Ligue 1 -  ONLINE PŘENOS -  Amiens : Lille - 20. listopadu 2017   19:00

Amiens
36' Manzala (L. Traoré) • 48' Manzala (L. Traoré) • 85' Mou. Konaté (G. Kakuta)
3:0
(1:0)
Amiens
Gurtner – El Hajjam, Adénon, Dibassy, Avelar – N'Gosso, Ielsch – Gakpé, G. Kakuta (86. Cornette), Manzala (72. Bourgaud) – L. Traoré (62. Mou. Konaté).
Bouet – Gouano, Bourgaud, Cissokho, Baradji, Cornette, Mou. Konaté.
M. Lesage – M. Grosbost, S. Denis
Stade de la Licorne, Amiens
Lille
Maignan – Malcuit, Edgar Ié, Alonso Mujica, Ballo-Touré – Mendes, Amadou (46. Ponce), Maia – El Ghazi, Pépé, Araújo.
Kouakou – Soumaoro, Sadzoute, Faraj, Soumaré, Vérité, Ponce.

Děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera, případně dobrou noc.
Na shledanou.
Amiens důležitý zápas zvládlo. Třebaže 30. září inkasovalo jako první, dnes jeho brankář za svá záda nepustil jediný míč. Pravda, mnoho nebezpečných střel na něj nešlo, jeho spoluhráči mu hodně usnadnili práci. To na druhé straně se musel Maignan činit a i přes tři inkasované góly zaslouží pochvalu, neboť hlavně ve druhé části se musel činit a díky němu není gólový rozdíl větší.
90+4'
90+3'
Hosté v závěru ještě marně obléhali soupeřovu svatyni, nebyl jim však dopřán ani čestný úspěch.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Čtvrtý gól byl na spadnutí, prudkou ránu Bourgauda zastavila levá tyč hostující brány.
89'
Konaté si vynutil faul před pokutovým územím a jeho tým rozehraje přímý kop z hodně dobré pozice.
88'
Domácí vyrazili do přečíslení dva na jednoho, avšak po špatné přihrávce, v podstatě žádné, gólmana neohrozili.
86'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Gaël Kakuta, přichází Quentin Cornette.
85'
Amiens právě vstřelilo branku!
Centrovaný míč před bránou tečoval MOUSSA KONATÉ a balón skončil u pravé tyče hostující brány.
83'
Mohlo být definitivně rozhodnuto. Poté, co jeden z obránců Lille míč špatně zpracoval se do obrovské šance dostal Kakuta, který obehrál brankáře a mířil do prázdné brány, ale Maignan dokázal fantasticky zasáhnout, ještě rychle skočil a míč vyrazil. Tohle byla obrovská gólovka.
82'
Znovu zasahuje domácí brankář, který si vyskočil na vysoký míč a ukryl jej do rukavic.
80'
Gurtner se musel pořádně natáhnout, aby letící míč schoval do rukou, jeden z protihráčů byl připraven hlavičkovat.
78'
Žlutou kartu dostává Guy N'Gosso (Amiens SC).
Žlutou kartu dostává Fodé Ballo-Touré (Lille OSC).
78'
Menší roztržka u postranní čáry mezi Ballo-Tourém a N´Gossem, po ostré výměně názorů i strkanici se však oba hráči rozchází vzájemným obejmutím. Takto by to mělo být. Hlavní arbitr však oba kohouty trestá.
77'
Konaté se po patnácti minutách pobytu na hřišti dostal ke střele z hranice pokutového území, mířil ale jen do bránícího protihráče.
74'
El Hajjam se drží za obličej a zůstává ležet na trávníku.
73'
Skrumáž před bránou Lille třetí gól nepřinesla, hostům se v poslední chvíli podařilo míč odkopnout do bezpečí.
72'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Harisson Manzala, přichází Emmanuel Bourgaud.
70'
Tohle byl hodně prudký pas na Mendese, který míč nedokázal zpracovat.
68'
El-Ghazi odcentroval přímo do gólmanových rukavic.
67'
Avelar zabránil šanci soupeře tím, že míč odkopl na rohový kop.
65'
Potřetí je hostům odmáván ofsajd.
64'
Žlutou kartu dostává Khaled Adénon (Amiens SC).
62'
Držení míče se prakticky příliš nemění, stále 38 % – 62 %.
62'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Lacina Traoré, přichází Moussa Konaté.
61'
Právě Pépé o chvíli později střílel z voleje hodně vysoko nad bránu.
60'
Žlutou kartu dostává Julien Ielsch (Amiens SC), který zcela evidentně držel za dres Pépého.
57'
Maia špatnou přihrávkou poslal míč za postranní čáru a soupeř bude vhazovat.
55'
El-Ghazi však poslal míč pouze do brankářovy náruče.
54'
Hosté nyní rozehrají zajímavý přímý kop.
52'
El Ghazi zůstává po faulu ležet na trávníku, hra je přerušena.
50'
Jeden z fotbalistů Lille se teď dostal k hlavičce, avšak mířil vysoko nad bránu. Kdyby mířil níž, nadělal by Gurtnerovi větší starosti.
48'
Míče se díky šťastnému odrazu zmocnil HARISSON MANZALA a tváří v tvář brankáři zamířil do volné části jeho brány.
46'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Ibrahim Amadou, přichází Ezequiel Ponce.
46'
Kvalita hry odpovídá postavení týmů v tabulce, i přes vstřelený gól je to zatím velká bída z obou stran. Prakticky žádnou jinou velkou šanci jsme neviděli, bude to ve druhém poločase lepší?
45+2'
45+1'
Hosté ještě po faulu rozehrají z poloviny hrací plochy a poté zřejmě první půle skončí.
45+1'
Nastavovat se bude minuta.
45'
Domácí odvrátili míč až ke středové čáře a nadále brání hubený náskok.
45'
Nyní budou rozehrávat rohový kop.
44'
Hosté by si jistě přáli odcházet do kabin za nerozhodného stavu, jejich útočná snaha však srovnání zatím nepřináší.
39'
Hra je přerušena, na trávníku zůstává ležet hráč Lille, jmenovitě Maia.
36'
Traoré si míč se štěstím zpracoval, posunul jej na pravou stranu, kam naběhl HARISSON MANZALA, na jeho následnou prudkou ránu si Maignan sice sáhl, avšak vytěsnit mimo tři tyče ji nedokázal.
34'
Malcuit svůj centr příliš přetáhl, nikdo z jeho spoluhráčů neměl šanci na míč dosáhnout.
32'
Podruhé zastavuje Lille ofsajdová past.
29'
Míč byl nepříjemně tečován, Maignan ani nevěděl, jak jej vyrazil, následná rána hráče Amiens končí v zámezí.
28'
Na druhé straně rozehrají domácí druhý roh.
27'
Ránu z dálky vyslal na Gurtnera jeden z protihráčů, mířil ale mimo jeho bránu.
26'
Teď se musel činit i Maignan, který balón po malé domů odkopl daleko od své brány.
25'
Znovu končí míč u domácího brankáře, Pépé se snažil co to šlo, ale jeden z protihráčů, který se rychle vrátil, přihrál hlavou míč svému brankáři.
24'
Gurtner musel hodně rychle ven z brány, aby míč včas schoval do náruče před dobíhajícím protihráčem.
22'
Žlutou kartu dostává Ibrahim Amadou (Lille OSC).
20'
Tak tohle byl hodně přetažený centr v podání hráče Amiens, z tohoto rozhodně žádné nebezpečí vzejít nemohlo.
17'
Ofsajd zastavuje hostující celek.
15'
Držení míče: 38 % – 62 %.
14'
Teď to byla škoda pro hostující tým, Mendes byl zcela osamocený na středu pokutového území, přihrávka k němu směřovala, ale v poslední chvíli byl míč ztečován mimo.
13'
Avelar nedoběhl příliš prudkou přihrávku, soupeř bude vhazovat.
11'
El-Ghazi naběhl do dobré střelecké pozice, poté však střílel pouze do protihráče před sebou.
10'
Hráči Lille mohli vyrazit do přečíslení, ale špatnou přihrávkou si vše pokazili.
9'
Araújo si míč zpracoval a ze střední vzdálenosti střílel, avšak pouze nad bránu.
9'
Rohový kop si zkusí i Lille.
8'
Maignan si při svém vyběhnutí nebyl moc jistý, míč mu vypadl z rukavic a třebaže poblíž stálo několik hráčů Amiens, žádnému se nepodařilo dorážet.
7'
Nyní zaútočil domácí tým a hosté museli odehrát míč na roh.
4'
Hostům se povedlo dostat do pokutového území, přihrávka na střed však byla zblokována.
2'
Po několika odrazech končí míč u Gurtnera, který s rozehrávkou nespěchá.
1'

Amiens SC: Gurtner – El Hajjam, Adénon, Dibassy, Avelar – N'Gosso "C", Ielsch – Gakpé, G. Kakuta, Manzala – L. Traoré.
Náhradníci: Bouet – Gouano, Bourgaud, Cissokho, Baradji, Cornette, Mou. Konaté.

Lille OSC: Maignan – Malcuit, Edgar Ié, Alonso Mujica, Ballo-Touré – Mendes, Amadou "C", Maia – El Ghazi, Pépé, Araújo.
Náhradníci: Kouakou – Soumaoro, Sadzoute, Faraj, Soumaré, Vérité, Ponce.

Rozhodčí: M. Lesage – M. Grosbost, S. Denis.
Poslední vzájemné zápasy

Lille – Amiens 1:0
Amiens – Lille 0:1
Lille – Amiens 0:1
Amiens – Lille 1:3
Lille

Hosté na tom nejsou o nic lépe, jsou o pozici výš, než jejich dnešní soupeř, jen díky lepšímu skóre. Z pěti venkovních střetnutí si všechny body přivezli pouze jednou, jednou ještě bod za remízu, ostatní klání prohráli, vstřelili čtyři branky a šest inkasovali. Právě jediné venkovní vítězství zaznamenali v poslední utkání hraném mimo jejich stadion, když zvítězili 3:0 nad zmíněnými posledními Métami.
Amiens

Domácím patří předposlední pozice s dvanácti body, horší už jsou jen čtyřbodové Méty. Na svém trávníku z dosavadních pěti utkání vyhráli ve dvou případech, stejný počet zápasů prohráli a jednou remizovali, vstřelili a inkasovali shodně pět branek. V posledním domácím mači hodně trápili favorita z Monaka, nad kterým dlouho vedli 1:0, soupeři se však nakonec podařilo vyrovnat.
Nešťastný incident

Událost se stala v 15. minutě zápasu poté, co se hosté dostali do vedení. Fanoušci se natlačili na plot a bariéra jejich nápor nevydržela. Celkem se zranilo 29 lidí a utkání bylo předčasně ukončeno. Zda se začne zcela od začátku za stavu 0:0, nebo se bude pokračovat při vedení Lille od chvíle, kdy se plot zřítil, nemohu s jistotou říci.
Dobrý den, trochu netradičně bude v pondělí odehrán jeden zápas francouzské fotbalové ligy. Jedná se o duel Amiens s Lille, který se 30. září v rámci 8. kola nedohrál z důvodu nešťastného pádu plotu s hostujícímu fanoušky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.