Ligue 1 - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Bordeaux - 30. září 2017   17:00

Paris SG
6' Neymar  • 12' Cavani (Neymar) • 22' Meunier (Berchiche) • 41' Neymar  • 44' Draxler (Mbappé) • 59' Mbappé (Draxler)
6:2
(5:1)
Bordeaux
32' Sankharé  (de Préville) • 90' Malcom
Paris SG
Aréola – Meunier, Marquinhos (C), Kimpembe, Berchiche – Verratti (81. Nkunku), Rabiot (71. Lo Celso) – Mbappé, Draxler, Neymar – Cavani (62. Di María).
Trapp – Silva, Lucas Moura, Di María, Lo Celso, Nkunku, Dani Alves.
Letexier – Mugnier, Rahmouni
Parc des Princes, Paříž
Bordeaux
Costil – Sabaly (33. Lewczuk), Toulalan (C), Jovanović, Pellenard – Lerager, Santos, Sankharé – Malcom, de Préville (57. A. Mendy), Kamano (76. J. Cafú).
Prior – Lewczuk, A. Mendy, Plašil, J. Cafú, Vada, Laborde.

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 2:10. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:18.
Šlágr osmého kola nejvyšší francouzské soutěže přinesl strhující zážitek. V souboji dosud neporažených týmů vítězí PSG jasně nad Bordeuax 6:2!

Již v šesté minutě zápasu otevřel skóre parádním rozehráním standardní situaci Neymar. O několik minut později zakončil akci celé ofenzivní trojice Edinson Cavani. Po brance Meuniera se zdálo, že bude Bordeaux brzy bez šance, ale vzápětí snížil po rohovém kopu Sankharé. Ještě před pauzou ale přidal čtvrtou branku z pokutového kopu Neymar a v úplném závěru první pětačtyřicetiminutovky napálil volej levou nohou za bezmocného Costila Draxler. Ve druhé půli se připojil ke svým spoluhráčům vstřelenou brankou i Kylian Mbappé. Až v devadesáté minutě přišla odpověď z pokutového kopu od Malcoma. PSG si tak po vítězství v Lize mistrů nad Bayernem Mnichov 3:0 smlslo i na dalším soupeři.
90+3'
90+2'
PSG kontroluje hru na útočné polovině trávníku. Neymar se pokoušel ještě uvolnil, ale plány mu překazil bránící Lewczuk.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Bordeaux snižuje. Míč si položil na značku pokutového kopu MALCOM. Nejaktivnější fotbalista hostujícího týmu přibrzdil při rozběhu, podobně jako Neymar a poté umístil míč mimo dosah domácího brankáře.
90'
Pokutový kop pro Bordeaux! Meunier zasáhl ve skluzu Cafúa, který poté padl na trávník.
89'
Nkunku spolupracoval s Meunierem, následně dostal balon pro sebe Mbappé, ale proti přesile před vápnem se ke střele neprosadil.
88'
PSG nepouští soupeře vůbec k balonu. Marquinhos hledal dlouhým pasem do vápna Draxlera. Ani tento pokus ale domácímu týmu nevyšel. Draxler však rychle vybojoval míč zpět pro domácí.
86'
Útočník Bordeaux nepotřeboval nakonec ani ošetření a může se pokračovat ve hře. Neymar na levé straně obešel protihráče a poté skvěle našel naběhnutého Di Maríu. Argentinec byl skvěle bráněn Toulalanem.
85'
Lewczuk se snažil cpát míč po zemi do vápna, ale Kimpembe společně s Marquinhosem zasáhli bez problému. Mezitím zůstal na trávníku ležet Malcom.
84'
Di María si narazil ve středu pole s Draxlerem. Následně přišla dlouhá přihrávka na Berchicheho, který ale nepřidal přesný pas do vápna a tak jsou u balonu hostující fotbalisté.
83'
Střídající Nkunku se provinil proti pravidlům v těsné blízkosti pokutového území svého celku. Malcom si vzal na starost rozehrávku, ale střelou před zeď trefil jen boční síť.
82'
Posledních zhruba deset minut i s nastavením. PSG s přehledem kontroluje hru postupnou kombinací a snaží se ještě přidat další branky.
81'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain F.C.: ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Christopher Nkunku.
80'
Parádní akce PSG! Neymar nebyl daleko od hattricku. Brazilský útočník předložil míč Di Maríovi, který mu obloučkem vrátil balon na kopačku do vápna. Neymar však z voleje poslal střelu jen těsně vedle vzdálenější tyče.
79'
Mendy si při napadání pomohl lehkým faulem a domácí tak mohou začít svou útočnou akci z klidové pozice. Verratti měl okolo sebe soustu prostoru, přesnou přihrávkou našel Draxlera, ale německého reprezentanta zklamalo zpracování.
78'
Verratti přihrál Neymarovi do pokutového území, ale Brazilec nezvládl první dotek a o balon přišel. Ani Bordeaux se u míč příliš dlouho neohřálo a tak může útočit znovu celek z Paříže.
77'
Malcom zkoušel naslepo centrovat před Aréolu. Právě domácí brankář se nedomluvil s Marquinhosem a balon jen projel v těsné blízkosti malého vápna. Mendy byl však od míče daleko.
76'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází François Kamano, přichází Jonathan Cafú.
75'
Draxler hledal rozběhnutého Berchicheho, který ale byl u balonu u něco později než bránící Pellenard.
74'
Mbappé si v pokutovém území pohrál s Jovanovičem. Následně se mu ale do cesty postavil Toulalan a osmnáctiletý mladík v dresu PSG již nedokázal najít volného Neymara.
73'
Aréola musel zasahovat. Mendy pálil jen lehce zpoza vápna, ale donutil domácího brankáře k vyražení míče nad branku. Následný rohový kop Aréolu již nevystrašil.
72'
Berchiche se musel pustil do skluzu. Míč ho však udeřil do obličeje a španělský krajní obránce PSG musí být ošetřen.
71'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain F.C.: ze hřiště odchází Adrien Rabiot, přichází Giovani Lo Celso.
71'
Neymar udělal z bránících hráčů jen diváky. Prosvištěl od středové lajny až k vápnu, ale poté už přesnou přihrávku na Mbappého nepřidal.
70'
Nepřehledná situaci v domácí šestnáctce. Rabiot poslal k zemi Sankharého, ale rozhodčí byl v těsné blízkosti zákroku a penaltu pro Bordeaux nepíská.
69'
Marquinhos musel zasahovat v obraně. Střídající Mendy se připomněl na trávníku rychlým náběhem, ale na kapitána PSG si nepřišel.
68'
Parkem princů obíhá mexická vlna, diváci musí být z dnešního výkonu svých hrdinů nadšeni.
67'
U míči byl Neymar, Draxler i střídající Di María a právě Argentinec se opřel do rozehrávky. Míč z jeho kopačky však přeležel branku Bordeaux.
66'
Další nebezpečný průnik Neymara musel zastavil za cenu žluté karty Sankharé. PSG má velmi dobrou šanci na přidává další branky.
65'
Také hostující hráči se ještě snaží přidat branku. Mendy mohl hlavičkovat po centru z pravé strany, ale na přetažený pas nedosáhl, tak jak by potřeboval.
64'
Malcom se musel na pravé straně zbavit míče, když se na něj vyřítila hned dvojice bránících hráčů. Následně fauloval u postranní čáry Draxler.
62'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain F.C.: ze hřiště odchází Edinson Cavani, přichází Ángel Di María.
61'
Meunier si pomohl v rychlostním souboji faulem. Bordeaux může uklidnit hru postupnou kombinací.
59'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Draxler vybojoval ve středu trávníku balon, následně si skvěle naběhl do vápna teprve osmnáctiletá ex-monacká hvězda KYLIAN MBAPPÉ. Francouzský mladík si připravil míč na pravou nohu a střelou na zadní tyč nedal brankáři Bordeaux šanci k zásahu.
59'
Yuri Berchiche byl faulován při hlavičkovém souboji a domácí tak mohou znovu podržet balon ve zdlouhavé kombinaci ve středu pole.
57'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází Alexandre Mendy.
57'
Nicolas de Préville fauloval při napadání rozehrávajícího Marquinhose. Následně pálil z velké dálky Meunier jen do diváků. Zcela mimo hru byl poslán k zemi Neymar, který se jen těžce zvedá z trávníku.
56'
Ofenzivní snažení PSG opravdu opadlo. Domácí kombinují na vlastní polovině a nikam se neženou.
55'
Mbappé nedostal míč od Neymara přesně na kopačku a tak se dostal do hry také Toulalan. Nejstarší hráč na trávníku Jérémy Toulalan podržel zkušeně balon.
54'
De Préville zkoušel tvrdý střílený centr z pravé straně, ale míč napálil jen vedle levé tyče Aréolovy branky. PSG tak může zahájit svůj útok od brankáře.
53'
PSG není v úvodu druhé půle tak nažhaveno na útočnou hru jako v první pětačtyřicetiminutovce. To rozhodně vyhovuje více Bordeaux.
52'
Neymrova přihrávka na Cavaniho měla oči. Draxler ještě centroval do vápna právě na Cavaniho, ale ani tentokrát se nedostal uruguayský útočník k zakončení.
51'
Draxler fauloval rozběhnutého Sankharého. K rozehrávce volného přímého kopu z třiceti metrů se postavil De Préville. Útočník Bordeaux poslal balon vysoko nad branku a Aréola znovu nemusel zasahovat.
50'
Pellenard měl dobrou rychlost na levém kraji trávníku, ve skluzu dokázal přízemním centrem zaměstnat znovu Marquinhose, který drží domácí obranu.
49'
Malcom znovu u balonu. Lewczuk nakonec centroval do pokutového území, ale tam se prosadil k hlavičce jen domácí kapitán Marquinhos. Ani na druhé straně Mbappé se nedostal do zakončení.
48'
PSG už znovu kontroluje hru. Verratti spolupracoval s Neymarem. Brazilský fotbalista však svou průnikovou přihrávkou Cavaniho nenašel.
47'
Do druhého poločase vstoupili rozehrávkou domácí fotbalisté. Lerager ale rychle získal balon, předložil ho Malcomovi, který prověřil Aréolu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
První pětačtyřicetiminutovka nabídla naprostou dominanci PSG! Pařížský celek vstoupil do zápasu bleskově. Již v šesté minutě rozvlnil síť nekompromisní střelou k volného přímého kopu Neymar. Po brankách Cavaniho a Meuniera to bylo po dvaadvaceti minutách již 3:0, ale Bordeaux se zmohlo na odpověď. Po nepřesném rohovém kopu skóroval Sankharé. V úplné koncovce poločase přidal Neymar z pokutového kopu další gól a celý poločas snů zakončil z pohledu PSG fantastickou střelou z voleje Julian Draxler.
45'
45'
Meunier zastavil nedovoleně před půlkou trávníku rozběhnutého Malcoma a vidí od rozhodčího žlutou kartu.
44'
Neskutečné představení PSG pokračuje! Draxler získal míč na vlastní polovině trávníku, v obrovské rychlosti předal balon na levou stranu, kde byl v náběhu Mbappé. Francouzský mladík našel znovu JULIANA DRAXLERA, který z voleje levou nohou našel přesně místo u vzdálenější tyče. Costil byl opět bez šance.
43'
PSG chce ještě do poločasu přidat další branku. Po faulu na Neymara se dostali domácí do další pološance. Cavaci však v kritický okamžik na míč nedosáhl.
41'
Před časem nepustil Edinson Cavani Neymara k exekuci pokutového kopu. Tentokrát ale dostal přednost právě brazilský útočník. NEYMAR při rozběhu přibrzdil, poslal brankáře na opačné tyči a přidává již čtvrtou branku PSG v dnešním zápase.
40'
Jovanovič dostává za svou hru rukou v pokutovém území také žlutou kartu.
40'
Pokutový kop pro domácí celek po ruce Jovanoviče!
39'
Ani Mbappé nebyl daleko od gólu. Po rychlé rozehrávce volného přímého kopu měl přes sebou v nepříliš dobré pozici jen brankáře, ale z velké blízkosti už ho nedokázal překonat.
38'
A zaspala také obrana PSG. Leweczuk přidal tentokrát přesný centr do pokutového území, ale Kamano v jasné pozici hlavičkou neumístil míč do sítě.
37'
Na branku hostujícího týmu se hnal další smrtící protiútok. Neymar však přihrávkou z první našel jen kopačku bránícího Toulalana, který dnes drží nejvíce obranu Bordeaux.
36'
Lewczuk se uvedl na trávníku povedenou akcí na pravé straně. Malcom měl prostor u značky pokutového kopu, ale střídající fotbalista ho o něco překopl.
35'
PSG už znovu kontroluje hru. Draxler si přihrával s Verrattim, poté přišla nečekané přihrávka Mbappého na rozběhnutého Cavaniho, ale tentokrát obrana Bordeaux zapracovala skvěle.
33'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Youssouf Sabaly, přichází Igor Lewczuk.
32'
Bordeaux z ojedinělé šance snižuje! Po rohovém kopu se míč rychle dostal z vápna, ale Santos byl připravený na ose trávníku, parádní přihrávkou našel osamoceného De Prévilleho, který ještě předložil míč před prázdnou branku YOUNOUSSMU SANKHARÉMU a ten již dopravil balon do sítě.
31'
Neymar si troufl jít do dvou protihráčů, ale to se mu vymstilo. Míč ztratil a poté se musel rychle vracet do obrany. Nakonec je z toho rohový kop pro hostující celek.
30'
Po půlhodině hry vede slavný klub z hlavního města Francie o tři branky. Jasná nadvláda PSG pokračuje i v tomto zápase.
29'
Netrvalo to ale dlouho a ofenzivní síla PSG o sobě dala znovu vědět. Neymar v plné rychlosti byl nezastavitelný, ale Toulalan si počkal na malou nepřesnost brazilského hráče a skvěle ho zblokoval.
28'
Také Draxler se provinil proti pravidlům a Bordeaux tak může na malý moment podržet balon dál od své branky.
27'
Marquinhos rozehrál další útočnou akci PSG. Mbappé na pravé straně skončil podobně jako Neymar před malou chvílí na trávníku.
26'
A znovu nedovolený zákrok na Neymara. Hráči Bordeaux nestíhají rychlonohé hráče domácí celku a musejí akce přerušovat nečistou hrou.
24'
Neymar znovu musel skousnout tvrdý faul před vápnem. Domácí ale rozehráli velmi rychle na Cavaniho, který byl také povalen k zemi. Hlavní rozhodčí ale pokutový kop nepíská.
22'
A už to je o tři góly! Marquinhos byl faulován při rozehrávce Malcomem. Domácí kapitán tak mohl uvést míč do hry z klidové pozice. Draxler si poradil na levé straně s Leragerem, poté posunul balon na rozběhnutého Berchicheho. Mbappé centr ještě v dobré pozici minul, ale za ním jistil situaci THOMAS MEUNIER, který pravačkou našel přesně roh Costilovy branky.
21'
Kamano si nepohlídal ofsajdové postavení a musí míč odevzdat domácím fotbalistům.
20'
Sankharé spolupracoval na pravé straně trávníku s Malcomem. Následně se domácí obrana musela zatáhnout až do pokutového území, ale Santos nedal přesnou přihrávku a Bordeaux musí začít znovu od obránců.
19'
Rabiot dostal ve středu pole přihrávku od Verrattiho. Teprve dvaadvacetiletý francouzský záložník však ztratil balon a do útoku se hnal Malcom. Ten ještě hledal De Prévilleho, ale souhra útočníků hostujícího týmu nebyla přesná.
18'
Zatím nejaktivnější ofenzivní fotbalista Bordeaux Francois Kamano byl znovu u balonu. Neměl si s kým v blízkosti pokutového území nahrát a proti přesile se nedostal ani ke střele.
17'
Bordeaux je stále bez balonu. Mbappé prostrčil míč na Neymara do vápna, ale tentokrát se hostující obrana dokázala zbavit brazilského útočníka. Sabaly zasáhl bez faulu.
16'
Tentokrát měl spoustu prostoru k útoku Mbappé. Ihned našel Cavaniho, ale Uruguayec zpomalil celou akci a hosté se již dostali v dobrém počtu do vápna.
14'
A už to mohlo být o tři branky. Draxler si však nepohlídal ofsajdovou pozici a tak ani jeho případná střela do branky by nemohla být uznána.
12'
Vypadalo to, že by Bordeaux mohlo hrát vyrovnaně s PSG, ale nyní přichází další blesková akce zakončená brankou! Neymara uvolnil ve středu pole průnikovou přihrávkou Kimpembe. Brazilec viděl v rychlém náběhu do vápna EDINSONA CAVANIHO pro kterého už nebyl problém uklidit míč do sítě.
11'
Ani další pokus od rohového praporku hostům nepřinesl zakončení. Naopak k míči se dostali hráči PSG a už se znovu začíná roztáčet kolotoč přihrávek.
10'
Kamano byl znovu u balonu na levé straně. Útočník hostů se dokázal prosadil kolem Meuniera až k centru, ale ten bez problémů odpravil na další rohový kop Marquinhos.
9'
Už to vypadalo, že by se mohli hosté dostal na dostřel Aréolovy branky. Meunier však dokázal zblokovat přihrávku do vápna. Bordeaux pokračovalo rohovým kopem, ale ten nic nebezpečného v šestnáctce nepřinesl.
8'
I po vstřelené brance se domácí celek snaží o další útočnou akci. Toulalan však získal balon ve středu pole a snaží se uklidnit hru.
6'
Tak to je paráda! Míč si na místo přestupku postavil NEYMAR. Brazilský útočník svou přesnou pravačkou překopl s přehledem obrannou zeď, Costil se vydal na opačnou stranu a poté už na střelu do protipohybu nemohl reagovat. PSG jde do rychlého vedení o jednu branku.
6'
Kylian Mbappé měl ve středu trávníku hodně prostoru. Ihned však proti němu agresivně vystartoval zkušený Toulalan, který ho musel faulovat.
5'
Neymar si dělal prostor na levé straně. Musel mu přijít na pomoc Rabiot. Společně se dostali k přihrávce až na Cavaniho, ale hostující obrana zatím funguje na jedničku.
4'
Také Meunier se poprvé dotkl balonu. Na pravé straně spolupracoval s Mbappém, ale nedokázal udržet balon proti přesile. Na druhé straně se velmi rychle prodral až na hranici vápna De Préville, ale jeho dělovka v nouzi šla vysoko nad.
3'
PSG se poprvé dostalo k balonu. Postupná kombinace šla přes Marquinhose a Verrattiho až k nohám Neymara. Brazilský útočník byl však sražen k zemi Leragerem.
2'
Nicolas de Préville si vzal na starost rozehrávku prvního poločasu. Ihned po rozehrání přišla dlouhá nahrávka na Malcoma, který ale balon na hrací ploše nezachytil.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas osmého kola nejvyšší francouzské soutěže Ligue 1 může za několik málo okamžiků začít.
Šlágr osmého kola Ligue 1 již klepe na dveře. Souboj jediných dvou zatím neporažených týmů v novém ročníku ligové soutěže. PSG vstupuje do zápasu v základní sestavě i s obávanou trojicí útočníků, Kylian Mbappé, Edinson Cavani i Neymar jsou připraveni. Bývalá opora české reprezentace a dlouholetý vůdce Bordeaux Jaroslav Plašil začíná dnes jen na lavičce náhradníků.

Paris Saint-Germain F.C.: Aréola – Meunier, Marquinhos (C), Kimpembe, Berchiche – Verratti, Rabiot – Mbappé, Draxler, Neymar – Cavani.
Náhradníci: Trapp – Silva, Lucas Moura, Di María, Lo Celso, Nkunku, Dani Alves.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Sabaly, Toulalan (C), Jovanović, Pellenard – Lerager, Santos, Sankharé – Malcom, de Préville, Kamano.
Náhradníci: Prior – Lewczuk, A. Mendy, Plašil, J. Cafú, Vada, Laborde.

Girondins Bordeaux FC

Bordeaux se vyhouplo po vydařeném konci loňského ročníku Ligue 1 na konečnou šestou pozici, která zaručila týmu z jihozápadu Francie pohárovou Evropu. Již v předkole Evropské ligy se musel tým Jaroslava Plašila rozloučit. Proti maďarskému Videotonu senzačně nezvládl odvetu a může se tak již soustředit jen na domácí soutěž.

V lize to Bordeaux zatím šlape. V prvních sedmi zápasech nenašlo přemožitele! V domácím prostředí si poradilo s týmem Mét, Troyes a také v posledním kole s Guingampem. V Angers, Lyonu a Lille vybojoval tým okolo dvacetiletého střelce Malcoma po bodu. Až v Toulouse přišla změna na půdě soupeře. Jedinou branku zápasu vstřelil právě Brazilec Malcom a Bordeaux si připsalo další tři důležité body.
Paris Saint-Germain F.C.

Tým z hlavního města Francie se musel v minulém ročníku Ligue 1 sklonit před Monakem, v Lize mistrů čekal francouzský celek také více než "jen" osmifinálové vyřazení Barcelonou. V letošní sezoně myslí pařížský tým ještě mnohem výše! V létě totiž majitelé sáhli hluboko do kapsy, přivedli z Barcelony hvězdného Neymara a z mistrovského Monaka také superstar loňského roku Kyliana Mbappého.

Investice se zatím PSG vyplácí! V nové sezoně ztratili svěřenci Unaie Emeryho jen dva body, když na půdě Montpellier nedokázal žádný z hvězdných útočníku dostat míč do sítě a zápas tak skončil bez branek. Jinak trojice Edinson Canani, Neymar a Kylian Mbappé budí hrůzu. V sedmi odehraných kolech Ligue 1 se PSG prosadilo celkem jednadvacetkrát a z toho prosadila tato trojka hned ve dvanácti případech. V Lize mistrů má francouzský tým ještě lepší bilanci. Nejprve rozstřílel 5:0 Celtic, následně přejel také slavný Bayern Mnichov 3:0.
Krásné sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší francouzská soutěž Ligue 1 pokračuje již osmým kolem a my se společně zaměříme na zápas slavného PSG, které přivítá před domácím publikem Bordeaux.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.