Ligue 1 - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Nice - 17. září 2017   17:00

0:1
(0:0)
Nice
80' Balotelli  (Pléa)
Rennais
Koubek – H. Traoré, Gnagnon, Bensebaini, Ludovic Baal – Bourigeaud, Prcić, André (C) (88. Siliki), Khazri (60. Mubele) – Amalfitano (78. Maouassa) – Sarr.
Gertmonas – Danzé, Figueiredo, Maouassa, Mubele, Siliki, Nyamsi.
Rainvile – Stien, Rahmouni
Roazhon Park, Rennes
Nice
Cardinale – Souquet, Marlon, Dante (C), Jallet – Saint-Maximin (90+1. Walter), Koziello, Seri (71. N. Mendy), Lees-Melou – Pléa, Balotelli (83. Ganago).
Benítez – Walter, Le Marchand, N. Mendy, Lusamba, M. Sarr, Ganago.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 8:1. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 17:16.
Nastavené čtyři minuty uplynuly a zápas končí! Rennes diktovalo ve druhém poločase tempo hry, vytvořilo si šance, ale tři body putují na jih Francie.

Úvodní poločas nabídl několik šancí na straně Nice. Koubek však předvedl dva parádní zákroky a balon do sítě nepustil. Od druhé půle se Rennes usadilo na útočné polovině. Složitější zákrok však Yoan Cardinale řešit nemusel. Jen nebezpečné nůžky z blízkosti od Bourigeauda, ale míč šel od domácího záložníka těsně nad branku. Deset minut před koncem rozhodl po celý zápas téměř neviditelný Mario Balotelli, který dostal přesnou přihrávku do běhu, domácí obrana lehce zaspala. Italský útočník se opřel z první do balonu a dělovkou na bližší tyč nedal Koubkovi žádnou šanci. Rennes přesto, že bylo dneska jednoznačně aktivnějším týmem, připsalo si více střel, tak odchází bez bodu.
90+4'
90+4'
K balonu se postavil na místě přestupku Bourigeaud. Třiadvacetiletý ofenzivní záložník trefil jen teď, od které se balon odrazil vysoko nad branku.
90+3'
Mubele to vzal na sebe, prodral se kolem třech protihráčů a vše musel řešit až žlutým faulem Souquet. Ještě jedna velká šance pro Rennes.
90+3'
Pléa byl udeřen při hlavičkovém souboji loktem a rozhodčí přisuzuje balon hostujícímu týmu. Posledních šedesát sekund zápasu!
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90+1'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Allan Saint-Maximin, přichází Rémi Walter.
90+1'
Benjamin Bourigeaud centroval na zadní tyč. Tam byli hned dva hráči Rennes, ale ani jeden nedokázal usměrnil balon mezi tři tyče.
90'
Již v devadesáté minutě se objevil u balonu střídající Mendy. Vybojoval pro Nice autové vhazování a nenechává soupeře dostat se k balonu. Právě Mendy však zatáhl za dres Prciče a je tady ještě jedna šance pro Rennes.
89'
Domácí se hnali do rychlého protiútoku. Mubele ještě našel lépe postaveného Prciče, který ale v ideální pozici netrefil míč tak jak by chtěl. Cardinale nemusel zasahovat.
88'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Benjamin André, přichází James Lea Siliki.
87'
Rennes je v křeči. Domácí tlačili až do inkasované branky soupeře v pokutovém území, ale nyní se nemohou dostat k balonu. Lees-Malou přišlápl rozehrávajícího Baala a vidí žlutou kartu.
86'
Ani Saint-Maximin není tolik u balonu jako v prvním poločase. Nyní ale vybojoval po zblokovaném centru rohový kop.
84'
Vstřelená branka Nice probudila. Po rohovém kopu se provinil faulem domácí André a Nice tak zůstává u balonu.
83'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Mario Balotelli, přichází Igniatius Ganago.
82'
Posledních zhruba deset minut i s nastavením především pro Rennes, které bylo po celý druhý poločas jasně lepším týmem.
80'
Nice právě vstřelilo branku!
Mario Balotelli nebyl po celý zápas téměř vidět a nyní možná rozhoduje! Po přesně načasované přihrávce se MARIO BALOTELLI opřel z první do míče a střela prosvištěla kolem Koubka na přední tyč. Český brankář byl proti dělovce z blízkosti bez šance.
79'
Obrovská šance Rennes. Ludovic Baal milimetrovým centrem hledal v pokutovém území Bourigeauda. Ten byl předskočen Dantem, ale brazilský stoper odhlavičkoval balon jen vysoko před branku. Bourigeaud skvěle zareagoval a střelou přes hlavu nebyl daleko od vedoucí branky.
78'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Morgan Amalfitano, přichází Fait Maouassa.
77'
Balotelli se dostal po dlouhé době k balonu na útočné polovině. Průnikovou přihrávkou hledal v pokutovém území Mendyho, který byl ale u balonu později než Koubek.
75'
Sarr se vydal k dlouhému sprintu. Dokázal si poradil s Jalletem, ale následný centr již nebyl dokonale přesný.
74'
Po rozkouskování hry fauly se hostům podařilo utlumit tlak domácího celku. Rennes se však stále drží u balonu v nebezpečné vzdálenosti.
72'
Po dalším lehkém faulu mohli domácí poslat balon do pokutového území z volného přímého kopu. Na přední tyči přizvedl balon hlavou Amalfitano. Na té zadní pálil jen do obránce Prcič.
71'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Jean Michaël Seri, přichází Nampalys Mendy.
70'
Seri musel zatáhnout za záchranou brzdu. Zezadu sestřelil unikajícího Sarra a vidí žlutou kartu od hlavního rozhodčího.
69'
Hostující hráči skvěle vykombinovali střed hřiště. Na pravé straně vznikl prostor pro Saint-Maximina, ten přesnou přihrávkou našel Balotelliho. Italský střelec si ale příliš dlouho připravoval míč na pravačku, až se ke střele již nedostal.
68'
Ismaila Sarr si věřil proti připravené obraně. Domácí útočník však proti přesile neuspěl, poté si pomohl faulem a míč zůstává na kopačkách hráčů Nice.
67'
Mubele přinesl na trávník ještě větší aktivitu. Po další jeho přihrávce měl na levém kraji spoustu času Baal. Ani krajní obránce Rennes nedokázal přesně nacentrovat.
66'
Převaha Rennes už není taková jako v úvodu druhého poločasu. Nice dokázalo stabilizovat hru.
65'
Tomáš Koubek je v poslední době více před vápnem, než ve své brance. Opět musel vyběhnout mimo pokutové území, aby před dotírajícím Pléou odkopl balon do bezpečí.
63'
Nově příchozí Mubele se představil na trávníku individuální akcí. Jeho centr však nenašel Sarra. Akce ale ještě pokračovala a Mubele ve skluzu na zadní tyči jen těsně minu hostující branku.
62'
Další odpískaná Pléova ruka. Koubek přesto musel rychle z branky, aby odkopl od svého vápna nebezpečný centr.
61'
Baal povalil při cestě k balonu Jalleta. Ten se poležel na trávníku, ale bude pokračovat ve hře bez ošetření.
60'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Wahbi Khazri, přichází Firmin Ndombe Mubele.
60'
Ani hodina hry nestačila týmům na vstřelení branky. Seri získal balon před vlastním vápnem a kombinací s Koziellem uklidňuje situaci.
58'
Po faulu na Balotelliho ve středu trávníku domácí rozehrávali volný přímý kop. V domácím vápně však vládne ve vzduchu Tomáš Koubek.
57'
Po perfektní nahrávce na ose trávníku pálil z první André. Ani jeho dělovka se nevešla mezi tři tyče.
55'
Aktivní hra Rennes pokračuje. Po rohovém kopu hlavičkoval Sarr a Cardinale musel předvést parádní zákrok na brankové čáře.
54'
Jedna šance střídá druhou. Nejprve se domácí dožadovali odpískání pokutového kopu po zákroku na Amalfitana. Následně šel sám na branku na druhé straně Pléa. Tomu je zase pískána ruka při zpracování. Hostující útočník si skvěle kličkou položil Koubka a poté poslal míč do prázdné branky. Gól však neplatí.
53'
Nice se nemůže dostat ze své poloviny. Balotelli měl na malou chvíli míč na kopačce, ale hned o něj přišel. Domácí jsou zatím v prvním poločase všude.
52'
Tlak domácího týmu nepolevuje. Rennes se drží na útočné polovině. Po dvou rohových kopem se dostal k obranné hlavičce Dante. Domácí zůstávají o balonu.
51'
Rennes zatím standardní situace vůbec nevycházejí. Balon letěl do prázdného místa. Nakonec však pálil zpoza vápna Sarr je do náruče Cardinaleho.
50'
Jallet si pomohl v souboji rukou a je pískán faul. Navíc dostává hostující obránce žlutou kartu.
49'
Ismaila Sarr si dělal prostor před vápnem, ale míč mu přece jen vypíchl od kopačky Dante. Následně dostal pořádně naloženo v souboji jeden na jednoho Saint-Maximin.
48'
Rennes vletělo na svého soupeře. Po další zblokované střele se kopal rohový kop. Míč však přeletěl pokutové území a Rennes pokračuje v kombinaci.
47'
Domácí fotbalisté rozehráli druhou polovinu zápasu ze středového kruhu. Z prvé strany přilétl před Cardinaleho nepříjemný pas, ale hostující brankář výborně zasáhl.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:06.
První poločas nenabídl ani jednu branku, ale fotbal rozhodně nenudil. Nice vstoupilo do zápasu velmi aktivně, v prvních deseti minutách nepustilo domácí téměř vůbec k míči. První vážnější situaci přišly až po půlhodině. Tomáš Koubek zlikvidoval nebezpečnou situaci ve svém vápně a udržel zatím nulu. Na druhé straně Cardinale nemusel řešit vážnější ohrožení své branky. Ve třetí minutě nastavení měl ještě dobrou pozici pro střelu z volného přímého kopu Bourigeaud, ale míč napálil jen do zdi.
45+3'
45+3'
Benjamin Bourigeaud se postavil k balonu na místě přestupku. Míč však napálil jen do obranné zdi.
45+2'
Saint-Maximin nestíhal na levém kraji Khazriho a tam musel sáhnout ke skluzu za žlutou kartu.
45+2'
Marlon měl ještě ve svém pokutovém území co dělat. Po centru z pravé strany měl na zádech nalepeného Khazriho. Brazilský stoper vše zvládl na jedničku.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45'
V poslední minutě prvního poločasu se dostal k centru Prcič, ale jeho pokus srazil na rohový kop Dante. Ani domácím se však standardní situace nevydařilo. Prcič pálil zpoza vápna jen do zhuštěné obrany.
44'
Hned dvakrát centroval do vápna od rohového praporku Seri. Na druhý pokus se již protlačil k hlavičce Marlon, ale pomohl si faulem a ani případný gól by neplatil.
42'
Pléa si poradil s faulem, po lehkém rozhození pokračoval směrem k domácí brance. Po zblokovaném centru je tady rohový kop pro Nice.
41'
Domácí se dostali ve třech až do pokutového území. André se však dostal do velkého úhlu a již nedokázal balon přihrát spoluhráči.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Khazri zkoušel překvapit Cardinaleho dalekonosnou střelou, ale ta domácímu hráči vůbec nesedla.
39'
Také Yoan cardinale musel výt ve střehu. Nepříjemný přízemní pas poslal do vápna Khazri. Před Cardinalem ještě změnil dráhu letu míče Marlon, ale hostující brankář byl připraven.
38'
Hostující Vincent Koziello se proletěl vzduchem po hlavičkovém souboji. Nepříjemně dopadl na zem a musí být ošetřován.
37'
Balotelli se dostal k nebezpečné hlavičce. Saint-Maximin nyní zvolil místo úniku na pravé straně centr do vápna. Mario Balotelli zasáhl pas hlavou, ale Koubek může být nyní v klidu.
36'
První žlutá karta zápasu. Prcič byl pozdě u balonu a skluzem poslal k zemi Koziella.
35'
Také na druhé straně byla horko. Sarr už mohl pálit z dobré pozice v pokutovém území, ale byla mu odpískána hra rukou při zpracování.
32'
A další obrovská šance Nice. Pléa skvěle zpracoval balon za obranou, poté se uvolnil přes Gnagnona. Střelu útočníka Nice vyrazil levou nohou český brankář na rohový kop.
31'
Seri výborně našel rozběhnutého Jelleta. Ten z první hledal přízemním centrem dosud neviditelného Pléu. Právě hostující střelec dokázal lehce tečovat balon pravou nohou. Nakonec se ale vyznamenal Tomáš Koubek, který skvěle v netradiční pozici vyboxoval balon ze svého vápna.
30'
Přesně po půlhodině hry si vzal balon pro sebe na pravé straně Saint-Maximin. Jeho průnik zastavil ještě před vápnem Baal.
29'
André opravdu centroval ihned z místa přestupku do pokutového území, ale tam dnes zatím vládne Dante s Marlonem.
28'
Tempo zápasu opadává. Seri se provinil proti pravidlům na vlastní polovině a Cardinale tak může očekávat centr do vápna.
27'
Po krátké pouze zaviněné ošetřováním Sarra se pokračuje ve hře. Saint-Maximin skvěle zpracoval vysoký míč, poté z druhého doteku hledal Balotelliho, ale ten má dnes zatím smůlu. Gnagnon opět odvrátil nebezpečí.
25'
Ismaila Sarr si obhodil balon kolem Danteho, který se mu poté postavil do cesty. Je pískán faul hostujícího kapitána. Sarr musí být ošetřen na hrací ploše.
24'
Po pravé straně se dostali domácí až k centru do vápna. Benjamin Bourigeaud hledal Sarra, ale balon si našel jen hlavu zkušeného Brazilce v hostující obraně.
22'
Další ztráta míče mohla hosty hodně mrzet. Sarr startoval do útoku, ale nedostal přesnou přihrávku od Prciče. U balonu jsou tak znovu hráči Nice.
21'
Saint-Maximin se mohl hnát sám na Koubka. Záložník Nice byl však nachytán v ofsajdovém postavení a musí odevzdat balon soupeři.
20'
I Seri ztratil balon v nebezpečném prostoru. Benjamin André rozjel rychlou akci na levé straně, Khazri se skácel v pokutovém území po zákroku Danteho na zem, ale pokutový kop se nepíská.
19'
A hned ztráta míče znamenala velké potíže v obraně. Lees-Melou hledal přízemním pasem Balotelliho, ale těsně před italským bouřlivákem zastavil balon Gnagnon.
18'
Domácí kombinace ztroskotala na nepřesnosti svého kapitána. Benjamin André nenašel rozběhnutého Sarra.
17'
Podobně jako před malou chvílí Saint-Maximin, tak se předvedl ve velké rychlosti na druhé straně Khazri. I jeho počínání však končí jen odkopem od hostující branky.
16'
Allan Saint-Maximin dělá problémy domácí obraně. Opět se rozběhl sám na pravé straně, ale neudržel balon na trávníku.
15'
Koubek musel poprvé v zápase zasahovat! Balotelli pálil zpoza vápna, ale český brankář byl připraven a vyrazil balon na rohový kop. Ten už nebezpečí pro domácí branku neznamenal.
14'
Allan Saint-Maximin předvedl hodně rychlé nohy na pravé straně trávníku. Baale nechal za sebou o dobré tři metry, poté přihrával pod sebe, ale nikdo z hostů nebyl připraven zakončovat.
12'
Benjamin Bourigeaud obehrál soupeře na pravé straně, poté odevzdal balon Prcičovi, který z prvního doteku centroval do vápna. Tam byl jen Khazri, ale i osamocený fotbalista Rennes se dostal k lehké teči. Cardinale nemusel zasahovat.
11'
Po levém kraji se hnal po zisku míče do útoku Khazri. Měl proti sobě však velkou přesilu a tak zvolil přihrávku zpět. Počkal na spoluhráče, ale André ihned ztrácí balon.
10'
První desetiminutovka nenabídla žádnou větší brankovou příležitost. Oba týmy však jdou do zápasu od samého začátku na plno. To potvrdit i faul domácího kapitána Andrého.
9'
Cardinale obdržel velmi pomalou malou domů, musel výrazně zrychlit, ale nakonec stačil odkopnout balon před napadajícím Sarrem.
8'
První střela zápasu! Hamary Traoré se uvolnil kličkou k ose trávníku, poté pálil po zemi do středu branky. Jednoduchý zákrok pro hostujícího brankáře.
7'
U středového kruhu byl faulován hostující Koziello. Právě středopolař jihofrancouzského týmu rychle rozehrál, ale Balotelli se opět k balonu nedostal.
6'
Od hostujícího brankáře se dostal balon téměř až před vápno Rennes. Pléa pokoušel prostrčit míč na osamoceného Balotelliho, ale nakonec zasáhl na poslední chvíli Gnagnon.
5'
Ismaila Sarr nepříjemně dotíral na rozehrávajícího Marlona. Dvojice brazilských stoperů Nice musela zapojit do postupné rozehrávky i Cardinaleho.
4'
Koziello ve středu pole ztratil balon, domácí se dostali rychle až k pokutovému území Nice, ale Bourigeaud nepřihrál přesně do vápna na Sarra a akce končí bez zakončení.
3'
Amalfitano hrál nohu příliš vysoko a rozhodčí zastavuje hru. Na druhé straně je nachytán v ofsajdovém postavení Lees-Melou. U balonu jsou tak znovu hráči Rennes.
2'
Rozehrávku ze středového kruhu si vzal na starost hostující Allasane Pléa. Domácí se ale rychle dostali k balonu a Dante měl před vápnem co dělat, aby zastavil unikajícího Sarra.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas šestého kola nejvyšší francouzské soutěže tak může za několik málo okamžiků začít.

Stade Rennes FC: Koubek – H. Traoré, Gnagnon, Bensebaini, Ludovic Baal – Bourigeaud, Prcić, André (C), Khazri – Amalfitano – Sarr.
Náhradníci: Gertmonas – Danzé, Figueiredo, Maouassa, Mubele, Siliki.

OGC Nice: Cardinale – Souquet, Marlon, Dante (C), Jallet – Saint-Maximin, Koziello, Seri, Lees-Melou – Pléa, Balotelli.
Náhradníci: Benítez – Walter, Le Marchand, N. Mendy, Lusamba, M. Sarr, Ganago.

Stade Rennes FC

Rennes obsadilo v minulé sezoně konečnou devátou pozici a to znamená, že je letos klub ze západu Francie bez pohárové Evropy. Ani letošní ročník Ligue 1 nezahájili Sarr, Andre, Mubele Dnombe a spol. vůbec dobře. V prvních čtyřech zápasech se probojovali jen ke dvěma bodům za nerozhodné výsledky v Troyes a s Dijonem. Zlom přišel až s angažování Tomáše Koubka z pražské Sparty. Exsparťanský gólman si připsal na trávníku Marseille čtyři zákroky a vedl svůj nový tým k první výhře v sezoně. Po brankách Khazriho, Bourigeauda a Gnagnona si přivezlo Rennes z Marseille výsledek 3:1.
OGC Nice

Nice se teprve poprvé od svého návratu do Ligue 1 v roce 2002 umístilo v minulé sezoně na medailové pozici. Tým z jihu Francie předváděl po celou sezonu skvělé výkony, především v jasní části, kdy si připsal i dvanáct zápasů bez porážky. Nice hrálo také základní skupinu Evropské ligy. V konkurenci Schalke, Krasnodaru a Salzburgu ani dvě výhry na postup do playoff nestačily. V domácí soutěži se muselo Nice sklonit jen před giganty Monakem a PSG, ze třetího místa si zajistilo předkolo Ligy mistrů.

Ligue 1 už má za sebou pět kol. V prvním se Nice střelecky neprosadilo a z trávníku Saint Etienne si odvezlo nejtěsnější porážku 0:1. Ani první ostrý start před domácím publikem se Nice nepovedl. Proti nováčkovi z Troyes ještě stačil po hodině hry vyrovnat z penalty Alessane Plea, ale nakonec i druhý zápas byl pro Nice bez bodu. Proti Guingampu se zapojil do hry i uzdravený Balotelli a letní posila Sneijder. Po brankách Pléi a Waltera Nice vyhrálo 2:0. Na půdě Amiens přišlo k překvapivému výsledku, slavní Nice prohrála 0:3. V domácím prostředí ale následně porazilo Nice obhájce titulu z Monaka 4:0.
Krásný nedělní podvečer, vítám všechny příznivce fotbalu. Francouzská nejvyšší soutěž Ligue 1 pokračuje již šestým kolem a my se společně zaměříme na zápas Rennes, které přivítá na domácím stadionu Nice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.