Ligue 1 - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Toulouse - 24. září 2017   21:00

Marseille
33' Thauvin (Ocampos) • 62' Ocampos
2:0
(1:0)
Marseille
Mandanda – Sakaj, Rami, Rolando, Amavi – Anguissa, Gustavo – Thauvin (90+3. Sari), Payet (C), Ocampos (77. B. Sarr) – N'Jie (69. Germain).
Pelé – Germain, Kamara, Maxime López, Sari, B. Sarr, Sertic.
Millot – Pacelli, Jouannaud
Stade Vélodrome, Marseille
Toulouse
Lafont – Amian, Diop, Jullien (C), Moubandje – Durmaz (52. Delort), Cahuzac, Imbula (64. Blin), Somália – Toivonen (63. Khalid), Jean.
Goicoechea – Blin, Bodiger, Delort, Sylla, Yago, Khalid.

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 5:4. Rohy: 12:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:10.
Čtyři nastavené minuty uplynuly a zápas končí. Marseille zaslouženě bere z dnešního měření sil proti Toulouse všechny tři body.

Od úvodu bylo jasné, že více útočit bude domácí celek. Svou převahu zužitkoval tým z jihu Francie ve třiatřicáté minutě, kdy individuální akcí prošel Florian Thauvin do vápna, poté se k němu šťastně vrátil balon a čtyřiadvacetiletý fotbalista již neměl problém míč uklidit do sítě. Druhá pojišťovací branka přišla až po více než hodině hry. Lucas Ocampos si naskočil na rohový kop, míč zasáhl znovu šťastně kolenem a od něho se odrazil do sítě. Osmnáctiletý talent v hostující brance byl znovu bez šance.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází Yusuf Sari.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90+1'
Germain nyní dokonale zpracoval přihrávku od Payeta, dostal se až do pokutového území, ale tam byl rozhozen při střele a míč letí mimo tři tyče.
90'
Marseille má velmi zkušený kádr a v poklidu si hlídá závěr zápasu. Gustavo riskoval před vápnem, se žlutou kartou šel nebezpečně proti Blinovi, ale rozhodčí nepíská ani faul.
89'
Payet znovu u balonu. Francouzský tvůrce hry hledal rozběhnutého Germaina, ale střídající fotbalista nechal ve velké rychlosti míč za sebou.
87'
Hostům se daří držet balon v blízkosti pokutového území. Diop našel na pravé straně Delorta, který ihned z prvního doteku cpal míč do vápna. Tam vládne Mandanda.
86'
Toulouse mělo po faulu na Somáliu nebezpečnou pozici pro ohrožení branky. Míče se ujal Cahuzac, ale jeho slabá střela přes zeď Mandandu nevystrašila.
85'
Tvrdé přišlápnutí holeně musel skousnout Somália. Hostující záložník musel být pochopitelně ošetřen na trávníku. Následně dostává "jen" žlutou kartu Anguissa.
84'
Hosté se pokusili o rychlou akci po postranní lajně, ale Delort nepřesně přihrál rozběhnutému Khalidovi a míč končí až za brankovou lajnou.
83'
Marseille se stále drží na útočné polovině a nedává tak žádnou šanci Toulouse k závěrečnému tlaku.
82'
Posledních zhruba deset minut i s nastavením pro oba týmy. Marseille si vybojovalo rohový kop, který rozehrál Payet. Thauvin tentokrát stál na hranici šestnáctky, ale míč nezpracoval.
81'
Na pravé straně se nabídl do kombinace Hikori Sakaj, poté předložil míč na střed vápna, kde byl připravený Germain. Opět musel zasahovat až na poslední chvíli kapitán Toulouse Christophe Jullien.
79'
Po dlouhé přihrávce po lajně se rozběhl za míčem Delort, ale útok Toulouse již nezachránil. Míč ujel až za brankovou lajnu.
78'
Bouma Sarr se uvedl na trávníku vybojovaným míčem na útočné polovině. Po jeho zákroku mohli domácí vhazovat, následně se Sakaj prodral s míčem do vápna, ale tam již nepřehrál Julliena.
77'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Bouna Sarr.
76'
Pohledná akce domácího celku končí na nepřesné přihrávce střídajícího Germaina. Do útoku se tak ženou znovu hosté, kteří se rozhodně ještě nevzdávají.
75'
Khalid měl dobrou rychlost na pravé straně, ale nepohlídal si ofsajdové postavení a tak musí svůj průnik zastavil a míč odevzdat.
74'
Thauvin dokázal udržet balon proti třem protihráčům, následně uvolnil na levém kraji Ocampose, který ale poté už nepřidal přesný centr do vápna.
73'
Aktivita domácího týmu ustala. Nyní jsou na řadě hostující hráči. Jean s Khalidem se dostali do blízkosti šestnáctky, ale do ní se již vstoupit nepodařilo.
72'
A možná největší šance Toulouse v zápase. Po centru do pokutového území se dostal k odraženému míči na přední tyči Jean, ale Mandanda skvěle vyběhl a nechal se trefil do hrudníku.
71'
Toulouse se udrželo na malou chvíli na útoční polovině. Na pravé straně kouzlil s míčem Somália. Brazilský záložník obešel v pokutovém Gustava, který zůstal jen stát. Nakonec je z toho rohový kop.
69'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Clinton N'Jie, přichází Valère Germain.
68'
A už to mohlo být o tři branky. Domácí šli v přečíslení tři na dva. Payet uvolnil na pravé straně sprintujícího Thauvina, který ale ve velké rychlosti branku netrefil.
67'
Rami nyní musel řešit nebezpečnou situaci před vápnem. Nakonec musel odkopnout balon na rohový kop. Steve Mandanda si zjednal respekt a bez větších potíží balon vyboxoval.
66'
Trenér Toulouse si vypotřeboval všechna tři střídání ještě před poslední dvacetiminutovkou. Útočí však znovu domácí celek.
64'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Giannelli Imbula, přichází Alexis Blin.
63'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Ola Toivonen, přichází Driss Khalid.
62'
Marseille právě vstřelilo branku!
Tlak z posledních minut je proměněn ve druhou branku zápasu! Rohové kopy se dnes domácím příliš nedařily, ale nyní právě od rohového praporku přichází druhá branka. LUCAS OCAMPOS byl v dobrém náběhu ve středu vápna, se štěstím propadl balon až na jeho koleno a bez většího přičinění se míč odrazil za záda bezmocného Lafonta.
62'
Velký zmatek v pokutovém území Toulouse. Nejprve pálil do obránce Payet, následně čaroval nad balonem NJie, ale ten se do svých kliček zamotal a už neobehrál bránácího hráče.
62'
Payet postupoval do otevřené obrany, na hranici vápna chtěl najít nabíhajícího NJieho, který ale přepadl přes nohy bránícího hráče a už se ke střele nedostal.
61'
Gustavo zahnal dlouhým pasem Ocampose až k rohovému praporku. Následně dostal ještě jednu šanci, když se k němu míč vrátil. Tentokrát našel jen rukavice hostujícího gólmana.
60'
I po hodině hry vede stále Marseille před domácím publikem o jednu branku, o tu se postaral již v prvním poločase po individuální akci Florian Thauvin.
58'
Toulouse je ale ve druhém poločase více u balonu. Diop s Jullienem si přehazovali míč při rozehrávce, nakonec našel kapitán Toulouse rozběhnutého Delorta, který však už nepřidal přesnou nahrávku do vápna.
57'
Thauvin získal balon ještě na útočné polovině, následně kombinoval s Payetem. Kapitán Marseille byl obklopen hned třemi obránci, přesto vykouzlil až nemožnou nahrávku na Ocampose. Ten však ve velkém úhlu již míč na trávníku nezachytil.
56'
A znovu je Somália na trávníku. Ocampos přitvrdil při napadání a odnesl to brazilský rychlík.
55'
Další tvrdý zákrok tentokrát schytal Somália. Marseille se s tím v obraně příliš nemaže. Toivonen měl k dispozici další rozehrávku volného přímého kopu. Tentokrát zvolil centr, který ale našel jen hlavu Rolanda.
53'
K míči se postavil na pětadvaceti metrech Ola Toivonen. Útočník Toulouse trefil jen teď, od které se míč odrazil mimo tři tyče. Následně si Mandanda poradil s vysokým centrem od rohového čtvrtkruhu.
52'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Jimmy Durmaz, přichází Andy Delort.
51'
Jimmy Durmaz se stále nezvedá z trávníku. Hostující ofenzivní fotbalista bude muset nejspíše střídat. Je to tak, už se připravuje náhradník.
50'
Durmaz byl tvrdě faulován před pokutovým územím při pokusu o střelu. Hosté budou mít velkou šanci na ohrožení branky.
49'
Zničehonic se zjevil u balonu v pokutovém území Anguissa. Jeho dělovka z blízkosti tečoval poslední bránící hráč Jullien. Ani další následný rohový kop domácím nevyšel.
48'
Hikori Sakaj si přenesl aktivitu i do druhé půle. Jeho nebezpečný střílený centr musel Diop odvracet na rohový kop. Ty se ale dnes domácím vůbec nedaří.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou fotbalisté Marseille. Thauvin však na pravé straně měl problém přejít přes Amiana. Následně se ještě u balonu objevil Payet, ale tím akce končí. Domácí musí znovu od obránců.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
Hlavní rozhodčí nenastavil v prvním poločase ani sekundu navíc a tak první pětačtyřicetiminutovka končí. Marseille vstoupilo do zápasu aktivněji, vytvořilo si v úvodu tlak, ale větší šanci jsme nemohli sledovat. Až po půlhodině hry přišel Florian Thauvin s individuální akcí na pravé straně. Dokázal se probojovat až do pokutového území, se štěstím přešel přes dva obránce a střelou mezi nohama Albana Lafonta udal výsledek první půle. Toulouse se nedostalo ani k jedné vážnější šanci.
45'
45'
Rozehrávky od rohového praporku se ujal Dimitri Payet. Jeho pobídka do pokutového území ale našla jen připraveného hostujícího kapitána Christophera Julliena.
44'
Minutu před pauzou se rozběhl na pravé straně Sakaj. Japonský obránce kombinoval s Payetem, který našel ještě lépe postaveného Ocampose. Bude z toho jen rohový kop pro Marseille.
43'
Moubandje byl zatím dnes aktivní jen v obraně. Nyní to však zkusil také na útočné polovině. Při zisku míče si pomohl lehkým faulem a nyní už se píská.
42'
Lucas Ocampos to nyní zkoušel z levé straně. Již v pokutovém území si naskočil do obránce a pokoušel se vymodlit pokutový kop pro domácí. Hlavní rozhodčí byl velmi blízkost a penalta se správně kopat nebude.
41'
Luiz Gustavo zkušeně podržel balon u kopačky, ale poté nepřesně přihrál na rozběhnutého Amaviho. Míč končí v zámezí a tak mohou založit útočnou akci také hostující hráči.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Marseille je jednoznačně aktivnějším týmem, i proto vede o jednu branku. Steve Mandanda zatím nemusel řešit ve svém vápně žádnou vážnější situaci.
38'
NJie měl výborně našlápnuto na pravé straně, ale nepohlídal si ofsajdovou hranu a musí tak balon odevzdat hostujícím hráčům.
37'
Opět byl u balonu Ocampos. Jeho centr ve velké rychlosti srazil na rohový kop Moubandje. Od rohového praporku se dostal balon jen na hlavu Julliena.
36'
Zatím jediný potrestaný žlutou kartou Luiz Gustavo se pokusil rozjet útočnou akci po levé straně. Amavi měl před sebou prostor, ale neměl komu nahrát. Následně přichází faul Gustava.
35'
Marseille první branka zápasu nakopla. Nyní jsou domácí fotbalisté mnohem aktivnější než v úvodu zápasu.
33'
Domácí přece jen procpali míč do sítě. FLORIAN THAUVIN šel z pravé strany do vápna, naskočil si do dvou obránců a už se zdálo, že je po šanci. Míč se k němu ještě jednou velmi šťastně odrazil a francouzský záložník propálila Lafonta mezi nohama.
32'
Tlak Marseille poněkud poklesl. Tak Toulouse se hlásí o slovo, při útočné akci hostujícího týmu se nesl z tribun ohlušující pískot. To rozhodilo Sómáliu, který ztratil balon bez většího snažení domácí obrany.
30'
Po půlhodině hry musel Lafont vytáhnout hned dva těžké zákroky. Nejprve pálil Ocampos z blízkosti, následně se odrazil míč ještě na kopačku Thauvina, který střelou na přední tyč Lafonta nepřekvapil.
29'
Sakaje nabudil souboj s Moubandjem. Jeho následný centr končí mimo hru, Lafont však skákal za balonem. Domácí zůstávají u balonu.
28'
Postupná kombinace zatím domácímu týmu příliš nevychází. Ocampos byl připravený u vápna, ale Payetova přihrávka ho nenašla.
27'
Další tvrdý souboj u středového kruhu zůstal bez povšimnutí hlavního rozhodčího. Marseille tak může pokračovat ve svém útočném snažení.
25'
První žlutou kartu v zápase dostává Luiz Gustavo. Brazilský defenzivní štít nestačil na rychlost N'Jiea, který mu pláchl u poloviny hřiště.
24'
Japonský krajní obránce Sakaj skvěle zavezl balon z pravého kraje do středu, poté uvolnil Ocampose, který však byl o krok pozadu od míče. Lafont předvedl důležitý zákrok.
23'
Adil Rami neměl komu nahrát do útoku a tak zvolil přihrávku na Mandandu. Ten se s tím nepáral a poslal vysoký balon až na půlící lajnu.
22'
Luiz Gustavu zaváhal před vlastním vápnem a Durmaz se tak zadarmo dostal do šance. Jeho střela levou nohou však Mandandu neohrozila.
21'
Lucas Ocampos se motal před pokutovým územím, dokázal si zpracovat balon, ale už se neotočil kolem obránce. Balon mu sebral od kopaček vyběhnutý Lafont.
20'
Dvacet minut je za námi a stále čekáme na první vážnější brankovou příležitost. Marseille sice více drží balon na kopačkách, ale Lafont je stále v klidu. Nyní pálil Payet jen do připraveného obránce.
19'
N'Jie zpracoval balon v běhu, následně ho předložil Gustavovi. Ten ještě přihrával Ocamposovi, ale argentinský ofenzivní záložník své nůžky v branky nepřetavil.
18'
Osmnáctiletý brankář Toulouse Alban Lafont musel rychle z branky. Dlouhý nákop skvěle přečetl a byl u balonu dříve než nabíhající Thauvin.
17'
Po divočejším úvodu zápasu se hra stabilizovala. Domácí kontrolují míč na své polovině trávníku a čekají na vhodný moment k útoku.
16'
Hráčům Marseille se však nepodařilo přejít ani půlící čáru. Na druhé straně vlétl do pokutového území Toivonen, ale přihrávku na Jeana již neumístil přesně.
15'
Moubandje spolupracoval na levé straně se Somáliou. Ani jeden z jmenovaných se však nevyvaroval nepřesnosti a u balonu jsou tak znovu domácí hráči.
14'
Somália bojoval o balon na levém kraji, zdálo se, že byl mírně potažen za dres, ale rozhodčí nic neviděl a tak se může pokračovat ve hře. Somália je bez balonu.
13'
Sakaj se vrhl pro téměř ztracený balon pod nohy Moubandjemu. Japonský krajní obránce si více ublížil, když na něj spadl povalený soupeř.
12'
Imbula si pomohl ve středu pole faulem na Payeta, který se sesunul k zemi. Domácí rychle rozehráli, ale na Ocamposův centr nedosáhl hlavou Thauvin.
10'
První desetiminutovka nenabídla žádnou větší šanci. Nyní to mohl změnit Thauvin, který se hnal za balonem, ale do vápna ho nepustil čistým zákrokem Jullien.
9'
Po zdlouhavé kombinaci hostujícího týmu, kdy si Diop několikrát vyměnil balon s Jullienem přišla dlouhá přihrávka na Jeana. Ten vykouzlil povedenou nahrávka na Toivonena, který ale v tísni pálil mimo tři tyče.
8'
Úvodní tlak Marseille je potlačen. Nyní se mohli vydat do útoku hostující. Toivonen si však nepohlídal ofsajdovou pozici a musí balon odevzdat.
7'
Somália mohl uklidnit hru, podržet balon na své polovině. To se mu však vůbec nepodařilo, rychle ztratil míč a musel zabrat do obrany.
6'
Domácí šli v rychlém útoku tři na dva obránce. Payet to chtěl vzít na sebe, ale celou akci zazdil. Naskočil si jen do Diopa a ke střele se vůbec nedostal. Poté ještě centroval Ocampos, ale ani jeho nabídka spoluhráče nenašla.
5'
Hráči Marseille začali ve velkém tempu. Hosté nestíhají dostupovat a domácí se tak dostávají do dobrých pozic, nevychází jim jen finální fáze.
4'
Hiruki Sakaj měl dostatek prostoru na pravé straně, ale svým centrem našel jen obránce. Akce ještě pokračovala a Payet prověřil připravenost hostující obrany. Další zblokovaný míč.
3'
Také domácí zvolili jako první útok po pravém kraji. Thauvin však nečekal prudkou nahrávku až téměř k rohovému praporku a míč tak končí mimo hru.
2'
Hostující fotbalisté Toulouse rozehráli první poločas ze středového kruhu. Na pravé straně však velmi rychle přišel o balon Durmaz a do první útočné akce tak mohou jít domácí.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas sedmého kola nejvyšší francouzské soutěže tak může za několik málo okamžiků začít.

Olympique Marseille: Mandanda – Sakaj, Rami, Rolando, Amavi – Anguissa, Gustavo – Thauvin, Payet (C), Ocampos – N'Jie.
Náhradníci: Pelé – Germain, Kamara, Maxime López, Sari, B. Sarr, Sertic.

Toulouse FC: Lafont – Amian, Diop, Jullien (C), Moubandje – Durmaz, Cahuzac, Imbula, Somália – Toivonen, Jean.
Náhradníci: Goicoechea – Blin, Bodiger, Delort, Sylla, Yago, Khalid.

Toulouse FC

Toulouse mělo oproti svém dnešnímu soupeři extrémně špatný konec minulé sezony. Sedmkrát v řadě nevyhrálo a propadlo se tak až na čtrnáctou pozice v konečné tabulce. Ani úvod nové sezony nepřineslo výrazné zlepšení. Toulouse má po šesti odehraných kolem sedm bodů za dvě výhry a jednu remízu. Na půdě našlapaného PSG však tým okolo mladého brankáře Albana Lafonta schytal debakl 2:6. Ani v posledním odehraném zápase se Toulouse nedařilo. Jedinou branku vstřelil záložník Bordeaux Malcom a rozhodl tak o tom, že tři body putovaly k týmu Jaroslava Plašila. Přesně na polovině vstřelených branek Toulouse se podílel švédský střelec ve službách francouzského týmu Jimmy Durmaz
Olympique Marseille

Marseille se díky skvělému závěru loňského ročníku dostalo na konečné páté místo, hned jedenáct zápasů na konci minulé sezony Olympique neprohrál! Páté místo zaručilo týmu z jihu Francie kvalifikaci v Evropské lize. Přes belgické Oostende a slovinské Domžale se probojoval francouzské celek do základní skupiny. A i v základní skupině si Marseille připsalo cenné tři body, v domácím prostředí přehrálo 1:0 Konyaspor. I v domácí soutěži se Olympiqueu daří. Z úvodních šesti kol vybojoval tým okolo kamerunského střelce Clintona N'Jieho hned třikrát radoval ze třech bodů. V Monaku však Marseille schytalo od úřadujícího mistra debakl 6:1. Před týdnem to již Marseille znovu klaplo, na trávníku Amiens se prosadil dvakrát Clinton N'Jie. Právě N'Jie je s pěti zásahy nejlepším střelcem Marseille a třetím v celé Ligue 1.
Krásný nedělní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší francouzská soutěž Ligue 1 pokračuje již sedmým kolem a my se společně zaměříme na zápas Olympique Marseille, který před domácím publikem přivítá Toulouse.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.