Ligue 1 - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Amiens : Dijon - 28. listopadu 2017   19:00

Amiens
4' G. Kakuta  • 52' Cornette
2:1
(1:1)
Dijon
16' Kwon Chang-hoon  (Sammaritano)
Amiens
Gurtner – Cissokho, Dibassy, Gouano, Avelar – Monconduit (C) (75. Ielsch), Zungu – Gakpé, G. Kakuta, Cornette (67. Manzala) – L. Traoré (88. Adénon).
Bouet – Adénon, El Hajjam, Ielsch, Manzala, Baradji, Koita.
Abed – Aube, Drouet
Stade de la Licorne, Amiens
Dijon
Reynet (C) – Rosier, Yambéré, Djilobodji, Haddadi – Abeid (79. Amalfitano), Balmont (57. Saïd) – Kwon Chang-hoon, Xeka, Sammaritano (82. Jeannot) – Tavares.
Leroy – Chafik, Varrault, Marié, Amalfitano, Saïd, Jeannot.

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 2:6. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 5:13.
Bitvu týmů ze středu francouzské tabulky zvládlo lépe Amiens, které před domácím publikem přehrálo Dijon těsně 2:1.

Již v páté minutě rozvlnil síť po tečovaném volném přímém kopu Gaël Kakuta. O několik minut však bylo srovnáno, to když se prosadil po kombinaci se Sammaritanem Korejec Chang-Hoon Kwona. Při nerozhodném skóre se také šlo do šaten. Amiens znovu naskočilo od úvodu poločasu na svého soupeře a vytěžilo z toho vítěznou branku, o kterou se postaral Quentin Cornette. Dijon se ještě snažil srovnat krok, ale Régis Gurtner v domácí brance už míč za svá záda nepustil.
90+3'
90+3'
Přece jen se hosté ještě dostali k ohrožení branky. Na střílený centr z pravé strany si naskočil střídající Jeannot. Jeho pokus nebyl razantní, navíc šel do středu branky a Gurtner si tak připsal další lehký zákrok.
90+2'
Další dlouhý nákop do vápna Amiens končí jen zblokovanou střelou Xeky. Hosté pokračovali ještě v akci dlouhým autovým vhazováním, ale v pokutovém území uspěl hlavičkou Gouano.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Haddadi zcela zbytečně dohrál Adénona po odehrání míče a dostává za to od rozhodčího žlutou kartu.
89'
Dijon to ještě zkouší v útoku. Na levém kraji však prohrál osobní souboj Rosier. Domácí si počkali na faul Amalfitana a znovu mohou rozehrávat z klidové pozice.
88'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Lacina Traoré, přichází Khaled Adénon.
87'
Gurtner podržel svůj tým parádním zákrokem proti střele Kwona. Po vyražení míče se ještě pokračovalo ve hře, ale dorážka Tavarese jde mimo.
86'
Dijon už je v křeči. Několik nepřesných nahrávek připravilo Dijon o pozici před vápnem soupeře. Na druhé straně ale příliš dlouho neudržel míč na kopačkách Gakpé.
85'
Dijonští již zkouší centrovat do vápna i nepřipravené pozice. Před Tavaresem ale uklidil balon do bezpečí Gouano. Následná bitva o balon před vápnem skončila výhrou Ielsche.
84'
Už to vypadalo, že by se Traoré mohl dostat k balonu ještě na útočné polovině. Při zisku si však pomohl faulem na Djilobodjiho. Hlavní rozhodčí chvíli váhal, ale nakonec píská faul.
83'
Posledních zhruba deset minut i s nastaveným časem pro oba týmy. Dijon se nemůže dostat k balonu. Na druhé straně mohl jít do brejku Traoré, ale nepohlídal si o metr ofsajdové postavení.
82'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Frédéric Sammaritano, přichází Benjamin Jeannot.
82'
Domácí se nyní snaží co nejdéle držet míč od své branky. Navíc je ve středu pole faulován Zungu.
81'
Júlio Tavares si naskočil zády k brance na centr z pravé strany. Dokázal míč zasáhnout, přehodit brankáře, ale domácí obrana byla připravena a s klidem znovu odpravuje balon do bezpečí.
79'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Mehdi Abeid, přichází Romain Amalfitano.
79'
Hostům již příliš času nezbývá. Domácí stále odolávají náporu Dijonu. Nyní ale získal balon Zungu, rychle ho vyvezl do středového kruhu a Abeid musel sáhnout ke žlutému faulu.
78'
Kombinace Dijonu tentokrát selhala již v počátku. Na středové lajně zaváhal při přihrávce na krátkou vzdálenost střídající Saïd. Domácí toho ale k osvobození nevyužili.
77'
Tlak Dijonu stále nepolevuje. Po otočce kolem obránce na hranici vápna se dostal ke střele Tavares. Jeho přízemní pokus končí jen těsně vedle levé tyče.
76'
Po další pobídce Abeida se dostal ke střele z velké rychlosti Sammaritano. Míč mu ale na kopačku vůbec nesedl a s pomalou střelou si Gurtner s přehledem poradil.
75'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Thomas Monconduit, přichází Julien Ielsch.
74'
Dijon obléhal pokutové území domácího celku. Z levé strany se dostal do šestnáctky Sammaritano, následně si udělal kličku do středu, ale střelou na první tyč brankáře nepřekvapil.
72'
Už to vypadalo na nadějnou akci Amiens. Po tečované přihrávce se ale dostal do ofsajdu Traoré, který následně ani nezakončil na branku Reyneta.
71'
Prudká přihrávka na Kwona je až příliš rychlá na korejského fotbalistu. Ani střelec dnešní druhé branky nezastavil míč na hrací ploše.
70'
Harisson Mangala má po příchodu na trávníku plno sil. Nyní se rozběhl za ztraceným balonem. Jen těsně před ním musel zasáhnout Djilobodji.
69'
Gouano byl udeřen loktem při hlavičkovém souboji do hlavy. Domácí obránce se ale po chvíli zvedá z trávníku a může se pokračovat ve hře.
68'
Další zisk domácích ve středu pole. Střídající Mangala se uvedl na trávníku kulišárnou na pravé straně. Následně ale vymyslel jen přihrávku na kopačku Haddadiho.
67'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Quentin Cornette, přichází Harisson Manzala.
66'
Avelar čaroval s balonem na levé straně dijonského vápna. Umotal Rosiera, ale poté už z otočky zamířil jen nad branku soupeře.
65'
Po zisku balonu se mohl vydat do útoku po delším čase také Traoré. Ve středu pole byl přidržen Abeidem, který akci Amiens zastavil.
64'
Dijon to zkusil po delší době také zprava. Střílený centr si zpracoval ve vápně Gouano a s lehkostí odkopl balon daleko od svého brankáře.
63'
Po pasu na Tavarese se hosté přesunuli do blízkosti pokutového území domácích. Další perfektní obranný zákrok předvedl Dibassy.
61'
Tým Dijonu stupňuje svůj tlak na útočné polovině. Domácí se ještě stačí přesouvat s balonem ze strany na stranu.
60'
Hosté dostali míč do sítě! Po přihrávce Xeky se prosadil ke střele k levé tyči Sammaritano. Hostující ofenzivní záložník byl však v těsném ofsajdu a tak zůstává skóre nezměněné.
59'
Tavares stačil vybojovat rohový kop. Před brankou Régise Gurtnera se vyšplhal nejvýše domácí obránce Bakaye Dibassy.
58'
Dijon kontroluje balon ve středu trávníku. Po dlouhém pasu na naběhnutého Tavarese se ale domácí stačili stáhnout do obrany.
57'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Florent Balmont, přichází Wesley Saïd.
56'
Domácí fanoušci se zlobí na rozhodčího. U pravé postranní lajny byl přidržen Cissokho, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá.
55'
Dijonu nevychází ani napadáni. Až Zungu musel zkazit přihrávku na deset metrů, aby se vůbec hosté dostali k balonu.
54'
Dijon byl ve velké části první půle aktivnějším týmem, ale nyní musí znovu dotahovat vedení domácích. Po vstřelené brance jsou navíc hráči Amiens v laufu.
52'
Amiens právě vstřelilo branku!
Amiens se vrací do vedení! Na levém kraji si pohrál se dvěma obránci Danilo Avelar, prosadil se k centru. QUENTIN CORNETTE se dostal s trochou štěstí k balonu, z první vystřelil na Reyneta. Hostující brankář předvedl parádní zákrok, ale míč odrazil jen před sebe a dobíhající Cornette dopravil na druhý pokus míč do sítě.
51'
Frédéric Sammaritano to zkusil proti velké přesile. Neuspěl, naopak na druhou stranu pádil s balonem Traoré. Domácí útočník byl stažen k zemi před vápnem, ale hlavní rozhodčí faul nepíská.
50'
Druhá půle začíná o poznání opatrněji z obou stran. Domácí útok ztroskotal na nepřesnosti svého kapitána, tedy Thomase Monconduita.
49'
Dijon to zkusil po levém kraji. Prudký pas do vápna měl najít osamoceného Kwona, ale před Korejcem stačil odvrátit hrozící nebezpečí Dibassy.
48'
Domácí si připravili útočnou akci po několika přihrávkách v obraně. Dlouhý pas však našel jen hlavu Djilobodjiho. Následně odražený balon skončil u Abeida.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou hostující fotbalisté. Ihned po rozehrání se ale dopustil faulu Tavares.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:01.
Šedesát nastavených sekund uplynulo a první poločas končí. Domácí vlétli na svého soupeře a již ve čtvrté minutě se radovali z vedení. Gaël Kakuta využil nabídnutého volného přímého kopu a i s pomocí teče o obrannou zeď dostal míč do sítě. Od té chvíle se ale Dijon výrazně zlepšil. Zatlačil domácí celek a netrvalo dlouho a po parádní střele ke vzdálenější tyči srovnal skóre Korejec Chang-Hoon Kwon. První poločas pokračoval v rychlém tempu, ale další branky jsme se již nedočkali.
45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45+1'
Již v nastaveném čase napálil zničehonic tyč domácí Gakpé. Brankář Reynet se jen ohlédl za míčem.
45'
Závěr prvního poločasu se odehrává ve středu trávníku. Ani jeden z týmů již nechce před přestávkou inkasovat a tak se drží především v obraně.
44'
Minutu před pauzou se prosadil k balonu hostující Xeka. Portugalcovu přihrávku ale vystihl Kakuta. Ani domácí střelec první branky se ale k zakončení neprodral.
42'
Kakuta si chtěl vymodlit pokutový kop. Lehce nadskočil při skluzu Yambérého, ale hlavní rozhodčí byl v dobrém postavení a penaltu nepíská.
41'
Gurtner musel znovu zasahovat. Po dalekonosné střele Haddadiho se skokem k pravé tyči pořádně protáhl.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Obranným skluzem se předvedl Rosier, nejenže zastavil Avelare, ale odrazil o něj i míč za brankovou lajnou a tak může rozehrávat od své branky Reynet.
38'
Po kratší pauze se dostávají domácí znovu do většího útočného tlaku. Obrana Dijonu v čele se Senegalcem Djilobodjim však drží.
37'
Ani dva pokusy od rohového praporku ohrožení nepřinesly. Následně fauluje před pokutovým územím Monconduit a k balonu se tak dostávají hosté.
36'
Také Reynet měl co dělat. Quentin Cornette si navedl balon na pravou nohu a z plného běhu vystřelil na hostující branku. Je z toho další rohový kop pro Amiens.
35'
Domácí brankář bude v pořádku. Po lehkém ošetření levého kolena se může znovu pokračovat ve hře.
34'
S postupujícím časem tempo hry opadá. To nyní mohl změnit Kwon, ale po zpracování do běhu si míč příliš předkopl před sebe a poté už zakončoval jen nad domácí branku. Navíc při pokuse zakopl o vyběhnutého Gurtnera, který se jen těžce zvedá z trávníku.
33'
Prudký centr do hostujícího vápna poslal z levého kraje Avelar. Djilobodji hrudníkem zpracoval balon pro svého brankáře a ten s klidem bere míč do rukavic.
32'
Domácí dostali po faulu na Monconduita výhodu. Tu ale nevyužil Gapké, který zastavil celou akci a to výrazně pomohlo hostující obraně dostat se za balon.
31'
Tentokrát je přidržen střelec vyrovnávají branky. Kwona stáhl na zem domácí Gakpé. Dlouhý centr do vápna Amiens si však pohlídal vyběhnutý Gurtner.
30'
Po půlhodině hry je stav stále srovnán. Dijon ovládá v posledních minutách hru, ale Gurtner zatím drží svůj tým. Po boji ve středu pole se provinil proti pravidlům hostující Tavares.
29'
Zničehonic další tvrdé zakončení Tavarese. Hostující útočník se dostal ke střele po odraženém míči a pořádně protáhl Gurtnera pokusem na přední tyč.
28'
Na pravé straně ordinoval s balonem hostující Rosier. Jednadvacetiletý krajní obránce Dijonu hledal přes sebou Kwona. Ten však balon neudržel.
27'
Baptiste Reynet si musel znovu stavět obrannou zeď, tentokrát po faulu na Zungu. Střela Kakuty míří jen do prvního bránícího hráče.
26'
Už to vypadalo, že by se domácí mohli dostat do zakončení. Kakuta však před vápnem zadrobil, nemohl si připravit míč na levou nohu a poté už se hosté vrátili do obrany.
25'
Po dlouhé době se domácí ocitli s balonem na útočné polovině. Netrvalo to však ani třicet sekund. Nepřesností se představil na trávníku Zungu.
24'
Až nyní přišel tvrdý souboj ve středu pole, hosté ale vrátili stejnou mincí a mohli jít dokonce do útoku. Tavares šel agresivně do vápna, chtěl si vybojovat pokutový kop, ale faul je pískán právě jemu.
22'
Domácí se snaží napadat, ale zatím to nikam nevede. Od inkasované branky se drží Dijon u balonu a domácí nepouští téměř vůbec do hry.
21'
Postupný útok Dijonu pokračoval na levém kraji. Haddadi kombinoval se Sammaritenem, následně přišel pas na Tavarese, který ale v obklopení dvou protihráčů neuspěl.
20'
První deset minut patřilo Amiens, druhých deset naopak Dijonu. Po dvou brankách se hra vyrovnává. Tentokrát útočil Kakuta, ale přihrávku na Traorého přesnou nedal.
19'
Nyní se pokouší stabilizovat hru hostující hráči. O prudký centr se pokusil z pravé straně Rosier. Jeho pokus musel hlavou odvracet jen na rohový kop Gouano.
18'
Obdržená branka nakopla k útoku znovu domácí celek. Gakpé bojoval o balon na útočné polovině, ale proti hostující přesile neuspěl.
16'
Dijon právě vstřelil branku!
Parádní akce Dijonu a velmi rychle je srovnáno! Po nešťastném odkopu Dibassyho se dostal k balonu CHANG-HOON KWON, který si skvěle narazil se Sammaritenem a z prvního doteku poslal míč nekompromisně ke vzdálenější tyči. Régis Gautner na Korejcovu střelu nemohl dosáhnout.
16'
Dijon začíná diktovat tempo zápasu. Velezkušený záložník Dijonu Florent Balmont se pokoušel vymyslet průnikovou přihrávku na Tavarese. Gouano znovu připravený na hranici vápna k obrannému zákroku.
15'
Domácí potřebovali uklidnit hru po několika minutách strávených v obraně. Po zdlouhavé kombinaci na vlastní polovině přišla nepřesný pas na rozběhnutého Gakpého.
13'
Až nyní se musel zapojit do hry také domácí brankář Régis Gurtner. Po jeho vyraženém míči hosté kopali rohový kop. Hned dvakrát centroval do šestnáctky hostující Abeid. Ani jednou se však nikdo z hostů k zakončení nedostal.
12'
O centr do vápna se pokoušel Haddadi, ale přes Avelara se neprosadil. Následně se balon ještě odrazil na kopačky hostujících hráčů. Domácí obrana opět obstála.
11'
Také Dijon se nadechl k útoku. Domácí obrana se však stačí přesouvat ze strany na stranu, skvěle vyplňuje prostory u postranních čar.
10'
První desetiminutovka nabídla hru ve vysokém tempu. Tentokrát se ale po rohovém kopu domácích srazili dva hráči Amiensu. Po krátké pauze, ale oba pokračují ve hře bez ošetření.
9'
Následný rohový kop se hostům příliš nevydařil. Naopak do rychlého protiútoku pelášil Lacina Traoré. Útočník domácích se dostal až do vápna, dokázal se ještě uvolnit ke střele, ale míč vytáhl na roh bránící Djilobodji.
8'
Velmi tvrdě se dostal k balonu Balmont, hlavní rozhodčí ale nechal hru pokračovat. Následně se hostě přiblížili až k vápnu Amiens, ale střelu Tavarese zblokoval Dibassy.
7'
Také Ameins první branka neuspokojila. Domácí se ženou znovu do útoku. Cornette hledal rozběhnutého Traorého, ale útočník domácích balon nezpracoval.
6'
Dijon se snaží rychle srovnat krok, ale postupným útokem se ještě nedostal ani na dostřel Gurtnerovy branky.
4'
A Amiens nabídnutou šanci využívá. Sice se štěstím, ale míč končí v síti! GAËL KAKUTA se postavil k rozehrávce volného přímého kopu z hranice vápna, jeho pokus byl tečován zdí. Reynet už mířil ke své pravé tyči, ale právě o obrannou zeď míč změnil směr do brankářova protipohybu.
3'
Avelar chtěl dlouhým autem vybídnout ke sprintu Traorého, který je nakonec fauloval těsně před vápnem a je tady hned ve třetí minutě zápasu zajímavá možnost pro Amiens.
2'
Domácí fotbalisté rozehráli první poločas dnešního zápasu ze středového kruhu. Dijon se však velmi rychle zmocnil balonu a jako první šel do útoku. Na levé straně byl sražen k zemi Sammaritano a tak ani útočná akce hostů napoprvé nedopadla.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas patnáctého kola nejvyšší francouzské soutěže Ligue 1 tak může za několik málo okamžiků začít.

Amiens SC: Gurtner – Cissokho, Dibassy, Gouano, Avelar – Monconduit (C), Zungu – Gakpé, G. Kakuta, Cornette – L. Traoré.
Náhradníci: Bouet – Adénon, El Hajjam, Ielsch, Manzala, Baradji, Koita.

Dijon FCO: Reynet (C) – Rosier, Yambéré, Djilobodji, Haddadi – Abeid, Balmont – Kwon Chang-hoon, Xeka, Sammaritano – Tavares.
Náhradníci: Leroy – Chafik, Varrault, Marié, Amalfitano, Saïd, Jeannot.

Amiens SC

Amiens v minulé sezoně dokázalo uhrát druhé místo v Ligue 2 a dostat se tak přímo do nejvyšší francouzské soutěže. Se ziskem šestašedesáti bodů nestačilo jen těsně na první Štrasburk.

Do nové sezony však Amiens nevstoupilo vůbec ideálně. Z prvních osmi zápasů se muselo hned šestkrát sklonit před svým soupeřem. Zlom přišel až v domácím utkání proti Bordeaux, které Amiens vybojovalo nejtěsnějším výsledkem 1:0. Od té doby sbírá tým ze severu Francie pravidelně. Po třech remízách 1:1 s Guingampem, Montpellier a především Monakem přišly dvě jasné výhry. Nejprve si Amiens pochutnalo 3:0 na Lille a poté na trávníku Met vyhrálo 2:0. Právě díky této sérii bez porážky se nováček Ligue 1 vyšplhal už na desátou pozici.
Dijon FCO

Dijon bojoval v minulém ročníku Ligue 1 až do posledních kol o záchranu. Díky čtyřem získaným bodů v posledních dvou zápasech se posunulo na konečné šestnácté místo o bod nad sestupové pásmo.

Dijonu se začíná v posledních kolech dařit. Z pěti posledních utkání vybojovalo hned dvanáct bodů a posouvá se tabulka vzhůru, aktuálně se drží na dvanáctém místě. Především tedy díky zlepšené ofenzivě, kdy se Dijon prosadil v posledních dvou zápasech hned šestkrát. Po dvou brankách zaznamenali Tavares a Kwon Chang-Hoon.
Krásný úterní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Francouzská nejvyšší fotbalová soutěž pokračuje již patnáctým kolem a my se společně zaměříme na zápasu Amiens, které přivítá před domácím publikem Dijon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.