Ligue 1 - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Monaco  - 15. prosince 2017   20:45

0:4
(0:2)
Monaco
4' Sidibé   • 32' Lemar  (Baldé Diao) • 53' Fabinho   • 61' Baldé Diao  (Fabinho)
St. Etienne
Ruffier (C) – Théophile-Catherine, M'Bengue, Gabriel Silva – Maiga, Hernani (65. Dioussé), Pajot, Cabella (88. Janko), Monnet-Paquet – Diony, Gonçalves (57. Moulin).
Moulin – Bamba, Dioussé, Janko, Söderlund, Karamoko, M. Camara.
Delerue – Jouannaud, Hebrard
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Monaco
Subašić – Sidibé, Glik, Jemerson, Jorge – Rony Lopes (87. Diakhaby), Moutinho, Fabinho, Lemar (66. R. Ghezzal) – Baldé Diao (C) (78. Carrillo), Falcao.
Benaglio – Carrillo, T. Kongolo, R. Ghezzal, A. Touré, N'Doram, Diakhaby.

Z dnešního utkání je to ode mne všechno. Tímto se s vámi loučím a přeji vám hezký zbytek večera!
Katastrofický zápas pro domácí hráče. Zápas končí za hlasitého pískotu fanoušků ostudnou porážkou 0:4, a Saint-Étienne tak dále prohlubuje svojí výsledkovou krizi, kdy již nevyhrálo 9 zápasů v řadě! Monako dnes předvedlo velmi dobrý výkon a prakticky bez jakýchkoliv problémů si dokráčelo pro všechny tři body. Černou kaňkou na utkání navíc bude vyloučení Stephane Ruffiera, jenž po přehnané reklamaci sporné situace, která předcházela následné brance, viděl červenou kartu. Pocity a frustraci ASSE jen podtrhuje reakce střídajícího Rémyho Cabelly, který při odchodu ze hřiště svou pěstí udeřil reklamní banner a následně přečkal zbytek utkání na lavičce zahalený bundou přes obličej.
90'
89'
Hráči Saint-Étienne zakopávají míč k Subašićovi, ten poklidně rozehrává přízemní přihrávkou.
88'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Rémy Cabella, přichází Saidy Janko.
87'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Marcos Rony Lopes, přichází Adama Diakhaby.
86'
M'Bengue důrazně odhlavičkoval centr letící do předbrankového prostoru, avšak sám se přitom dokázal poranit.
84'
Posléze to zkoušel ještě pohotovou střelou zpoza šestnáctky Lopes, ale pouze do Moulinových rukavic.
83'
Monako pokračuje v útočné činnosti, Ghezzal se z velkého vápna nedokázal střelecky prosadit.
82'
Zelení zakopávají balón napříč celou délkou hřiště k brankáři Subašićovi.
81'
Rony Lopes vypálil ostrou přízemní střelu z levé strany. Moulin parádně razantní dělovku zastavil a následně svým „tygřím skokem“ nebezpečně vyražený míč zneškodnil.
80'
Posledních deset minut zápasu, domácí již jen odevzdaně bez emocí dohrávají zbytek zápasu.
79'
Velký závar Monaka v pokutovém území soupeře, Moulin dokázal nebezpečně poskakující míč zneškodnit.
78'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Keita Baldé Diao, přichází Guido Carrillo.
77'
Keita Baldé Diao si dobře naběhl na centr za obranu, ale celé situaci předcházel signalizovaný ofsajd.
76'
Pajot se v rychlém sledu dopouští dalšího výrazného faulu, tentokrát zezadu zajel pod nohy rozběhnutého Ronyho Lopese, ale na místo druhé žluté karty slyší pouze důraznou domluvu.
74'
Hráči Monaka z přímého kopu nikterak neohrozili Moulinovu bránu, ostatně to za tohoto stavu nemají ani nutně zapotřebí.
73'
Vincent Pajot pozdním skluzem sestřelil zezadu Ghezzala a vidí pouze žlutou kartu. Za tento zákrok zcela jistě mohla přijít karta červená.
71'
Nevýraznou střelu Ronyho Lopese zblokoval Théophile-Catherine do Moulinovy náruče.
70'
Do konce zápasu zbývá ještě zhruba dvacet minut, ale hráči ASSE by si již určitě přáli, aby bylo po finálním hvizdu.
69'
Zelení kombinují s míčem na vlastní polovině hřiště, vlivem nepřesností však darují balon soupeři.
67'
Fanoušci na Stade Geoffroy-Guichard nyní hlasitě vyvolávají jméno vyloučeného brankáře. Zároveň se při jakémkoliv verdiktu sudího Delerue spustí hlasitý pískot.
66'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Rachid Ghezzal.
65'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Hernani, přichází Assane Dioussé.
64'
Cabella vyslal pěknou rotující střelu k pravé tyči, Subašić se při svém vyražení musel hodně natáhnout.
63'
Přímý kop pro AS Saint-Étienne.
62'
Saint-Étienne se dostává do útoku. Že by se v hráčích domácího celku probudilo „zdravé naštvání“?
61'
Monaco právě vstřelilo branku!
Čtyři nula! Fabinho rychle vyvezl míč středem hřiště, následně posunul balón do strany na KEITU BALDÉ DIAO, jenž propaluje k levé tyči nedávno střídajícího brankáře.
59'
Po dlouhé odmlce je hra znovu v plném proudu.
58'
Náhradní brankář Moulin se pomalu stěhuje do brány místo odchozího Gonçalvese. Mezitím se za postranní čárou velmi vehementně rozčiluje prezident domácího klubu, který je následně vykázán na tribunu.
57'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Vagner Gonçalves, přichází Jessy Moulin.
56'
Aktuálně se nehraje, Ruffier se pomalu balí z hrací plochy do útrob stadionu.
54'
Červená karta! Brankář domácího týmu Stephane Ruffier neudržel své nervy na uzdě a okamžitě vylétl z brány za čárovým rozhodčím ve snaze reklamovat ofsajd soupeře. Po svém vystoupení vůči čárovému i hlavnímu sudí vidí Ruffier červenou kartu!
53'
Z následného rohového kopu hosté znovu udeřili! Obrana ASSE dokázala prvotní centr sice odhlavičkovat, ale hráči Monaka okamžitě stříleli na bránu, letící míč tečoval Falcao pouze do gólmana, ale FABINHO následně pohotově doklepl míč z bezprostřední blízkosti do sítě.
52'
Skvělý zákrok brankáře! Baldé Diao se utrhl s míčem za obranu a jeho střelecké zakončení dokázal Ruffier v pádu vyrazit nad bránu.
51'
Diony se utrhl ke sprintu po pravém křídle, svojí kolmicí hledal před bránou nejprve Monnet-Paqueta a posléze i Cabellu, ale defenziva Monaka znemožnila domácím jakékoliv zakončení.
49'
Pajot zezadu přistrčil na půlící čáře Falcaa k zemi, hosté budou zahrávat volný kop.
48'
Vagner se z pravé strany nebezpečně prodíral ve velkém vápně k zakončení, díky obrané dvojici Jorgeho a Jemersona se mu to nepodařilo.
47'
Monnet-Paquet se dostal k rychlému zakončení, které míří pouze do ochozů tribuny.
46'
Úvodní dějství končí v režii hostujícího Monaka průběžným skórem 0:2. Knížecí klub měl v průběhu celého poločasu navrch, díky své dominantnosti si hosté vytvořili slibný náskok do zbytku utkání a svého soupeře prakticky do ničeho nepustili. Na špatné hře Saint-Étienne může mít dost velký podíl i velmi brzy inkasovaná branka, svěřenci trenéra Gasseta inkasovali totiž už ve 4.minutě a za celých pětačtyřicet minut dokázali pouze jednou vystřelit.
45'
43'
Po dlouhé době tu máme náznak ofenzivní akce domácích. Diony uvolnil přesnou přihrávkou do nohy Vagnera dovnitř velkého vápna, Vagner zkoušel ze strany ostrou kolmicí najít před bránou své spoluhráče, ale marně.
42'
Nyní již jsou ale hráči Monaka zpátky na polovině domácího týmu.
41'
Zeleným se nakrátko podařilo vytlačit knížecí klub z vlastní poloviny hřiště, agresivní napadání přineslo do jisté míry své ovoce.
40'
Míč se pohybuje stále na polovině domácího týmu, hráči ASSE jsou zoufale zatlačení soupeřícím týmem.
39'
M'Bengue dokázal svým pohotovým zákrokem zabránit průniku Baldé Diao do pokutového území.
38'
Hráči Étienne pomalu kombinují na vlastní polovině, ale kvůli vlastní hrubce dávají možnost útoku soupeři.
37'
Po druhé vstřelené brance hostí se hra poněkud zklidnila, tempo se začíná uklidňovat.
35'
Další snaha zelených o útočnou akci končí pouze nepřesným nákopem k brankáři.
34'
Na hráčích AS Saint-Étienne je vidět očividná frustrace, snaha o rychlou reakci přichází vniveč.
32'
Nedáš, dostaneš! Monako udeřilo rychlým protiútokem, THOMAS LEMAR nejprve vyslal Baldé Diao po levém křídle, Baldé Diao následně našel zpětnou přihrávkou Lemara na hranici šestnáctky, Lemar se prosmýkl mezi dvěma soupeřícími hráči a přes stínujícího obránce posléze úspěšně zakončil k pravé tyči.
31'
Hernani společně s Cabellou založili útočnou akci, druhý zmiňovaný posléze vystihl na pravém křídle Vagnera, jehož prudký nástřel do malého vápna Subašić musel vyboxovat.
30'
Rychlým protiútokem kontrují také hráči Monaka, tentokrát však zasahuje gólman Ruffier včasným výběhem.
29'
Zelení to nyní zkouší rychlým výpadem, ale k ohrožení Subašićovy brány nedošlo.
28'
Rony Lopes nebezpečně pronikl do šestnáctky, stoper M'Bengue jeho přihrávku před bránu zblokoval tak nešikovně do vzduchu, že míč nebezpečně začal padat pod břevno. Ruffier musel vytěsnit na roh.
27'
Defenziva Monaka si tuto standardní situaci bezpečně pohlídala, Jemerson odhlavičkoval balón do bezpečí.
26'
Diony versus Glik v rychlém sledu podruhé, tentokrát vítězí útočník v zeleném dresu, jenž vybojoval přímý kop.
24'
Domácí dokázali poprvé vážněji zahrozit! Vagner si z pravé strany naběhl na centr za obranu, dostal se s míčem do šestnáctky a z křídla přihrával na střed. Před bránu dobíhal Monnet-Paquet, který v pádu usměrnil míč do Subašićovy náruče.
23'
Po dlouhém nákopu do šestnáctky si za letícím balónem sbíhal Diony, jenž po velmi lehkém kontaktu s Glikem teatrálně padl k zemi. Sudí pískat nebude.
22'
Volný kop pro domácí tým zpoza půlící čáry.
21'
Rohový kop pro AS Saint-Étienne. Hernani se z nouze odhodlal k dalekonosné střele, míč prolétl razantně za bránu.
20'
Stále se hraje na polovině domácího celku.
18'
Nebezpečný centr! Obrana ASSE nepůsobí vůbec dobrým dojmem, Rony Lopes vyslal z pravé strany točící se centr do pokutového území, kde stál zcela neobsazený Radamel Falcao, který hlavičkoval těsně vedle pravé tyče.
17'
Prvotní nákop hostům vůbec nevyšel, ale červení posléze okamžitě vrátili míč do vápna. Míče se zmocnil Radamel Falcao, jenž si nádherně zpracoval míč a pokoušel se rotujícím lobem překonat gólmana. To se mu nakonec i podařilo, ale Ruffiera zastoupil na brankové čáře hlavičkou Gabriel Silva.
16'
Rony Lopes inkasoval od Maigy nepříjemný zákrok, Monako bude zahrávat volný kop.
15'
Balón mimo hrací plochu, Subašić dlouhým výkopem od brány zakládá útočnou akci hostí.
14'
Hra se aktuálně odehrává na středu hřiště, kde si oba týmy vyměňují míč pomocí autových vhazování.
13'
Moutinho nepřesným pasem do pokutového území jen vyzkoušel Ruffierovu pozornost.
12'
Fabinho si navedl míč ze středu hřiště ke střele, ačkoliv se zdálo, že se letícího míče dotkl jeden ze soupeřících obránců, Fabinhova střela pouze zaplula do zámezí.
10'
Náznak útočné akce také pro domácí. Diony si vzal míč na své kopačky a sám se vydal do ofenzivy, Glik mu však vypíchl balón do zámezí tak šikovně, že bude Monako vykopávat od brány.
9'
Fabinho vyslal nebezpečnou kolmici z levé strany do předbrankového prostoru. Razantní míč pouze naprázdno prolétl skrze vápno.
8'
Po Lemarově centru se ASSE dostává k míči a vyváží jej k půlící čáře, kde se hráči v zelených dresech dopouští faulu na Moutinha.
7'
První standardní šance pro knížecí klub rychle skončila, ovšem hosté si rohový kop vyzkouší ještě jednou.
6'
Rony Lopes utekl po pravém křídle sám do šestnáctky, z velkého úhlu však jeho střelu Ruffier bez problému vyrazil na roh.
5'
Monako okamžitě pokračuje v ofenzivní aktivitě, tohle je pro domácí velmi špatný začátek.
4'
Hosté se bleskurychle ujímají vedení! Rony Lopes z pravé strany vyvezl míč do pokutového území, zpětnou přihrávkou na střed nalezl Baldé Diao, jehož střelu obrana zblokoval přímo před DJIBRILA SIDIBÉHO, který pohotově vypálil míč do odkryté sítě.
2'
Dlouhý nákop hostí likviduje bezpečně ze vzduchu gólman Ruffier.
1'
Domácí hráči zahájili utkání okamžitým nepřesným výkopem mimo hrací plochu.
1'

AS Saint-Étienne: Ruffier (C) – Théophile-Catherine, M'Bengue, Gabriel Silva – Maiga, Hernani, Pajot, Cabella, Monnet-Paquet – Diony, Gonçalves.
Náhradníci: Moulin – Bamba, Dioussé, Janko, Söderlund, Karamoko, M. Camara.

AS Monaco FC: Subašić – Sidibé, Glik, Jemerson, Jorge – Rony Lopes, Moutinho, Fabinho, Lemar – Baldé Diao (C), Falcao.
Náhradníci: Benaglio – Carrillo, T. Kongolo, R. Ghezzal, A. Touré, N'Doram, Diakhaby.

Rozhodčí: Delerue – Jouannaud, Hebrard.
Příjemný páteční večer! V rámci 18.kola francouzské nejvyšší soutěže se dnes společně podíváme na souboj dvou týmů z opačného konce tabulky. Domácí AS Saint-Étienne přivítá na své půdě hostující AS Monaco FC.

ASSE je v tabulce se ziskem 20 bodů až na 15.pozici, nicméně je nutné říct, že letošní ročník je velmi vyrovnaný, neboť aktuálně mezi pátým a osmnáctým místem činí bodový rozdíl pouze 9 bodů. Domácí mají za sebou nepříznivou sérii zápasu, momentálně již nevyhráli 8 zápasů v řadě a poslední výhra se datuje 14.října proti Métám. Nejlepším střelcem je s pěti góly Jonathan Bamba.

Monako má výrazně příjemnější starosti, 35 bodů na kontě má za následek dělenou 2.-4.příčku společně s Lyonem a Marseille, svěřenci Leonarda Jardima jsou díky poměru branek na aktuálně 3.místě. Hosté z posledních pěti utkání vyhráli jen dvakrát, když porazili Troyes a Angers, naopak podlehli silnému PSG a skvěle se dařícímu Nantes, remizovali pak s nováčkem z Amiens. Tahounem týmu je se čtrnácti vstřelenými brankami Radamel Falcao, jenž je zároveň i druhým nejlepším střelcem ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.