Ligue 1 - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Lille - 29. listopadu 2017   19:00

Lyon
36' Díaz (NDombèlé)
1:2
(1:2)
Lille
21' Mendes  (Malcuit) • 40' Ponce  (Malcuit)
Lyon
A. Lopes – Rafael, Marcelo, Diakhaby (53. Yanga-Mbiwa), F. Mendy (46. Marçal De Oliveira) – NDombèlé (46. Cornet), Tousart – Aouar, Fékir (C), Depay – Díaz.
Gorgelin – Cornet, Ferri, Maolida, Marçal De Oliveira, Tete, Yanga-Mbiwa.
Lille
Maignan – Malcuit, Edgar Ié, Soumaoro, Alonso Mujica, Ballo-Touré – Mendes, Amadou (C) (51. Bissouma), Maia – Ponce (90+1. Pépé), Benzia (72. Araújo).
Kouakou – Bahlouli, Bissouma, Araújo, Sadzoute, Soumaré, Pépé.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:13.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí velice překvapivou výhrou Lille, které dokázalo zvítězit na hřišti ambiciózního Lyonu. Nutno dodat, že hosté předváděli velice slušný fotbal, avšak druhý poločas byl jasně v režii Lyonu. Ten si sice vytvořil několik solidních příležitostí k vyrovnání, pokaždé ale narazil na Maignana.
90+5'
90+4'
Mendes nakonec nedokázal otřít balón o nohu protihráče, Lopes posléze ihned rozehrál. Domácí jsou ale stále daleko od branky soupeře.
90+3'
Ledabylá rozehrávka Yanga-Mbiwy vedla na dlouhou nohu Tousartovi, který ztratil balón. Nyní budou hosté šetřit cenné vteřinky.
90+1'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Ezequiel Ponce, přichází Nicolas Pépé.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
87'
To je tlak! V šestnáctce Lille se utvořil menší zmatek, po kterém spálil další velkou šanci Fékir. Teď měli hosté pořádnou dávku štěstí.
86'
Domácí ještě zahrávali rohový kop, který nepřinesl nic nebezpečného. Lille ale začíná být pod pořádným tlakem.
85'
Obrovská šance na vyrovnání! Cornet poslal přízemní přihrávku na Fékira, který ve stoprocentní šanci trefil pouze brankáře. Následně neúspěšně dorážel Díaz.
85'
Fékir se obtočil s balónem, načež si všiml rozeběhnutého Depaye. Ten na nic nečekal a okamžitě poslal balón před branku. Ovšem ale neúspěšně.
84'
Nepřesností je zkrátka hodně. Cornet se nyní zlobil na své kolegy, kteří mu nedokázali poslat přesnou nabídku. Z ochozů se začíná ozývat pískot.
83'
Ié přečetl myšlenku svého protihráče a u adresáta míče byl včas. Následovalo odklizení balónu, po kterém bude Marcal vhazovat.
82'
Další útočný výpad byl započtan od Marcela, který posléze hodně rychle přenesl balón na opačnou stranu. Jeho spoluhráči kombinují ve středu hrací plochy.
81'
Již nám běží posledních deset minut a na změnu skóre to v tuto chvíli nevypadá. Olympique sice svírá svého soupeře, zatím ale bez kýženého úspěchu.
80'
Po delší době jsme uviděli zakončení v podání domácích borců Fékirova pohotová rána nejen, že neměla přesnost, dokonce jí scházela také větší razance.
79'
Cornet opěř hýřil aktivitou na pravém křídle, kde posléze nahrál Rafaelovi. Bývalý zadák Manchesteru United sice otřel míč o nohu protihráče, jako poslední se balónu ale doktl právě Rafael.
78'
Ve druhém poločase sledujeme pouze jednu polovinu hřiště. K čemu je to ale platné, když fotbalisté Lille v poklidu brání svůj hubený náskok.
77'
Ani další pokus o centrovaný balón nevyšel, neboť kulatý nesmysl směřoval přílis vysoko. Maignan tak bude vykopávat od své branky.
76'
Depay čaroval s míčem, načež přihrál vedle stojícímu Fékirovi. A co myslíte, že následovalo? Jistěže ztráta míče, kterých v dnešním klání opravdu přespříliš.
75'
Rafaelova neschopnost zpracovat balón nakonec nemusela vadit, protože za domácím zadákem číhal Cornet. Ten byl povalený na zem, dle sudího v rámci pravidel.
74'
Marcelo se vydal na útočný výlet, přičemž došel několik metrů za polovinu hřiště. Poté následovalo přenesení na levou stranu, Depay byl v souboji ale později.
73'
Časomíra se nám dostala do závěrečné dvacetiminutovky, domácí stále nemohou najít cestičku k druhé brance. Podaří se jim to nakonec?
72'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Yassine Benzia, přichází Luiz Araújo.
71'
Opět další zbrklost v podání Lyonu. Tentokráte chtěl ihned po zisku míče oslovit své spoluhráče Díaz, jeho záměr ale přečetl Alonso.
66'
Nutno dodat, že zatím nebezpečnější jsou hosté. Ti sice povětšinu času pouze běhají za balónem, jejich akce zkrátka mají větší logiku.
65'
Smůla pro hosty! Ponce to udělal uvnitř šestnáctky náramně, stahovačkou se dostal přes obránce a poté naservíroval balón Mendesovi. Ten kostrbatým způsobem těsně minul branku.
64'
Rafael využit spoustu prostoru k centrovanému balónu, který byl i tak zastaven. Ani Cornetova snaha neznamenala přesný centr do vápna.
63'
Cornet zkoušel spolupracovat s Fékirem na malém prostoru, což logicky nemělo šanci na úspěch. Posléze se neujala ani Díazova přihrávka.
62'
Domácí si nyní asi hodně oddechli! Ponce totiž rozvlnil síť, nicméně jeho radost překazil až praporek pomezního. Stav je tak stále 1-2.
61'
Akce ještě pokračoval, jenomže Fékirovo zakončení bylo sraženo. O několik vteřinek později neprošla ani nabídka z kopačky Aouara.
60'
Odpovědnost na sebe vzal technicky velmi dobře vybavený Depay, jehož centr směřoval pouze k hranici šestnáctky. Tam byl již přirpavený protihráč.
59'
Lille se i nadále nemohou dostat ze své poloviny. Domácí se na jejich půlce zdrží i nadále, neboť byl nedovoleným zákrokem zastaven Aouar.
58'
Druhý poločas nám hned ve svém úvodu nabízí zajímavé věci. Nejdříve domácí hned třikrát střídání, vše bylo završeno Fékirovou mizernou penaltou.
57'
To jsou věci! K rozehrávce se totiž postavil Fékir, který svojí nepřílši umístěnou střelu poslal pouze do Maignana. Hosté tak přežili kritický moment.
57'
Je tu pokutový kop pro Olympique Lyon!
56'
Uvidíme, jak se domácí trenér popasuje s tím, že už využil všechny své střídání. Určitě nezvyklá situace, neboť do konce zbývá více než půlhodiny.
55'
Obrovská šance na srovnání! Depay ideálně zalepil skvostnou kolmici za vlastní poloviny, tváří v tvář Maignanovi poslal balón vysoko nad.
54'
Rafael si jako adresáta chtěl vybrat rychlonohého Corneta, který se k míči ale nedostal. Včas dokázal odvrátit balón jeden z protivníků.
53'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Mouctar Diakhaby, přichází Mapou Yanga-Mbiwa.
53'
Po zhruba dvouminutovém přerušení se pokračuje ve hře. Hostující brankář Maignan sportovně odevzdal balón soupeři, který už kombinuje u svého vápna.
52'
Hostující lodivod musel sáhnout k prvnímu střídání, a to hned vynucenému. S Diakhabym to taktéž nevypadá příliš optimisticky.
51'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Ibrahim Amadou, přichází Yves Bissouma.
51'
Tak pozor. Oba hráči jsou z předchozí srážky natolik otřeseni, že musí i po několika vteřinách později být ošetřeni. Nyní se chvíli hrát nebude.
50'
Ten si vzal na starost Fékir, jehož kroucený balón zamířil pouze k hráči s opačným dresem. Posléze se nedovoleného zákroku dopustil Cornet.
49'
Diakhaby se ještě zdržel v pokutovém území soupeře, kde svedl hodně ostrý souboj s jedním z protihráčů. Výsledkem je zisk rohového kopu.
48'
Hned v úvodu druhého dějství si domácí hráči přichystali standardní situaci, která ale nepřinesla nic nebezpečného. Lille se ale nemůže dostat k míči.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráté hostující hráči. Ti budou hrát pro změnu zprava doleva.
46'
Žlutou kartu dostává Fodé Ballo-Touré (Lille OSC).
46'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Ferland Mendy, přichází Fernando Marçal De Oliveira.
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Tanguy NDombèlé, přichází Maxwel Cornet.
46'
Máme za sebou první poločas, který přinesl hned tři branky. O ty se překvapivě nepostarali hráči Lyonu, nýbrž větší část vstřelil soupeř. Není se ale čemu divit, Lille je zatím favoritovi minimálně vyrovnaným soupeřem. Uvidíme, co nabídne druhé dějství, které začne zhruba ve 20:03.
45+2'
45+2'
Lyon se snaží o vyrovnávací trefu, obrana soupeře ale skvěle vyplňuje prostory u své šestnáctky. Před malým momentem nebezpečně střílel Fékir.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
41'
Obrana Olympique se nejeví vůbec přesvědčivým dojmem. Ani v tomto případě čtyřčlenná vazba nezafungovala a domácí trenér má nad čím přemýšlet.
40'
Lille právě vstřelilo branku!
Tak pozor, hosté si totiž berou vedení zpět! EZEQUIEL PONCE si našel na malém vápně správný prostor k hlavičce, kterou poslal ke vzdálenější tyči. Lopes si na míč sice sáhl, nicméně střelu nedokázal zcela zastavit.
40'
Po více než minutovém přerušení se znovu pokračuje ve hře a s míčem momentálně operují hráči Lille. Je to stále daleko od Lopesovy svatyně.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli hlavní sudí také něco nastaví.
38'
Na hrací ploše se momentálně válí Ndombélé, který dle opakovaného záběru dostal slušně naloženo od protihráče. Na nic vážného to ale nevypadá.
37'
Máme za sebou více než půlhodinu utkání a skóre je opět srovnané. Lyon se po nepřesvědčivém vstupu konečně oklepal a vyrovnávací branka může být vzpruhou.
36'
Lyon právě vstřelil branku!
Rázem je skóre opět srovnané! Do šestnáctky přilétl centrovaný balón, kde Maignan nedokázal zasáhnout. Za jeho zády ale číhal připravený MARIANO DÍAZ, který zamířil do opuštěné svatyně.
36'
Zatím hodně nepovedený výkon Lyonu. Jeden z domácích chtěl vyvézt balón ze své poloviny, jeho záměr ale opět skončil na prvním bránícím hráči.
35'
Ani tentokráte se Touré nedostal kolem Rafaela, avšak brazilský obránce zahrál balón pouze do zámezí. Lille bude ještě vhazovat.
34'
Až příliš elegantně se to nyní pokusil vyřešit Ndombélé, jehož patička na sebe sama byla příliš prudká. Výsledkem je další ztráta balónu.
33'
Těžiště hry se nám přesunulo na druhou stranu hřitě, kde se mohl do slibné pozice k centru dostat Touré. To by ale musel hostující zadák zpracovat těžkou přihrávku.
32'
Ze vzdálenosti pětadvaceti metrů pálil Depay, jehož tvrdý projektil skončil pouze na dobře postavení zdi. Nizozemec z dorážky mířil vysoko nad.
31'
Marcelovo přenesení hry mělo oči, neboť našlo volnéhoh Díaze. Ten zkoušel lišáckým dloubáčkem oslovit Depaye. To nevyšlo, domácí ale budou kopat přímý kop.
30'
Depay přepustil balón Mendymu, který ale nechal balón za sebou. Vhazovat budou pro změnu hráči Lille, aut zřejmě provede Malcuit.
29'
Na hrací ploše skončil hostující Ponce, avšak hlavní sudí ukazuje, že se bude pokračovat ve hře. Olympique se tak ujme autového vhazování.
28'
Aktivní Aouar opět spolupracoval na pravém křídle s Rafaelem, nicméně tato dvojice se vrací zpět s nepořízenou. Hosté zatím velmi dobře brání.
27'
Aouar se hezkým prvním dotykem dostal k rohu šestnáctky, kde přiťukl Rafaelovi. Tomu pro změnu odskočil balón od nohy a je tak po šanci.
26'
Mendy nedokázal ustrážit balón před napadajícím Mendesem, který ho obral o balón. Hráči v bílém kompletu nyní roztáčejí kolotoč přhrávek.
25'
I po vstřelené brance mají mírně navrch hostující hráči, kteří se pohybují daleko lépe. Naopak fotbalisté Lyonu se stále nemohou dostat ke své klasické hře.
21'
Jenomže jsou to hosté, kteří se ujímají vedení! THIAGO MENDES prošel s velkou lehkostí až do vápna, kde si přichystal střelu, kterou poslal technickým způsobem mimo Lopesův dosah.
20'
Lyon zahrával rohový kop, na který si nejvýše vyskočil zadák Diakhaby. Hlavička z malého vápna mířila vedle vzdálenější tyče.
19'
Diakhaby vyvezl balón až na útočnou polovinu, kde ale neměl patřičnou podporu. Proto jeho přihrávka nemohla projít na Depaye.
18'
Touré nahrál k centru vedle stojícímu Maiovi, jehož nabídka narazila hned na prvního bránícího hráče. Posléze se svým centrem neuspěl ani Malcuit.
17'
Ponce se marně natahoval po prudce nahrávce, kterou zachytila pozorná obrana Lyonu. Posléze to zkoušel Fekir, jehož centr na Aouara skončil v náruči Maignana.
16'
Na opačné straně si to k šestnáctce namířil Ié, avšak včasným skluzem se prezentoval Diakhaby. Následovat bude rohový kop pro Lille.
15'
Do velmi slušné palebné pozice se dostal levý křidelník Depay. Ten měl na kupodivu spoustu času na střelu, která mu ale vůbec nesedla.
14'
Zatím jsme svědky velice pomalé a navíc hodně nepřesné hry. Před malým momentem to chytře zkoušel Aouar, jeho nabídka ale neměla patřičné parametry.
13'
Benzia si to namířil s míčem po levé straně, načež se hezkou kolmicí pokoušel vysunout Ponceho. Jeho přihrávku ale přečetl jeden z protihráčů.
12'
Maignan raději odkopl balón na opačnou stranu hřiště, padající balón ale nenašel žádného z kolegů a poté skončil u druhého strážce tyčí.
11'
Fekir hezky narazil Depayovi, jenž s trochou štěstí prošel kolem protihráče. Následná nabídka Díazovi ale směřovala na paty a poté se domácí dopustili faulu.
10'
Úvodní minuty nepřinášejí nic moc nebezpečného a spíše sledujeme hru kolem středového kruhu. Taktéž čekáme na první vážnější zakončení.
9'
Zadáci Lille hodně váhali s rozehrávkou, kterou pokoušeli napadat Díaz s Depayem. Hosté ale ošemetnou situaci vyřešili na jedničku.
8'
Právě brazilský obránce Rafael neuspěl s prostrkávačkou na NDombèlého, avšak jeho spoluhráči rychle ukořistili hrací předmět zpět.
7'
Rafael vhazoval od pravé postranní čáry, jako adresáta si vybral Marcela, který roztáhl hru na levou stranu. Tam v tuto chvílí režíruje hru Tousart.
6'
Na opačné straněo operoval s míčem Fekir, který se do svých kliček ale zamotal. Následně ho protihráči obrali o balón a následně vyvezli.
5'
Ponce si narazil s Mendesem a poté se snažil oslovit svého útočného parťáka Benziu, balón z jeho kopačky doputoval pouze k Diakhabymu.
4'
Dalekonosný pas směřoval na rychlonohého Malcuita, jenž se k prudkému míči vůbec nedostal. Včas u balónu byl domácí brankář Lopes.
3'
První střelecký pokus vyprodukoval hostující Thiago Maia, který pálil zhruba z pětadvaceti metrů. Jeho rána mířila jen pár čísel vedle tyče.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Olympique Lyon: A. Lopes – Rafael, Marcelo, Diakhaby, F. Mendy – NDombèlé, Tousart – Aouar, Fékir (C), Depay – Díaz.
Náhradníci: Gorgelin – Cornet, Ferri, Maolida, Marçal De Oliveira, Tete, Yanga-Mbiwa.

Lille OSC: Maignan – Mendyl, Edgar Ié, Soumaoro, Alonso Mujica, Ballo-Touré – Mendes, Amadou (C), Maia – Ponce, Benzia.
Náhradníci: Kouakou – Bahlouli, Bissouma, Araújo, Sadzoute, Soumaré, Pépé..
Lille OSC

Naopak fotbalisté Lille marně vzpomínají na sezóny, kdy atakovali pohárové pozice. V loňském ročníku bylo za výsledek postavení ve středu tabulky, letos se Lille nachází v sestupových vodách. Svěřenci Marcela Bielsy zatím nasbírali dvanáct bodů, přičemž na poslední Méty činí náskok osmi bodů. Před čtrnácti dny to vypadalo, že se hostující celek dnešního utkání dostává do slibné formy, nicméně nadcházející dva zápasy dopadli prachmizerně. Nejen, že Lille neukořistilo ani bod, dokonce ani v jednom utkání neskórovalo.
Olympique Lyon

Olympique Lyon stále marně pomýšlí na mistrovský titul své domácí soutěže, avšak v konkurenci PSG a Monaka to má velmi složité. V loňské sezóně se do hry o titul navíc připojilo i Nice, které odsunulo právě Lyon až na čtvrtou příčku. Letošní ročník je z pohledu Olympique Lyon velmi povedený. Domácímu celku dnešního utkání zatím patří sympatická druhá příčka, jenomže na vedoucí PSG ztrácí už devět bodů. Lyon se ale může pyšnit velmi slušnou formou, přičemž doposud jediná porážka přišla právě od pařížského mužstva.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Olympique Lyon a Lille OSC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.