Ligue 1 - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Bordeaux - 19. srpna 2017   17:00

Lyon
10' Fékir  • 23' Tete (Depay) • 74' B. Traoré
3:3
(2:1)
Bordeaux
41' Malcom   • 88' Lerager   • 90+1' Malcom  (Kamano)
Lyon
A. Lopes – Tete, Marcelo, Morel, Marçal De Oliveira (74. Diakhaby) – B. Traoré, Darder, Tousart, Depay (65. Cornet) – Fékir (C) – Díaz (44. Ferri).
Gorgelin – Rafael, Diakhaby, Aouar, Ferri, Cornet, Maolida.
Clément Turpin – Cyril Gringore, Nicolas Danos
Groupama Stadium, Lyon
Bordeaux
Costil – Sabaly, Toulalan (C), Jovanović, Pellenard – Vada (37. J. Cafú), Lerager, Sankharé – Malcom, A. Mendy (46. Laborde), Kamano.
Prior – J. Cafú, Santos, Gajić, Lewczuk, Plašil, Laborde.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký sobotní večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 3:13. Rohy: 0:8. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 19:16.
Je dobojováno a zápas vítěze nepoznal. Domácí hráli celou druhou půli v deseti lidech a i když se po většinu doby bránili, dokázali potřetí udeřit. Z přímého kopu se parádně trefil Bertrand Traoré a vypadalo to, že si Lyon připíše třetí výhru. Jenže Bordeaux mělo drtivý závěr. V 88. minutě po centru snížil Lukas Lerager a v první minutě nastaveného času se nádhernou ranou zpoza vápna prosadil Malcom a zařídil tak hostům bod. Pro Lyon je to těžká ztráta, tři body bylo blízko...
90+3'
90+2'
V sektoru hostů panuje velká radost, naopak mezi domácími fanoušky je mrazivo a ozývá se i pískot.
90+1'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Neskutečné, je vyrovnáno! Kousek za pokutovým územím přiklepl Kamano MALCOMOVI, ten nad ničím nepřemýšlel a napálil míč pod břevno. Lopes se po míči natahoval, dokonce si na něj i sáhl, vyrazit jej ale nezvládl.
90'
Rozhodčí přidá tři minuty.
89'
Další centr domácí zvládli odkopnout, ale čeká je asi těžký závěr utkání.
88'
Tak možná tu ještě budeme mít drama. Po centru z levé strany se totiž míč dostal k LUKASI LERAGEROVI, ten si zpracoval, našel si ideální pozici na střelu a prostřelil bránící chumel.
87'
Lyon už ale nevymýšlí nic složitého. Pokud se domácí dostanou k míči, následuje většinou co nejdelší odkop.
86'
Dlouhý výkop míří až na půlku Bordeaux, to se ale míče rychle chopilo a pospíchá do dalšího kontru.
85'
Po rozehrání se k míči dostal Sankharé, zakončoval z hranice malého vápna a Lopese hravě překonal, ale mával se ofsajd, takže jeho radost byla předčasná.
85'
Možná teď z rohu, u míče je Malcom.
84'
Bílá hradba stojí na hranici pokutového území, Bordeaux marně dobývá Lopesovu branku.
83'
Akce domácího Fékira po pravé straně skončila nepřesnou střelou z ostrého úhlu.
82'
Žlutou kartu za zdržování hry dostal domácí Jeremy Morel, který se hostům snažil přerušit rozehrání přímého kopu.
80'
Sledujeme teď hru ve středu hřiště, bez větších šancí.
79'
Nyní už zase Lyon. Zleva se pokoušel probít Cornet, proti dobře postavené obraně ale neuspěl.
78'
Bordeaux to teď zkouší dlouhými nákopy, to ale zatím na obranu domácích neplatí.
76'
Souboj mezi Traorém a Jovanovićem byl vyhodnocen jako čistý, hosté mohou dopředu.
75'
Rázem jsou domácí zase klidnější a probudilo se i publikum.
74'
Lyon právě vstřelil branku!
Domácí tým opět vede o dvě branky! K přímému kopu se postavil BERTRAND TRAORÉ, parádně překonal zeď a i když Costil plachtil vzduchem, skončila prudká rána v síti. Lyon vede 3:1.
74'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Fernando Marçal De Oliveira, přichází Mouctar Diakhaby.
72'
Faul na Teteho poblíž vápna, je tu zajímavá standardka pro Lyon. Toulalan opět protestoval, rozhodčí jej ale velice rychle uklidnil.
72'
Už je zpátky ve hře a dokonce u rohového praporku vybojoval na Leragerovi míč.
71'
Marçal De Oliveira potřebuje ošetření, s týmovým lékařem tak odchází pomalým krokem za pomezní čáru.
69'
Už se zase hraje na druhé polovině, centr od rohového praporku se hostům nevyvedl.
68'
Zprava zaútočil hostující Malcom, sám se pokusil prostřelit Lopese, ten ale jeho pokus kryl. Dorážka Sabalyho už skončila po zákroku obrany mimo. Bordeaux bude pokračovat rohem.
67'
Tentokrát se k míči postavil Traoré, ale ani on nebyl přesný, jeho střela přelétla břevno.
67'
U pomezní čáry byl faulován Fékir, provinil se Sankharé. Ten se sice diví, ale rozhodčí je neoblomný.
65'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Maxwel Cornet.
65'
Přímý kop si vzal na starost Depay, vůbec mu to ale nesedlo a zamířil na tribunu za Costilem.
64'
Jeremy Toulalan nyní protestoval proti odpískání dalšího faulu hostů a za řeči dostal žlutou kartu.
63'
Nic z toho nebylo, centr si pohlídal Costil a stáhl si míč do náruče.
62'
Domácí si dají přímý kop, to vše po hře rukou kapitána Toulalana.
60'
Fékir byl chvíli v péči lékařů, už je ale zase vše připraveno ke hře.
59'
Lukas Lerager fauloval Fékira a za skluz dostal žlutou kartu.
57'
Na centr z pravé strany si naskočil Lerager, jeho hlavička šla těsně mimo.
56'
Z druhého centru také nic nebylo, Lyon se ubránil.
55'
Hosté rozehráli rohový kop, ten sice proběhl bez většího vzruchu, ale když Marçal De Oliveira poslal obrannou hlavičku do zámezí, dají si hosté repete.
54'
Domácí Traoré svedl běžecký souboj proti Pellenardovi, dal si ale míč daleko od nohy a ten mu tak utekl mimo hrací plochu.
52'
Fékir se dokázal vymanit z obklíčení, navíc na sebe vykoledoval faul.
51'
Lyon skvěle brání a zatím nepouští soupeře do nějakého výraznějšího tlaku.
49'
Musí si ale dávat pozor v obraně. Zprava unikal Traoré, z úhlu ale Costila nedokázal prostřelit.
48'
Hosté jsou v úvodu druhé půle aktivnější, jsou si vědomi výhody jednoho muže a snaží se o rychlé vyrovnání.
46'
Čerstvý Laborde se ihned zapojil do útočení a z hranice vápna tlačil míč k tyči. Lopes vyrazil.
46'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Alexandre Mendy, přichází Gaëtan Laborde.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
První půle je za námi a hrál se v ní opravdu dobrý fotbal. Domácím vyšel vstup, byli aktivnější a poměrně brzy se dostali do dvoubrankového náskoku. Jako první se v desáté minutě trefil Nabil Fékir, když do Costilovy branky zamířil z poloviny hřiště. Druhou branku přidal Lyon ve 23. minutě, po Depayově centru z přímého kopu zvyšoval Kenny Tete. Pak ale přišla černá chvíle pro Sergiho Dardera, který mezi 33. a 36. minutou vyfasoval dvě žluté karty a oslabil tak svůj tým. A přesilovku hosté využili ve 41. minutě, kdy ranou z dálky snížil Malcom. Výsledek je tak otevřený, druhá půle bude určitě napínavá a divácky vděčná.
45+2'
45'
Rozhodčí přidá dvě minuty.
44'
Domácí vystřídali a reagují tak na oslabení. Končí Mariano Díaz, nastupuje Jordan Ferri.
42'
Rázem je hostů plné hřiště, do další akce se cpal Mendy. Byl ale zachycen do ofsajdu.
41'
Hosté poměrně rychle využívají přesilovku a snižují. K přímému kopu se postavil MALCOM, první ranou sice trefil pouze zeď, ale tou druhou to bylo o mnoho lepší. Jeho prudkou střelu tečoval Díaz a Lopes se pak mohl už jen překvapeně odhlédnout po míči.
40'
Malcom je stále v péči lékaře, Lopes si mezitím už organizuje zeď.
39'
Začíná se nám pěkně žlutit. Za faul na kličkujícího Malcoma byl potrestán domácí Bertrand Traoré.
37'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Valentin Vada, přichází Jonathan Cafú.
36'
No pozor, pro domácí je tu potíž. Sergi Darder trefil kopačkou do břicha Toulalana, dostal za to žlutou kartu a jelikož už jednu měl, po té druhé dostal i červenou!
35'
Z dálky kroutil střelu Malcom, Lopesovu branku ale netrefil.
34'
Táhlý pas na levou stranu dostal hostující Kamano, po zpracování ihned střílel, trefil ale před ním stojícího obránce.
33'
Žlutou kartu za faul na Sankhareho dostal domácí Sergi Darder.
32'
To se ale nepovedlo jeho spoluhráčům, přišel rychlý kontr Bordeaux, akci potáhl Malcom a gólman Lopes se musel soupeři vrhat pod nohy.
31'
Morel se dokázal zbavit svého dotírajícího protivníka a rozehrál.
30'
Domácí vhazují na útočné polovině, hrají opravdu ve velké pohodě.
28'
Tempo nám teď trochu pokleslo, domácí nemají moc důvodu pospíchat a hosté se nemohou dostat do provozní teploty.
26'
Mezi dva obránce se dostával Díaz, už to vypadalo, že by se mohl probít do zakončení, nakonec jeho plán nevyšel.
24'
Tohle je už pro hosty docela nepříjemný stav, prakticky ze dvou střel na branku dvakrát inkasovali.
23'
A už je to o dvě branky. Na Depayův centr si naběhl KENNY TETE a i když byl tísněný Mendym, dokázal z voleje dostat míč za Costila.
22'
Toulalanův faul způsobil přímý kop Lyonu z levého křídla. Centrovat bude Depay.
21'
Vada kroutil centr na zadní tyč, Lopes si ale na vysoký pas dokázal počkat a vytlačil jej mimo vlastní pokutové území.
20'
Skluz Teteho zastavil rozlet hostů, Bordeaux bude rozehrávat rohový kop.
19'
Díaz se probíjel středem, šel ale proti přesile a ještě před hranicí pokutového území o míč přišel.
18'
Domácí Marçal De Oliveira nemusel zasahovat proti centru, Kamanovi totiž utekl míč od nohy a skončil mimo hrací plochu.
16'
Bordeaux sice drží míč na svých kopačkách, děje se tak ale na vlastní polovině a poblíž Costila.
14'
Už se zase hrálo na druhé polovině, Costil musel zasprintovat a skluzem se pokusit udržet míč na hrací ploše.
12'
Hosté se pokusili o protiakci přímým kopem z levého křídla, nedokázali ovšem vymyslet přesný centr do šestnáctky.
10'
Domácí jdou do vedení a to opravdu povedenou trefou. Bordeaux ztratilo na útočné polovině míč, toho se chopil NABIL FÉKIR, všiml si, že je Costil venku z branky a střelou z půlky jej obloučkem překonal!
9'
Bordeaux na útočném výletě, je to ale opravdu ve velice pozvolném tempu.
8'
Lyon je v úvodu aktivnější, hosté si budou muset dávat na rychlé průniky velký pozor.
7'
Toulalan v dalším obranném zákroku. Nyní hasil centr Traorého z pravé strany. Vypadalo to na jeho hru rukou, rozhodčí ale celou situaci nechal být a pokračuje se ve hře.
6'
Centr z levé strany zvládl odvrátit Toulalan, míč je už daleko od vápna Bordeaux.
5'
Přes Leragera neprošel ani Fékir, ten byl ale faulován a je tu přímý kop pro Lyon.
4'
Nyní se už vydali dopředu domácí, Depay se ovšem po levém křídle daleko nedostal.
3'
Další centr před Lopese, odvracel Marcelo.
3'
Už je ale po standardní situaci, obrana Lyonu si zvládla poradit.
2'
Domácí Tete se diví, že rozhodčí po jeho souboji s Pellenardem odpískal roh, na verdiktu už ale nic nezmění.
1'

Olympique Lyon: A. Lopes – Tete, Marcelo, Morel, Marçal De Oliveira – B. Traoré, Darder, Tousart, Depay – Fékir (C) – Díaz.
Náhradníci: Gorgelin – Rafael, Diakhaby, Aouar, Ferri, Cornet, Maolida.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Sabaly, Toulalan (C), Jovanović, Pellenard – Vada, Lerager, Sankharé – Malcom, A. Mendy, Kamano.
Náhradníci: Prior – J. Cafú, Santos, Gajić, Lewczuk, Plašil, Laborde.

Rozhodčí: Clément Turpin – Cyril Gringore, Nicolas Danos.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Groupama Stadium začne v 17 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni srdečně zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Clément Turpin, kterému budou na pomezí pomáhat Cyril Gringore a Nicolas Danos.
Girondins Bordeaux FC

Ani hosté neměli špatný úvod do ligy, po dvou kolech mají čtyři body za jednu výhru a jednu remízu. Minulý týden se odehrála ta lepší varianta, Bordeaux na svém stadionu porazilo Méty 2:0, když se gólově prosadili Vada a Sankhare. Dnes se tak můžeme těšit na duel dvou týmů se slušnou formou a už to je pro fandy obou týmů ale i nestranné pozorovatele velmi lákavé.
Olympique Lyon

Domácím se vstup do nového ročníku vydařil, v obou odehraných duelech se jim podařilo získat plný počet bodů a jsou tak momentálně na druhém místě tabulky. V úvodním kole Lyon roznesl Štrasburk 4:0 a minulý týden vyhrál i na půdě Rennes. Branky tam vstřelili Depay a Díaz a ani snížení domácích v úplném závěru nezměnilo nic na exportu bodů po výsledku 2:1.
Dobrý podvečer u utkání třetího kola Ligue 1. Společně se podíváme na střetnutí mezi týmy Olympique Lyon a Girondins Bordeaux FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.