Ligue 1 - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Caen : Nice - 19. listopadu 2017   15:00

Caen
Caen
90+2' Rodelin (Genevois)
1:1
(0:1)
Nice
40' Lees-Melou  (Pléa)
Caen
Vercoutre – Genevois, Da Silva, Djiku, Mbengue – Kouakou (74. N'Kololo), Sankoh, Féret (C), Bazile (69. Bessat) – Santini, Rodelin.
Samba – Armougom, Bessat, Delaplace, Deminguet, Diomandé, N'Kololo.
Desiage – Boudikian, Berchebru
Stade Michel d'Ornano, Caen
Nice
Benítez – Souquet, Dante (C), Le Marchand, Jallet – N. Mendy (76. Koziello), Tameze (69. Seri) – Walter, Sneijder, Lees-Melou – Pléa.
Cardinale – Burner, Koziello, Makengo, Marlon, Seri, Srarfi.

Z dnešního utkání je to ode mne všechno. Tímto se s vámi loučím a přeji vám hezký zbytek dne!
Dnešní zápas končí díky fantastickému gólu Rodelina z druhé minuty nastavení remízou 1:1. Ve druhém poločase měli více ze hry hráči Caen, jenž se usilovně snažili o vstřelení srovnávací branky. Nice se snažilo spíše takticky ubránit své vedení a vyvarovat se chyb, ačkoliv v poslední desetiminutovce mohlo několikrát vstřelit druhou branku, a pojistit si tak své vedení, což hostující tým nakonec může poměrně mrzet.
90+3'
90+2'
Caen právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno a na stadionu propuká obrovská vlna euforie! Genevois z pravého křídla přenesl centrem míč do pokutového území, kde si vyskočil do vzduchu RONNY RODELIN, jenž prvotřídní střelou z prvního doteku překonává Beníteze.
90+1'
Da Silva si teď vůbec nepokryl Lees-Maloua, jenž se rázem ocitl za obranou a přízemní střelou nechává vyniknout pravou nohu brankáře Vercoutrea, která se postavila střele při cestě mezi tři tyče.
90'
Nastavovat se budou tři minuty.
88'
Nice aktuálně dokázalo pěkně zahrozit, Pléa našel ve vápně volného Lees-Meloua, jehož střelu zlikvidoval vyběhnutý Vercoutre.
87'
Bílí se i nadále drží s míčem na polovině Caen, pro domácí již začíná čas utíkat velmi rychle.
86'
Nice bude ještě rozehrávat rohový kop. Tohle hostům naprosto vyhovuje.
85'
Standardní situace se nakonec ujal Wesley Sneijder, jenž vyslal parádní technickou střelu k levé tyči, a donutil tak Vercoutrea k pěknému zákroku.
84'
Rozehrávka se znovu poněkud protahuje.
83'
Mbengue zezadu srazil Pléu k zemi, tohle bude dobrá příležitost pro Nice, jak si pojistit své vedení!
82'
Djiku nutně musel zastavit rozvíjející se brejk soupeře, daří se mu tak jen za cenu žluté karty.
80'
Hra se i nadále odvíjí ve stejném duchu, Caen se pokouší útočit a naopak Nice se snaží dostat míč co nejdále od vlastní brány.
78'
Pleá tak trochu takticky fauloval u postranní čáry, aby získal pro svůj tým pár vteřin k dobru. Sudí uděluje žlutou kartu.
77'
Vysoký centr do pokutového území hostí, vyběhnutý Benítez nedokázal stoprocentně zachytit míč, a ten mu vypadl. Naštěstí však dokázal zareagovat ze všech okolo stojících hráčů nejrychleji a napodruhé již balón pevně ukryl do náruče.
76'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Nampalys Mendy, přichází Vincent Koziello.
75'
Na hráčích Caen již začíná být vidět určitá bezmoc, ačkoliv je snaha sebevětší. Patnáct minut je však stále ještě dostatek času na srovnání.
74'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Christian Kouakou, přichází Jordan N'Kololo.
72'
Rodelin zkusil z dálky vypálit křižně do protisměru pohybu brankáře, jenže jeho slabý pokus končí daleko v zámezí.
71'
Balón mimo hrací plochu, Benítez bude odkopávat od brány.
70'
Ve druhém poločase je za námi již pětadvacet minut, a tedy je nutné říct, že Nice nepředvedlo ve druhé půli zatím absolutně nic.
69'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Hervé Bazile, přichází Vincent Bessat.
69'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Adrien Tameze, přichází Jean Michaël Seri.
68'
Hra nadále pokračuje na polovině Nice, domácí hráči znovu reklamují zahrání rukou jednoho z hráčů v bílém dresu, ale tentokrát bez úspěchu.
67'
A domácí neproměňují! K exekuci pokutového kopu se postavil Ivan Santini, jehož střelu k pravé tyči vystihl a vyrazil gólman Benítez!
65'
Penalta! Hlavní rozhodčí nyní z ničeho nic k velkému překvapení hráčů odpískal poměrně spornou hru rukou hostujícího obránce Jalleta!
64'
Caen pokračuje v útočné činnosti.
62'
Nepříliš výrazný Féretův centr končí v rukavicích brankáře Beníteze.
61'
Přímý kop pro Caen.
60'
Sneijder nádherně vyslal za obranu Lees-Meloua, který se dostal až do pokutového území, kde z velkého úhlu vyslal jen kolmici před bránu. Tam však nebyl žádný z jeho spoluhráčů, který by byl schopen zakončit.
59'
Útok Caen je teď zastaven pro Kouakouovo postavení v ofsajdu.
58'
Poté co Jallet urgentně odkopl míč z malého vápna mimo hrací plochu, domácí zahrávají další rohový kop. Tentokrát již Benítez sebejistě zasahuje.
57'
Rodelin nakonec rozehrál přímý kop technickou rotující střelou, Benítez s problémy dokázal zakročit.
56'
Rozehrávka přímého kopu se natahuje, hlavní sudí ještě běží k pořadatelům u střídaček a zřejmě signalizuje nějaký problém s domácími fanoušky za Benítezovou bránou.
55'
Tameze se ostrým skluzem vrhl bez kontaktu s míčem pod nohy rozběhnutého Bazilea, kterému znemožnil průnik do pokutového území. Žlutá karta a přímý kop z poměrně dobré pozice.
53'
Sankoh prokázal velký přehled a uličkou mezi dvěma hráči vyslal do vápna samotného Bazilea, který dokázal obejít vyběhnutého brankáře, avšak z velkého úhlu nedokázal zakončit mezi tři tyče.
52'
Hostující hráči pouze zakopávají míč přes půlící čáru.
50'
Féret znovu u balónu, střela ze střední vzdálenosti zamířila až mezi fanoušky.
49'
Domácí vstupují do druhé půle velmi aktivně.
47'
Féret se nebezpečně prosmýkl po levém křídle až k rohovému praporku, jeho centr do předbrankového prostoru však žádného ze spoluhráčů nenašel.
46'
Do druhého poločasu nastoupily oba týmy beze změn, hra tedy může po pauze znovu začít.
46'
První poločas končí lépe pro hostující hráče z Nice, jenž se ujímají vedení v poměru 0:1. Nice mělo v prvním poločase herně navrch, dokázalo více vytěžit ze hry a zaslouženě se ujalo vedení. Caen však dokázalo také několikrát dobře zahrozit a někdy na tom měli i velké přičinění samotní hostující hráči, jež se dopouští velkých a riskantních chyb v zadních řadách.
45+2'
45+1'
Rohový kop pro Nice vyzněl velmi špatně, Caen se okamžitě vysunuje do protiútoku. Nepřesný nákop na Kouakoua s velkým štěstím pro hosty končí o pár chvil dříve v náruči brankáře Beníteze.
45'
Nastavovat se bude jedna minuta.
43'
Domácí se i nadále snaží co možná nejrychleji zareagovat na inkasovanou branku a pokud možno ještě do poločasu vyrovnat.
42'
No a rázem mohlo být vyrovnáno! Benítez obdržel do malého vápna poměrně riskantní zpětnou přihrávku, navíc si dal s rozehrávkou na čas a následně se ukopl na kopačku jednoho z protihráčů, který však byl s velkým štěstím pro Nice okamžitě odstaven od zakončení.
40'
Nice právě vstřelilo branku!
Hosté se ujímají vedení! Vysunutý obránce Nice Le Marchand nacentroval míč do útoku, Pléa posunul hlavičkou míč za obranu, kde se ocitl volný PIERRE LEES-MELOU, jenž z bezprostřední blízkosti hravě překonal brankáře.
39'
Oba celky se s určitou pravidelností střídají o držení míče ve středu hrací plochy.
37'
Hra se stále odehrává na polovině hostí, hráči v modročervených dresech se snažili využít zaváhání soupeřovy obrany, avšak ta se rázem zformovala zpět do nepřekonatelného valu.
36'
Bazile z levého křídla vyslal do vápna pěkně ostrý nástřel, Dante skoro až ve stylu karate dokázal míč vykopnout do zámezí.
35'
Ale i na druhé straně bez většího nebezpečí.
34'
Následný rohový kop ještě vyvolal drobný rozruch před bránou, avšak Caen dokázalo vyvézt míč do útoku a rovněž získalo výhodu této standardní situace.
33'
Wesley Sneijder vyslal dalekonosnou dělovku k levé tyči, Vercoutre pohotovým skokem vytěsnil míč do zámezí.
32'
Hráči OGC tedy začínají z vlastní půlky hřiště od znovu.
31'
Domácí nepřesným nákopem posílají míč až k brankáři Benítezovi, jehož spoluhráči se pokouší založit útočnou akci, ale končí již u půlící čáry.
30'
Balón se pohybuje na středu hřiště.
29'
Modročervení dokázali prudký nákop soupeře okamžitě odvrátit a navíc se prakticky ihned dostali do protiútoku. Ten za cenu faulu překazil Jallet.
28'
Rohový kop pro OGC Nice.
26'
Po krátké prodlevě, sloužící k ošetření Mendyho, je hra znovu v plném proudu.
25'
Sankoh potřeboval nutně zabránit zakládajícímu se brejku hostí, a tak na polovině soupeře ostře zastavil Mendyho. Sudí tento zákrok oceňuje žlutou kartou.
24'
Obrovské štěstí pro Caen! Nice spustilo rychlou ofenzivní akci, Sneijder parádně našel ve vápně nepokrytého Pleu, který si zpracoval míč a přízemní střelou nastřelil z pravé strany levou tyč! Posléze balón zachytává gólman Vercoutre.
22'
Nice rozjíždí kombinaci na polovině soupeře, přes Sneijdera se míč posouvá až do obranných řad.
21'
V posledních okamžicích zdobí oba celky poměrně četné množství nepřesností, i proto se teď domácí zcela nechtěně zbavili míče.
19'
Mbengue u postranní čáry tělem zastavil kličkujícího Waltera, tento zákrok vyhodnotil sudí Desiage jako faul.
18'
Kouakou při svém útočném průniku zahrál rukou, Nice si upevňuje držení míče riskantní rozehrávkou v blízkosti vlastní brány.
17'
Razantní centr na přední tyč dokázali obránci Nice dostat mimo vápno. Na rychle vrácený pas si následně naskočil Rodelin, jehož hlavička bránu přeletěla.
16'
Rohový kop pro SM Caen.
14'
Rodelin skvěle zapracoval na pravém křídle, svou přihrávkou posléze hledal na hranici vápna Kouakoua, jemuž pohotovým zákrokem vypíchnul míč obránce Souquet.
13'
Plea se uvolnil středem hřiště ke skákavé střele zpoza velkého vápna. Vercoutre ve skoku pohodlně chytá poskakující balón do náruče.
12'
Benítez dlouhým výkopem z ruky posílá své hráče do útoku, ti však míč pouze sklepávají k protějšímu brankáři.
11'
Hra nám mezitím dále pokračuje, míč putuje ze strany na stranu bez výraznějšího ohrožení brány.
9'
Parádní zákrok Beníteze! Kouakou se ve vápně výborně prosadil mezi dvěma dotírajícími obránci a z otočky našel před bránou Ivana Santiniho, který mezi nohami Danteho vyslal ostrý projektil mezi tři tyče. Benítez těžkou ránu z blízké vzdálenosti dokázal na brankové čáře zastavit.
8'
Vercoutre drží míč ve své náruči, další rozehrávka je přerušena, neboť na hrací ploše zůstává ležet obránce hostí Jallet.
7'
Lees-Melou se ve stísněném prostoru dostal do zakončení a zpoza vápna prozkoušel pozornost brankáře Vercoutrea.
6'
Nice poklidně vyváží míč přes půlící čáru do útoku, ale okamžitě je napadáno soupeřícími hráči.
5'
Následuje další rohový kop. Přízemní centr na přední tyč tentokrát končí bezpečně na kopačkách hostí.
4'
Prvotní centr do pokutového území sice rozruch nenadělal, nicméně hostům se nepodařilo balón odehrát pryč z vápna. Ke střele se dostal Kouakou, jehož ránu naštěstí pro Nice stihl zblokovat Jallet.
3'
Domácí jsou v úvodu aktivnější a získávají výhodu rohového kopu.
2'
Drobný faul ve středu hrací plochy, jenž inkasuje při hlavičkovém souboji Santini.
1'

SM Caen: Vercoutre – Genevois, Da Silva, Djiku, Mbengue – Kouakou, Sankoh, Féret (C), Bazile – Santini, Rodelin.
Náhradníci: Samba – Armougom, Bessat, Delaplace, Deminguet, Diomandé, N'Kololo.

OGC Nice: Benítez – Souquet, Dante (C), Le Marchand, Jallet – N. Mendy, Tameze – Walter, Sneijder, Lees-Melou – Pléa.
Náhradníci: Cardinale – Burner, Koziello, Makengo, Marlon, Seri, Srarfi.

Rozhodčí: Desiage – Boudikian, Berchebru.
Příjemné nedělní odpoledne! Společně se dnes v rámci 13.kola francouzské Ligue 1 podíváme na utkání mezi SM Caen a hostujícím OGC Nice. Očekávat lze vyrovnaný zápas, v němž ani sázkoví bookmakeři nevidí favorita.

Caen má po odehraných 12 zápasech na svém kontě celkem 18 bodů a nachází se na průběžné 7.příčce. V poslední zápasové bilanci se domácím moc nedařilo, z pěti zápasů Caen vyhrálo pouze dvakrát, avšak na jeho obranu je nutné zmínit fakt, že hrálo například proti Marseille či Monaku. Nejpálivějším problémem Caen je jednoznačně produktivita, nastřílených osm branek patří k absolutně nejhorším v celé soutěži. Nejlepším střelcem je se třemi góly Ivan Santini.

Nice se v letošním ročníku rozhodně nedaří dle očekávání, tým který v loňské sezónně skončil na 3.pozici nyní úřaduje s 13 body až na 16.místě. Nutno však podotknout, že mezi 8. a 19.místem je rozdíl pouhých 6 bodů, tabulka je tedy letos zatím nad očekávání vyrovnaná. Hráči OGC vyhráli v posledních pěti zápasech pouze jednou, a to v minulém kole 1:0 proti Dijonu, ve zbylých zápasech vždy odešli s prázdnou. Kanonýrem Nice je nejvýraznější persona týmu Mario Balotelli, jenž v letošním ročníku vsítil šest branek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.