Ligue 1 - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Metz - 29. října 2017   15:00

Lyon
6' Fékir (Marçal De Oliveira) • 20' Fékir (Tete)
2:0
(2:0)
Lyon
A. Lopes – Tete, Marcelo, Morel, Marçal De Oliveira – Tousart, Aouar (77. Maolida) – B. Traoré (67. NDombèlé), Fékir (C), Depay (67. Cornet) – Díaz.
Gorgelin – Rafael, Diakhaby, NDombèlé, Ferri, Maolida, Cornet.
Benoît Millot – Stephan Luzi, Julien Pacelli
Goupama Stadium, Décines-Charpieu
Metz
Kawašima – Balliu, Rivierez (81. Nguette), Niakhaté, Assou-Ekotto – Poblete, Philipps – Dossevi, Cohade (C), Cafú (64. V. Thill) – Roux (63. B. L. Fernández).
Didillon – Basin, V. Thill, Mollet, Niane, B. L. Fernández, Nguette.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 8:3. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 13:17.
Zápas je u konce a platí skóre, které panovalo i na konci prvního poločasu. I po pauze hrál Lyon v pohodě, vytvářel si šance, ale buď končil na dnes docela zaměstnaném Kawašimovi, nebo akce končily mimo. Ke slovu se už ale dostávali i hráči Mét, nejblíže snížení byl Dossevi, proti ale byli Tete s Morelem, kteří mu zablokovali dva střelecké pokusy. Jak už bylo řečeno, gól jsme ve druhé půli neviděli a Lyon tak připisuje výhru 2:0. Dostává se tak na třetí místo za PSG a Monaco, Méty zůstávají na posledním místě.
90+3'
90+2'
V pokutovém území Mét leží domácí Cornet, rozhodčí ale celý souboj vyhodnotil jako v rámci pravidel a nechal pokračovat ve hře.
90+1'
Hostům nevyšel centr z přímého kopu, rázem z toho byl bleskový protiútok. Díaz jej ale na levé straně přibrzdil a z nadějně se rozvíjející akce tak nic nebylo.
90'
Rozhodčí přidá tři minuty.
89'
Cornet si našel na pravé straně místo, dostal přesnou přihrávku, zblízka ale Kawašimu neprostřelil. S ním dobíhající Díaz se zlobí, že mu raději nepřihrál, aby mohl zakončovat do odkryté branky.
88'
Lopes vyřešil propadlý centr do pokutového území a pomaličku se chystá k výkopu.
87'
Nyní se hra přelévá ze strany na stranu, vše ale končí ještě před pokutovým územím jednoho, či druhého týmu.
86'
Marçal De Oliveira táhne útok levou stranou, trochu mu ale schází podpora spoluhráčů. Jde tak do plných.
85'
Centr na Fernándeze nebyl vůbec špatný, jeho rybičce scházelo možná půl metru k tomu, aby se proměnila v prudkou hlavičku na Lopesovu branku.
84'
Vše nakonec vyřešil sám, vyběhl si na centrovaný míč a vyboxoval jej pryč z vápna.
83'
Už to ale neplatí, faulu se dopustil Tousart a Méty budou kopat přímý kop. Lopes si už hlasitě diriguje obranu na hranici pokutového území.
82'
Hraje se sice na polovině Lyonu, v držení míče jsou ovšem právě domácí.
81'
Lyon místo centru zvolil postupnou rozehrávku po zemi. Dá se to pochopit, domácí nemají kam spěchat.
81'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Jonathan Rivierez, přichází Opa Nguette.
80'
Tete byl faulován u postranní čáry, domácí budou centrovat z pravé strany.
79'
Přetažený centr skončil u Cohadeho. Ten pak přiklepl na Assou-Ekotta, který se pokusil vrátit míč do centra dění. Ale ani on příliš neuspěl.
79'
Rohový kop pro hostující tým.
77'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Houssem Aouar, přichází Myziane Maolida.
76'
Výsledkem byl Cohadeho centr a následná zablokovaná střela z hranice pokutového území.
75'
Domácí ztratili na půlce míč a Tete musel rodící se protiútok hasit faulem. Obešlo se to bez karty, hosté budou pouze rozehrávat přímý kop.
73'
Pobleteho pokus byl sražen, míč má ve svém držení domácí gólman a už rozmýšlí, komu rozehraje.
72'
Teď už musel Kawašima zasahovat a to proti technické střele Aouara. Uspěl a poté ihned rozehrál.
70'
Cornet dobře překonal tříčlennou zeď Mét, střela se mu ale zatočila až příliš od Kawašimovy branky.
69'
Rivierezův faul na Díaze, viník je na koberečku u rozhodčího. Má už totiž žlutou kartu a na podobné zákroky by si měl dávat velký pozor.
67'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Tanguy NDombèlé.
67'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Maxwel Cornet.
65'
Velká šance hostů na snížení. Centr z pravé strany se dostal k Dossevimu, jenže jeho dva pokusy o střelu zablokovali obětaví Tete s Morelem!
64'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Cafú, přichází Vincent Thill.
63'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Nolan Roux, přichází Brian Leonel Fernández.
63'
Na trávníku nyní leží hostující Dossevi, to vše po tvrdém souboji na půlce. Méty budou mít přímý kop.
62'
Opět se žlutí na straně hostů, za zákrok na Aouara byl kartou ohodnocen Jonathan Rivierez.
61'
Marcelo čistým skluzem zastavil rodící se akci Mét, Cohadeho přihrávka tak přišla vniveč.
59'
Díaz hledal Fékira, ten si nabíhal za obranu, ta jej ale v tomto okamžiku dobře ustrážila.
58'
Lyon si dobře hlídá střed hřiště a nepouští soupeře do nějakých souvislejších akcí. Domácí začínají od Lopese, u kterého skončil dlouhý odkop.
56'
Hosté u míče moc dlouho nevydrželi a nyní už kombinuje Tete s Díazem.
55'
Nyní se už zákrok na Marçala De Oliveiru nepískal, Poblete hrál míč.
53'
Centr se mu vůbec nevyvedl, ale to se dá říci i o Cohadeho odkopu. Míč mu nesedl a on tak ohrozil vlastního gólmana. Kawašima ale ukázal dobrý postřeh a poradil si.
52'
Marçal De Oliveira byl faulován Rivierezem, Lyon si dá přímý kop z levé strany.
50'
Málem to bylo 3:0, na levou stranu dostal přesný pas Díaz a z úhlu vyslal svižnou střelu, kterou trefil tyč!
49'
Depay v útoku, zakončení ovšem nebylo z nejpovedenějších...
48'
Chris Philipps přehnal důraz na půlce a po tvrdém zákroku si prohlédl žlutou kartu.
47'
Dlouhý pas na Fékira byl až moc prudký, tohle dnes dvougólový střelec neměl šanci stihnout.
46'

Fauly: 5:9
Je za námi první poločas a domácí Lyon potvrzuje svou roli favorita. Po celou dobu hry byl lepším a aktivnějším týmem, vytvářel si šance a dvě z nich i proměnil. První gól padl už v šesté minutě, zleva se po narážečce s Marçalem De Oliveirou prosadil Nabil Fékir. Nápor Lyonu pokračoval a ve 20. minutě to bylo o dvě branky, když se dnes podruhé trefil Nabil Fékir. Tento náskok domácí uklidnil, hráči trochu polevili, ale přesto i nadále vládli. Další šancev podání Depaye, či Traorého už ale skončily neúspěchem, takže do šaten se jde za stavu 2:0.
45'
45'
Hosté ztratili míč a okamžitě tu byl rychlý brejk. Depay se rozhodl pro samostatnou akci, napálil však pouze bránícího hráče.
44'
Philipps se nedomluvil s gólmanem, nepustil mu dlouhý a vysoký nákop a sám pak trochu krkolomně řešil odkop před dotírajícím Depayem.
43'
Lopes s pomocí obrany ukončil rodící se výpad soupeřů a neztrácel čas s rozehrávkou. Lyon pokračuje v povedeném výkonu.
42'
Do protiútoku se už chystali hráči Lyonu, akci zastavil právě Cafú a za faul byl potrestán žlutou kartou.
41'
Po delší době se dopředu dostávají i hosté, Cafů se ale na pravé straně nedostal do pozice, ze které by mohl zakončit, nebo alespoň přihrát.
39'
Přetažený centr Depay nezastihl u míče byl jako první gólman Kawašima.
39'
Faul Pobleteho na Teteho, domácí budou rozehrávat z pravé strany.
37'
Skvělé zpracování špičkou kopačky předvedl Traoré, poté si seběhl trochu na střed a z dálky vyslal táhlou střelu. Mířil nad.
35'
Fékir nepřešel přes Philippse, domácí pokračují autovým vhazováním. Méty jsou již ale v obraně seskupeny.
34'
Tak nakonec z toho byly rohy dva, nebezpečnější akce vznikla po prvním centru, nejednalo se ale o nic, co by musel Kawašima a jeho obránci nějak zvlášť řešit.
32'
Přímý kop si nachystal Díaz, jeho tvrdá rána se ale od zdi odrazila do zámezí. Bude z toho rohový kop.
31'
Je to stále stejný obrázek, domácí tým útočí, vymýšlí způsoby, jak se dostat před Kawašimu, hosté zuby nehty brání.
29'
Lyon se vydal do rychlého kontru, na levé straně si udělal prostor Depay, přihrávkou na střed ovšem své spoluhráče nenašel.
27'
Méty se pokouší o souvislejší držení míče, naráží ovšem na dobře pracující obranu domácího týmu. Lopes tak může být celkem v klidu.
25'
Tempo se nám nyní trochu snížilo, Lyon má nahráno a nemá tak důvod někam pospíchat. A hostům se směrem dopředu moc nevede.
23'
Cafú zahrál vysokou nohou, domácí Lyon zakládá postupnou útočnou akci z přímého kopu.
22'
Ten si vzal na starost Cohade, našel Riviereze, jeho hlavička však Lopese nepřekvapila. Domácí brankář má další snadný zákrok.
22'
Hosté mohou zareagovat přímým kopem. Tohle nebude na přímou střelu, čeká se centr.
20'
Lyon právě vstřelil branku!
Domácí podnikli nenápadnou akci, která ale měla moment obrovského zrychlení. Tousart vysunul Teteho, ten zprava přihrál do vápna na nabíhajícího NABILA FÉKIRA a jeho střela z první skončila za Kawašimovými zády – 2:0.
18'
Nepřesná akce Lyonu, hosté zahajují protiútok od gólmana Kawašimy.
16'
Dossevi se na pravé straně dokázal odpoutat od svého obránce, jeho zakončení pak ale scházela razance. Slabou střelu gólman Lopes bez sebemenších problémů zvedl ze země.
15'
Fékir byl tvrdým, ale čistým zákrokem zbaven míče, hosté této situace nedokázali využít a prakticky hned vzápětí o míč přišli.
14'
Zleva to zkusil domácí Depay, přesprintoval svého strážce, přihrávka do druhé vlny už ale skončila v držení hostující obrany.
12'
Centr skončil u první tyče, kde jej odhlavičkoval připravený a pozorný Traoré.
12'
Rohový kop pro Méty.
11'
Balliu svůj centr přehnal, jeho vysoká přihrávka pouze prolétla pokutovým územím a skončila v zámezí.
10'
Centr na Traorého byl sražen, hosté se po delší době dostávají k míči a možnosti zaútočit.
9'
Začíná to být fotbal na jednu stranu, Méty budou muset hodně přidat. Zatím se pouze brání.
8'
Na pravém křídle kličkoval Traoré, obrana Mét zvládla tento pokus o výpad zpacifikovat.
7'
A jak už to tak bývá, vedoucí gól Lyon nakopl a opět se tlačí do útoku.
6'
No vida a hned je tu gól... Lyon podnikl útok levou stranou, po výměně míče s Marçalem De Oliveirou dostal do střelecké pozice NABIL FÉKIR a i když byl tísněn, dokázal prostřelit Kawašimu a dostal domácí do vedení.
5'
Obrana hostů zatím pracuje skvěle, Lyon pouze krouží a marně hledá cestu do pokutového území.
4'
Tvrdý zákrok Riviereze na Depaye, rozhodčí mu okamžitě dává kázání. Kartu prozatím nechal v kapse.
3'
Aouar zastavil rozlet Mét těsně před pokutovým územím, Lopes okamžitě rozehrává.
3'
Poblete se dobře uvolnil na pravém křídle a poté ihned přenesl hru na druhou stranu, na volného Assou-Ekotta.
2'
Lyon se ihned cpe do útoku, centr Fékira byl zblokován Niakhatem
1'

Olympique Lyon: A. Lopes – Tete, Marcelo, Morel, Marçal De Oliveira – Tousart, Aouar – B. Traoré, Fékir (C), Depay – Díaz.
Náhradníci: Gorgelin – Rafael, Diakhaby, NDombèlé, Ferri, Maolida, Cornet.

FC Méty: Kawašima – Balliu, Rivierez, Niakhaté, Assou-Ekotto – Poblete, Philipps – Dossevi, Cohade (C), Cafú – Roux.
Náhradníci: Didillon – Basin, V. Thill, Mollet, Niane, B. L. Fernández, Nguette.

Rozhodčí: Benoît Millot – Stephan Luzi, Julien Pacelli.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Goupama Stadium začne v 15 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu, jste k němu všichni zváni.

hlavním sudím tohoto utkání bude Benoît Millot, kterému budou na pomezí pomáhat Stephan Luzi a Julien Pacelli.
FC Méty

Hosté jsou na tom zcela opačně, na posledním místě tabulky mají pouze tři body a situace je už značně kritická, neboť na barážovou pozici ztrácí už sedm bodů. V lize prohrál už čtyři zápasy v řadě, naposledy doma proti Dijonu 1:2. Méty dokázaly reagovat Rouxem na gól Varraulta, ale po návratu ze šaten skóroval Sliti a tento výsledek už byl konečný. V týdnu si Méty alespoň trochu vylepšily náladu po výhře v Coupe le la Ligue nad třetiligovým týmem Red Star 1:0, dnes ale budou v podobné roli, jako právě Red Star v týdnu, v Lyonu mohou pouze překvapit.

Olympique Lyon

Domácí tým je po deseti odehraných zápasech na čtvrtém místě s 19 body. Na třetí místo ztrácí jediný bod, na druhé bodů šest. Forma je v Lyonu na velmi slušné úrovni, v rámci Evropské ligy si přivezl body z Evertonu a v domácí soutěži naposledy vyhrál doma s Monakem a rozdrtil Troyes na jeho půdě. Toto utkání skončilo výsledkem 5:0 a gólově se v něm předvedl Depay, když zaznamenal hattrick. Zbývající branky přidali Traoré a Díaz a potvrdili, že v Lyonu to teď šlape.

PSG – Lyon 2:0
Lyon – Dijon 3:3
Angers – Lyon 3:3
Lyon – Monaco 3:2
Troyes – Lyon 0:5
Dobré odpoledne u francouzské Ligue 1. Společně se podíváme na utkání 11. kola mezi týmy Olympique Lyon a FC Méty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.