Ligue 1 - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Guingamp - 26. listopadu 2017   17:00

Marseille
31' Thauvin (Payet)
1:0
(1:0)
Guingamp
Guingamp
Marseille
Mandanda – B. Sarr, Rami, Abdennour, Amavi – Maxime López, Gustavo – Thauvin (89. Sakaj), M. Sanson (79. Anguissa), Payet (C) (72. Ocampos) – Mitroglu.
Pelé – Germain, N'Jie, Ocampos, Rolando, Sakaj, Anguissa.
Delerue – Stien, Jouannaud
Stade Vélodrome, Marseille
Guingamp
Johnsson – Martins Pereira, Kerbrat, Sorbon, Tabanou – Blas, Eboa Eboa, Didot (68. Thuram) – Salibur (53. Benezet), Camara (86. Regis Coco), Briand (C).
Caillard – Benezet, Regis Coco, Diallo, Phiri, Rebocho, Thuram.

Z dnešního utkání je to ode mne všechno. Tímto se s vámi loučím a přeji vám hezký zbytek večera!
Je dobojováno! Ve druhém poločase jsme se již branky nedočkali, a tak se po jediném gólu Floriana Thauvina mohou dnes z nejtěsnější možné výhry radovat hráči Olympique Marseille. Domácí měli prakticky po celý zápas navrch, drtivě svého soupeře přehráli a přestříleli, ale rozhodně by si dnes zasloužili více vstřelených gólů. Guingamp se na něco málo zmohl jen v samotném závěru utkání, avšak veškerou snahu o vyrovnávací branku si domácí hráči zkušeně pohlídali. Za hráče utkání bych rozhodně označil Floriana Thauvina, který se blýskl gólem a byl vidět v podstatě při každé šanci.
90+4'
90+3'
Mitroglou vyvezl míč přes půlící čáru, přihrávkou do běhu posunul balón na Ocampose, jenž posléze hledal zcela uvolněného Lópeze, avšak v pokutovém území se dostal dříve k míči gólman Johnsson.
90+2'
Guingamp se snaží využít momentálního tlaku, ale bez úspěchu.
90+1'
Nastavovat se budou nad rámec tři minuty. Po faulu Regis Coco budou domácí rozehrávat z hloubi vlastní poloviny hřiště.
90'
Hosté si v samotném závěru vyzkouší ještě jeden rohový kop. Dobrá šance na vyrovnání, ale Sarr na bližší tyči důrazně odklidil balón mimo šestnáctku.
89'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází Hiroki Sakaj.
88'
Rohový kop pro EA Guingamp. Mandanda si vyběhl z brankové čáry na letící centr a nadvakrát míč bezpečně ukryl ve své náruči.
87'
Do konce řádné hrací doby nezbývá již ani pět minut. Pořád je to ještě ale řádná porce vteřin na druhou či srovnávací branku.
86'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Abdoul Razzagui Camara, přichází Marcus Regis Coco.
84'
Bílí se stahují do blízkosti Johnssonovy brány, ale hráči Guingampu dokázali získat míč na vlastní kopačky.
83'
Eboa Eboa to ve středu hřiště přehnal se svou defenzivní činností a za přílišný důraz v osobním souboji vidí žlutou kartu.
81'
Marseille pokračuje v útoku. Hostující obránce Tabanou si naskočil na letící centr v šestnáctce a nebezpečně hlavičkoval míč do vlastní brány! Johnsson pohotově vytěsnil balón do zámezí.
80'
Luiz Gustavo napřáhl svou levačku k ostrostřelbě zpoza velkého vápna. Skákající Johnsson dokázal střelu letící k levé tyči vyboxovat!
79'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází André Anguissa.
78'
Florian Thauvin je dnes velmi aktivní a vidět je i teď. Z pravého křídla si navedl míč do vápna, odkud zkoušel trefit levý horní roh brány, jenže střela zamířila příliš vysoko.
76'
Následuje přímý kop. Na vysoký centr si ve vápně naskočil nedávno příchozí Thuram, jenž hlavičkou usměrnil míč vedle pravé tyče.
75'
Aymen Abdennour u postranní čáry ostře padl pod nohy kombinujícího Camary, který navíc stihl ještě před kontaktem odehrát balón. Domácí obránce vidí žlutou kartu.
74'
Po přerušení mají míč na kopačkách domácí, jenž se pozvolnou kombinací dostávají na polovinu soupeře.
73'
Martins-Pereira dobře myšleným centrem hledal ve vápně nabíhajícího si Brianda. U míče byl však dříve gólman Mandanda, který se posléze střetl s dobíhajícím útočníkem Guingampu.
72'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Dimitri Payet, přichází Lucas Ocampos.
71'
Dimitri Payet ještě konzultoval předešlou situaci s hlavním rozhodčím a vykoledoval si žlutou kartu.
70'
Kerbrat zastavil pronikajícího Payeta těsně před hranicí pokutového území drobným podražením. Domácí se právem zlobí, tohle měl být faul, ale sudí nechává hru pokračovat.
69'
Rozporuplná hra v podání Guingampu. Thuram po pravém křídle vyvezl míč do útoku a následně hosté po ose přemístili míč až k vlastnímu brankáři.
68'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Étienne Didot, přichází Marcus Thuram.
66'
Sanson výborně zabojoval na hranici pokutového území, kde v pádu dokázal posunout míč na Luize Gustava. Gustavovu ostrou ránu Johnsson bez větších potíží zlikvidoval.
65'
Jimmy Briand získal míč na své kopačky, založení útočné akce mu však znemožnil šlapák jednoho z protihráčů.
64'
Rozehrávka rohového kopu nebyla vůbec úspěšná. Martins-Pereira odklidil míč do bezpečné vzdálenosti od brány.
63'
Thauvin po pravém křídle prošel kolem Camary do šestnáctky, kde se skácel po kontaktu s protihráčem k zemi, ale sudí nařizuje pouze rohový kop. Tohle dost zavánělo penaltou!
61'
Pěkný zákrok obránce! Sanson dostal od Thauvina ve vápně přesnou přihrávku do nohy a bez váhání pálil. Kerbrat díky své pozici a rychlým nohám dokázal balón zblokovat.
60'
Guingamp se zkouší prosadit po Johnssonově dlouhém výkopu, nicméně stoper Rami, dokázal včas obrat Camaru o míč.
59'
Sarr se z pravé strany rychle uvolnil za obranu do pokutového území, kde ale nestačil na přetaženou přihrávku a ve skluzu se střetl s brankářem.
57'
Náznak hostí o nějakou tu ofenzivu skončil rychlým výpadem skrze střed hřiště, Mandanda i nadále může zůstat v klidu.
56'
Thauvin centroval z pravého křídla na hranici malého vápna, kde však nebyl žádný z jeho spoluhráčů. Míč končí v Johnssonových rukavicích.
55'
Olympique si dává s dalším započetím útočné akce na čas.
54'
Guingamp pouze zakopl balón přes půlící čáru, a zadarmo tak daroval míč domácímu celku.
53'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Yannis Salibur, přichází Nicolas Benezet.
52'
Obléhání hostující poloviny pokračuje dál a dál, Thauvin se dostal na středu k odraženému míči a zkusil své štěstí rotující střelou. Míč zamířil vysoko nad bránu.
51'
Marseille se uchyluje ke stylu hry, jaký již dobře známe z prvního poločasu.
49'
Thauvin si povodil míč po pravé straně, jenže finální centr se mu vůbec nepovedl a skončil v boční síti brány.
48'
Hosté v černých dresech se pokusili o rychlý přechod do ofenzivy po pravém křídle, avšak bez úspěchu.
47'
Guingamp začíná rozvážnou kombinací na vlastní polovině, do hry se zapojuje i brankář.
46'
První poločas končí těsným jednogólovým vedením Olympique Marseille. Domácí tým v úvodní pětačtyřicetiminutovce předvedl absolutní dominanci, vyvaroval se jakýchkoliv chyb a svého soupeře k ničemu nepustil. To ze strany Guingampu to byl zcela zpackaný poločas, hosté se nezmohli prakticky na nic jiného, než na defenzivní činnost a soupeřícího brankáře za celý poločas ani jednou neohrozili.
45+1'
45+1'
Hráči Marseille rozehráli rohový kop nakrátko a jelikož se k žádnému dalšímu ohrožení brány neměli, hlavní sudí ukončuje úvodní dějství.
45'
Sanson vypálil ostrou ránu zpoza velkého vápna, Tabanou zblokoval míč do zámezí.
44'
Luiz Gustavo neměl v těsné blízkosti pokutového území komu přihrát, a tak z nepříliš dobré pozice na střelu volil raději zpětnou přihrávku ke středovému kruhu.
42'
Marseille má míč na svých kopačkách, avšak do dalšího útoku se pouští pozvolnou kombinací z vlastní poloviny.
41'
Balón mimo hrací plochu, míč po Johnssonově dlouhém odkopu od brány letí až do hloubi domácí půlky hřiště.
39'
Sansonův nepřesný nákop končí pohodlně v Johnssonově náruči.
38'
Florian Thauvin znovu u balónu, jeho centr z levého křídla tentokrát před bránou adresáta nenašel.
37'
Thauvinovu dalekonosnou střelu při vniku do pokutového území zblokoval obránce Kerbrat.
36'
Olympique i nadále obléhá soupeřovu polovinu hřiště.
35'
Další nebezpečí pro hosty. Mitroglou se po Payetově centru dostal ve vápně k hlavičce, jíž prověřil švédského gólmana, který dokázal zasáhnout na brankové čáře.
34'
Guingampští se nyní dostávají přes půlící čáru, dočkáme se nějaké reakce na inkasovanou branku?
33'
Hráči Marseille jsou očividně při chuti a okamžitě se tlačí do další akce.
31'
Marseille právě vstřelilo branku!
Domácí se ujímají zaslouženého vedení! Sanson pohotově zastavil rozvíjející se protiútok hostí, Payet posunul míč na FLORIANA THAUVINA, jenž se dostal až do pokutového území, kde přízemní střelou uklidil balón k levé tyči.
31'
Z následného přímého kopu zamířil míč do předbrankového prostoru, kde jej obránce Sorbon hlavičkoval nebezpečně vedle brány. Rohový kop.
30'
Tabanou se přiřítil k autové čáře a zezadu doslova porazil Payeta k zemi. Tento zákrok ocenil sudí žlutou kartou.
28'
Thauvin skvěle prošel volnou uličkou mezi hostujícími hráči a z velkého úhlu centroval před bránu. Tam byl nejpozornější stoper Sorbon, jenž okamžitě hlavičkoval do bezpečí.
27'
Bílí se znovu stahují blíž a blíž k Jonhssonově bráně.
25'
Guingamp se po dlouhé době zmocňuje míče, výlet za půlící čáru končí drobnou sérií přihrávek.
24'
Luiz Gustavo pronikl do pokutového území, kde po kontaktu s Eboa Eboa padá k zemi. Sudí bez jakéhokoliv zaváhání nechal hru pokračovat.
23'
Thauvin si ve vápně naběhl na centr z pravé strany, nepovedená hlavička končí až na tribuně.
22'
Hráči v bílých dresech stále neopouští polovinu hostujícího celku.
21'
Držení míče – 83% : 17%.
20'
Payet obdržel přihrávku na středu hřiště, kde si navedl míč ke střele a svou technickou ranou minul bránu o zhruba metr.
19'
Na letící centr z velkého úhlu si počkal na malém vápně Mitroglou společně s Thauvinem, první jmenovaný nakonec prodloužil míč do zámezí.
18'
Marseille pokračuje v útoku. Když Thauvin ani Sarr se svými přihrávkami do vápna neuspěli, tak alespoň Gustavo vybojoval při svém průniku přímý kop.
17'
Maxime López si dobře povodil míč po pravém křídle a přesnou vzdušnou přihrávkou našel ve vápně volného Mitrogloua. Ten si zpracoval míč hrudí a posléze vypálil nepovedenou střelu do náruče brankáře.
16'
Guingampští vybojovali v hloubi vlastní poloviny míč, k rychlému brejku však díky Sarrově faulu na Blase nedošlo.
15'
Lópezův centr z pravého křídla správného adresáta před Johnssonovou bránou nenašel.
14'
Salibur v osobním souboji proti Amavimu neuspěl, navíc ještě zapříčinil faul.
12'
Po krátké odmlce se domácí opět naplno zmocňují míče, hra v podání Olympique je poměrně roztahaná a pomalá.
10'
Další akce pro hosty a tentokrát i se střeleckým zakončením. Salibur mezerou mezi obránci uvolnil do běhu Eboa Eboa, který z hranice velkého vápna netrefil bránu.
9'
Na přední tyči velmi dobře zapracoval Sorbon, jenž vystihl dráhu míče a založil pro své spoluhráče protiútok.
8'
Rohový kop pro Olympique Marseille.
7'
Amavi z levého křídla výborně centroval do malého vápna, brankář hostí nedokázal zachytit letící míč a Sanson se již chystal uklízet balón do sítě. Naštěstí pro hosty zde byl ještě Didot, jenž dokázal pohotově odehrát.
6'
Thauvin si povodil míč těsně před hranicí šestnáctky a přízemní střelou pěkně protáhl gólmana Johnssona.
5'
Bílí se již přesunuli přes půlící čáru a dostávají hostující tým pod tlak, zatím bez ohrožení brány.
4'
Marseille poklidně kombinuje s míčem na vlastní půlce hřiště.
3'
Volný přímý kop pro EA Guingamp. Razantní centr do předbrankového prostoru odklidil hlavičkou Abdennour.
2'
Domácí se pouští ihned z kraje zápasu do útoku, Sansonův centr našel ve vápně Mitrogloua, který hlavičkoval nad bránu.
1'

Olympique Marseille: Mandanda – B. Sarr, Rami, Abdennour, Amavi – Maxime López, Gustavo – Thauvin, M. Sanson, Payet (C) – Mitroglu.
Náhradníci: Pelé – Germain, N'Jie, Ocampos, Rolando, Sakaj, Anguissa.

EA Guingamp: Johnsson – Martins Pereira, Kerbrat, Sorbon, Tabanou – Blas, Eboa Eboa, Didot – Salibur, Camara, Briand (C).
Náhradníci: Caillard – Benezet, Regis Coco, Diallo, Phiri, Rebocho, Thuram.

Rozhodčí: Delerue – Stien, Jouannaud.
Příjemné nedělní odpoledne! V rámci 14.kola nejvyšší francouzské soutěže se dnes společně podíváme na utkání mezi domácím Olympique Marseille a hostujícím EA Guingamp.

Domácí hráči jsou se pětadvaceti body na čtvrté příčce a se ztrátou jednoho bodu jsou v těsném závěsu za Lyonem. Marseille v posledních pěti ligových utkáních ani jednou neprohrála, vyhrála však pouze dvakrát a ve zbylých třech zápasech remizovala. Poslední zápas Olympique sehrál ve čtvrtek v rámci skupinové fáze Evropské ligy, kdy remizoval 1:1 s tureckým Konyasporem.

Guingamp je v tabulce až na patnácté pozici s aktuálním ziskem patnácti bodů.V posledních pěti zápasech hosté vyhráli jen jednou, když porazili Koubkovo Rennes, dvakrát remizovali a dvakrát odešli ze zápasu s prázdnou – proti Monaku navíc s vysokým debaklem 6:0. Nejlepším střelcem týmu je se třemi brankami Jimmy Briand.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.