Přeju hezký zbytek nedělního večera a u sledování online přenosů zase někdy na viděnou.
Lyon v druhém poločase naprosto dominoval. Nakonec se výsledek zastavil výhře 4:0. Branky vstřelil Jallet, Cornet a dvakrát Depay. Lyon snižuje náskok na třetí místo a také zvyšuje na páté. Toulouse se propadá až na 11.místo. na 18.místo, které znamená sestup mají náskok osmi bodů.
90+2
90+2
Poslední útok zápasu vedl Jallet, který už nic nevymyslel a tak zápas končí.
90+1
Ghezzal si chtěl také užít pocit vstřelení gólu, jenže ho zradila nepřesná práce s míčem.
90
Rozhodčí Bastien se rozhodl, že nastaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby.
88
Žlutou kartu dostává Óscar Trejo (Toulouse FC).
87
Mammana si opět poradil ve vápně díky své výšce a síle.
86
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Rachid Ghezzal.
85
Domácí trenér si připravil své druhé střídání v utkání.
84
Na zemi leží otřesený Doumbia. Po pár sekundách je ovšem zpět na nohách.
83
Ferri nadvakrát vybojoval míč uprostřed hřiště a pro jistotu přihrává míč na obránce a ti na brankáře Lopese, který chce přidat další čisté konto do sbírky.
82
Lyon právě vstřelil branku! Neuvěřitelný gól MEMPHISE DEPAYE! Vybojoval míč na půlicí čáře. Viděl, že Lafont je hodně vyběhnutý a tak vyslal nadýchaný oblouček, který spadnul přesně do brány.
80
Do rychlého brejku hostů se hnali pouze dva hráči, takže bylo víceméně jasné, že k radosti se nedostanou.
79
Zápas se už pomalu ale jistě dohrává. O vítězovi a zároveň majiteli tří bodů je naprosto jasno.
78
Toivonenova střela končí v náručí Lopese, který se nemusel ani pohnout ze svého místa.
77
Ofsajdové postavení francouzského reprezentanta Valbueny.
76
Ferri zkušeně rozdává balóny na půlicí čáře. Gonalons ovšem nebyl tak úspěšný. Toulouse je u míče.
75
Jean obdržel přihrávku u postranní čáry a rozběhl se rovnou do vápna. Pokusil se o centr, jenže ve vápně nebyl nikdo z jeho spoluhráčů. Obránci to tedy měli velice jednoduché.
74
Nepřesná hlavička Diopa končí vedle levé tyče.
73
Cornet nevybíravě fauloval Syllu. Tohle mohlo být i za žlutou kartu.
72
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Andy Delort, přichází Jimmy Durmaz.
71
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází Mathieu Valbuena.
70
Toulouse dnes hodně chybí nejlepší střelec týmu Martin Braitthwaite, který pyká za žluté karty.
68
Hostující obrana sotva plete nohama. Domácí chodí lehce do protiútoků. Toulouse zažije ještě dvacet minut trápení.
67
Lafont zneškodnil další střelu, teď to byl pro změnu Fekir.
66
Obrovská šance Depaye! Výborný Jallet se vydal na další útočný výlet. Poblíž rohového praporku odcentroval do vápna přesně na nohu Memphise. Ten měl sice úplně prázdnou bránu, ale ani to mu nestačilo. Rána končí vysoko nad horní tyčí!
65
Útočný faul Somália, který zatáhl za dres Mammanu.
64
Toulouse se dál a dál snaží útočit, což sebou přináší velké mezera v obraně. Toho teď málem opět využil skvěle hrající Jallet.
63
Obrana Lyonu byla opět pozorná. Ve vzduchu úřadovali Mammana a Yanga-Mbiwa.
62
Další rychlý protiútok hostů končí za brankovou čarou, Toulouse bude zahrávat rohový kop.
61
Gonalons ztratil míč na polovině hřiště a hosté se hnali do rychlého brejku. Ferri ovšem zapnul své motory a skvělým zatáhnutím do obrany zastavil rozběhnutého Doumbiu.
60
Lyon kombinuje na své polovině hřiště, neboť Toulouse vysunulo svůj presing až k vápnu domácích.
59
Mammana další dobrým obranným zákrokem nepustil Delorta k zakončení. Ten dnes snad neudělal chybu.
58
Útočný faul Toivonena na Morela.
56
Diop zachránil hosty od třetího gólu, když se natáhl po přihrávce Gonalonse na Depaye.
55
Rychlý brejk hostů skončil předkopnutím Doumbii. Mammana zadarmo získává balón a zakládá další útok.
54
Lyon právě vstřelil branku! Jallet krásnou inviduální akcí došel až k vápnu, kde přihrál za obranu na nabíhajícího MEMPHISE DEPAYE, který pravačkou střílí třetí branku domácích.
53
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Steeve Yago, přichází Ola Toivonen.
51
K zakončení se dostal Jullien, ovšem hlavička míří hodně vedle levé tyče!
50
Toulouse tlačí domácí kolem vápna. Celá akce končí zblokovanou střelou. Bude se zahrávat rohový kop.
49
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Alexis Blin, přichází Tongo Doumbia.
48
Lyon právě vstřelil branku! Toulouse předvedlo příšernou rozehrávku. K míči se dostal MAXWEL CORNET, který z hranice vápna napálil míč do pravé šibenice. Domácí potvrzují výbornou formu z posledních týdnů.
47
Útočný faul Depaye v osobním souboji s Yagoem.
46
Lyon zahájil druhý poločas.
46
Sledovali jsme velice atraktivní půli. Oba celky si vytvořily řadu šancí, ale jenom jeden celek se radoval z branky, a to je domácí Lyon. Branka padla v 35. minutě, kdy se k míči dostal Jallet a jeho pumelice zapadla pod horní tyč. Uvidíme, zda uvidíme kvalitní podívanou i v druhém poločase.
Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.
45+2
45+2
Centr do pokutového území byl až moc prudký a vysoký. Sudí po tomto kopu ukončuje první půli.
45+1
Gonalons fauloval Jeana, ovšem on je tím, kdo leží na hřišti.
45
44
Depay se opět snažil dostat ke střele, jenže opět ho zblokoval Diop. Další roh.
43
Jean si až moc předkopl míč ve vápně, Lopes obstará rozehrávku.
42
Toulouse se už delší dobu neudrželo dlouhodobě na míči. Lyon je v posledních minutách jednoznačně lepší.
40
Rohový kop se bude opakovat, protože sudí napomíná hráče ve vápně, kteří se pošťuchovali.
39
Depay obdržel přihrávku u postranní čáry. Obránci se zatáhli a tak se lehce dostal až do vápna. Zde byl zastaven skluzem Diopa. Rohový kop pro Lyon.
38
Lyon kombinuje na útočné polovině ze strany na stranu. Snaží se rozběhat velmi kompaktní blok hostů. že mají kvalitní obranu svědčí fakt, že PSG remizovalo s Toulouse 0:0.
37
Ofsajdové postavení Corneta, který by jinak připsal domácím druhý gól v utkání.
36
Na zemi leží Delort. Sudí nechtěl hru zastavit, jenže když na hřišti ležel přes půl minuty, musel nakonec hru pozastavit.
35
Lyon právě vstřelil branku! Darder se sice v pokutovém území neprosadil, jenže k odraženému míči se na pravé straně vápna dostal CHRISTOPHE JALLET, který napálil míč pod břevno. Brankář Lafont neměl nárok.
34
Diopův centr na rozběhnutého Syllu byl nepřesný. Lyon bude vhazovat poblíž své vlastní brány.
33
Lyon z postupného útoku nevytěžil nic. Navíc se útočného faulu dopustil Ferri.
32
Žlutou kartu dostává Steeve Yago (Toulouse FC).
30
Fekir se nedokázal ve vápně hostů hlavičkou prosadit. Obrana rozehraje další útok.
29
Sylla s pomocí Blina vybojoval další míč. První jmenovaný se odhodlal k centru, jenže ten byl otřesný. Lopes bude odkopávat od brány.
28
Depay si nepohlídal ofsajdové postavení zhruba o dvacet centimetrů.
27
Trejo si připsal další vybojovaný míč. Namířil si to přímo na Lopese. Poblíž hranice pokutového území vystřelil do pravé šibenice. Lopes zaplachtil ve vzduchu a připisuje si pěkný zákrok.
25
Nepřesný centr Gonalonse nenašel rozběhnutého Jalleta. Bude následovat odkop od brány.
24
Hra je v posledních minutách velmi vyrovnaná. Oba celky hrají převážně uprostřed hřiště, kde se bojuje o každý metr.
23
Hosté vybojovali vhazování po tom, co je domácí nebezpečně zatlačili.
22
Depayův projektil letěl pouze do míst, kde stál dobře připravený Lafont, který si stále udržuje svůj vysoký standart z celé sezóny.
21
Trejo se chtěl prokličkovat až do vápna, před vápnem se pokusil o vymodlení faulu, jenže rozhodčí celou akci dobře viděl a odpískal simulování hostujícího záložníka.
20
Cornet si s Jalettem na pravém křídle moc neporozuměli. Z následného rychlého brejku se dostalo Toulouse ke střele, jenže Lopes podržel svůj celek.
19
Vhazování bylo zahráno až do šestnáctky domácích. Tam se ale k šanci nedostali, neboť vysoký Mammana vyskočil nejvýš ze všech a usměrnil míč do bezpečí.
18
Sylla si krásně pohlídal míč před dotírajícími obránci a přihrál na křídlo na Yagu. Ten se pokusil o centr do pokutového území, jenže hned první obránce míč zblokoval na vhazování.
17
Lyon stále trápí nepřesnosti v rozehrávce. Opět se nedostali k bráně hostů.
16
Nepřesný centr Depaye z levého křídla končí za brankovou čarou. Lafont bude odkopávat od brány.
14
Hosté zaváhali v rozehrávce. Lyon se hnal do rychlého brejku. Na konci celé akce stál Cornet, který udělal na hranici vápna zasekávačku a poté ihned vystřelil. Rána jde vysoko nad.
13
Nepřesná kombinace domácích končí v rukavicích brankáře z Toulouse.
12
K hlavičce se dostal agilní Delort, který ovšem byla nepřesná, protože ho při výskoku vyrušil Yanga-Mbiwa.
11
Další faul domácích poblíž půlicí čáry.
10
Nepřesné zpracování Depay končí u brankáře Lafonteho, který vysokým míčem nalezl Delorta.
9
Ofsajdové postavení Fekira.
8
Obrovská šance Toulouse! Delort vybojoval míč na Jalletovi. Rozběhl se rovnou do vápna, kde si přichystal ránu na pravačku. Rána šla k tak přesně k pravé tyči, že se ji dotkla. Odražený míč odvrátili domácí hráči do bezpečí.
7
Roh nepřinesl žádné velké vzrušení. Domácí jsou ale nadále u míče.
6
Cornet vybojoval míč s kterým utíkal do vápna. Tam prošel přes dva hráče. Třetí obránce už byl nad jeho síly, ovšem alespoň vybojoval první rohový kop zápasu.
5
Lyon drží po většinu času míč. Hosté zatím pozorně brání a chodí do rychlých protiútoků.
4
Darder nevybíravým skluzem fauloval Treja. Toulouse bude mít standartku poblíž půlicí čáry.
2
První centr na Delorta byl zneškodněn domácí obranou. Akce pokračovala rychlým protiútokem Fekira, ten ovšem míjí bránu Lafonta, který je sedmnácti letech velkým překvapením celé ligy!
1
Toulouse rozehrálo dnešní utkání.
1
Lyon nastoupí v bílých dresech, hosté z Toulouse v růžových.

Olympique Lyon: A. Lopes – Morel, Yanga-Mbiwa, Mammana, Jallet – Darder, Gonalons (C), Ferri – Cornet, Depay, Fékir.
Náhradníci: Gorgelin – Ghezzal, A. Lacazette, Rybus, Tolisso, Tousart, Valbuena.

Toulouse FC: Lafont – Yago (C), Diop, Jullien, Moubandje – Somália, Sylla – Jean, Trejo, Blin – Delort.
Náhradníci: Goicoechea – Amian Adou, Toivonen, Pi, Durmaz, Doumbia, Bodiger.

16.08.14 Toulouse-Lyon 2 : 1
Toulouse po minulé velice nevydařené sezóně zažívá opět úspěšnou. Nachází se na devátém místě s 36 body a kladným skórem 32:29. Z posledních pěti utkání získali 7 bodů za výhru a čtyři remízy. Nejcennější remíza je 0:0 proti gigantovi z Paříže, tedy PSG. Nejlepší střelec týmu je s deseti góly Braithwaite.
Lyon se momentálně nachází na čtvrtém místě s 47 body a kladným skórem 55:32. Na třetí PSG má ztrátu patnácti bodů. Na páté Marseille mají náskok dva body, ovšem Lyon má dva zápasy k dobru. Z posledních pěti utkání dokázali vytěžit 10 bodů za tři výhry a remízu. Nejlepší střelec týmu je s dvaadvaceti góly Alexandr Lacazette.
Vítejte u Ligue 1! Na programu je dnes 29. kolo, ve kterém změří síly domácí Lyon, který přivítá Toulouse. Utkáním vás provede Ondřej Klos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.