Ligue 1 - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Metz : Marseille - 29. listopadu 2017   19:00

0:3
(0:2)
Marseille
19' Thauvin  (Rami) • 37' Gustavo  (Thauvin) • 71' Ocampos  (Sakaj)
Metz
Kawašima – Rivierez, Diagné, Niakhaté, Basin – Dossevi (60. Mollet), Poblete, Cohade (C) – Balliu, Rivière (54. Roux), Nguette (80. Niane).
Didillon – Assou-Ekotto, Mollet, Niane, Philipps, Roux, Wollscheid.
Chapron – Debart, Viala
Stade Saint-Symphorien, Mety
Marseille
Mandanda – Sakaj, Rami, Rolando, Amavi – Anguissa, Gustavo (85. Maxime López) – Thauvin (74. Germain), Payet (C), Ocampos – Mitroglu (63. N'Jie).
Pelé – Abdennour, Germain, Maxime López, N'Jie, M. Sanson, B. Sarr.

Z dnešního utkání je to ode mne všechno. Tímto se s vámi loučím a přeji vám hezký zbytek večera!
Hosté ve druhém poločase navázali na dominantní výkon z úvodního dějství, přidali ještě jednu branku a zaslouženě dnes vítězí v poměru 0:3. Marseille měla dnes na svědomí četné množství pěkných šancí, a tak je pro Méty i poměrně velké štěstí, že neinkasovaly gólů ještě více. Marseille se díky dnešní výhře a zaváhání Monaka i Lyonu dostává na průběžnou druhou pozici francouzské Ligue 1! Méty po dalším utrápeném výkonu jen více upevnily svou pozici na absolutním dně tabulky a na záchranu ztrácí minimálně 11 bodů.
90+1'
90+1'
Následný rohový kop už si ale domácí pohlídali, Kawašima nakonec chytá míč do rukavic a vykopává za půlící čáru.
90'
Ocampos vyslal zpoza vápna skákavou střelu, kterou Kawašima s velkou dávkou nejistoty vyrazil nad bránu.
89'
Ve zbylém čase drží hosté míč pevný na svých kopačkách.
88'
Sakajův přetažený centr pouze prolétl naprázdno pokutovým územím, ale jeho spoluhráči dokázali v rohu hřiště ještě vybojovat kop od rohového praporku. Ten skončil okamžitým odražením domácí defenzivy.
87'
Mollet si naběhl na centr uvnitř šestnáctky a z nepokrytého prostoru zakončil oslnivými „nůžkami“, bohužel jen doprostřed brány.
85'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Luiz Gustavo, přichází Maxime López.
84'
Domácí z přímého kopu nastřelili pouze dobře postavenou zeď, následný rychlý pokus o navrácení míče do předbrankového prostoru kryje gólman Mandanda.
83'
Luiz Gustavo nyní fauloval Balliua, který jej při pádu nechtěně udeřil rukou do obličeje. Hra je před rozehrávkou přímého kopu pozastavena zejména pro ošetření hostujícího záložníka.
82'
Payet přihrávkou do běhu vyslal N'Jie do pokutového území, jenž z prvního doteku zakončil vzduchem nepřesně vedle brány. Trenér Garcia na střídačce neskrýval, co si o takovémto ledabylém zakončení myslí.
81'
Do konce zápasu zbývá zhruba deset minut, dočkáme se ještě další branky hostí, nebo naopak vstřelí domácí tým alespoň čestnou branku?
80'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Opa Nguette, přichází Ibrahima Niane.
78'
Rozehrávky se ujal Dimitri Payet, jehož centrovaný balón padl ve vápně na hlavičku Germaina, který usměrnil dráhu míče do Kawašimovy náruče.
77'
Nguette fauloval na levém křídle rozběhnutého Germaina, hosté budou zahrávat přímý kop.
75'
Nepřesný nákop Pobletea, zkušený gólman Mandanda uklízí balón do své náruče.
74'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází Valère Germain.
73'
Anguissa zastavil rychlý průnik Mét pouze za cenu faulu, následovat bude volný kop.
72'
Hráči Mét nyní působí již zcela odevzdaným výkonem.
71'
Marseille právě vstřelilo branku!
Hosté jdou do tříbrankového vedení! Hráči Marseille nyní předvedli, jak má vypadat dokonalá spolupráce. Sakaj si přiťukl míč s Thauvinem, který jej vyslal do šestnáctky, kde Sakaj posunul balón na zcela volného LUCASE OCAMPOSE, jenž hravě zavěsil za gólmanova záda.
69'
Balón se pohybuje poměrně svižně z jedné strany na druhou, avšak stále víceméně pod kontrolou hostujících hráčů.
68'
Ovšem po kratičké pauze jsou „na koni“ zase hráči Marseille.
66'
Nyní snad poprvé ve druhém poločase dokázali zahrozit hráči Mét. Mollet vystřelil z hranice velkého vápna přímo doprostřed brány.
65'
Lucas Ocampos z levého křídla našel ve vápně absolutně nepokrytého N'Jie, který ačkoliv měl dostatek času i prostoru na přípravu usměrnil míč do zámezí.
64'
Domácí získávají balón na své kopačky, ale mají problém se založením nějaké té útočné akce.
63'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Konstantinos Mitroglu, přichází Clinton N'Jie.
62'
Nástřel Luize Gustava hostující obrana dokázala při průniku do šestnáctky zblokovat.
60'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Mathieu Dossevi, přichází Florent Mollet.
59'
Dobrá šance! Gustavo křižným centrem vyslal do běhu Floriana Thauvina, který bez problému překonal obránce Basina a v pádu uvnitř pokutového území zakončil těsně nad horní břevno!
58'
Thauvin si ve vápně nabíhal na Amaviho centr za obranu, letící míč byl příliš přetažen a končí za bránou.
57'
Rohový kop ani napodruhé nevychází, míč je opět v zámezí. Po třetím pokusu o centr do předbrankového prostoru zasahuje gólman Kawašima.
56'
Rohový kop pro Olympique Marseille. Thauvin rozehrál na krátko s Payetem, jehož centr zblokoval Basin znovu do zámezí.
55'
Dimitri Payet nyní mohl rozjet zajímavou útočnou akci ze středového kruhu, jenže namísto ostrého sprintu mu podklouzly nohy a končí ležíc na zemi.
54'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Emmanuel Rivière, přichází Nolan Roux.
53'
Hosté produkují jeden útok za druhým. Nyní přichází čas, kdy si mohou Méty alespoň na chvilku oddechnout.
51'
Další faul domácích hráčů. Payet z přímého kopu našel centrem hlavičku Thauvina, který orazítkoval horní břevno!
50'
Odražený míč ještě přistál na kopačce Ramiho, ten okamžitě vrátil balón zpět na bránu a vystřelil jej těsně vedle levé tyče.
49'
Rozehrávky přímého kopu se ujal sám faulovaný Dimitri Payet, jenž razantní střelou napálil pouze zeď.
48'
Payet se po levém křídle prohnal s míčem až do těsné blízkosti pokutového území, kde byl zfaulován obráncem Diagné.
47'
Míč mimo hrací plochu. Méty se pokouší díky autovému vhazování usadit na polovině soupeře, ale bez úspěchu.
46'
První poločas končí po velmi přesvědčivém výkonu hostujícího celku zaslouženým vedením 0:2. Marseille má herně dle očekávání výrazně navrch, tvoří si šance, dostává se k úspěšnému zakončení a navíc se vyvaruje chyb v obraně. To Méty jsou na tom výrazně hůře, ačkoliv se směrem vpřed snaží vystrkovat drábky, jediná vážnější šance skončila hned v úvodu odpískaným ofsajdem.
45'
45'
Thauvin se šikovně prodribloval s balónem do pokutového území, kde stoper Niakhaté předvedl parádní, avšak dost odvážný skluz, čímž Thauvinova cesta končí.
44'
Méty se snaží založit útočnou akci, ale domácí ztroskotali již při přechodu přes půlící čáru.
43'
Rami se dostal ke střele z prvního doteku na hranici pokutového území. Tohle Kawašima s přehledem chytá.
42'
Rolando se vydal k rychlému přechodů půlící čáry skrze střed hřiště, ale hned vzápětí byl faulován napadajícím Riviérem.
41'
Modří se následně svou sérií přihrávek stahují na vlastní půlku hřiště.
40'
Thauvinův přetažený centr ve vápně pěkně protáhl Lucase Ocampose, jenž s vypětím všech sil zachytil míč uvnitř hřiště.
39'
Marseille poměrně rychle získává míč zpátky na své kopačky, a znemožňuje tak veškerou snahu Mét na rychlou reakci.
37'
A nakonec je to gól! Hosté natřikrát neúspěšně centrovali před bránu, ale pak se k odraženému míči dostal Anguissa, jenž okamžitě přihrál do pravého křídla na Thauvina, a ten přesným centrem našel ve vápně LUIZE GUSTAVA, který zblízka bez problému propálil brankáře.
36'
Marseille si vyzkouší rozehrávku rohového kopu. Prvotní centr je odklizen mimo velké vápno.
35'
Jenomže Poblete pouze centroval do šestnáctky, kde se míče zmocnili hostující obránci, kteří okamžitě zakládají taženi na Kawašimovu bránu.
34'
Přímý kop pro FC Méty. Vzdálenost třiatřiceti metrů už je poměrně dobrá na střelecký pokus.
33'
Kapitán domácích Cohade z pravé strany nalezl ve vápně vysokým centrem hlavičku Riviérea, který usměrňuje balón do Mandandovy náruče.
31'
Olympique má míč na svých kopačkách, Mitroglou zkoušel centrovaným balónem najít své spoluhráče v předbrankovém prostoru, ale bez úspěchu.
30'
Dossevi z dálky vypálil nepříliš výraznou střelu, avšak dokázal jí zaskočit brankáře Mandandu, který pouze vyrazil míč před sebe. Jeho spoluhráči okamžitě odkopávají míč do bezpečí.
29'
Rychlý výpad hráčů Marseille! Payet si povodil míč středem hřiště a přesně načasovanou přihrávkou do běhu uvolnil Mitrogloua za obranu. Útočník hostí se dostal až do pokutového území, kde jeho střelu k levé tyči výborně zlikvidoval vyběhnutý gólman Kawašima!
28'
Dossevi dokázal získat míč na pravém křídle a svým centrem okamžitě hledal před bránou Riviérea. Ten se sice k hlavičce neprosadil, ale za to pálil zpoza vápna Basin. Bohužel jen do zámezí.
27'
Méty se poměrně výrazně vytahují na polovinu soupeře, avšak k ohrožení Mandandovy brány nedochází.
25'
Modří kombinují na jistotu po celé šíři vlastní poloviny hřiště, a snaží se tak vyvarovat zbytečných chyb.
24'
Amavi se u rohového praporku důrazně postavil před rozběhnutého Dosseviho, který sice končí ležíc na trávníků, ale bude se pouze odkopávat od brány.
22'
Payet rozehrál míč na krátko s Ramim, jehož centr do předbrankového prostoru adresáta nenašel.
21'
Přímý kop pro Olympique Marseille.
20'
Méty ihned po výkopu přichází o míč, hosté se vydávají do další ofenzivy.
19'
Hosté se ujímají vedení! FLORIAN THAUVIN u pravé postranní čáry dokázal obrat o míč a překonat obránce Basina, posléze se dostal z pravé strany do velkého vápna, odkud vyslal pěknou rotující střelu k levé tyči.
17'
Další šance pro hosty. Mitroglou dokázal v šestnáctce výborně podržet míč a přiťukl jej na střelu Ocamposovi. Tomu míč očividně nesedl na kopačku a poslal jej daleko od brány do zámezí.
16'
Následného přímého kopu se ujal Florian Thauvin, jenž vyslal pěkný kroutící se projektil, avšak jen do náruče Kawašimy.
15'
První žlutá karta zápasu! Obránce Basin nestačil ve sprinterském souboji na pronikajícího Payeta, jehož zezadu rukami povalil k zemi.
13'
Mitroglou si sběhl na hranici malého vápna, kde obdržel od Anguissa křižnou přihrávku. Tvrdou střelu z prvního doteku zblokoval obránce Niakhaté.
12'
Marseille se znovu nechala zatlačit až do blízkosti vlastní brány, Mandanda urychleným odkopem posílá míč pouze znovu na kopačky domácích.
11'
Sakaj se důrazně přihnal do osobního souboje, odehrál míč a posléze povalil Nguetta k zemi. Hra je přerušena.
9'
Cohade nepovedeně přenesl míč na Balliua, balón končí za postranní čárou. Tohle byla zcela zbytečná ztráta.
8'
Méty se ve svých tradičních červených dresech vytahují přes půlící čáru.
7'
Vysoký centr letící do malého vápna si gólman Kawašima bezpečně stáhl ze vzduchu. Hostí se ještě pokouší reklamovat faul v pokutovém území, ale bez úspěchu.
6'
Modří jsou zatlačeni s balónem na vlastní polovinu, Gustavo dlouhým pasem hledal Sakaje, který získal pro svůj tým rohový kop.
5'
Méty vstupují do zápasu poměrně agresivním stylem hry, hosté nemají příliš prostoru na kombinaci.
3'
Zahrozit se snaží také Marseille, dlouhý nákop na Mitrogloua končí po patičce hrotového útočníka v brankářově náruči.
2'
Domácí hned v úvodu zápasu udeřili! Nguette si povedl míč z levé strany k pokutovému území, kde nastřelil balón před bránu a Riviére usměrnil mezi tři tyče. Radost Métám kazí signalizovaný ofsajd.
1'

FC Méty: Kawašima – Rivierez, Diagné, Niakhaté, Basin – Dossevi, Poblete, Cohade (C) – Balliu, Rivière, Nguette.
Náhradníci: Didillon – Assou-Ekotto, Mollet, Niane, Philipps, Roux, Wollscheid.

Olympique Marseille: Mandanda – Sakaj, Rami, Rolando, Amavi – Anguissa, Gustavo – Thauvin, Payet (C), Ocampos – Mitroglu.
Náhradníci: Pelé – Abdennour, Germain, Maxime López, N'Jie, M. Sanson, B. Sarr.

Rozhodčí: Chapron – Debart, Viala.
Hezký středeční večer! Dnes vás vítám poněkud nezvykle u vloženého 15.kola francouzské Ligue 1. Společně se dnes podíváme na souboj mezi domácími FC Méty a hostujícím Olympique Marseille.

Méty mají po odehraných 14 zápasech na svém kontě pouhé 4 body, a tak se oprávněně řadí na samotné dno francouzské nejvyšší soutěže, ztráta na nesestupové příčky je momentálně 10 bodů. Domácí v posledních pěti utkáních čtyřikrát prohráli a proti Toulouse vybojovali alespoň remízu, navíc hráči Mét za uplynulých pět kol vstřelili jednu jedinou branku.

Marseille má se ziskem 28 bodů na 4.příčce o mnoho příjemnější starosti a se ztrátou jednoho bodu má na dohled i 2.pozici. V poslední zápasové bilanci hosté třikrát vyhráli a dvakrát remizovali – proti Bordeaux a PSG, o víkendu svěřenci kouče Garcíi přivítali na svém trávníku Guingamp, jenž po velmi dominantním výkonu porazili jen 1:0. Nejlepším střelcem a zároveň i hráčem, který byl při zápase s Guingampem nejvíc vidět, je mladíček Florian Thauvin, jenž má letos na svědomí 6 vstřelených branek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.