To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Je to tak! Romain Hamouma zařídil v předposlední nastavené minutě penaltu, kterou v poslední nastavené minutě proměnil a tím rozhodl o třech bodech pro AS Saint-Étienne! Bastia je bez bodu a nutno dodat, že bod by utkání více slušel, vzhledem k průběhu, kdy se oba týmy neskutečně trápily.
90+4
90+3
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
A ten, který přišel na trávník v 58. minutě a ten, který vybojoval penaltu, jí také vzápětí proměňuje, ROMAIN HAMOUMA dává pravděpodobně rozhodující gól celého utkání!
90+2
Pozor, domácí mají pokutový kop po faulu na Hamunu!!
90+2
Rohový kop pro domácí tým, z pravé strany rozehrává Ole Selnæs, hosté se v pohodě ubránili.
90+1
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Allan Saint-Maximin, přichází Geoffrey Acheampong.
90+1
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Fabien Lemoine.
89
Žlutou kartu dostává Enzo Crivelli (SC Bastia).
88
Emoce planou, hráči padají na trávník každou minutu a je to již v podstatě neúnosné, nyní fauloval hostující Crivelli, volný kop pro Saint-Étienne.
86
Ne, nepřesnosti, nepřesnosti, nepřesnosti, oba týmy nyní bojují hlavně sami se sebou, spousta špatných přihrávek, centrů, nákopů, odkopů... fotbal má v tuto chvíli slabou úroveň.
84
Až k Ruffierovi putuje nyní míč při rozehrávce domácích, hosté dobře napadají.
83
Ole Selnæs (AS Saint-Étienne) nestačil v souboji na své polovině s Saint-Masiminem a musel faulovat, oprávněný karetní trest.
80
Míč končí v autu, domácí vhazují z levé strany, na své polovině a snaží se zaútočit.
79
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Lenny Nangis, přichází Abdelhamid El Kaoutari.
78
Ruffier má míč ve své moci a rozehrává, resp. rozehraje poté, co hosté prostřídají, vůbec poprvé v zápase.
77
Jako by se chtěl pán bůh Nangisovi pomstít, ten nyní bojuje s křečí v pravé noze.
76
Anebo alespoň nefaulovat, jako nyní Nangis, který přišlápl bolestivě Théophileho-Catherine na útočné polovině, naprosto zbytečný faul a zbytečná žlutá karta.
76
Bastia na útočné polovině, chtělo by to ale přesnější přihrávky.
75
Je před námi poslední patnáctiminutovka, stále čekáme na první gól.
73
Domácí Hamouma se dostává ke střele, která je ale zblokovaná a nakonec končí v náruči gólmana Bastie.
72
Leca bude moci rozehrát po útočném faulu soupeře.
69
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Oussama Tannane, přichází Alexander Søderlund.
68
Oussama Tannane měl nyní malou dušičku, sudí Letexier se nad ním ale smiloval a kartu mu nedal.
67
Faulů neubývá, naopak, Allan Saint-Maximin letí vzduchem u postranní čáry, po nepochopitelném zákroku Tannaneho. Ten už jednu kartu má a přesto si toto dovolí.
66
Vzápětí fauluje Ole Selnæse Mostefa.
65
Žlutou kartu dostává Oussama Tannane (AS Saint-Étienne).
65
Znovu rozehrával Saint-Maximin, tentokrát ale hosté branku ASSE neohrozili a naopak, sami se musí bleskově vracet na svou polovinu.
64
Lassana Coulibaly se dostal do zakončení, ale míč byl tečován a je tu další roh pro Bastii.
63
Domácí se ubránili, ale pouze za cenu dalšího rohu, který znovu z pravé strany rozehraje Saint-Maximin.
62
Bastia vybojovala rohový kop, Saint-Maximin rozehraje z pravé strany.
61
Statistika držení míče: 57% : 43%.
60
Je za námi hodina hry, hra je nyní naprosto vyrovnaná, dočkáme se konečně nějakého gólu?
59
Allan Saint-Maximim padá na trávník, další ostrý zákrok, sudí však zatím kartami velmi šetří, vzhledem k faulům, které jsou k vidění.
58
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Vincent Pajot, přichází Romain Hamouma.
56
Lenny Nangis se po zákroku Malcuita ocitá na trávníku.
55
A Jean-Louis Leca musí rychle ven z branky, aby stihl míč odehrát před sprintujícím Monnet-Paquetem, zvládl to.
54
Útočným faulem Veretouta končí akce ASSE, Sadio Diallo rozehrává ze své poloviny, míč však hned získává soupeř.
53
Nyní se hraje více ve středu hřiště, oba týmy se nemohou dostat do blízkosti vápna soupeře.
51
Mathieu Peybernes bude rozehrávat z pravé strany, míč směřuje do vápna, kde chtěl Squillaci hlavičkovat, před ním ale zasáhl obránce ASSE.
50
Ole Selnæs nyní fauluje na své polovině, hostům se tak nabízí volný kop.
48
Domácí kombinují na útočné polovině, Oussama Tannane zkoušel z levé strany projít do vápna, ale míč mu uskočil.
47
Veretout byl v dobré pozici, vypálil uvnitř vápna Bastie, ale nepochopitelně vysoko nad branku Lecy.
46
Druhý poločas začne přibližně v 18:00.
První poločas končí bezbrankovou remízou, ale diváci se na Stade Geoffroy-Guichard rozhodně nenudili. Hlavně domácí se často pouštěli do zakončení a nechybělo mnoho, aby skórovali. Zejména v sedmé minutě, kdy Berić neproměnil pokutový kop! Hosté se tolik do útoku nehnali, ale když už zaútočili, bylo to nebezpečí pro branku Ruffiera.
45
45
Je tu poslední minuta prvního poločasu, míč mají domácí, kteří se drží na útočné polovině.
44
Série nepřesností na obou stranách, nepřesný nákop domácích končí u gólmana Lecy, který rozehrává od své branky.
42
Hosté se něco pokouší vymyslet na útočné polovině, ale zatím se to tolik nedaří, míč končí v autu, Bastia má alespoň autové vhazování.
40
Posledních pět minut prvního poločasu, tlak Saint-Étienne pokračuje.
39
Volný kop domácích rozehrál Veretout, ale branku přestřeluje.
38
Ale ASSE zůstane na útočné polovině, k dispozici má volný kop ze vzdálenosti 26,2 metrů.
37
Výsledek je ale stejný, jako v předchozích případech, ani tentokrát domácí branku Bastie neohrozili.
37
Další roh pro domácí tým, tentokrát rozehraje z pravé strany Veretout.
36
Monnet-Paquet hlavičkuje po dlouhém nákopu uvnitř vápna Bastie, ale Leca výborně vyráží na roh.
35
Tannane rozehrál, míč směřuje znovu na bližší tyč, kde, stejně jako v předchozím případě při rohovém kopu, odvrací bránící hráč.
34
Domácí vybojovali rohový kop, který budou rozehrávat z pravé strany.
33
Pajot zkouší z voleje zakončit, po centru Tannaneho z levé strany, ale střela mu nesedne a míč končí vedle branky Bastie.
31
Oussama Tannane zatím jednoznačně největším otloukánkem dnešního utkání, vidíme již zhruba pátý ostrý faul na tohoto borce, který nyní již kulhá... a je otázkou, zda zápas vůbec dokončí.
29
Žlutou kartu dostává Gilles Cioni (SC Bastia) po zákroku na Tannaneho, kterého nabral ostrým skluzem.
28
Dobrá individuální akce Allana Saint-Maximina po pravé straně, kterou zakončuje střelou těsně vedle branky ASSE!
26
Leca má míč a bude moci rozehrát od své branky.
25
Standardku ASSE rozehrál Oussama Tannane, který to zkusil přímo na branku, tu ale přestřelil.
24
Volný kop pro Saint-Étienne, Oussama Tannane byl faulován na polovině hostů, ve vzdálenosti zhruba třiceti metrů od branky Lecy.
23
Rohový kop hosté rozehráli z levé strany, jmenovitě Bengtsson, ale domácí se v pohodě ubránili, Ruffier má míč ve své moci.
22
Po střele Coulibalyho musel zasahovat Ruffier, který dobrým zákrokem vyrazil míč na roh.
21
Domácí jsou znovu u pokutového území soupeře, Kévin Théophile-Catherine odcentroval, ale obránce Bastie odhlavičkovává.
20
Monnet-Paquet se již chystal ke střele zpoza vápna, ale obránce mu ukopl míč.
19
Hra se nám začala nepříjemně kouskovat množstvím zbytečných faulů.
18
Jean-Louis Leca rozehrává od své branky, bránící hráči ASSE odvrací míč do autu.
16
Vincent Pajot srazil k zemi útočícího Mostefu, ale není to faul, hostující záložník se ale těžce zvedá z trávníku.
14
Domácí dobře napadají rozehrávku a odměnou je jim vybojovaný míč.
13
Míč směřuje do vápna ASSE, ale bránící hráč domácího týmu míč odkopává až na polovinu Bastie.
12
Po faulu domácího Veretouta mají hosté výhodu volného kopu, rozehrává Cahuzac.
10
Z pravé strany mířil nyní pas do vápna Bastie, tam se ale parádním zákrokem blýskl Peybernes před zakončujícím Monnet-Paquetem.
9
Domácí s míčem u půlící čáry.
7
Robert Berić (AS Saint-Étienne) neproměňuje pokutový kop, Leca svou chybu napravuje a penaltu chytá!
6
Žlutou kartu dostává Jean-Louis Leca (SC Bastia) za svůj penaltový zákrok.
6
Pozor, po zákroku Lecy mají domácí výhodu pokutového kopu!
5
Ofsajdem končí útočná akce Saint.-Étienne, rozehrávat bude Leca.
4
Opatrný úvod zápasu, domácí mají autové vhazování na polovině soupeře, z pravé strany.
3
Míč směřuje na bližší tyč, kde však odkopává bránící hráč Bastie, z tohoto rohu nic nebude.
2
Hned ve druhé minutě vybojovali domácí rohový kop, který Tannane rozehraje z pravé strany.
1

AS Saint-Étienne: Ruffier – Théophile-Catherine, Perrin, Lacroix – Malcuit, Selnæs, Pajot, Veretout – Monnet-Paquet, Tannane – Berić.
Náhradníci: Moulin – Dabo, Roux, Lemoine, F. Pogba, Hamouma, Søderlund.

SC Bastia: Leca – Cioni, Squillaci, Peybernes, Bengtsson – Cahuzac, Mostefa – Coulibaly, Saint-Maximin, Nangis – Crivelli.
Náhradníci: Charruau – Diallo, El Kaoutari, Cabral, Ngando, Acheampong, Marange.

Rozhodčí: Letexier – Moreau, Jouannaud.
Hlavním rozhodčím dnešního zápasu je Francois Letexier. Na čarách mu budou pomáhat Cedric Moreau a Bertrand Jouannaud. Čtvrtým rozhodčím je Mehdi Mokhtari.
Vzájemné zápasy
V minulé sezóně skončily oba ligové duely vítězstvím Saint-Étienne, které na podzim doma zvítězilo 2:1, v jarní odvetě pak na hřišti Bastie 1:0.
SC BASTIA

Bastia má výsledky jako na houpačce. Po domácí prohře v prvním kole s PSG 0:1 přišla výhra 3:0 v Lorientu. Druhý venkovní zápas za sebou již ale Bastii nevyšel a na hřišti Caen podlehla 0:2. V posledním ligovém kole ale již Bastia opět zvítězila, kdy doma porazila Toulouse 2:1, když vítěznou branku vstřelil Pierre Bengtsson osm minut před koncem zápasu.
AS SAINT-ÉTIENNE

AS se stává francouzkým remízovým králem. V posledních čtyřech soutěžních zápasech pokaždé remizoval, dvakrát 0:0, dvakrát 1:1. V odvetě play-off Evropské ligy doma s Beitarem 0:0, pak ve třetím ligovém kole s Toulouse 0:0 a ve čtvrtém na hřišti PSG 1:1. Poslední remízu přidalo ASSE na hřišti německého Mainzu (1:1). V Ligue 1 se blýsklo v posledním kole remízou na hřišti francouzského suveréna PSG, proti Bastii již ale bude Saint-Étienne chtít bodovat naplno!
Vítejte u onlajn přenosu utkání pátého kola francouzské Ligue 1, v němž domácí AS SAINT-ÉTIENNE přivítá na Stade Geoffroy-Guicharda v Saint-Étienne SC BASTIA.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.