Já se s vámi pro dnešní večer loučím. Na počtenou.
A je za námi utkání mezi AS Saint-Étienne a AS Monaco FC, které nakonec končí remízou 1:1. V druhém poločase jsme viděli pouze jedinou šanci až v samém závěru, kdy se mohl prosadit střídající brazilský hráč Boschilia, ale brankář Ruffier ho parádně vychytal. Více příležitostí měli dnes hostující hráči, tudíž pro domácí je dnešní bod zlatý, naopak pro hosty ztrátou.
90+5
90+5
Z té však žádné nebezpečí nevzniklo a utkání skončí remízou 1:1!
90+4
Ještě v závěru mají domácí výhodu standardní situace.
90+3
Ruffier zachránil domácí od pohromy! Boschilia se dostal ke střele v pokutovém území a skvělým zákrokem se vyznamenal domácí francouzský balon, který míč vyrazil!
90+2
Na míči jsou hostující hráči, kteří opatrně přecházejí směrem vpřed na polovinu domácího celku.
90
Hlavní sudí dnešního utkání nastaví čtyři minuty nad rámec základní hrací doby!
89
Hosté se dostali v pokutovém území k několika střeleckým příležitostem, ale ani jedinkrát nemusel brankář Ruffier zasahovat.
88
Blíží se nám konec utkání a ani jeden z týmů nechce prohrát, tudíž sledujeme velmi opatrný fotbal s mnoha přerušeními.
86
Malcuit se vyznamenal čistým obranným skluzem, kterým obral jednoho z hostujících hráčů o míč a poslal ho do autu.
85
Domácí rozehráli další rohový kop, na který si naskočil nováček na hřišti Dabo, ale hlavičkoval pouze nad branku.
85
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Henri Saivet, přichází Bryan Dabo.
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Kylian Mbappé Lottin, přichází Guido Carrillo.
85
82
Exekutor standardní situace však nacentroval balon pouze na jednoho z hráčů hostujícího týmu, který balon odvrátil pryč.
82
Domácí celek má k dispozici další standardní situaci.
81
Žlutou kartu dostává Jemerson (AS Monaco FC).
79
Lemar mohl jít sám na brankáře Ruffiera, ovšem veškeré nebezpečí zažehnal na hranici pokutového území domácí stoper Lacroix.
78
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Oussama Tannane, přichází Nolan Roux.
77
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Robert Berić, přichází Alexander Søderlund.
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Gabriel Boschilia.
77
77
Rohový kop pro hostující tým.
76
Ani z této standardní situace však nebezpečí nevzniklo. Polský obránce Glik se dožadoval po nějakém souboji odpískání penalty, ale rozhodčí zůstal v klidu.
75
Na druhé straně si vyzkouší exekuci volného přímého kopu taktéž hostující tým.
74
Subašič si však vyběhl pro balon a dokázal ho mezi několika hráči vyrazit.
74
Domácí mohou zahrozit z další standardní situace.
72
Z rohového kopu žádné nebezpečí pro domácí nevzniklo a k tomu byl odpískán útočný faul, kterým se provinil jeden z hostujících hráčů. Odkopávat bude z malého vápna brankář Ruffier.
71
Po krátké odmlce se před šestnáctku domácího týmu nashromáždili hostující hráči a hned z toho byla dobrá příležitost! Fabinho se vyznamenal dalekonosnou střelou, kterou parádně zachytil brankář Ruffier a vyrazil balon na rohový kop.
69
Rohový kop nám žádný nebezpečí nenabídl, ale domácí jsou stále na balonu.
69
Následně si však vyzkouší zahrát rohový kop již poněkolikáté v dnešním utkání.
68
Domácí mají výhodu autového vhazování od rohového praporku.
67
Mendy nacentroval do pokutového území domácích, ale trefil prvního hráče před sebou a domácí mohli do rychlého protiútoku, který se však náhle zpomalil a nic z něj domácí nevytěžili.
66
Na hřiště se dostal kolumbijský útočník Radamel Falcao, který v letošní sezoně zatím dokázal za 214 minut vstřelit dvě branky.
65
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Radamel Falcao.
64
Ač se do hlavičky dostal hráč domácích, tak jeho zakončení nebylo příliš nebezpečné a Subašič v klidu zachytil balon do svých rukavic.
64
Domácí hráči mají výhodu rohového kopu.
61
Berič se mohl dostat do střely, ovšem hostující obránci mu míč z kopaček vzali ještě předtím než stihl vystřelit.
60
Máme za sebou hodinu hry a ve druhém poločase sledujeme více opatrnější fotbal než v tom prvním.
58
Žlutou kartu dostává Kamil Glik (AS Monaco FC).
56
V posledních minutách sledujeme fotbal ze strany na stranu, ovšem šance nepřicházejí ani na jedné straně.
54
Z následné standardní situace domácí zahrozit nedokázali, ovšem balon mají stále v moci.
53
S Monnet-Paquetem to nevypadá po předcházejícím souboji vůbec dobře a je odváděn svými doktory za pomezní čáru.
52
Žlutou kartu dostává Fabinho (AS Monaco FC).
52
Poprvé se ve druhém poločasu dostali na polovinu soupeře taktéž domácí hráči, ale k žádnému tlaku se dostat nedokázali.
50
Domácí ztratili na vlastní polovině balon a směrem vpřed mohli jít hostující hráči. Veškeré nebezpečí však zažehnal vracející se M'Bengue, který míč odkopl do zámezí.
49
Žlutou kartu dostává Benjamin Mendy (AS Monaco FC).
48
V obou kotlích fanoušků můžeme vidět spoustu pyrotechniky a doufejme, že nám to nijak nezasáhne do průběhu utkání.
48
Hostující tým je od začátku na polovině domácího celku, ale do žádné vyloženější šance se prozatím nedostal.
47
O úvodní výkop utkání se postaral hostující tým, který je od začátku druhého poločasu na balonu a snaží se něco vymyslet směrem dopředu.
46
A máme před sebou celý druhý poločas, který nám začal bez jediné změny v sestavě.
46
A máme za sebou první poločas! V úvodu si vytvořili mírný tlak hostující hráči, když první branka padla hned po pěti minutách hry, kdy se prosadil polský stoper Kamil Glik. Domácí však za podpory svých fanoušků chtěli skóre srovnat a po standardní situaci se prosadil hlavičkou Loïc Perrin a srovnal tak stav utkání.
45+1
45+1
Bohužel pro domácí trefil autor standardní situace pouze stojící zeď a první poločas nám končí.
44
Domácí budou mít v závěru prvního poločasu výhodu standardní situace z velmi dobré pozice.
43
Tannane se pokusil vystřelit zpoza pokutového vápna, ovšem střela mířila přesně do rukavic brankáře Ruffiera.
40
Hosté měli k dispozici další rohový kop, ze kterého žádné nebezpečí nevzniklo, avšak balon se dostal na kopačky Fabinha, který provětral brankáře Ruffiera tečovanou střelou!
38
Tannane se vyznamenal parádním obranným čistým skluzem a získal tím pádem balon pro svůj celek.
36
Jeden z protiútoků hostujícího týmu dokázala domácí obrana společně s brankářem v poklidu ubránit a může se vrhnout směrem dopředu.
33
Veretout nedokázal dobře zpracovat přihrávku od svého spoluhráče a balon se od něj odrazil směrem do autu. Výhoda balonu pro hostující celek.
31
Znovu to byl Mbappe Lottin, který zahrozil domácí obraně! Jeden ze stoperů propadl, čehož mohl zneužít právě Mhappe Lottin, ale domácí brankář Ruffier dokázal včas zakročit a brankář míč zachytil!
30
Máme za sebou přesně půlhodinu hry a na balonu jsou v současné chvíli hostující hráči, kteří se snaží něco vymyslet v blízkosti pokutového území Saint-Étienne.
29
Jeden z domácích hráčů se pokusil vyslat do pokutového území hostujícího celku dlouhý centr z pravé strany, ovšem ten byl příliš dlouhý a zamířil až do zámezí.
27
Hosté se dostali do rychlého protiútoku a byla z toho velmi dobrá šance Mbappe Lottina, který stál v pokutovém území před obráncem a pokusil se vystřelit, ale trefil pouze domácího obránce, který zaznamenal parádní obranný skluz.
25
Bakayoko chtěl vystřelit zpoza pokutového území, ale střela mu vůbec nesedla a letěla do autu.
24
Bernardo Silva vyslal z levé strany centr do pokutového území domácího týmu, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Míč následně skončil v zámezí a odkopávat bude od své branky Ruffier.
23
V posledních minutách jsou více na míči hráči domácího týmu, kteří se za obrovské podpory svých fanoušků určitě pokusí vstřelit další branky.
20
Takový úvod do utkání jsme si přáli snad všichni a momentálně můžeme začít od nuly, jelikož stav utkání je srovnaný!
18
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Tak jsem to zakřikl! Domácí se taktéž prosazují ze standardní situace a srovnávají tak stav utkání! O exekuci standardní situace se postaral Jordan Veretout, který našel v pokutovém území přesně LOÏCA PERRINA, který se vyznamenal parádní rybičkou a poslal balon do sítě hostujícího týmu – 1:1!
17
Domácí mají výhodu standardní situace.
16
Domácí se snaží vyrovnat stav utkání po nepovedeném startu do utkání, ale stále se jim to nedaří.
14
Bernardo Silva se nepohodl se svým spoluhráčem, který mu přihrál až moc za obranu domácích, což nemohl portugalský hráč stihnout.
14
Rohový kop rozehrál Lemar a balon poslal do malého vápna, kde však včas vyběhl brankář Ruffier a míč vyrazil mimo pokutové území svého týmu.
14
První rohový kop pro Monaco.
13
Perrin vyslal parádní centr do pokutového území hostů z pravé strany, ovšem situaci dobře přečetl brankář Subašič a balon zachytil.
12
Na hranici brankové čáry se balon odrazil od Romana Beriče směrem do zámezí, tudíž odkopávat bude od své svatyně brankář Subašič.
11
Lemar nepříjemně přišlápl nohu Malcuitemu a balon mají k dispozici domácí.
10
Tannane nacentroval balon na slovinského útočníka Beriče, který se však v době centru nacházel v ofsajdovém postavení. Odkopávat bude z hranice šestnáctky balon Subašič.
9
Z rohového kopu však žádné větší nebezpečí nevzniklo, ale míč mají stále na kopačkách hráči domácích.
9
Další střelu si připsal marocký záložník Tannane, ale ta byla ztečovaná na rohový kop.
8
Domácí však zachytili jednu z přihrávek a vyrážejí směrem dopředu taktéž oni.
7
I nadále jsou na míči hostující hráči, kteří mezi sebou kombinují a nechtějí balon darovat domácímu celku.
5
Monaco právě vstřelilo branku!
A hostující hráči se z první standardní situace prosazují! Parádní balon poslal do pokutového území Thomas Lemar a ještě lépe si míč našel v malém vápně polský stoper KAMIL GLIK, který chladnokrevně posílá svůj tým do vedení – 0:1!
5
První standardní situaci mají k dispozici hostující hráči.
4
Z úhlu se pokusil vystřelit jeden z domácích hráčů, který chtěl překvapit brankáře Subašiče, ovšem chorvatský brankář byl pozorný a střelu zachytil.
4
Do první kombinace utkání se dostali taktéž domácí hráči, kteří se postupně dostávají směrem k brance hostujícího týmu.
3
Jemerson měl problémy u svého vlastního rohového praporku, kde ho bránil Berič. Domácí obránce nakonec dokázal z této situace vytěžit alespoň autové vhazování.
2
Na druhé straně obdržel balon Veretout, který se snažil projít přes trojici bránících hráčů, což se mu nakonec nepodařilo a balon získali hostující hráči.
2
O první akci se pokusil kapitán hostujícího týmu Germain, ale obránci domácího týmu dobře přečetli hru a míč zachytili.
1
A utkání nám začalo! Domácí celek dnes nastoupil ve svých zelenobílých dresech, zatímco hosté v červenobílých.
1

AS Saint-Étienne: Ruffier – Malcuit, Lacroix, Perrin (C), M'Bengue – Saivet, Selnæs, Veretout – Tannane, Berić, Monnet-Paquet.
Náhradníci: Moulin – Théophile-Catherine, Pajot, Dabo, Roux, F. Pogba, Søderlund.

AS Monaco FC: Subašić – Sidibé, Jemerson, Glik, Mendy – Bakayoko, Fabinho – Lemar, B. Silva, Mbappé Lottin – Germain (C).
Náhradníci: De Sanctis – Falcao, Carrillo, Traoré, Raggi, Boschilia, N'Doram.

Rozhodčí: Buquet – Cano, Debart.
AS Monaco FC

Pokud se chce tento bohatý celek udržet v závěsu za Nice, tak dnešní utkání musí jednoznačně zvládnout. V současné chvíli se Monaco nachází na 3. místě v tabulce a celkem zatím nastřílelo nejvíce branek ze všech týmu francouzské fotbalové nejvyšší soutěže (29). V minulém kole si doma Monaco s chutí zastřílelo, když porazilo tým Montpellieru 6:2, přitom stav po poločase byl nerozhodný 1:1. V druhém poločasu však Monaco nastřílelo pět branek a z utkání si odneslo tři body. Prozatím nejlepšími střelci Monaca jsou brazilský obránce Fabinho a francouzský záložník Thomas Lemar, když oba nastříleli čtyři branky.
AS Saint-Étienne

Domácí celek se nachází po deseti kolech na 7. místě tabulky se ziskem šestnácti bodů, ale rozhodně by se chtělo vidět výše. Ale domácí bilance týmu Saint-Étienne je úžasná, jelikož na Stade Geoffroy-Guichard letos ještě nikdo vyhrát nedokázal. V minulém kole dokázalo Saint-Étienne zvítězit na hřišti Caenu 2:0, když se o branky postarali Saivet a Veretout. Ještě několik týdnů zpátky se domácí trenér potýkal s velikou marodkou, ovšem v současné chvíli je situace o něco lepší, protože už by měli chybět jen tři hráči, a to Ronaël Pierre-Gabriel, Fabien Lemoine a Romain Hamouma. Nejlepším střelcem domácího celku je slovinský útočník Robert Berič, který nastřílel tři branky.
Krásný večer u sledování online přenosu 11. kola francouzské Ligue 1 mezi domácím týmem AS Saint-Étienne a hostujícím celkem AS Monaco FC. Utkáním vás bude doprovázet komentátor Petr Peleška.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.