Ligue 1 - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Marseille - 29. října 2017   21:00

0:1
(0:1)
Marseille
6' M. Sanson  (Thauvin)
Lille
Maignan – Edgar Ié, Amadou (C) (62. Ponce), Alonso Mujica, Ballo-Touré – Mendes, Maia – El Ghazi, Benzia (77. Bissouma), Araújo (46. Bahlouli) – Pépé.
Kouakou – Soumaré, Vérité, Ponce, Bissouma, Bahlouli, Mendyl.
Marseille
Mandanda – Sakaj, Rami, Rolando, Evra (80. Kamara) – Anguissa, Gustavo, M. Sanson (90. Abdennour) – Thauvin, Mitroglu (53. Germain), Ocampos.
Pelé – Abdennour, Kamara, B. Sarr, Germain, Maxime López, N'Jie.

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 5:3. Rohy: 11:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 18:17.
Je konec! Olympique Marseille nakonec dokázala uválčit toho utkání do vítězného konce a po těsně výhře 1:0 si tak odváží všechny tři body. O jedinou branku se postaral po necelých pěti minutách Sanson, na jehož trefu už nestačil nikdo ze zúčastněných reagovat.
90+5'
90+5'
Ponce si dělal v šestnáctce prostor a poté z otočky vypálil pouze do boční sítě. Následovat bude rohový kop.
90+4'
Hosté se po Gustavově střele dostali k rohovému kopu, který pochopitelně rozehráli nakrátko. Nicméně následoval útočný faul Zamboy.
90+2'
Marseille stále hraje přesně tak, jak jí to vyhovuje. S míčem se nachází na útočné polovně a soupeře k ničemu nepouští.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
90'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Aymen Abdennour.
87'
Bývalý hráč Monaka je stále v péči lékařů a nehraje se zhruba minutu. Tento časový úsek se jistě započítá do nastaveného času.
86'
Z opakovaného záběru jsme si mohli všimnout, že Mendes zahrál hodně nevybíravě. Za tento čin se mohla vytáhnout i červená karta.
85'
Žlutou kartu dostává Thiago Mendes (Lille OSC).
85'
Hlavní sudí poskytl hostům výhodů, nicméně jeho zdlouhavá kombinace k ničemu nevedla. Germain se po likvidačním zákroku stále válí na hřišti.
84'
K rohovému praporku se postavil Bahlouli, jehož exekuce se nesetkala s úspěšným řešením. Marseille tak stále drží jednobrankový náskok.
83'
Poslední minuty nevýrazný El-Ghazi opět zavelel k průniku až k šestnáctce, kde jeho centr ke vzdálenější tyči odvrátil za cenu rohového kopu Rolando.
82'
Gustavo nasměroval kolmici na Sansona, který sám vycítil, že balón nezastihne na hrací ploše. Maignan tak bude vykopávat.
81'
Domácí kormidelník už sáhl ke všem střídáním, naopak hostující trenér má k dispozici ještě jedno. To si zřejmě nechá na závěrečné minuty.
80'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Patrice Evra, přichází Boubacar Kamara.
80'
Byl to právě domácí útočník Pépé, který se po kostrbatém uvolnění způsobil nějaké zranění. Na hrací ploše už je i lékařský personál.
79'
Alonso si vyskočil na Mandandův nákop a poté ještě Ié dokázal zastihnout balón na hrací ploše. Hráči Marseille ale skvěle napadají rozehrávku.
78'
Pépé byl zdvojen a proto nahrál Mendesovi. Ten se vyřítil až k hranici malého vápna, kde jeho střílený centr zablokoval Rami pouze k Mandandovi.
77'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Yassine Benzia, přichází Yves Bissouma.
76'
Už delší časový úsek čekáme na něco zajímavějšího. Střetnutí upadlo do stereotypu, které se odehrává mezi oběma šestnácktama.
75'
Střídající Ponce se zjevil ve stoprocentní šanci, nicméně jeho střelecký pokus zastavil praporek pomezního. Jednalo se totiž o ofsajdové postavení.
74'
Benzia si ve středu hrací plochy vyšlápl na Germaina. Olympique se tak dostal ke standardní situaci, po které Sanson nedokázal uspět v hlavičkovém souboji.
73'
Domácí se po zisku míče pokusili o nákop na rozeběhnutého El-Ghaziho, který ani přes své rychlé nohy nedokázal zastihnout balón.
72'
Evra se dostal k dašímu autovému vhazování, po které nalezl Ocampose. Ten se pokusil kombinovat s kolegou, nicméně hodně rychle následovala ztráta.
71'
Utkání se nám dostalo do závěrečné dvacetiminutovky, stále jsme viděli pouze jednu branku. Poslední minuty se nesou spíš v bojovném duchu.
70'
Žlutou kartu dostává Edgar Ié (Lille OSC).
66'
Lille si stále neví rady s obranou svého dnešního soupeře, navíc nesmí zapomínat na zadní vrátka. Právě po jednom z úprku vytasil velmi důležitý zákrok Touré.
65'
Germain zaznamenal několikátý dotyk s míčem a hned z toho bylo velmi nebezpečné zakončení. Míč ale vystoupal těsně nad branku.
64'
S kulatým nesmyslem se pomazlil také dnes velmi dobře chytající Mandanda, který po presinku jednoho z domácích musel rychle odkopávat.
63'
Tlak domácích hráčů trochu upadl a hrací předmět je momentálně v moci Olympique. Nyní bude Evra vhazovat od levé autové čáry.
62'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Ibrahim Amadou, přichází Ezequiel Ponce.
61'
Mezitím se nám časomíra dostala za hodinku utkání. Marseille stále srdnatě drží jednobrankové vedení.
60'
Domácí kapitán Amadou si při jednom z předchozích faulů přivodil menší zranění. Následující vteřiny ukážou, jestli bude zadák pokračovat ve hře.
59'
Střídající Bahlouli si vylámal zuby na Evrovi. Velezkušený zadák navíc ještě otřel balón o domácího hráče a bude se tak vykopávat od branky.
58'
Momentálně opět sledujeme pasáž plnou nedovolených zákroků. Po jednom z nich rozehráli hosté narychlo, načež musel polovysoký centr odvracet Alonso.
57'
El-Ghazi dnes předvádí skvělý výkon. Nizozemský křidelník opět příliš neotálel a přáštil do balónu. Výsledkem je pohotový pokus přímo doprostřed.
56'
Na druhé straně se do kombinace omylem připletl hlavní sudí, což znamenalo rychlý kontr Marseille. Edgarův hraniční zákrok byl dle výroku rozhodčího dovolený.
55'
Luiz Gustavo si seběhl do trochu neobvyklé pozice na levé křídle, kde posílal přízemní centr. Novic na hrací ploše Germain se k němu vůbec nedostal.
54'
Co chybělo! El-Ghazi se postavil k dalšímu přímému kopu, který po teči jednoho z hráčů ve zdi skončil kousek vedle brankové konstrukce.
53'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Konstantinos Mitroglu, přichází Valère Germain.
53'
Také hosté se dostali k rohovému kopu, avšak k hodně nepovedenému. Rozehrávka nakrátko mířila k Thauvinovi, který svůj záměr úplně přetáhl.
52'
K míči se postavil střelec jediné branky dnešního utkání Sanson, jenž zkoušel najít vysokého Rolanda. Před ním dokázal vyboxovat míč Maignan.
51'
Žlutou kartu dostává Adil Rami (Olympique Marseille).
51'
Marseille se snad poprvé ve druhém poločasu dostala na útočnou polovinu a ihned došlo k faulu. Na zemi skončil nejaktivnější hráč hostů Thauvin.
50'
Ani další roh nevyústil v nic nebezpečného, nicméně ani Olympique si míče moc dlouho neužil. Naopak Rolando musel odvrátit další centr.
49'
Nevyšlo to ani nyní, neboť další střelecký pokus z kopačky El-Ghazi skončil na hlavě Ramiho. Lille se zhostí dalšího rohového kopu.
48'
Lille vstoupilo do druhého dějství hodně aktivně, čímž navazuje na velmi dobrou koncovku prvního poločasu. Stále se domácí celek nemůže střelecky prosadit.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, o jehož rozehrávku se tentokráte postarali hosté. Ti budou ve druhém dějství hájit jednobrankové vedení.
46'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Luiz Araújo, přichází Fares Bahlouli.
46'
Marseille vstoupila do dnešního utkání tím nejlepším možným způsobem, neboť dokázal po necelých pěti minutách skórovat. Také domácí hráči si postupem času vytvořili několik velmi slušných příležitostí, pokaždé ale zasáhl senzační Mandanda. Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
45'
44'
Žlutou kartu dostává Luiz Gustavo (Olympique Marseille).
44'
A ta nebyla vůbec špatná! Nadýchaný bochánek nalezl čelo Amadoua, jehož hlavičku krotí Mandanda. Další velmi důležitý zákrok.
43'
Pomalu a jistě se nám blíží konečný hvizd prvního poločasu. Ještě před ním přijde na řadu další El-Ghaziho standardní situace.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci. Hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Možná přijde na řadu také nastavený čas.
38'
Pépé si seběhl pro autové vhazování a v následném souboji s robustním Ramim dokázal vybojovat další aut. Z něho nakonec rychle sešlo, neboť tentýž hárč si pomáhal proti Sakaiovi rukama.
37'
Další z řady nedovolených zákroků tentokráte v podání domácích hráčů. Na zeleném pažitu skončil zatím celkem nenápadný Zambo.
36'
Odpovědnost na sebe vzal El-Ghazi, který posílal do malého vápna nebezpečný centr. Po hlavičce jednoho z hostů bude následovat rohový kop.
35'
Evra nastrčil Pépému nohu a domácí útočník pochopitelně upadl na zem. Naskýtá se standardní situace zhruba ze třiceti metrů.
34'
Ocampos nastartoval své rychlé nohy a dokázal pláchnout protihráčům. Centrovaný balón hostující křidelníka doletěl pouze do rukou Maignana.
33'
Znovu fantastický Mandanda! Domácí to udělali znovu moc hezky, načež z druhé vlny pálil pouze doprostřed Pépé. Lille začíná pořádně zlobit.
32'
Sanson se po zisku míče okamžitě odhodlal k finální přihrávce na Thauvina, jeho slabý pokus ale skončil pouze na noze protihráče.
31'
Do pokutového území Lille přiletěl nebezpečný centr, který kostrbatým způsobem musel odvracet tuším, že Alonso.
30'
Další rohový kop domácích hráčů dokázal na přední tyči ještě lehce přizvednout Mendes a poté balón prosvištěl kolem roje fotbalistů.
29'
Aktivní El-Ghazi dokázal zpracovat vysoký míč na jedničku a poté si potáhl balón k šestnáctce. Následná skákavá střela nadělala brankáři nečekané problémy.
28'
Olympique se po delším časovém úseku podíval na útočnou polovinu, neboť byl faulován Luiz Gustavo. Rozehrávky se tak chopí velezkušený Rolando.
27'
Thiago Mendes měl před sebou spoustu prostoru a také času. Domácí středopolař vypálil z velké dálky jen kousek vedle tyče.
26'
Domácí tým dnešního utkání následně ještě zahrával rohový kop, který nepřinesl nic nebezpečného. Stav je tak stále 0:1.
25'
První šance Lille! Pépé převzal balón a následně vysunul na levé straně El-Ghaziho. Ten střílel po zemi po do nohy brankáře.
24'
Momentálně sledujeme hluchou pasáž utkání, která nabízí spoustu nepřesností. Po jedné z nich se k míči dostanou domácí.
19'
Velmi důležitým zákrokem se blýskl Sakai, který nepustil za zvá záda prudký skákavý balón. Japonský zadák následně vyvezl balón.
18'
Dlouhý výkop doplachtil na hlavu Mitrogloua, který dokázal uspět v osobním souboji. Následná série několika hlaviček k ničemu nevedla.
17'
Mendes tak dlouho dotíral na protihráče, až mu byl odpískán faul. Fotbalisté Marseille budou rozehrávat z hlouby pole.
16'
Utkání se nám vyrovnalo a konečně také domácí hráči hýří aktivitou. Víceméně se hraje pouze přes levou stranu, kde se nachází Araújo.
15'
Sanson vyprodukoval přízemní přihrávku na Thauvina, který z první přeposílal na Mitrogloua. Ten s nahrávkou ale vůbec nepočítal.
14'
Thiago Maia zkoušel vyslat křižnou kolmici na rozeběhnutého Pépého, který měl k míči přeci jenom daleko. Akce končí v Mandandově náruči.
13'
Po několika přihrávkách ve středu hrací plochy přiletěl balón za obranu Marseille, pro který si v poklidu seběhl zatím znuděný Mandanda.
12'
Touré operoval na levé straně, kde přihrál balón vedle stojícímu El-Ghazimu. Bývalý hráč nizozemského Ajaxu se k ničemu vážnějšímu neodhodlal.
11'
Žlutou kartu dostává Patrice Evra (Olympique Marseille).
11'
Úvodní minuty tohoto střetnutí zatím nabízejí hodně bojovný fotbal se spousty fauly. Jsou to především domácí hráči, kteří často sahají k nevybíravým zákrokům.
10'
Po něm následovala rychlá ztráta balónu, jenomže ani domácí hráči se s míčem moc dlouho neohřáli. Dalším faulem se tentokráte provinil Mendes.
9'
Pépé šel do souboje s Zambou rukama napřed, což uviděl hlavní sudí a odpískal fauk. Olympique bude rozehrávat poblíž středového kruhu.
8'
Hosté jsou i po vstřelené brance dominantnějším celkem. Tentokráte se Sakai chtěl prodat kolem autové čáry, jeho záměr mu pokazil Touré.
7'
Na první branku dnešního střetnutí jsme tak nemuseli dlouho čekat. Marseille dokázalo zužitkovat svůj úvodní nápor.
6'
Marseille právě vstřelilo branku!
Který znamená úvodní trefu dnešního střetnutí! K rozehrávce se postavil sám faulovaný, tedy Thavuin, jenž svičeným signálem nalezl přesně naběhnuvšího MORGANA SANSONA, který propálil vše, co mu stálo v cestě.
6'
Hlavní sudí neposoudil hraniční zákrok na Tourého jako nedovolený. Na druhé straně se k zemi zřítil Thauvin a hosté mají k dispozici další standardku.
5'
S míčem si zahrál také domácí brankář Maignan, který musel řešit nebezpečnou situaci. Výsledkem je odkopnutý balón na druhou stranu.
4'
Sakai vhazoval kousek za polovinou hřiště, k míči se dostal Ocampos, který dokázal protancovat až k centru. Ten ale domácí obrana stačila zlikvidovat.
3'
Také hosté se poprvé dostali k míči a hned z toho byl zisk standardní situace. Ta letěla do velmi dobrého prostoru, Lille se nakonec ubránilo.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Lille OSC: Maignan – Edgar Ié, Amadou (C), Alonso Mujica, Ballo-Touré – Mendes, Maia – El Ghazi, Benzia, Araújo – Pépé.
Náhradníci: Kouakou – Soumaré, Vérité, Ponce, Bissouma, Bahlouli, Mendyl.

Olympique Marseille: Mandanda – Sakaj, Rami, Rolando, Evra – Anguissa, Gustavo, M. Sanson – Thauvin, Mitroglu, Ocampos.
Náhradníci: Pelé – Abdennour, Kamara, B. Sarr, Germain, Maxime López, N'Jie..
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Naposledy se oba celky spolu utkaly v březnu letošního roku v rámci předchozího ročníku Ligue 1 a zápas skončil dělbou bodů po bezbrankové remíze. Jak to dopadne dnes, se musíme nechat překvapit.
Olympique Marseille

Hosté z Olympique Marseille jsou na tom mnohem lépe. Jsou pátí s osmnácti body a drží se tak zatím na pozici, která zaručuje pohárovou Evropu. Na své konto si připsali pět výher, tři remízy a dvě prohry. Marseille v posledním odehraném kole remizovali 2:2 s hvězdným Parisem Saint-Germain. Předtím si dobře vedli také v Evropské lize, kde porazili těsně 2:1 Guimaraes. Potvrdí dnes roli favorita a připíší si na hřišti Lille plný počet bodů?
Lille OSC

Domácí Lille OSC na tom není vůbec dobře. Po devíti odehraných kolech jsou hráči Lille na devatenáctém místě tabulky Ligue 1 a dosud si na své konto připsali šest bodů za jednu výhru, tři remízy a pět proher. Zatím se tedy pohybují na pozici, která je jistým sestupem do Ligue 2. Fotbalisté Lille tak musí sbírat body, aby se této nepopulární pozici oddálili. Jenže dnes to proti Marseille nebudou mít vůbec jednoduché.
Hezký večer přeji všem příznivcům fotbalu. O tomto víkendu pokračuje jedenáctým kolem francouzská nejvyšší soutěž Ligue 1 a my budeme v jeho rámci sledovat duel mezi týmy Lille OSC a Olympique Marseille.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.