Máme za sebou dnešní utkání. To ovlivnila hlavně červená karta hostů z 8. minuty. Do té doby hosté dokonce vedli o jednu branku. Pak ovšem přišla hra jednoho týmu a domácí Lyon zaslouženě vyhrál. Připisuje si tak tři body do tabulky. To je dnes ode mne vše, přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 6:6. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:15.
90+2
90+2
Ofsajd domácích.
90+1
Hráči Lyonu jsou u míče a kombinují na vlastní polovině. Utkání už se jen tak dohrává.
90+1
Dvě minuty. Ano, tolik se bude ještě v dnešním utkání nastavovat.
89
Hráči Lyonu jsou u míče. Uvidíme, kolik hlavní sudí ještě nastaví.
87
Teď se to vystřídalo. Kombinují hráči Lyonu, a to také na útočné polovině. Jde vidět, že utkání se už spíše dohrává.
85
Tak nám zbývá posledních pět minut dnešního zápasu. Nyní jsou u míče hráči Montpellieru a kombinují před brankou Lyonu.
83
Hráči Lyonu zahrávali rohový kop. Míče se však zmocnili hosté a aspoň na chvíli mají klid. Jeden z nich totiž míč odkopl daleko od branky.
80
Obrana Montpellieru teď odolává tlaku domácího týmu. Pochválit ji ovšem nemůžu, pět branek je i v oslabení moc.
78
Lyon stále útočí a hráči tohoto celku nemají stále dost. Uvidíme, zda padne ještě nějaká branka.
76
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxwel Cornet, přichází Jean-Philippe Mateta.
75
Lyon právě vstřelil branku!
Branka číslo pět! Dlouhý míč na běžícího MAXWELA CORNETA. Ten si poradil s obráncem a dokázal i zakončit. Jeho střela s velkým štěstím končí v síti.
72
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maciej Rybus, přichází Rachid Ghezzal.
71
Kombinace Lyonu. K míči se dostal kapitán domácího týmu CORENTIN TOLISSO, a ten vůbec nic nevymýšlel. Krásnou střelou do horního růžku branky skóruje, opravdu parádní branka!
68
Hraje se na polovině hřiště. Oba týmy produkují mnoho nepřesných přihrávek. Chtělo by to určitě zpřesnit.
66
I hostující tým se ovšem snaží vymyslet něco směrem k bráně Lyonu. Třeba ještě hráči Montpellieru utkání zdramatizují.
64
Lyon kombinuje a pochopitelně taky hráči vůbec nikam nepospíchají. Utkání už nemá náboj, velká škoda. Domácí fanoušci jsou ale určitě i tak spokojení.
62
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Ryad Boudebouz, přichází William Rémy.
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Joris Marveaux.
62
62
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází Mathieu Valbuena.
60
Hráči Lyonu jsou stále u míče a kombinují ve středu hřiště. Uvidíme, zda se jim podaří vstřelit ještě nějakou branku.
59
Tak utkání je myslím už rozhodnuto. Kdyby hosté vyrovnali, stal by se nejspíše takový malý zázrak. U míče jsou hráči Lyonu.
57
Skvělá kombinace domácího týmu končí brankou. Na samém konci dostal přihrávku od Rafaela NABIL FÉKIR a svou střelou k pravé tyči skóruje.
55
Obrana Montpellieru teď musí pracovat na 100%. Lyon útočí a bude mít výhodu rohového kopu.
54
Lyon vstřelil po dobré kombinaci branku. Ta však není uznána, jeden z hráčů se nacházel v ofsajdovém postavení.
52
Další šance Lyonu. Teď se zaskvěl Jourdren, který vyčkal a střelu Fékira chytil. Opravdu dobrý zákrok brankáře hostujícího týmu.
50
Tolisso dostal dobrý pas ve vápně a byl v dobré pozici. Vystřelil však pouze do náruče Jourdrena, který míč bez problémů lapil.
49
Tak rychlé brejky na obou stranách. Nakonec neměl ani jeden z brankářů práci. Lyon je aktivnější, pochopitelně.
47
Druhá půle je před námi a uvidíme, co se bude dít. Zatím kombinují hráči Lyonu na vlastní polovině.
46
Tak nám skončil první poločas dnešního utkání. Hosté začali výborně a ve 4. minutě vedli. Pak ovšem přišla červená karta a vše se změnilo. V závěru poločasu dokázali domácí obrátit stav utkání a druhý poločas mají ve svých rukou. Druhý poločas začne zhruba ve 20:02.
45+2
45+2
U míče jsou hráči Montpellieru a kombinují na vlastní polovině. Troufám si říct, že v prvním poločase se již nic podstatného nestane.
45+1
Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty nad rámec hracího času.
44
Tak troufám si říct, že tohle už hostující tým zlomí. V deseti se hraje velmi špatně. Lyon má utkání ve svých rukou.
42
Skvělý centr do vápna a skvěle postavený CORENTIN TOLISSO. Kapitán Lyonu zamířil svou hlavičkou přesně k tyči a poslal tak Lyon do vedení.
42
Fékir dostal dobrý pas do vápna a běžel směrem k bráně. Jeho střela mířila přesně do míst, kde stál Jourdren.
41
Utkání je rozkouskované a hra se až příliš přerušuje. Hosté se snaží nakopávat míče na útočníky. Zatím všechny míče obránci sbírají.
40
Hosté kombinují na vlastní polovině a sbírají cenné vteřinky.
39
Tak tohle domácí potřebovali. Vyrovnat utkání ještě do konce prvního poločasu a pak si nechat prostor na poločas druhý.
37
Deplagne dostal za protesty žlutou kartu.
37
K míči se postavil NABIL FÉKIR a hostujícímu brankáři nedal žádnou šanci. Trefil míč přesně k tyči.
35
Fékir dostal dobrým míč do běhu a na hranici vápna je atakován jedním z obránců. Rozhodčí píská pokutový kop!
35
Pokutový kop pro Olympique Lyon!
32
Volný přímý kop pro Olympique Lyon. Ten nakonec vyřešili domácí střelou a nejspíše to nebyla úplně ta nejlepší varianta.
30
Pochopitelné střídání hostujícího týmu. Obránce za záložníka.
30
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Yacouba Sylla, přichází Jérôme Roussillon.
28
Ninga dostal dobrý míč do útoku a chytře teď sbírá čas daleko od své branky. Tohle hostům určitě vyhovuje.
27
Další hlavička na branku Jourdrena. Opět míří vysoko nad branku. Hra bude pokračovat odkopem od branky.
25
Velmi dobrý centr z volného přímého kopu a Tousart má míč na hlavě. Jeho hlavička však míří zhruba metr nad branku.
24
Po faulu na pravé straně hřiště budou mít domácí výhodu volného přímého kopu. K míči se staví Darder.
23
Hráči Lyonu kombinují na útočné polovině. Zatím obrana Montpellieru působí dobrým dojmem.
21
Hosté se hnali do rychlého brejku. Asistent rozhodčího však zvedá praporek, píská se ofsajd.
19
Darder teď dostal dobrý míč na hranici vápna a zkoušel štěstí technickou střelou. Ta nakonec byla zablokována na rohový kop.
17
Obrovská šance Lyonu! Jeden z hráčů dostal skvělou přihrávku na levou stranu. Ještě lepší přihrávka však přišla od něj před branku. Cornet nestihl míč o maličký kousek!
16
Hráči Motpellieru jsou všichni zalezlí před svou vlastní šestnáctkou. Je to pochopitelné. Hráči Lyonu kombinují.
14
Domácí poprvé zahrozili. Dobrý centr do vápna na Corneta, ten se snaží míč dostat do branky. Střela mu moc nesedla, navíc se píská ofsajd.
13
Hráči Lyonu kombinují na útočné polovině. Nakonec z toho všeho nic nebude, píská se útočný faul Rybuse.
12
Hosté měli výhodu rohového kopu. Z něj si však nic většího nevytvořili a nakonec míč skončil až v zámezí. Pokračovat se bude odkopem od branky.
10
Tak fanoušci se v dnešním utkání zatím rozhodně nenudí. V prvních deseti minutách vidět červenou kartu a branku, to se jen tak nevidí. U míče jsou nyní hráči Lyonu.
8
Tak pozor, po poradě rozhodčích dostává Poaty červenou kartu! Tak to je velké oslabení hostujícího týmu!
7
Domácí hráči jsou zaskočeni, takový start utkání určitě nečekali. Nyní je hra přerušena, jeden z hráčů Lyonu byl tvrdě atakován.
4
Montpellier právě vstřelil branku!
Tak to je start hostů! Katastrofální bránění domácí obrany. K odraženému míči se dostal MORGAN SANSON a ten svou střelou pod horní víko otevírá stav dnešního utkání!
3
K centru po rohovém kopu se dostal Ninga a pokusil se o zakončení. Střelu mu nesedla a mířila kus od pravé tyče.
3
Teď kombinovali hosté a nevypadalo to vůbec špatně. Nakonec z toho bude první rohový kop v zápase.
1
Tak nám začalo dnešní utkání. U míče jsou domácí, a ti na nic nečekají a běží směrem k bráně Montpellieru.
1

Olympique Lyon: A. Lopes – Rafael, N'Koulou, Mammana, Morel, Rybus – Darder, Tousart, Tolisso – Fékir, Cornet.
Náhradníci: Gorgelin – Yanga-Mbiwa, Ferri, Kemen, Valbuena, Ghezzal, Mateta.

Montpellier HSC: Jourdren – Deplagne, Hilton (C), Congré, Poaty – Sylla, Skhiri, K. Sanson, Boudebouz, Camara – Ninga.
Náhradníci: Pionnier – Rémy, Vanden Borre, Roussillon, J. Marveaux, Mounié, Bérigaud.

Rozhodčí: Varela – Moreau, Lang.
Olympique Lyon

Před sezónou se očekávalo, že Lyon bude bojovat o ligový titul, ale po pěti zápasech mu patří až deváté místo. Domácí tým v dosavadním průběhu posbíral sedm bodů a je daleko za očekáváním. Olympique sice hodně branek dává, ale také hodně inkasuje, čemuž nasvědčuje skóre 8:7. Lyon dokázal vyhrát v prvních dvou zápasech, ale od té doby čeká na další tři body. Nejlepším střelcem týmu je Alexandre Lacazette, jenž dostal míč za brankovou čáru pětkrát. Ovšem do posledních dvou zápasů tento hrát nenastoupil pro poranění stehna.

Poslední tři zápasy:

Marseille – Lyon 0:0
Lyon – Bordeaux 1:3
Dijon – Lyon 4:2
Montpellier HSC

Montpellier se po pěti kolech nachází na dvanáctém místě tabulky, když získal šest bodů. Hostující tým si v právě probíhajícím ročníku připsal pouze jednu výhru, k níž přidal hned tři remízy. Pouze jednou odešlo HSC poražené, ale pro klidnou část tabulky, by potřeboval více bodů. Montpellier by potřeboval zlepšit hlavně obranou fázi, jelikož v pěti zápasech hned šestkrát inkasoval. Nejlepším střelcem týmu je Ryad Boudebouz, jenž vsítil soupeřům dvě branky.

Montpellier – Nice 1:1
Guingamp – Montpellier 1:1
Montpellier – Rennes 1:1
Vítám vás u vloženého šestého kola francouzské Ligue 1, v němž budeme sledovat Olympique Lyon a Montpellier HSC. Oba celky se nacházejí ve středu tabulky, a tak by nutně potřebovaly bodovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.