k centru z pravé strany, na který si naskočil Briand. Hlavička domácího útočníka mířila přesně k tyč, ale gólman dokázal balon vyrazit.
74
Amalfitano se s tím nepáral a u střídaček strčil jednoho ze soupeřů mezi náhradníky. Faul způsobil hodně emocí a hlavně fanoušci nejsou spokojení s tím, že hostující hráč neviděl žlutou kartu.
73
Po delší době registrujeme hostující tým na polovině soupeře. Lille táhlo útok po levé straně, kde se k centru nedostalo, ale po přenesení hry končí míč mimo hrací plochu.
72
Guingamp je stále častěji u balonu a navíc daleko od vlastní brány. Domácí tým kombinoval na pravé straně, ale po nepřesné přihrávce mu balon utekl za postranní čáru.
69
Obrovské zaváhání jednoho z hostujících obránců! Míč mířil z levé strany do vápna, kde se nechal předskočil střídající Sankharé. K balonu se dostal Briand, který se snažil přehodit vybíhajícího brankáře, ale zakončení mířilo jen vedle brány.
67
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Yves Bissouma, přichází Morgan Amalfitano.
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Mounir Obbadi, přichází Younousse Sankharé.
67
66
Guingamp otupil tlak soupeře a v těchto chvílích drží balon na svých kopačkách. Domácí hráči předvádějí kombinaci na polovině Lille, ale nikam se moc neženou.
64
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Sloan Privat, přichází Étienne Didot.
63
Domácí fanoušci si přáli odpískání pokutového kopu! Civelli odebral v šestnáctce balon soupeři, který následně upadl. Hlavní sudí ale ukazuje, aby se pokračovalo ve hře, protože zákrok byl čistý.
62
Guingamp vybojoval přímý kop z dobrých třiceti metrů. K volnému kopu se postavil Salibur, jehož zakončení zamířilo do místa, kde stál Enyeama.
61
Tlak Lille v posledních minutách opadá a opět sledujeme fotbal, který se hraje od vápna k vápnu. Guingamp se ve druhém poločase nikam nežene a brání hubené vedení.
59
Ošetření Privata trvalo téměř dvě minuty, ale domácí útočník nakonec odešel za postranní čáru po svých. Domácí fanoušci ohodnotili rozhodnutí hlavního sudího pískotem.
57
Ve vzdušném souboji si loktem pomohl Civelli, jenž srazil autora zatím jediné branky. Hlavní sudí k hostujícímu obránci přistupuje pouze s důraznou domluvou.
56
Tak to byla krásná kombinace hostujících hráčů. Z hranice vápna přišla přihrávka za sebe, kde okamžitě vypálil Obbadi, jehož pokus minul levou tyč pouze o několik desítek centimetrů.
56
Po dlouhé době se hráči v červených dresech dostali na polovinu soupeře, jenže tam přišla nepřesná přihrávka, které skončila u hostujícího gólmana.
55
Guingamp se ve druhém poločase téměř nedostává na polovinu soupeře. Naopak Lille hraje výborně a je jen otázkou času, kdy vstřelí vyrovnávací branku.
53
Hráči v bílých dresech kombinovali opět na pravé straně hrací plochy, odkud vedou téměř všechny útoky. Balon se následně dostal na střed hrací plochy, odkud se střelou zpoza vápna prezentoval Sliti. Zakončení hráče Lille zamířilo jen vysoko nad branku.
51
U půlící čáry dostal pořádně naloženo hostující Civelli, jehož šlapákem dohrál jeden ze soupeřů. Hostující hráč potřeboval ošetření, po kterém zamířil na postranní čáru. Civelli se v tomto prostoru začal hádat s lavičkou domácího celku.
49
Po dlouhé době se hostující tým dostal k pokutovému území soupeře. Ovšem do kombinace na pravé straně zasáhl Marçal De Oliveira.
48
Za dobrou minutu se hostující tým nikam neposunul, jelikož Guingamp k hráčům v bílých dresech dobře přistupuje. I proto dále sledujeme přihrávky mezi obránci.
47
Ještě pro připomenutí! Guingamp nastoupil k dnešnímu zápasu v červených dresech, naopak Lille zvolilo bílou sadu. Ovšem nyní se vraťme na hrací plochu, kde hosté kombinují u půlící čáry.
46
Hlavní sudí pan Moreira zahájil druhý poločas, k úvodnímu výkopu se postavil Éder. Hostující tým začíná kombinací na vlastní polovině hrací plochy.
46
V úvodní půl hodině byl k vidění opatrný fotbal a hrálo se od vápna k vápnu. Utkání nastartovala až první branka, kterou po pěkné kombinaci Guingampu vsítil do prázdné branky Privat. Od té doby byl lepším týmem Lille, který si vypracoval hned několik šancí, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Za hosty mohl skórovat Sliti, jenž trefil břevno a Éder, který z hranice vápna napálil brankáře Johnssona.
45+2
45+1
K postranní čáře přichází čtvrtý rozhodčí, jenž na tabuli ukazuje, že se budou hrát dvě minuty nad rámec normální hrací doby.
45
První poločas míří ke svému celku. U balonu jsou hostující hráči, kteří postupným útokem přecházejí na polovinu soupeře. Na pravé straně je další útok Lille přerušený.
44
Tak to baly další povedená akce, kterou Lille táhlo po pravé straně. Obbadi místo centru volil přihrávku do druhé vlny, ale jeho spoluhráč trefil soupeře před sebou.
42
Domácí tým bude kopat další rohový kop. S balonem se do vápna dostal Coco, jhož zakončení srazil obránce do zámezí. K rohovému kopu se dostal obránce, jenž míč odvrátil. Následně přišel zbytečný faul domácího týmu.
41
Guingamp se po vstřelené brance soustředí na defenzivní hru. Domácí tým rozbil další útok soupeře, jenž se k balonu opět rychle vrátil.
40
Lille je v posledních minutách aktivnější a vyrovnání je na spadnutí. Domácí hráči se dostali kombinací na polovinu soupeře, ale tam se k balonu dostalo domácí EA.
38
V závěru prvního poločasu se utkání rozjelo. Po vstřelené brance domácího celku se začal hrát opravdu pořádný fotbal. K další hlavičce se dostal nebezpečný Éder, jehož pokus zamířil jen do boční sítě.
36
Tak to snad ani není možný! Ve středu hřiště se uvolnil Éder, jenž vypálil z hranice velkého vápna, jehož pumelice zamířila do hlavy Johnssona. Domácí gólman je po zásahu otřesen a potřebuje pomoc lékařů.
35
Lille na hranici pokutového území vybojoval standardní situaci. K té se postavil Sliti, jehož zakončení zamířilo do břevna. V krátkém sledu mohlo být opět vyrovnáno!
32
Guingamp právě vstřelil branku!
Krásná kombinace domácího celku končí úvodní brankou! Guingamp doslova rozebral obranu soupeře, když do vápna dostal přihrávku Jimmy Briand, jenž celou situaci vyšperkoval přihrávkou na SLOANA PRIVATA. Domácí útočník už byl sám před brankou, a tak nebyl pro něj problém rozvlnit síť.
31
Hostující tým se dostal k centru z pravé strany, který měl mířit na Édera. Ovšem předním odhlavičkoval míč do bezpečí jeden ze stoperů. Zatím se hraje spíše od vápna k vápnu.
29
Domácí hráči vykombinovali soupeře na levé straně hrací plochy, odkud přišel centr. Na malém vápně se k hlavičce dostal Privat, jehož hlavička v dobré pozici zamířila pouze nad branku!
28
Lille opět předvedl kombinaci na levé straně, ale domácí obrana si dokázala poradit. Ovšem Guingamp se nikam nežene, a tak budeme sledovat postupný útok.
26
Konečně střela! Sliti neměl komu přihrát, a tak se rozhodl vystřelit z dobrých pětadvaceti metrů. Zakončení hostujícího ofenzivního hráče mířila jen vedle levé tyče branky Guingampu.
25
Domácí fanoušci se zlobí, jelikož po souboji s Amadou zůstal na hranici pokutového území ležet Briand. Hlavní sudí ukazuje, že bylo vše v pořádku a může se pokračovat ve hře.
24
Po další kombinaci na levé straně si řekl pohybem o balon Éder, jenž byl opět nachytán v ofsajdové pasti. Hostující útočník byl za obranou asi metr, a tak následné vzrušení již bylo zbytečné.
23
Pokračujeme v zápase bez velkých šancí. Oba týmy se velmi těžko dostávají do pokutového území, a tak si ještě pár minut budeme muset počkat na střenu na branku.
22
K centru od rohového praporku se postavil Salibur, jehož centr na hranici malého vápna. Ovšem v tomto prostoru kraluje hostující stoper, jenž poslal míč až za postranní čáru.
21
U balonu je Guingamp, jenž kombinuje opět u půlící čáry. Domácí hráči se pomalu posouvali blíže k šestnáctce soupeře a k vidění bude další rohový kop.
19
Opravdu přišel dlouhý pas do pokutového území, kde se k balonu procpal Éder. Hostující útočník byl sice zády k brance, ale jeho hlavička vypadla brankáři z ruky. Johnsson své zaváhání stihl napravit.
18
Žlutou kartu dostává Sloan Privat (EA Guingamp), který je prvním potrestaným hráčem dnešního večera. Domácí útočník skluzem dohrál soupeře.
17
Lille po faulu bude zahrávat standardní situaci a dá se očekávat, že přijde dlouhý pas do pokutového území. Uvidíme, jak s tím hostující hráči naloží.
15
Po čtvrt hodině hry stále pokračují oba celky v nemastném a neslaném výkonu. Hraje se stále opatrný fotbal, hra se odehrává na polovině hostujícího celku, kde kombinují obránci.
14
Už to vypadalo, že se dočkáme první obrovské šance, do které by se dostalo Lille. Pas za obranu dostal Bissouma, ale jeho snažení zastavuje praporek pomezního sudího, jenž správně viděl ofsajd.
13
Domácí tým zahrál rohový kop na krátko a následnou kombinaci přerušil jeden z hostujících hráčů. Po autovém vhazování přišel centrovaný míč z levé strany, ale Éder na balon hlavou nedosáhl.
12
Centr od rohového praporku mířil na hranici malého vápna, ale centr dokázali odvrátit hostující hráči. Zatím sledujeme zápas bez šancí, ale Guingamp bude zahrávat další roh.
11
Do přihrávky Guingamp vložil nohu Corchia, jenž míč srazil na rohový kop. Celou situaci se snažil vyřešit ještě Enyeama, ale balon na hrací ploše nestihl.
10
Jenže ani Guingamp neměl dost odvahy a k vidění byla další přihrávka k obráncům. Následoval dlouhý pas na pravou stranu, ale vysoký centr nenašel žádného z ofenzivních hráčů EA.
9
Hostující tým se ale daleko nedostal, a tak sledujeme pouze kombinaci obránců Guingampu. Ten se pomalu, ale jistě přesouvá blíže k pokutovému území soupeře.
8
Lille táhlo další útok po pravé straně, ale následně přišla přihrávka zpátky. Takže opět budeme sledovat další postupný útok hostujícího týmu.
7
Na obou týmech je vidět určitá nervozita a podepsaly se pod tím také špatné výsledky. Ani jeden z celků se zatím k zakončení nedostal. Hraje se stále spíše u půlící čáry.
6
U postranní čáry se srazil Coco a Mavuba. Balon se nakonec odrazil od hostujícího hráče, a tak budeme sledovat další kombinaci Guingampu.
5
Bissouma si na pravé straně narazil balon se spoluhráčem, ale do kombinace vložil nohu jeden z bránících hráčů. Kombinace Lille je u konce, ale následuje vhazování.
4
Guingamp je zatím častěji u balonu, ale k zakončení se nedočkal. Kombinaci na levé straně přerušil krajní obránce hostujícího celku, ale EA bude vhazovat.
3
Úvodní minuty nabízejí opatrný fotbal a na obou týmech je vidět, že nechtějí udělat chybu. Sledujeme utkání, které se hraje spíše u půlící čáry. Domácí následně vymysleli centr, jenž odhlavičkoval Béria.
2
Domácí Guingamp k dnešnímu zápasu nastoupil v červených dresech, naopak Lille zvolilo bílou sadu. Další dlouhý pas domácího celku skončil pouze u hostujících obránců.
1
Hlavní rozhodčí dnešního zápasu pan Moreira, dal pokyn k zahájení zápasu. K úvodnímu výkopu se postavil domácí útočník, ale následný nákop skončil za postranní čárou.
1

EA Guingamp: Johnsson – Ikoko, Kerbrat, Sorbon, Marçal De Oliveira – Regis Coco, Deaux, Sankoh, Salibur – Briand, Privat.
Náhradníci: Salin – Lévêque, A. Mendy, De Pauw, Didot, Giresse, Livolant.

Lille OSC: Enyeama – Corchia, Civelli, Soumaoro, Béria – Obbadi, Amadou, Mavuba – Sliti, Éder, Bissouma.
Náhradníci: Maignan – Sankharé, Benzia, Amalfitano, de Préville, Sunzu, J. Palmieri.

Rozhodčí: Moreira – Danizan, Lombard.
EA Guingamp

Domácí EA je na tom daleko lépe, když se nachází ve středu tabulko, konkrétně na desátém místě. Guingamp v osmi zápasech francouzské nejvyšší soutěže posbíral deset bodů, ale v posledních zápasech se mu nedaří. Domácí celek v posledních čtyřech duelech hned třikrát prohrál, a tak potřebuje opět nutně zvítězit. Nejlepšími střelci týmu jsou Jimmy Briand a Mustapha Diallo. Oba zkušení borci vsítili soupeřům dvě branky.
Lille OSC

Hostující tým prožívá špatný vstup do francouzské nejvyšší soutěže, když se krčí až na osmnáctém místě. Lille po osmi zápasech získalo pouze sedm bodů a potřebuje nutně začít vyhrávat. OSC hraje špatně hlavně do obrany, když inkasovalo téměř neskutečných čtrnáct branek, což druhý nejvyšší počet v Ligue 1. Nejlepším střelcem týmu je Rony Lopes, jenž vsítil dvě branky. Dvacetiletý Portugalec, ale do zápasu nejspíše nezasáhne, jelikož má svalové zranění.
Vítám vás u devátého kola francouzské nejvyšší soutěže, v němž budeme sledovat EA Guingamp a Lille OSC. Oba celky prožívají v posledních týdnech špatné období, a tak by se od tohoto duelu mohly odrazit k lepším zítřkům.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.