To je ode mě pro tuto chvíli vše, díky za pozornost. Loučím se s Vámi, přeji dobrou noc a těším se zase někdy u on-line přenosů na počtenou!
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 3:8. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:11.
Je dobojováno, dvakrát oslabený Lorient doma podlehl Bastie rozdílem třídy. Ve druhém poločase sice nejprve Lecomte chytil Crivellimu penaltu, ovšem po druhé červené kartě pro domácí se Enzo Crivelli přeci jen dokázal prosadit podruhé, když v 81. minutě dal definitivní podobu výsledku. Oslabení domácí si moc šancí nevypracovali a Bastia si tak pohodlně dokráčela pro důležité tři body.
90+2
90+2
Jerson Cabral odcentroval zprava, ale míč uletěl až za bránu Lorientu. Zápas končí...
90+1
Do nastavení vstoupili domácí fotbalisté střeleckým pokusem z kopačky Koffiho, jeho skákavá rána ale Lecovi nenadělala žádné větší problémy.
90+1
Druhá půle je nastavena o dvě minuty.
90
Vincent Le Goff udržel na zádech napadajícího Cabrala a navíc se jím šikovně nechal faulovat, domácí tak ještě mají možnost zaútočit a pokusit se o čestný gól.
89
Moryké Fofana se zase protáhl dopředu po pravé lajně a pokusil se najít někoho ze spoluhráčů ve vápně, v cílové destinaci se ale nikdo v oranžovém triku nenacházel.
88
Po Fofanově centru zase dobře zakročil jeden z obránců oblékajících modrý dres.
87
Opět to domácí zkusili po pravé straně, ovšem opět z toho nic nebylo. Obrana Bastie zatím drží čisté konto.
85
Po pravé straně se do vápna Bastie dostal Majeed Waris, ale sám tam nic nevymyslel.
84
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Allan Saint-Maximin, přichází Jerson Cabral.
83
Bastia ale skvěle brání a navíc je pro Lorient vzhledem k početnímu oslabení těžké jakkoli nebezpečně zakončit.
83
Domácí mají možnost rozehrát rohový kop.
82
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Benjamin Moukandjo, přichází Maxime Barthelme.
81
Bastia právě vstřelila branku!
Po Saint-Maximinově přetaženém rohovém kopu sebral balon ENZO CRIVELLI a poslal jej pod sebe na hranici vápna. Odtamtud pálil Djiku a míč se od břevna odrazil zpět ke CRIVELLIMU, který ho hlavou doklepl do brány!
80
Po chvilce dohadů a verbálním konfliktů se pokračuje dál, Lorient tedy hraje jen v devíti hráčích!
78
Tresty skutečně padají! Za nemístné řeči a dokonce napadení sudího vyfasoval červenou kartu Benjamin Jeannot (LOR), jemuž se nelíbilo, že nerovný souboj trojice obránců s Warisem nebyl rozhodnut ve prospěch Lorientu...
77
Slalom Warise ve vápně Bastie sudí nejprve přešel, po chvilce se ale k celé situaci vrátil a zdá se, že budou padat tresty!
76
Teď už zase vyráží vpřed hosté. Napravo hraje Coulibaly. Ten se pokusil ohrozit bránu Lecomteho akrobatickým volejem z asi 20 metrů, nepřekvapivě se mu ale nic nepovedlo.
75
Domácí se teď docela dlouho drželi u míče a kombinovali na dohled hostující brány, nakonec z toho ale nic nevymysleli.
74
A sudí má zase plno práce s krocením emocí – Mesloub se po souboji s Cahuzacem poroučel k zemi a už byl zase oheň na střeše!
73
Waris se marně snažil reklamovat faul na vlastní osobu, pokračuje se ve hře.
72
Po zákroku Squillaciho rozehráli domácí rohový kop, Bastia ale drží čisté konto.
71
Po Lecově dlouhatánském výkopu byl v ofsajdu zastižen Allan Saint-Maximin. Míč se tak stěhuje na kopačky domácích.
70
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Romain Philippoteaux, přichází Moryké Fofana.
69
Dobrá střela ze střední vzdálenosti z kopačky Coulibalyho končí vedle domácí brány.
68
Cafú se po Mesloubově následném centru z přímého kopu dostal k zakončení, ovšem svou hlavičku namířil přímo do středu brány, kde byl připravený Leca!
67
Alexander Djiku (BSA) zezadu fauloval Warise a je z toho další žlutá karta!
66
Allan Saint-Maximin nám předvedl něco málo ze svého arzenálu triků, načež jej Walid Mesloub (LOR) poslal k zemi – žlutá karta pro domácího hráče je na místě.
65
Tentokráte to ale pro Lorient dobře dopadlo, Bastia z toho nedokázala vytěžit zhola nic.
65
Domácí obrana bude čelit dalšímu rohovému kopu hostí.
64
Romain Philippoteaux (LOR) se stává dalším žluté trestaným hříšníkem tohoto duelu.
63
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází François Bellugou, přichází Benjamin Jeannot.
63
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Thievy Bifouma, přichází Lassana Coulibaly.
61
Lecomte hrdinou okamžiku! Crivelliho rána byla razantní, ale domácí brankář vystihl směr a vyrazil míč na roh!
60
Bifouma padl po zákroku Roseho k zemi ve vápně Lorientu, je pískán pokutový kop!
60
A obrana Bastie je stále dostatečně pevná. Nutno ale poznamenat, že domácí se i přes početní nevýhodu a ztrátu skóre stále snaží.
59
Výpad po levé straně předvedli i domácí, ani oni ale z této šance nic nezískali. Le Goff se totiž utopil ve vlastním nápadu.
58
Lenny Nangis dostal na levém křídle hodně prostoru a dokázal toho patřičně využít. S míčem proběhl až do vápna, kde mu ale dobrým zákrokem vystavil stopku Lecomte.
57
Allan Saint-Maximin získal svým sprintem s balonem u nohy asi 40 metrů, pak ale akci zazdil nepřesnou nahrávkou na Bifoumu.
55
Moukandjo se dokázal zbavit dvou obránců a poslal do vápna pěkný centr, na který ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal patřičně zareagovat.
54
Po krátké mezihře ve středu pole se dopředu vydaly modré dresy a hned z toho bylo pozdvižení ve vápně Lorientu. Nakonec ale domácí obrana situaci ustála.
53
Djiku fauloval Philippoteauxe, domácí zůstanou v držení míče.
52
Aktivní Thievy Bifoiuma si navedl míč zleva do středu a pálil zpoza vápna, trefil ale přímo náruč Lecomteho.
51
Z toho ale nebezpečí pro domácí bránu nevzešlo, míč skončil asi šest metrů vedle.
51
Romain Philippoteaux fauloval zezadu aktivního Saint-Maximina, hosté mají k dobru přímý kop.
50
Obrana Bastie odolala dalšímu výpadu oslabených domácích a nyní už je balon zase na polovině Lorientu.
48
Dobrá šance Bastie! K odvrácenému balonu se dostal Saint-Maximin a přiťukl jej Bifoumovi, jenž ale pálil pouze do tyče Lecomteho brány!
47
Allan Saint-Maximin nasprintoval za obranu a pokusil se z úhlu překvapit Lecomteho, ten byl ale připravený a míč lapil.
46
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Sadio Diallo, přichází Lenny Nangis.
46
První poločas končí za pro Lorient nepříznivého stavu. V nepříliš atraktivním prvním poločase vyčnívají tři klíčové momenty – parádní branka Saint-Maximina z 26. minuty, červená karta N'Donga ze 30. minuty a druhý gól Bastie v podání Enza Crivelliho ze 38. minuty. Jinak nám zápas moc fotbalové krásy nenabídl, ve druhé půli to může být výrazně lepší. Pokračujeme cca. ve 21:02.
45+1
45+1
Nastavena byla jedna minuta.
45
Hosté si teď v rozehrávce počínali až profesorsky a laxně, takže domácí dostali dvě šance ke korekci skóre. Ani jedna ale nakonec nepřinesla kontaktní branku.
45
V začínající poslední minutě druhého poločasu se ale domácím nepovedlo využít přímý kop. Leca rozehrává.
44
Florian Marange (BSA) zezadu sestřelil Warise a může být rád, že to je jen za žlutou kartu.
43
Z něj ale nezapršelo, domácí se tentokrát ubránili. Lecomte odkopává od vlastní brány.
42
Po Le Goffově zákroku rozehraje Bastia další rohový kop.
41
Leca rozehraje odkopem od brány poté, co se na pas z hloubi pole nedokázal zaměřit nikdo z domácích fotbalistů.
40
Domácí se zase probojovali na polovinu svého soupeře, ale zatím je to bez výsledku. Bastia vede pohodlným rozdílem, pozorně brání a nevypadá to, že by se na tom něco mělo v nejbližší době měnit.
38
Po chvilce se ale Diallo přeci jen mohl realizovat. A realizoval se náramně – po jeho přesném centru zatloukl míč do branky ENZO CRIVELLI, který tak zasadil další tvrdý direkt domácímu týmu. Asistence: Sadio Diallo.
37
Sadio Diallo se staví k rozehrávce rohového kopu, musí ale počkat, ve vápně došlo k několika strkanicím.
36
Do role mstitele se nyní převtělil Le Goff a srazil k zemi Dialla. Nyní se vše obešlo bez karty.
35
V souladu s pravidly už ale nebyl tento souboj, po kterém dostává Sadio Diallo (BSA) žlutou kartu za faul na Meslouba.
34
Domácí se ale hned odhodlali vyrazit dopředu a hodnou chvíli si posílali míč kolem vápna Bastie. Nakonec z toho byl dobrý průnikový pas na Le Goffa, který byl tvrdě poslán na zem brankářem, a to ve vápně. Dle sudího je ale vše v souladu s pravidly.
32
Už se může pokračovat ve hře. Je otázkou, nakolik se bude domácím dařit snaha o smazání gólového manka, když jsou oslabeni o jednoho muže v poli.
31
A faulovanému Mostefovi se vůbec nechce zpátky na nohy nakonec jej ze hřiště musí odvést zdravotníci.
30
Didier N'Dong (LOR) sestřelil ostrým šlapákem Mostefu a domácí záložník je ihned poslán pod sprchy – sudí tasí červenou kartu!
29
Domácí se pokusili o rychlou odpověď, Majeed Waris byl ale ve vápně Bastie dobře pokryt a centr zprava k nemu nedošel.
27
Romain Philippoteaux se poroučel k zemi po souboji s jedním obránců, dle sudího to ale až tak horké nebylo – hra tedy pokračuje odkopem brankáře Lecy.
26
Po dalším přímém kopu v podání Dialla se balon odrazil od hloučku bojujících hráčů těsně za vápno, kde si jej našel ALLAN SAINT-MAXIMIN a spektakulární trefou poslal hosty do vedení!
24
Po faulu Moukandja na Sadia Dialla rozehráli hosté přímý kop, který ale nepřinesl žádné ohrožení pro Lecomtovu bránu.
23
Centr Meslouba ze středu hřiště se snesl do vápna přímo před osamělého Lecu, který tedy neměl sebemenší problém sebrat míč.
22
Po přetaženém centru zleva se do souboje se Saint-Maximinem dostal N'Dong a balon šel do zámezí právě od domácího záložníka.
21
Jean-Louis Leca si pohrál s balonem a následně jej mohutným odkopem poslal „do ohně“ na polovinu soupeře.
20
Na druhé straně zahrozili domácí, po centru Moukandja se do hlavičky dostal Majeed Waris. Jeho zakončení ovšem skončilo dobře dva metry mimo prostor tří tyčí.
19
Nakonec se vše zrychlilo, když se po pravé straně protáhl Crivelli, ale brankář Lecomte situaci v klidu pohlídal.
19
K míči se po souboji ve středovém kruhu dostali jen obránci v modrém, Bastia pomaličku vyráží na zteč.
18
Leca uvede balon do hry odkopem od vlastní brány.
17
Domácí se vrhli vpřed, ovšem Didier N'Dong zakončoval v pádu a bránu docela výrazně minul.
16
Po souboji s důrazným Lindsay Rosem se k zemi odporoučel Thievy Bifouma, Bastia rozehraje přímý kop.
15
Ze střední vzdálenosti natáhl ke střele Didier N'Dong, ale trefil přesně prostor, ve kterém se vyskytoval brankář Leca.
14
Ani po této standardní situaci jsme se nedočkali nějakého většího vzrušení, jelikož po centru Dialla se hlavičkou hodně mimo prezentoval Djiku.
13
Crivelli byl faulován Rosem, hosté rozehrají přímý kop takřka z půlicí čáry.
12
Leca pohotovým vyběhnutím z vlastní brány zastavil rodící se šanci Warise, kterému se obětavě vrhl pod nohy a sebral balon.
11
Nyní se odehrává tuhý boj ve středu pole, ani jeden z týmů nemá nijak navrch.
10
Bifouma teď zbrzdil celou akci hostí a po jeho ne úplně ideální nahrávce balon sebral stoper Lorientu Rose.
9
Domácí rozjeli akci po levé straně, ale obrana hostujícího celku byla připravena. Z rodící se šance tak není vůbec nic.
8
Romain Philippoteaux se ještě na polovině Bastie provinil faulem v souboji s Bifoumou.
8
Pokus o vysunutí Warise se u zadáků Bastie nesetkal s pochopením, akce je zastavena skluzem Sébastiena Squillaciho.
7
Žlutou kartu dostává Mehdi Mostefa (SC Bastia).
6
Moukandjo byl faulován Marangem, následovat bude přímý kop Lorientu.
5
Walid Mesloub byl nachytán v ofsajdu, míč putuje na kopačky Bastijských.
4
A zase mají balon v moci zadáci Lorientu, kteří jen pomalu postupují dopředu.
3
První ofenzivní akce domácího týmu vyústila jen v nepřesnou Moukandjovu ránu.
2
Obránci Lorientu si vyměňují míč mezi sebou, začátek je klasicky „oťukávací“.
1
Lorient ale míč velmi záhy ztratil, dopředu se tak vydali hosté. A hned z toho bylo prověření Lecomteho, které má na svědomí Bifouma.
1
Jdeme na to! Rozehrávky se ujali v oranžovočerném hrající domácí, Bastia nastupuje v modrých dresech.
1

FC Lorient: Lecomte – Koffi, Bellugou, Rose, Le Goff – N'Dong, Cafú, Mesloub – Moukandjo, Waris, Philippoteaux.
Náhradníci: Delecroix – Mazikou, Selemanie, Mara, Barthelme, Jeannot, Fofana.

SC Bastia: Leca – Squillaci, Peybernes, Djiku, Marange – Diallo, Mostefa, Cahuzac – Saint-Maximin, Bifouma, Crivelli.
Náhradníci: Charruau – Cioni, Keita, Ngando, Coulibaly, Nangis, Cabral.

Rozhodčí: A. Delerue – F. Harchay, B. Jouannaud.
Ani Lorient ale nevstoupil do sezóny pravou nohou. V prvním zápase nového ročníku totiž podlehl Caenu 2:3. Lorient měl sice zápas parádně rozehraný – vedl 2:0, jenže poté přišla červená karta Zarga Toureho a výkon celého týmu šel dolů. Do poločasu bylo vyrovnáno a celou zkázu dokonal Chorvat Ivan Santini, který tři minuty před koncem vstřelil rozdílový gól. Zarga Toure tak bude chybět svému týmu i ve druhém kole.
SC Bastia neměla vůbec jednoduchý začátek sezóny. Hned v úvodním utkání totiž přivítala na svém hřišti mistrovské PSG. To nakonec zvítězilo gólem Layvina Kurzawy 1:0. Bastia se ale za svůj předvedený výkon vůbec nemusí stydět a do zápasu proti Lorientu tak může jít se vztyčenou hlavou.
Krásný sobotní večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Vítejte při sledování textového online přenosu z druhého kola Ligue 1! Dnes máme na programu další zápasy nejvyšší francouzské soutěže a my se společně podíváme na střetnutí FC Lorient a SC Bastia. Na sledování textového onlinu vás srdečně zve Štěpán Hladký, který vás bude zároveň přenosem provázet.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.