Ligue 1 - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Lyon - 26. listopadu 2017   15:00

0:5
(0:4)
Lyon
7' Depay  (Cornet) • 21' Cornet  (Tete) • 28' Díaz  (Aouar) • 40' Depay  (Díaz) • 81' Maolida  (NDombèlé)
Nice
Benítez – Souquet (46. Lees-Melou), Marlon, Dante (C), Le Marchand, Jallet – Tameze, N. Mendy, Seri (46. Lusamba) – Pléa, Balotelli (70. Srarfi).
Cardinale – Lees-Melou, Burner, Walter, Lusamba, Koziello, Srarfi.
Schneider – Zitouni, Henninot
Allianz Riviera, Nice
Lyon
A. Lopes (C) – Tete, Marcelo, Diakhaby, Marçal De Oliveira – NDombèlé, Tousart (71. Ferri), Aouar – Cornet, Díaz (76. Maolida), Depay (80. Gouiri).
Gorgelin – Yanga-Mbiwa, Rafael, F. Mendy, Ferri, Maolida, Gouiri.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 7:3. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 19:13.
Nakonec se hlavní rozhodčí ukončit zápas již po devadesáti minutách a utkání mezi Nice a Lyonem tak končí!

O třech bodech bylo rozhodnuto již po prvním poločasu. Lyon zdevastoval Nice čtyřmi góly za čtyřicet minut. Nejprve se prosadil Memphis Depay, poté přidal druhý gól Maxwel Cornet, do party útočníků Lyonu se přidal také Mariano Díaz. Těsně před pauzou poté přidal čtvrtou branku znovu Memphis Depay. Ve druhém poločase se Nice herně zvedlo, ale na vstřelení branky to nestačilo. Ani snaha Maria Balotelliho, který hodně zaměstnával Anthonyho Lopese nestačila. Dvacet minut před koncem navíc pro Nice přišla červená karta pro Marlona. Početní výhodu potrestal střídající Myziane Maoulida, který tak zakončil zápas pátou brankou.

Lyon se tak v nedohraném čtrnáctém kole posouvá před Monako, které však má ještě jeden zápas k dobru. Naopak Nice padá na sestupové pozice.
90+1'
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.
90'
Sám kapitán Nice se pokusil projít středem trávníku až k vápnu Lyonu. To se mu ale nepodařilo. Proti přesile nemohl přihrávat ani střílet z velké vzdálenosti.
89'
Jordan Ferri si chtěl vylepšit náladu po obdržené žluté kartě a tak se vydal s balonem až do vápna, narazil si s Marcalem. Následně ale Ferri netrefil balon v dobré pozici.
88'
Zcela zbytečně nyní ve středu pole fauloval Jordan Ferri a je za to odměněn žlutou kartou.
87'
Opět to byl Kenny Tete, který chtěl vysunout střídajícího Gouiriho do útoku. Amine Gouiri však balon nezpracoval ideálně, nakonec se ale ještě dostal do vápna, ale jeho střela je zblokována.
86'
Dante musel hodně přidat na pravé straně, aby zneškodnil útok Corneta. Právě Cornet není ve druhém poločase téměř vůbec vidět a ani nyní si na Danteho nepřišel.
85'
Domácí celek už si přeje závěrečný hvizd. Nice se nic nedaří. Lyon si stále drží balon a nepouští domácí fotbalisty vůbec do hry.
84'
Lyon drží s přehledem balon na svých kopačkách. Tete měl na pravé straně prostor pro přechod do útoku, ale raději zvolil přihrávku na Marcela.
83'
Posledních zhruba deset minut i s nastavením pro oba týmy. O třech bodech je dávno rozhodnuto. Nice navíc dohrává už několik minut jen v deseti.
81'
Lyon právě vstřelil branku!
Lyon přece jen dává pátou branku! Po zisku míče ve středu pole se dostal do hry NDobele. Kráskou přihrávkou do běhu našel skvěle rychlostně vybaveného MYZIANA MAOLIDU, který v plném běhu poslal míč do sítě.
80'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Amine Gouiri.
79'
Kenny Tete si zabíhal za posledního hráče Nice. Benítez se mu ale sklouzl pod nohy a byl u balonu o něco dříve než krajní obránce Lyonu.
78'
Hostující hráči už si tolik nejdou pro pátou branku. Zápas je již od prvního poločasu rozhodnut. Marcal to zkoušel z pravé strany, ale neprobojoval se ani k centru.
77'
NDombele se vydal do útoku středem trávníku. Dalším faulem se provinil Lees-Melou, tentokrát to je však bez žlutého trestu.
76'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Mariano Díaz, přichází Myziane Maolida.
75'
Mendy nestíhal unikajícího NDombeleho a po zatažení za dres vidí také žlutou kartu.
74'
Nice se i v oslabení snaží přejít do útoku. Mendy však neměl s kým kombinovat a tak to zkusil sám. NDombele však velmi jednoduše odkopl balon až k Benítezovi.
72'
Marlon dostává po lehkém faulu ve středu pole druhou žlutou kartu v zápase a musí tak předčasně do sprch. Nice bude dohrávat v deseti.
71'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Lucas Tousart, přichází Jordan Ferri.
70'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Mario Balotelli, přichází Bassem Srarfi.
70'
Po faulu na Lusambu rozehrávali volný přímý kop. Lees-Melou našel znovu Balotelliho. Ten ale ani hlavou míč do sítě nedostal.
69'
Lees-Melou měl balon u kopačky na levé straně, následný pas do vápna ale neprošel před hostující obranu. Nice se ještě odhodlává k tlaku.
68'
Anthony Lopes našel dlouhým výkopem ze svého vápna Díaze. Ten ale proti přesile balon neudržel. Na druhé straně pálil znovu aktivní Balotelli, ale z velké dálky si střele Lopes pohlídal.
66'
Mario Balotelli čaroval s míčem, ale jen v blízkosti rohového praporku. Jeho centru se k domácím hlavičkářům nedostal. Nakonec pálil Tameze vysoko nad ze střední vzdálenosti.
65'
Nice se dostalo znovu na útočnou polovinu. Tameze dirigoval spoluhráče, ale Mendy musel pod tlakem zvolit přihrávku až na Beníteze v brance.
64'
Tlak Nice z úvodu druhé půle postupně polevuje. Nyní se provinil faulem při hlavičkovém souboji Lusamba. Tete se jen těžce zvedá z trávníku, ale bude pokračovat.
63'
Dante sestřelil ve středu trávníku zcela zbytečně Tousarta a vidí od rozhodčího žlutou kartu.
63'
Mariano Díaz měl dostatek prostoru pro přechod do míst, odkud se centruje do vápna. Příliš dlouho však otálel a rychle se k němu stáhl Lees-Melou, který ho o míč obral.
62'
Nakonec to Diakhaby ještě zkusí na trávníku. Depay si šel individuálně pro hattrick, ale jeho střela se těsně nevešla mezi tři tyče. Lyon však pokračuje rohovým kopem.
61'
Lusamba se zapojil do kombinace s Balotellim. Následně italský útočník pálil z velké dálky jen vysoko nad hostující branku.
60'
Lyon zatím pokračuje v deseti hráčích. Nice se toho snaží využít, Balotelli se dostal k balonu, ale jak rychle ho získal, tak ho také ztratil při nepřesné kličce do středu trávníku.
59'
Také Mouctar Diakhaby ukázal tvrdost. Při skluzu na Pléu si však sám více ublížil a musí být ošetřován. S obráncem Lyonu to nevypadá nejlépe.
58'
Depay se po dlouhé době přihlásil o slovo. Neměl však komu přihrát a tak zvolil cestu zpět na svou polovinu. Depay byl napadán Mendym a nakonec ztratil balon.
56'
Christophe Jallet je v úvodu druhé půle hodně vidět. Opět se postaral o prudký centr do vápna, který musel odvrátit jen na rohový kop Diakhaby. Následný pokus od rohového praporku končí jen v boční síti.
55'
Lyonští to ale nebalí ani směrem dopředu. Marcelo si vyměnil balon s Tousartem, následně přiletěl balon až do středu trávníku, ale Díaz prohrál souboj jeden na jednoho s Dantem.
54'
Nice vstoupilo do druhého poločasu rozhodně aktivněji. Lyon však má nahráno a může se v klidu zaměřit na obrannou fázi.
53'
Také hostující Aouar byl faulován. Hosté tak mohou v klidu rozehrát z blízkosti středové lajny svou útočnou akci. Jallet dokázal zbrzdit soupeře, navíc je Depay čistě odzbrojen.
52'
K balonu se postavili na místě přestupku Dante s Balotelliho. A právě Mario Balotelli se opřel do balonu. Dělovka do středu branky však Lopese nezaskočila. Ital však ukázal jakou má sílu v pravé noze.
51'
Lusamba je faulován na pětadvaceti metrech od branky Lyonu. Domácí tak mají k dispozici volný přímý kop z velmi nadějné pozice.
50'
Jallet se zapojil do hry na levém kraji, poté spolupracoval s Mendym. Do kombinace zasáhl i Lees-Melou, Lyon se však rychle přesouvá v obraně a nenechává domácí ani odcentrovat.
49'
Lyon už znovu praktikuje postupnou kombinaci jako v prvním poločase. NDombele se dostal do potíží při napadání Mendyho. Následně je ale pískán faul domácího hráče.
48'
Střídající Lees-Melou se zapojil ihned do hry. Po jeho centru vybojoval alespoň rohový kop Mario Balotelli. Po něm musel Lopes rychle z branky, ale i s trochou štěstí sebral balon ze vzduchu.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou Nice. Následně ale vybojoval balon hostující Díaz. Jeho přechod do útoku už tak dobrý nebyl a Benítez s přehledem chytá pomalou střelu.
46'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Arnaud Souquet, přichází Pierre Lees-Melou.
46'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Jean Michaël Seri, přichází Arnaud Lusamba.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:00.
Hlavní rozhodčí nenastavil v prvním poločase ani minutu a tak první pětačtyřicetiminutovka končí. Lyon začal své představení již v sedmé minutě, když Memphis Depay zužitkoval nahrávku Corneta. Následně se sám Maxwel Cornet prosadil parádní individuální akcí. Třetí brankou se přidal do party útočníků Lyonu také Mariano Díaz. Pět minut před koncem poločasu poté přidal svou druhou branku Memphis Depay. Jednoznačná první polovina zápasu tak končí 4:0 ve prospěch hostujícího celku. Nice se nedostalo v útočné fázi k ničemu. Ani obávaný kanonýr Mario Balotelliho Anthonyho Lopese příliš nezaměstnal.
45'
45'
Lyon si již hlídá míč v závěru poločasu. Domácí celek se ani přes urputné napadání nemůže dostat k balonu. Díaz je však přichycen v ofsajdové pasti.
44'
Minutu před pauzou se ocitl s balonem u kopačky před vápnem Pléa. Ten však ztratil míč velmi rychle a poté při snaze ho vybojovat zpět fauluje.
43'
Nice to ještě zkouší před koncem první půle. Na levém kraji měl dostatek prostoru pro přechod do útoku Seri. Jeho postup však skončil hned na Tetem.
41'
Domácím se nedaří zhola nic. Depay šel nyní hodně agresivně k Dantemu. Domácí kapitán srazil soupeře k zemi, ale hlavní rozhodčí píská faul právě Depayovi.
40'
Destrukce pokračuje! Pět minut před koncem první půle přichází čtvrt branka. Mariano Díaz vybojoval balon ve středu útočné poloviny, poté udělal několik rychlých kroků směrem k brance. Se štěstím se balon odrazil k MEMPHISU DEPAYOVI, který téměř z kroku poslal míč ke vzdálenější tyči.
39'
Po krátké odmlce se do útoku vracejí hráči Lyonu. Jallet s trochou štěstí přetlačil na hranici vápna Tousarta. Domácí se podařilo vytlačit soupeře až ke středové lajně.
38'
K rozehrávce volného přímého kopu se postavil Jean Michael Seri. Jeho pobídka do vápna však skončila jen na hlavě Dikhabyho. Po odvrácení nebezpečí je ve středu pole faulován Marcal.
37'
Také Balotelli byl stažen k zemi. Marcelo za to dostává žlutou kartu a ještě budou míč domácí k dispozici volný přímý kop.
36'
Po faulu na Ndobeleho se hosté dostali k centru do vápna z volného přímého kopu. Balon se však dostal jen k prvnímu bránícímu hráči Nice.
35'
NDombele to zkusil individuálně. Po několika krocích se však dostal k Le Marchandovi, který mu čistě odebral balon od kopaček.
34'
Lyon uklidňuje hru po několika minutách v obraně postupným útokem. Tameze se vydal napadat, ale míč získávají znovu hostující hráči.
33'
Souquet si vedl skvěle na pravé straně, obešel dva hráče, ale poté zazdil své snažení nepřesnou nahrávkou na Balotelliho.
31'
Domácí to zkusili od Danteho. Kapitán Nice našel na levé straně Seriho, ten ale neměl komu poté nahrát a tak musel zvolit cestu zpět.
30'
Nice se musí stále bránit. Lyon jde hladově znovu do útoku. Díaz vybojoval znovu balon na středu trávníku a poté se agresivně pustil do soupeře Balotelliho. Je pískán faul právě italského bouřlivákovi.
28'
Když už to vypadalo, že by se Nice mohlo dostat do hry, tak přichází zničehonic třetí branka v domácí síti. MARIANO DÍAZ vybojoval míč ještě na vlastní polovině, poté ho rychle odevzdat Tousartovi, který ho následně našel přesnou přihrávkou do běhu. Zakončení Díaze už nemělo chybu, míč skončil přesně u levé tyče.
27'
Nice se udrželo na krátký moment na útočné polovině. Le Marchand centroval do vápna, ale nejvýše se dostal Marcelo, který míč odhlavičkoval mimo nebezpečí.
26'
Mario Balotelli to vzal na sebe. Ze třiceti metrů však míč poslal jen vysoko nad Lopesovu branku.
25'
Další akce hostů. Depay si našel prostor pro centr, ale v pokutovém území byl osamocený Diaz a ten se proti velké přesile k míči neprosadil.
24'
Ani druhá branka Lyonu nestačí. Hostující celek jasně přehrává Nice. Nyní se přihlásil o slovo na pravé straně NDombele. Následně ale jeho přihrávka na Corneta nebyla nejpřesnější.
23'
Žlutou kartu dostává Maxwel Cornet (Olympique Lyon).
22'
Seri sestřelil skluzem Tousarta a je za to odměněn žlutou kartou. Domácí začínají bojovat o každý balon, nyní to Seri přehnal s agresivitou.
21'
Neskutečná branka Lyonu! Kenny Tete uvolnil MAXWELA CORNETA, který na hranici vápna obešel hned dva bránící hráče a poté v plném běhu poslal míč k levé tyči. Walter Benítez byl znovu bez větší šance na zásah. Cornet tak přidává k fantastické asistenci na první branku i gól.
20'
Balotelli vysunul do samostatného úniku Pléu. Souhra útočníků Nice ale končí jen odpískaným ofsajdem Francouze. Následné zakončení vedle tyče již bylo navíc.
18'
Memphis Depay nebyl daleko od své druhé branky v zápase. Cornet z první střílel po přihrávce Marcela, Benítez vyrazil míč jen k Depayovi, který ale z blízkosti míč do branky nedostal.
17'
Další povedená souhra domácího celku. Jallet spolupracoval se Serim. Druhý jmenovaný však poslal přihrávku na Balotelliho jen daleko za italského střelce.
16'
Adrien Tameze si dělal prostor na pravé straně, poté předal balon na Pléu do pokutového území, ale na poslední chvíli zasáhl obranným zákrokem Diakhaby. Nice však pokračuje v držení míče.
15'
Seri se pral o balon ve středu pole, následně byl faulován Balotelli a Nice mohlo pokračovat v útoku. Oblouček do vápna na Pléu zachytila jen hostující obrana v čele s Marcelem.
14'
Anthony Lopes dostal zpětnou přihrávku od Marcela. Hostující brankář nepodlehl pískotu tribun a s přehledem prudký pas zpracoval.
13'
Depay byl sestřelen Marlonem. Brazilský obránce Nice dostává za úder loktem žlutou kartu a je tak první potrestaným hráčem zápasu.
12'
Opět to byl Dante, který zachraňoval svůj tým před šestnáctkou. Tělem zabránil Tousartovi v ohrožení branky. Na druhé straně pálil z velké dálky Mendy jen do náruče Lopese.
11'
Dante si společně s Benítezem pohlídali napadajícího Diaze. Útočná akce Nice však znovu končí neúspěšně ještě před pokutovým územím Lyonu.
10'
Úvodní desetiminutovka patřila Lyonu. Hostující celek se dostal do vedení a i po vstřelené brance diktuje tempo zápasu.
9'
Nice chce rychle vyrovnat, ale kombinací to zatím nevychází. Mendy si narazil se Serim, ale právě krajní záložník Nice neudržel balon u kopačky a do útoku se tak může hnát Tete.
7'
První branka zápasu přichází velmi záhy po začátku prvního poločasu. Opět to byla aktivní levá strana hostujícího týmu. Depay měl míč pod kontrolou u postranní lajny, poté přenesl hru na opačnou stranu, kde byl připravený k úniku Maxwel Cornet. Ten v plném běhu poslal míč přesně zpět k MEMPHISU DEPAYOVI, který v pádu uklidil míč do sítě.
6'
Dante si několikrát vyměnil balon s Marlonem. Brazilská spolupráce ale netrvala dlouho, Dante chtěl vysunout do útoku Pléu, ale hostující obrana znonu zapracovala na jedničku.
5'
Po několika odrazech ve vápně domácího celku se balon stáčel k zadní tyči. Na posledních chvíli odkopl balon do bezpečí Arnaud Souquet. Nice může uklidnit hru postupnou kombinací.
4'
Také Nice se dostalo poprvé na útočnou polovinu. Balotelli však nezpracoval prudkou přihrávku z hloubi své poloviny a u balonu tak jsou znovu hráči Lyonu.
3'
Hostující celek to zkusil po levém kraji. Depay si skvěle rozuměl s Aouarem, následně přišel centr do vápna od nizozemského hráče, ale Dante byl na svém místě a míč odpravil ze šestnáctky.
2'
Lyon rozehrál úvodní poločas dnešního utkání ze středového kruhu. Nice se vydalo ihned napadat, ale hosté zkušeně zapojili do zakládání útoku i brankáře Lopese.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas čtrnáctého kola nejvyšší francouzské soutěže Ligue 1 tak může za několik málo okamžiků začít.

OGC Nice: Benítez – Souquet, Marlon, Dante (C), Le Marchand, Jallet – Tameze, N. Mendy, Seri – Pléa, Balotelli.
Náhradníci: Cardinale – Lees-Melou, Burner, Walter, Lusamba, Koziello, Srarfi.

Olympique Lyon: A. Lopes (C) – Tete, Marcelo, Diakhaby, Marçal De Oliveira – NDombèlé, Tousart, Aouar – Cornet, Díaz, Depay.
Náhradníci: Gorgelin – Yanga-Mbiwa, Rafael, F. Mendy, Ferri, Maolida, Gouiri.

Rozhodčí: Schneider – Zitouni, Henninot.

Olympique Lyon

Lyon v minulé sezoně hrál v popředí tabulky, nakonec zakončil ročník na čtvrté pozici hned za Monakem, PSG a Nice. Díky čtvrté příčce si si tým z východu Francie vybojoval základní skupinu Evropské ligy.

V ní už mají dávno s předstihem pojištěný postup do playoff. V závěrečném vystoupení si to rozdají s italskou Atalantou o první postupové místo ze skupiny E.

Oproti Nice se Lyonu daří i v domácí soutěži. Ve třinácti odehraných kolem se muselo sklonit před soupeřem jen jednou a to na trávníku PSG. Zajímavostí jen, že si Lyonští připsali oba góly vlastní. Sedm výher však Lyon posouvá až na třetí pozici v tabulce, jen tři body za druhé Monako. V závěsu za Lyonem ale číhá v mírném odstupu Marseille i Nantes.
OGC Nice

Nice se teprve poprvé od svého návratu do Ligue 1 v roce 2002 umístilo v minulé sezoně na medailové pozici. Tým z jihu Francie předváděl po celou sezonu skvělé výkony, především v jasní části, kdy si připsal i dvanáct zápasů bez porážky. Nice hrálo také základní skupinu Evropské ligy. V konkurenci Schalke, Krasnodaru a Salzburgu ani dvě výhry na postup do playoff nestačily. V domácí soutěži se muselo Nice sklonit jen před giganty Monakem a PSG, ze třetího místa si zajistilo předkolo Ligy mistrů.

Nakonec Nice skončilo v základní skupině Evropské lize. Po pěti odehraných zápasech už má dokonce francouzský celek zaručený postup do jarního playoff. V posledním utkání si Nice poradilo po dvou brankách Maria Balotelliho a přesném zakončení Adriana Tamezeho porazilo 3:1 belgický Waregem.

Naopak v domácí soutěži si Nice vůbec nedaří. Po třinácti odehraných kolech se krčí až na sedmnácté pozici. Poslední dva zápasy už ale týmu okolo Maria Balotelliho vyšel bodově příznivěji. V domácím prostředí s Dijonem rozhodl zápas Mario Balotelli brankou již v prvním poločase. Z trávníku šestého Caen si Nice odvezlo bod za remízu 1:1.
Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší francouzská fotbalová soutěž Ligue 1 pokračuje čtrnáctým kolem a my se společně zaměříme na utkání Nice, které před domácím publikem přivítá Lyon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.