Ligue 1 - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bordeaux : St. Etienne - 28. listopadu 2017   21:00

Bordeaux
5' A. Mendy (Vada) • 31' Malcom (J. Cafú) • 57' A. Mendy (Sabaly)
3:0
(2:0)
Bordeaux
Costil – Sabaly, Toulalan (C), Jovanović, Gajić – Lerager, Santos, Vada (79. Plašil) – Malcom (88. Youssouf), A. Mendy, J. Cafú (81. Taha).
Prior – Pellenard, Pereira, Plašil, Youssouf, Sankharé, Taha.
Lasage – Luzi, Denis
Matmut Atlantique, Bordeaux
St. Etienne
Ruffier – Janko, Théophile-Catherine, Perrin (C), F. Pogba (52. Pierre-Gabriel) – Pajot, Dioussé – Dabo (56. Söderlund), Hernani, Bamba – Diony (70. Gonçalves).
Moulin – Pierre-Gabriel, Maiga, Söderlund, M'Bengue, Gonçalves.

Z tohoto online přenosu je to vše, s přáním hezkého zbytku večera se s vámi loučí Lukáš Jasoněk.
Bordeaux doma přesvědčivě porazilo Saint-Étienne a v tabulce se posunulo o bod před něj na deváté místo. Největší zásluhu na vítězství Girondins má dvougólový Mendy, jednu branku přidal Malcom.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 5:6. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 12:19.
90+3'
90+3'
Zdá se, že veškeré dění na hrací ploše ukončil nepřesným pokusem Janko (AS Saint-Étienne).
90+2'
Bamba v jednom z posledních útoků hostující ekipy neprošel přes svého strážce.
90+1'
Dlouhý nákop skončil až u nohou hostujícího brankáře.
90'
Hrát se bude ještě tři minuty.
88'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: odpracováno má Malcom, na hřiště se těší Zaydou Youssouf.
86'
Standardka pro Saint-Étienne. Hernani podle předpokladů vyslal přímou střelu, ta prolétla nad.
85'
Mendyho pokus o hattrick ztroskotal na střele mimo. Není divu, vždyť domácí hráč zakončoval ve skluzu.
83'
Utkání se už spíše jenom dohrává.
81'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: Jonathan Cafú pustil do hry Ervina Tahu.
80'
Ofsajd. V postavení mimo hru se ocitl Lerager (Girondins Bordeaux FC).
79'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: radost z něj mají čeští fanoušci, ti totiž uvidí hrát Jaroslava Plašila, který přišel na hřiště místo Valentina Vady.
77'
Malcom (Girondins Bordeaux FC) dokonce pozdravil Ruffiera. Tohle byl zákrok ze série těch jednodušších.
75'
Bordeaux si bezpečně hlídá luxusní náskok.
74'
Ne, ne, Malcome, tohle faul nebyl. Útočník domácího týmu se po prohraném souboji rozčiloval zbytečně.
72'
Costil si připsal další úspěšný zákrok. Strážce domácí pokladnice tentokrát vystavil exkluzivní stopku jedovaté střele Janka, za což ho domácí publikum odměnilo potleskem.
70'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: dvacet minut před koncem dohrál Loïs Diony, premiéru v dresu hostujícího celku si odbyde Vagner Gonçalves.
69'
V žádném případě se fotbalistům Saint-Étienne nedá upřít snaha. Faktem ale zůstává, že recept k dosažení gólu hledají Sablého svěřenci marně.
68'
Z něj hosté už nezahrozili.
67'
Povedená střela, ale ještě lepší zákrok! Bamba (AS Saint-Étienne) pořádně protáhl Costila, který s vypětím všech sil vyrazil míč na roh.
64'
Saidy Janko (AS Saint-Étienne) nestačil na rychlostně vybaveného Malcoma, a proto ho ze cenu žluté karty stáhl k zemi.
63'
Standardka pro domácí. Malcom oslovil Mendyho a ten odhlavičkoval míč do Rufiierových rukavic.
62'
Nechci být posel špatných zpráv, ale pro Saint-Étienne opravdu žádnou dobrou nemám.
60'
Mendy (Girondins Bordeaux FC) zahodil možnost na zkompletování hattricku, když z ideální pozice trestuhodně přestřelil!
57'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Girondins jdou do třígólového trháku! Sabaly posadil načechraný centr na hlavu ALEXANDRE MENDYHO a ten se v bředbrankovém prostoru nemýlil. Mendy má zaděláno na hattrick.
56'
Avizovaná výměna v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Bryan Dabo, přichází Alexander Söderlund.
55'
Hosté připravují další střídání. U postranní čáry už se rozcvičuje Søderlund.
54'
Momentálně hra probíhá poblíž středové čáry.
52'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: Florentin Pogba utkání nakonec nedohraje, zraněného spoluhráče nahradil Ronaël Pierre-Gabriel.
51'
Tohle bylo nebezpečné! Diony obdržel přihrávku na levou stranu vápna a z krkolomné pozice přeloboval Costila. Domácí měli štěstí, protože balon dopadl na horní síť těsně za břevno.
50'
Pogba (AS Saint-Étienne) má nějaké problémy s nohou a raději se nechává ošetřit. Doufejme, že se nejedná o nic vážného.
49'
Diony pouštěl centr za sebe a z voleje zakončující Dabo (AS Saint-Étienne) ohrozil pouze obecenstvo sedící v horním patře tribuny.
48'
Malcom (Girondins Bordeaux FC) se snažil vymodlit si penaltu, rozhodčí mu však na teatrální pád neskočil. Za tohle klidně mohlo přijít karetní potrestání.
46'
Přestože se hrou svých svěřenců v prvním poločase nemohl být Julien Sablé (AS Saint-Étienne) spokojen, k výměně hráčů nesáhl.
46'
Hlavní aktéři se vracejí zpátky na travnatý porost.
Neviděli jsme špatný poločas. Je sice pravdou, že střely, které oba týmy vyprodukovaly, mohly být nebezpečnější, ale dva góly určitě nejsou špatnou vizitkou. Alespoň ne pro mírně favorizované Bordeaux, které vede zásluhou Mendyho a Malcoma.
45'
45'
Centrovaný balon se v předbrankovém prostoru divně odrážel a nakonec skončil v zámezí.
45'
V závěru poločasu roh pro Saint-Étienne.
43'
O chvíli později musel být brankář domácího týmu znovu ostražitý, mířil na něj Pajotův pokus hlavou.
41'
Costil (Girondins Bordeaux FC) si pohlídal centr ze strany a poté rozdal míč mezi své kolegy v poli.
39'
Až k pokutovému území si ušlapal cestičku Sabaly (Girondins Bordeaux FC), aby prudkou ranou mohl namasírovat záda jednomu z obětavých obránců.
38'
Za nešetrný skluz na Cafúa uviděl kartu žluté barvy také Vincent Pajot (AS Saint-Étienne).
35'
Pogba (AS Saint-Étienne) uvízl v ofsajdu.
34'
Evidentní šlapák. Žlutou kartu za něj obdržel Jonathan Cafú (Girondins Bordeaux FC).
31'
Po nádherné trefě MALCOMA se Bordeaux dostává do dvougólového náskoku. Brazilec vypustil dalekonosnou střelu a ta zapadla přesně k levé tyči, kam Ruffier nedosáhl.
30'
Fotbalistům Bordeaux se v tuto chvíli nedaří projít přes zahuštěný střed plochy vyhrazené ke hře.
29'
Nakonec ho vybojovali hosté. Pajot pak chtěl vyslat průnikovou přihrávku, tento úmysl však zůstal ze strany jeho spoluhráčů nepochopen.
28'
Momentálně se hraje kolem středového kruhu, kde mezi hráči probíhají četné bitvy o balon.
26'
Hernani ho rozehrál centrem na přední tyč, tam se ale nacházel pouze některý ze soupeřů.
25'
Až nový útok hráčů Saint-Étienne byl vydařený, hosté z něj totiž získali výhodu rohového kopu.
24'
Hosté se s míčem daleko nedostali. Ztratili ho prakticky ihned po překročení půlící čáry.
23'
Gajić (Girondins Bordeaux FC) odcentroval ze strany na hlavu jednoho z protihráčů.
21'
K zakončení došlo také na opačné straně. Mlsoun Costil (Girondins Bordeaux FC) si pochutnal na Bambově slabém pokusu z hranice šestnáctky.
20'
Nakonec se ke střele odhodlal Vada, který ze střední vzdálenosti minul tyč hostující brány přibližně o metr.
18'
Domácí opět operují na útočné polovině.
17'
A ještě jeden. Napodruhé už to bylo nebezpečnější. Ruffier totiž vyboxoval balon na hranici šestnáctky, odkud vystřelil Sabaly (AS Saint-Étienne). Jeho pokus z voleje ale cílené zařízení nemohl trefit ani omylem.
16'
Roh pro Girondins Bordeaux.
14'
Proti Hernaniho pasu z nařízené standardky vyšel obránce a odhlavičkoval míč do bezpečí.
13'
Tam se balonu ujal Bamba (AS Saint-Étienne), jenž byl při svém útoku po pravé straně faulován.
12'
Hra se přemístila doprostřed hřiště.
10'
Přímo z volného kopu to zkusil Hernani (AS Saint-Étienne) a jeho nečekaná rána z úhlu nadělala Costilovi značné potíže.
9'
Po Gajićově faulu poblíž levého okraje pokutového území rozehrají hosté standardní situaci.
7'
Vada (Girondins Bordeaux FC) neuspěl se svým pokusem o samostatný průnik.
5'
Už po pěti minutách otevřel skóre ALEXANDRE MENDY. Úspěšný střelec se prosadil po Vadově průnikové přihrávce a následné střele z hranice vápna, která mířila k pravé konstrukci brány.
4'
Ofsajd a v něm Diony (AS Saint-Étienne).
3'
Hernaniho centr domácí obrana odvrátila a následný brejk zakončil Vada nevýraznou přízemní střelou zpoza vápna. Ruffier stál na svém místě.
2'
Po neúspěšném útoku domácích zavelel Pajot k protiútoku a získal pro svůj tým rohový kop.
1'
Úvodní výkop obstarali fotbalisté Bordeaux.
1'
Domácí odehrají zápas v tmavě modrých dresech, zatímco hosté budou hrát v bílém kompletu.
Mikael Lesage společně se svými asistenty právě přivádí fotbalisty obou táborů na zelený pažit.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Sabaly, Toulalan (C), Jovanović, Gajić – Lerager, Santos, Vada – Malcom, A. Mendy, J. Cafú.
Náhradníci: Prior – Pellenard, Pereira, Plašil, Youssouf, Sankharé, Taha.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Janko, Théophile-Catherine, Perrin (C), F. Pogba – Pajot, Dioussé – Dabo, Hernani, Bamba – Diony.
Náhradníci: Moulin – Pierre-Gabriel, Maiga, Söderlund, M'Bengue, Gonçalves.

Rozhodčí: Lasage – Luzi, Denis.
Přibližně půl hodiny před začátkem utkání probíhá na hřišti Matmut Atlantique rozcvička.

AS Saint-Étienne

Forma trápí také Saint-Étienne. Aktuálně osmý celek nejvyšší francouzské soutěže nevyhrál už popáté v řadě, v minulém kole však bral aspoň bod za domácí remízu 2:2 se Štrasburkem. Pokud AS na hřišti Bordeaux prohraje, propadne se za svého úterního soupeře.
Girondins Bordeaux FC

V mizerné formě hrající Bordeaux se po těsně prohře na hřišti Caen propadlo z osmé pozice až na třináctou a vyhrabat se zpátky do lepší poloviny tabulky pro něj nebude vůbec jednoduché. Girondins naposledy zvítězili v září, od té doby si připsali jen dvě remízy a hned čtyři porážky.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný úterní večer a zároveň vás vítám u sledování textové online reportáže z utkání Girondins Bordeaux FC – AS Saint-Étienne, které se od 17 hodin odehraje v rámci vloženého 15. kola Ligue 1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.