Ligue 1 - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Amiens : Bordeaux - 21. října 2017   20:00

Amiens
64' N'Gosso (Adénon)
1:0
(0:0)
Amiens
Gurtner – Cissokho, Dibassy, Adénon, Avelar – N'Gosso, Monconduit (C) (84. Ielsch) – Gakpé (73. Zungu), G. Kakuta, L. Traoré (67. Mou. Konaté) – Manzala.
Bouet – El Hajjam, Ielsch, de Souza, Gope-Fenepej, Zungu, Mou. Konaté.
Sébastien Desiage – Mathieu Grosbost, François Boudikian
Stade de la Licorne, Amiens
Bordeaux
Costil – Lewczuk, Toulalan (C), Jovanović, Pellenard – Santos (58. Kamano), Lerager, Sankharé – J. Cafú (65. Vada), de Préville, A. Mendy (74. Malcom).
Prior – Gajić, Vada, Plašil, Pereira, Malcom, Kamano.

To je ode nás pro dnešek vše, krásný zbytek večera. U dalších onlajnů se těší Michal Konvalina a Matěj Vybíral.
Statistiky utkání:
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:5. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:13.
Nyní už jejich radost může propuknout na plné obrátky! Amiens nečekaně poráží Bordeaux 1:0 a připisuje si třetí výhru v Ligue 1 v této sezóně! Bylo to velice dramatické utkání, ale domácí ve druhém poločase využili šanci. Po rohovém kopu dotlačil míč do brány N´Gosso. Naopak hosté své šance nevyužili a dnes přichází o důležité body. Amiens dnes poskočí na 15. místo, Bordeaux se pravděpodobně z místa 7. propadne.
90+3'
90+3'
Poslední minuta nastavení, hosté odcentrovali do vápna, kde však byly jen připravené rukavice Gurtnera! Domácí fanoušci se už pomalu radují!
90+2'
Velký tlak hostů!
90+2'
Domácí pošetřili čas, nyní už jsou u míče však opět hosté z Bordeaux.
90+1'
Pellenard byl poslán do vzduchu v souboji o míč s Kakutou, podle rozhodčích se o faul nejednalo a Gurtner odkopává od brány.
90'
Nastavovat se budou tři minuty!
88'
Hostující Kamano se dopustil nepřesné přihrávky, což samozřejmě domácím přijde vhod a pošetří cenné vteřiny.
88'
Kakuta vystihl rozehrávku, hledal nabíhajícího Manzalu, ale nepřesně.
87'
Žlutou kartu dostává Julien Ielsch (Amiens SC). Po faulu Ielsch zakopl míč.
87'
Domácí pokračují ve skvělé hře, výborně brání, hrozí z rychlých brejků a drží těsné vedení.
86'
Centr Manzaly chytá Costil do rukavic, ale hosté nedošli daleko.
85'
Konaté dobře zpracoval balón v šestnáctce, už se cpal do zakončení, ale o míč byl odzbrojen. Ještě reklamuje penaltu, ale podle rozhodčího to byl čistý zákrok.
84'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Thomas Monconduit, přichází Julien Ielsch.
84'
Toulalan zastavil právě Manzalu a je tu přímý kop pro domácí.
84'
Manzala vybojoval míč, udržel ho a domácí jdou znovu dopředu.
83'
Domácí vyrazili do brejku, ten však zazdil Konaté nepřesnou přihrávku a Amiens se zase brání.
81'
Dobrá akce hostů, de Préville centroval před bránu, Gurtner se však natáhl pro míč a akci Bordeaux přerušil.
80'
Centr na zadní tyč už nestihl Kamano na hrací ploše. Cissokho se však přiznal k teči a hosté mají autové vhazování.
79'
Bordeaux teď zamklo svého soupeře, zatím se však nemůže dostat ke střelecké příležitosti.
78'
Costilovi se nepovedl odkop, ale hosté rychle získali míč.
77'
Konaté se dostal do hlavičkového souboje s Costilem. Míč odhlavičkoval dříve než hostující brankář, ale mířil mimo.
76'
Zungu faulovaný u postranní čáry, Amiens pokračuje s míčem na kopačkách.
75'
Na druhé straně dobře v obraně zakročil Cissokho a domácí jsou u míče.
75'
Hosté chybovali v rozehrávce a dopředu vyrazil Manzala, nepřešel však přes hostující obranu.
74'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Alexandre Mendy, přichází Malcom.
73'
Žlutou kartu dostává Régis Gurtner (Amiens SC), za zdržování hry.
73'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Serge Gakpé, přichází Bongani Zungu.
72'
De Preville sice vystihl rozehrávku, ale míč srazil pouze do zámezí.
72'
Hostům se stále nedaří dostat blíže k šestnáctce. Jejich akce znovu neskončila úspěchem a Gurtner odkopává od brány.
70'
Hosté u míče, mají přes dvacet minut alespoň na srovnání. Prohra na hřišti Amiens by jistě byla nečekaná.
69'
Bordeaux se nepovedla akce po levé straně a Gurtner bude mít odkop od brány.
69'
Domácí pokračují v aktivní hře, nyní to však přehnali s aktivitou a dopustili se faulu.
67'
Po standardce se k odraženému míči dostal Avelar a z otočky střílel těsně nad bránu! Další velká šance pro domácí!
67'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Lacina Traoré, přichází Moussa Konaté.
66'
Hosté budou mít k dispozici přímý kop.
65'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Jonathan Cafú, přichází Valentin Vada.
64'
Amiens právě vstřelilo branku!
Domácí měli k dispozici rohový kop a dostávají se do vedení! Adénon odhlavičkoval míč ke GUYEMU N´GOSSOVI, který si sklepl míč a zblízka propálil Costila! Amiens jde do překvapivého vedení!
Střídající Kamano se snažil uvolnit na levé straně, neúspěšně a dopředu vyráží Amiens.
62'
Hosté rozjíždějí útočnou akci.
62'
Issa Cissokho nezareagoval na Kamanovu kličku a až na poslední chvíli jej zezadu stáhl k zemi, hosté se drží u balonu.
60'
Kamano se po příchodu na trávník uvedl utajenou střelou z rohu vápna, Gurtner byl ale v pozoru a míč lapil.
58'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Otávio Henrique Santos, přichází François Kamano.
57'
Mendy ze středu posunul balon na levé křídlo, kde měl de Préville dost prostoru ke střele. Ta však končí těsně nad břevnem.
56'
Vukašin Jovanović fauloval po pravém křídle unikajícího Kakutu, následovat bude volný kop pro Amiens.
55'
Régis Gurtner si pro vysoký centr od praporku s přehledem došel a rozehrává se svými obránci.
54'
Jejich akce netrvala dlouho, ani následný protiútok Amiensu k ničemu nevedl. Dopředu tak opět mohou vyrazit Girondins. De Preville vybojoval rohový kop.
53'
Kakutův centr nepřinesl před bránu Costila žádné větší nebezpečí, vpřed už mohou vyrazit hosté.
52'
Guy N'Gosso dostal nahrávku z pravého křídla a okamžitě pálil, jeho rána však byla sražena na rohový kop.
50'
Jonathan Cafú byl faulován ještě na vlastní polovině, balon zůstane na kopačkách hráčů Bordeaux.
48'
Na obou stranách zatím hrají stejné jedenáctky, ani jeden z trenérů nesáhl ke střídání.
46'
První poločas je minulostí, zatím sledujeme poměrně vyrovnané utkání. Obě mužstva si v určitých pasážích dokázala vytvořit jistý tlak, nicméně na gól stále čekáme. Blízko k němu byli domácí, za něž zahrozil hned v úvodu Manzala a po jedné ze standardek i Gakpé, Costil však s potřebnou dávkou štěstí zatím vše spolehlivě kryl. Stejně se na druhé straně vedlo i Gurtnerovi, který se musel vytáhnout hlavně proti nepříjemné hlavičce Mendyho, nakonec však ani z téhle šance branka nepadla. Uvidíme, co nás čeká ve druhé půli.
Druhý poločas začne přibližně v 21:01.
45'
45'
Kakuta odcentroval a obrana v čele s Toulalanem sice obstála, míč nicméně doputoval opět ke Kakutovi a ten z voleje pálil, Costil kryje jeho ránu v náruči.
44'
V závěru první půle domácí hráči ještě mohou rozehrát volný kop ze středu trávníku.
43'
Jovanović zkusil centrem z hloubi pole oslovit někoho ze spoluhráčů, balon však doletěl až do rukavic brankáře Gurtnera.
42'
De Preville si hlavou sklepl balon do běhu, byl zastaven dvojblokem obránců soupeře. Nadále ale zůstávají u míče hráči Girondins.
42'
Centr brazilského středopolaře dokázali na bližší tyči pokrýt obránci Amiensu, následuje aut pro hosty.
41'
De Preville vybojoval pro Bordeaux další rohový kop. Rozehrávat bude Otávio.
39'
Costil vyběhl z brány a pomohl Jovanovićovi, kterého dostal pod tlak napadající Traoré.
38'
Veliká šance pro hosty, po sražené ráně Sankharého z levé strany před bránou hlavičkoval z těžké pozice Mendy, s nedůrazným zakončením si ale poradil Gurtner.
38'
De Preville nerozehrál dobře a k balonu se dostal dlouhán Traoré. V akci pokračoval N'Gosso, toho ale včas zakřižoval Vukašin Jovanović.
37'
Manzala byl na středu trávníku faulován Leragerem a je z toho další žlutá karta.
36'
Khaled Adénon dlouho hledal, komu by mohl nahrát. Nakonec situaci nevyhodnotil dobře, nezvládl dlouhý pas a míč pouze odevzdal do autu.
35'
Otávio přenesl těžiště hry na pravou stranu, kde o balon bojuje polský zadák Lewczuk.
34'
Hosté pokračovali v akci a Younousse Sankharé naskakoval na centr Lewczuka, hlavička středopolaře Bordeaux ale končí vedle.
33'
Mendy se ještě protlačil na kolmici Cafúa, jeho rána však byla zablokována.
33'
Cafú si na levé straně narazil míč s de Previllem a od brankové čáry odcentroval, Danilo Avelar však dokázal hlavou odpravit míč do bezpečí.
32'
Gaël Kakuta atakoval Toulalana ostrým šlapákem a výsledkem je první žlutá karta utkání, vidí ji právě záložník Amiensu.
31'
Cafú si potáhl míč na pravém křídle a zkusil obejít Avelara, to se mu ale nepovedlo a míč opustil hrací plochu. Gurtner odkopává.
30'
De Preville u postranní čáry nasadil jesličky Cissokhovi a posunul míč na střed, hosté postupují vpřed.
29'
Po nahrávce Leragera se k zakončení dostal forvard hostí Alexandre Mendy, jeho pokus však končí mimo.
28'
Gakpé dostihl míč na hrací ploše, pouze jej ale odevzdal navrátivšímu se Cafúovi. Hráči v tmavých dresech vyráží vpřed.
26'
Zakrok Leragera v souboji s Monconduitem posoudil hlavní rozhodčí jako nedovolený, je pískáno ve prospěch Bordeaux.
25'
Thomas Monconduit zklidnil hru zpětnou nahrávku až k brankáři Gurtnerovi, domácí tým poklidně rozehrává na pravé straně.
23'
Dobrá šance! Rozehrávku volného kopu obstaral Kakuta. Traoré na míč nedosáhl a ten propadl na zadní tyč ke Gakpému, jenž ale z voleje přestřelil!
22'
Manzala se rozběhl na levé straně, včas se s ním ale vrátil Lewczuk. Toho navíc vzápětí podpořil i Cafú, právě on nakonec Manzalu fauloval.
21'
Otávio rychle rozehrál na de Previlla, ten byl však zastaven v rozletu pozorným Cissokhem. Girondins vhazují aut.
20'
Cafú přenesl míč na levou stranu pro de Previlla, který ještě posunul balon volnému Leragerovi. Ten za to vzal z velké dálky a skákavým projektilem prověřil gólmana, Régis Gurtner si připsal přesvědčivý zákrok.
20'
Issa Cissokho odcentroval, Monconduit prodloužil hlavou za sebe, Traoré ale na vysoký míč nedosáhl.
18'
Gakpé oslovil dobrou nahrávkou za obranu nabíhajícího Traorého, ani z této šance ale domácí nic nezískají. Na druhé straně už je balon pod kontrolou Dibassyho.
17'
Guy N'Gosso se nešťastně a nepříjemně srazil hlavou s Leragerem. Oba jsou otřesení, oba však podle všeho budou moci pokračovat.
16'
Monconduit opět fauloval, hosté rychle rozehrávají. Lerager kooperuje s Cafúem.
15'
Po dobré kombinaci Bordeaux přiletěl před domácí bránu centr z levé strany, Alexandre Mendy ale svou hlavičkou gólmana neohrozil.
15'
Bakaye Dibassy si nedělal těžkou hlavu a před napadajícím Mendym odkopl míč až na tribunu.
14'
Nicolas de Préville si na pravém křídle ukousl příliš velké sousto a přes přesilu obránců Amiensu se neprosadil.
13'
Domácí kapitán Thomas Monconduit fauloval na středu pole a balon tak putuje na kopačky hostujících hráčů.
12'
Manzala se na levé straně dostal ke střele z voleje, ta mu ale vůbec nesedla a balon končí výrazně mimo.
12'
Po Cafúově autu je ale pískán faul Théa Pellenarda, domácí tým může rozjet další útočnou akci.
11'
Chybička v rozehrávce domácího týmu, dva hráči si dávali přednost tak dlouho, až balon odskákal za autovou lajnu.
10'
Nedlouho potom se Manzala opět dostal k balonu a prchal vpřed po křídle, než jej ostrým skluzem zastavil Lewczuk.
10'
Manzala táhl míč po levé straně, zkušený Toulalan jej ale dokázal zastavit a už vyváží míč kupředu.
9'
Kakutův centr sice našel hlavu Harissona Manzaly, jeho zakončení se však nevešlo mezi tři tyče.
9'
Po přetaženém centru se na zadní tyči ocitl volný Gakpé a pálil z voleje k tyči, Costil situaci pohlídal a srazil míč na další roh.
8'
A vzápětí vybojoval aktivní Traoré i první roh pro svůj tým.
8'
Toulalan zastavil unikajícího Traorého, hráči Amiensu mají k dispozici aut.
7'
Středopolaři Bordeaux si dobře rozebrali útočící hráče a zastavili protiútok Amiensu.
6'
Rohový kop rozehrál nakrátko Otávio, ale Cafú nedokázal dopravit balon do ohně před domácí bránu.
6'
Cafú se uvolnil na pravém křídle a odcentroval, Issa Cissokho srazil míč na roh.
5'
Obrana Bordeaux zapracovala dobře a Lewczuk ještě dokázal přenést hru doleva, kde je pro akci hostí mnohem víc místa.
4'
Teď mají domácí hráči trochu zmatky ve vlastní rozehrávce, nakonec se však dokázali prokombinovat až před vápno soupeře.
3'
Harisson Manzala pronikl mezi dvěma obránci Bordeaux a vypálil, Benoît Costil si připsal první opravdu důležitý zákrok!
2'
Jonathan Cafú sehrál míč přes Lewczuka až k de Prévillovi, ten potom oslovil v ofsajdu stojícího Mendyho.
2'
Gakpé unikl po pravém křídle a poslal před bránu ostrý polovysoký centr, Costil zakročil pravou nohou a dokázal míč odrazit ven z vápna.
1'
Hráči hostujícího hrající v černých dresech rozehráli, balon hned putoval ke gólmanovi Bordeaux Costilovi.
1'

Amiens SC: Gurtner – Cissokho, Dibassy, Adénon, Avelar – N'Gosso, Monconduit (C) – Gakpé, G. Kakuta, L. Traoré – Manzala.
Náhradníci: Bouet – El Hajjam, Ielsch, de Souza, Gope-Fenepej, Zungu, Mou. Konaté.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Lewczuk, Toulalan (C), Jovanović, Pellenard – Santos, Lerager, Sankharé – J. Cafú, de Préville, A. Mendy.
Náhradníci: Prior – Gajić, Vada, Plašil, Pereira, Malcom, Kamano.

Rozhodčí: Sébastien Desiage – Mathieu Grosbost, François Boudikian.
Girondins Bordeaux FC

Bordeaux je na tom o poznání lépe, po 9 zápasech je se ziskem 16 bodů na 7. příčce tabulky a drží se na dosah špičce.

V posledních třech ligových zápasech posbírali Girondins celkem 4 body, když doma porazili Guingamp 3:1, načež inkasovali krutý direkt na půdě hvězdami nabité Paříže v poměru 6:2 a nakonec remizovali na vlastním hřišti s Nantes 1:1.

Největší hvězdou týmu trenéra Jocelyna Gourvenneca je bezpochyby mladý Brazilec Malcom, jenž má zatím na kontě 5 branek a 4 asistence. Značný přínos mají také Younousse Sankharé a François Kamano, kapitánem týmu je potom zkušený Jeremy Toulalan a na soupisce Bordeaux najdeme i českého záložníka Jaroslava Plašila.
Amiens SC

Loni 3. celek Ligue 2 se po svém postupu mezi elitu zatím nedokázal srovnat s vyšší úrovní ligy a po 9 odehraných zápasech je až na 17. příčce se ziskem pouhých 6 bodů.

Z posledních tří kol potom svěřenci trenéra Christophea Péllissiera nevydolovali ani bod, když postupně prohráli doma proti Marseille 0:2 a potom ve venkovních duelech proti Caen a Toulouse shodně 0:1.

Tým sráží hlavně mizerná produktivita, 4 vstřelené branky jsou společně s posledními Métami vůbec nejslabším počinem napříč všemi prvoligovými týmy. O tyto dva zásahy se navíc podělili jen dva hráči, dvougólovými střelci týmu jsou Gaël Kakuta a Moussa Konaté.
Hezký sobotní večer, vítejte u našeho textového přenosu z utkání 10. kola francouzské Ligue 1. Společně se zde zaměříme na duel celků z opačných pólů tabulky, na hřiště nováčka z Amiensu zajíždí tradiční tým Girondins Bordeaux.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.