Ligue 1 - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Rennais - 24. září 2017   15:00

St. Etienne
45+2' Gabriel Silva (Perrin) • 71' Bamba
2:2
(1:1)
Rennais
42' Bourigeaud   • 54' Khazri
St. Etienne
Ruffier – Théophile-Catherine, Perrin (C), Pierre-Gabriel – Janko (46. Dabo), Dioussé (65. Monnet-Paquet), Selnaes, Gabriel Silva – Cabella, Diony (87. Söderlund), Bamba.
Moulin – Hernani, Dabo, Lacroix, M'Bengue, Monnet-Paquet, Söderlund.
Miguelgorry – Luzi, Danizan
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Rennais
Koubek – H. Traoré, Gnagnon, Bensebaini, Ludovic Baal – Bourigeaud, Prcić, André (C), Mubele – Khazri (81. Maouassa) – Sarr (37. Amalfitano).
Gertmonas – Danzé, Nyamsi, Figueiredo, Amalfitano, Janvier, Maouassa.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:1. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 11:14.
Zápas končí spravedlivou remízou 2:2, bod zůstává v Saint-Étienne, bod putuje také do Rennes. V úvodu prvního poločasu hodně domácí kouskovali hru nečistou hrou, také vyfasovali v tomto období tři žluté karty. Pět minut před pauzou se prosadil po nepřesné rozehrávce Ruffiera Benjamin Bourigeuad. Ve druhé minutě nastavení první půle stačil ještě po perfektním rohovém kopu srovnat krok Gabriel Silva. Druhou půli odstartovala penalta, kterou bez problémů proměnil Wahbi Khazri a Rennes tak znovu vedlo. Následně však přišel pokutový kop také na druhé straně, sám faulovaný Jonathan Bamba vstřelil k levé tyči vyrovnávací gól. Koubek si sice sáhl na balon, ale už ho nedokázal vyrazit pryč ze své branky. V úplném závěru ještě musel o něco dříve pod sprchy Gabriel Silva, který zbytečně sestřelil skluzem Amalfitana.
90+5'
90+4'
Gabriel Silva zcela zbytečně zajel skluzem do odkopávajícího Amalfitana a je po červené kartě poslán do šaten.
90+3'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90+2'
Šance také na druhé straně. Po centru do vápna hlavičkoval zády k brance Bamba. Přeloboval Koubka, který vytáhl balon alespoň na břevno. Následná dorážka Söderlounda již jde mimo.
90+1'
Amalfitano mohl rozhodnout. Po přesném centru Mubeleho pálil ze stoje, míč měl pod sebou, ale dokázal zavařit ještě jednou Ruffierovi. Domácí brankář vyrazil balon před sebe a poté ho ukryl do rukavic.
90'
Ani jeden z týmů se již už do útoku tolik nežene. Střídající Maouassa fauloval u postranní čáry a u balonu jsou tak domácí fotbalisté.
88'
Hráči Rennes drží míč bezpečně daleko do Tomáše Koubka. Nyní ale přišel o balon Prcić a hned se hnal do útoku Bamba. Střelec vyrovnávací branky pálil po kličce jen do boční sítě.
87'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Loïs Diony, přichází Alexander Söderlund.
87'
Další rohový kop hostujícího týmu končí nepřesným centrem. Hráči v pokutovém zemí se hodně snažili, ale míč nezasáhli.
86'
Hráči Rennes už nic nevymýšlejí, hrají jednoduše. Nyní to potvrdil Mubele, který zavezl balon do vápna, následně mu ale vypíchl míč Perrin.
85'
Z druhé strany přilétl před Ruffiera nebezpečný centr. V pokutovém území Saint-Étienne se nic nebezpečného neudálo a tak mohl jít do útoku Bamba. Diony si ještě před Koubkem chtěl posunout balon, ale český brankář skvěle zasáhl.
84'
Mubele zkušeně pohlídal balon u rohového praporku, poté se nechal obehrát a mohl vhazovat. I další akce hostujícího týmu končí rohovým kopem. Na přední tyči se dokázal prosadit přes obránce právě Mubele, který otečoval svou střelou Perrina.
83'
Další nebezpečná situace se zrodila po faulu Bensebainiho. Selnaes mohl najít pokutovém území své hlavičkáře, ale míč se zasekl již na prvním bránícím hráči Rennes.
82'
Posledních zhruba deset minut i s nastaveným časem pro oba týmy, aby vstřelenou brankou rozhodly dnešní zápas a odnesly si tak plný počet bodů.
81'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Wahbi Khazri, přichází Fait Maouassa.
80'
Tomáš Koubek ve střehu. Prudký pas z levé strany bez problémů ukryl v rukavicích a uklidňuje svůj tým, který je v posledních minutách pod tlakem.
79'
Tentokrát skončil po lehkém faulu na trávníku Wahbi Kzahri. Chytá se za lýtko, ale po domluvě od rozhodčí se znovu zvedá.
78'
Domácí celek je navezen v blízkosti pokutového území Rennes. Selnaes ztratil balon a do protiútoku šel Amalfitano s Khazrim. Druhý jmenovaný však nezpracoval prudkou přihrávku a akce končí ještě před polovinou hřiště.
76'
Traoré si vysloužil žlutou kartu. Silvu zasáhl v rychlosti do kotníku a záložník Saint-Étienne skončil na zemi.
75'
Zápas nabírá stále na obrátkách. Nyní musel být ošetřen po faulu Mubele. Ten už byl také na trávníku nejméně desetkrát.
74'
Tomáš Koubek musel řešit další nepříjemnou situaci ve vápně. Z blízkosti hlavičkoval osamocený Bamba jen do připraveného českého gólmana.
73'
Domácích hráčů je najednou plné hřiště. Nyní ale přišel protiútoku Rennes. Prcić hledal ve vápně Amalfitana, který se však k balonu neprotlačil.
71'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Sám faulovaný JONATHAN BAMBA si postavil míč na penaltový bod. Pravačkou napálil míč k levé tyči, Koubek si ještě sáhl na balon, ale nedokázal ho již vyrazit z branky. Smolný zákrok českého gólmana.
71'
Pokutový kop také pro Saint-Étienne. Koubek fauloval Bambu v pokutovém území!
70'
Zápas se začíná pořádně přiostřovat. André zajel do Daba a vidí od rozhodčího žlutou kartu.
68'
K rozehrávce nadějné šance se postavil Selnaes. Jeho překvapivá střela však končí jen vedle přední tyče. Koubek kontroloval dráhu letu míče.
67'
Následoval rohový kop Saint-Étienne. Koubek je vyboxoval balon ze svého vápna a akce mohla pokračovat. Ještě před vápnem přišel faul na Bambu.
66'
Loic Diony je na trávníku. Bensebaini si pomohl přistrčením a domácí měli k dispozici volný přímý kop. Koubek zůstal na brankové lajně a udělal dobře, míč totiž po lehké teči skončil mimo tři tyče.
65'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Assane Dioussé, přichází Kévin Monnet-Paquet.
64'
Diony se rozběhl za míčem na útočnou polovinu, těsně před ním ale zasáhl balon Gnagnon. Domácí mohli rozehrávat zpoza postranní lajny.
63'
Další nebezpečný faul přidal v dnešním zápase Dioussé. Ten už měl žlutou kartu ze čtvrté minuty zápase, ale tentokrát ho hlavní rozhodčí ušetřil. Saint-Étienne mělo dohrávat ve deseti.
62'
Tomáš Koubek velmi snadno sebral ze vzduchu prudký centr do pokutového území. Jistý zákrok českého gólmana v brance Rennes.
61'
Střelec vyrovnávací branky v prvním poločase Gabriel Silva je opět na nohách a může se pokračovat ve hře.
60'
Domácí se rozhodně nevzdávají. Rychlý protiútok byl zastaven faulem Amalfitano, ktery je prvním potrestaným hráčem Rennes v dnešním zápase.
58'
Střídající Dabo zadělal svému týmu na problémy. Po jeho faulu rozehrál volný přímý kop Prcić. Ještě v pokutovém území však došlo k útočnému faulu.
57'
Rennes je stále u balonu. Na pravé straně ordinoval Mubule. Tentokrát jeho počíná zastavil bez faulu Perrin. Míč však zůstal znovu na kopačkách hostujících hráčů.
56'
Domácí hráči byli aktivnější v úvodu druhé půle, ale branku střílí Rennes. Po vstřelené brance jsou hosté při chuti a chtějí zápas do nejdříve rozhodnout.
54'
Rennes právě vstřelilo branku!
Míč si postavil na značku pokutového území tuniský útočník Rennes WAHBI KHAZRI. Jeho střela k levé tyči byla více než přesná. Domácí brankář Ruffier byl bez šance a Rennes tak znovu vede o jednu branku.
53'
Pokutový kop pro Rennes! Hlavní rozhodčí se ještě poradil s pomezním rozhodčí a je tady penalta! Mubele byl faulován Théphilem-Catherinem.
53'
Ruffierovi se opět nepovedl odkop, ale tentokrát to dokázal Perrin zachránit, když před dotírajícím Khazrim odpravil míč ze svého vápna.
51'
Do druhého dějství vlétli rozhodně aktivněji domácí hráči. Cabella byl však nachytán v ofsajdovém postavení. Traoré již je zpět na hrací ploše.
50'
Traoré stále sedí na trávníku, ale zdá se, že bude moci pokračovat. Mezitím domácí rozehráli postupnou kombinaci na své polovině hřiště.
49'
Hamari Traoré leží na trávníku po nebezpečném zákroku Dioussého. S hostujícím obráncem to nevypadá vůbec dobře. To by bylo již druhé vynucené střídání pro Rennes v dnešním zápase.
48'
Silva musel být ve střehu u postranní lajny. Dlouhý pas hostujícího týmu musel likvidovat odkopem z prvního doteku.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou hostující fotbalisté. Po dlouhém nákopu se k balonu rychle dostal Ruffier. Tentokrát už nezaváhal, jako první první brance zápasu, a přesně rozehrál až k půlící čáře.
46'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Saidy Janko, přichází Bryan Dabo.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:05.
Čtyři nastavené minuty uplynuly a první poločas tak končí. Čtyřicet minut se oba týmy oťukávaly, hrálo se převážně od šestnáctky k šestnáctce, ale závěr byl výživný. Ismaila Sarr musel být po dvou tvrdých faulem odnesen na nosítkách do útrob stadionu, na trávníku ho vystřídal Morgan Amalfitano. Pět minut před koncem poločasu se prosadil zničehonic po nepřesné Ruffierově rozehrávce Benjamin Bougeaud. Ještě v nastaveném čase však vyrovnal po rohovém kopu Gabriel Silva a tak jdou oba týmy do kabin při nerozhodném stavu.
45+4'
45+2'
Domácím se podařilo srovnat skóre ještě před poločasovou přestávkou. Koubek odvrátil dlouhý pas jen na rohový kop a z něj Saint-Étienne udeřilo. Na zadní tyči vracel míč do ohně kapitán Saint-Étienne Loic Perrin, balon se přesně dostal na kopačku GABRIELA SILVY, který dělovkou z blízkosti nedal Koubkovi žádnou šanci na zákrok.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase čtyři minuty.
45'
Saint-Étienne se nedaří dostat k balonu. Rychlá odpověď se domácím vůbec nedaří. Kombinace hostujícího celku je velmi přesná.
44'
Minutu před pauzou se snaží hostující hráči ještě navýšit své vedení. Traoré však na pravé straně zaváhal a o balon přišel ještě před centrem.
42'
Tak to je nečekaná trefa! Ruffier rozehrál po chyceném centru jen k obránci, ten si nevšiml, že ihned za ním je napadající BENJAMIN BOURIGEAUD. Následně se s tím příliš třiadvacetiletý Francouz nepáral, viděl, že je domácí brankář daleko od brankové lajny a tak ho velmi chytře přehodil. Ruffier se mohl za balonem už jen smutně ohlédnout.
41'
U středového kruhu fauloval domácí Selnaes. Hosté jsou velmi často na trávníku. Nyní se ale André rychle zvedl a kombinace Rennes může pokračovat.
40'
První poločas pomalu míří ke svému konci. V posledních minutách je aktivnějším týmem Rennes, ale Ruffier v domácí brance ještě nemusel řešit nebezpečnější situaci.
39'
Také na druhé straně musel být brankář připraven. Koubek se natahoval za míčem, který však po teči obránce skončil jen vedle tyče. Následný rohový kop domácího týmu odvrátil Gnagnon.
38'
Khazri rozehrál další volný přímý kop. Tentokrát jeho pokus výrazně zbrzdila obranná zeď a Ruffier už poté měl jednoduchou práci.
37'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Ismaïla Sarr, přichází Morgan Amalfitano.
35'
Je tady další prodleva. Ismaila Sarr musí být znovu odnesen z trávníku na nosítkách.
34'
Ismaila Sarr je znovu na trávníku. Tentokrát se o to postaral Saidy Janko. Je tady další žlutá karta pro domácího hráče.
34'
Sarr je zpět na trávníku. Je viditelně otřesený, ale ještě zkusí pokračovat v zápase.
33'
Ismaila Sarr je hodně otřesen po nečekaném pádu na trávník. Hosté měli k dispozici volný přímý kop ze třiceti metrů. Prcić se postavil k balonu, ale střelu přes zeď nasměroval jen vedle levé tyče.
32'
Velmi nepřehledná situace při rychlém protiútoku hostujícího celku. Zcela mimo hru srazil Théophile-Catherine protihráče. Hlavní rozhodčí se byl ještě poradit se čtvrtým sudím a nakonec uděluje domácímu obránci žlutou kartu.
31'
Po nepřesném Gnagnonově odkopu je tady další možnost pro domácí od rohového čtvrtkruhu. Tentokrát už to byl centr do vápna, ale hostující obrana si bez problémů poradila.
30'
Ani půlhodina hry nestačila týmům k pořádnému ohrožení branky. Především Stéphane Ruffier je zcela bez práce.
29'
Domácí rozehráli od rohového praporku jen do kombinace, která ale velmi rychle končí. Na druhou stranu mířili hned tři hráči Rennes. Prcić si však ukopl balon a ten končí mimo hru.
28'
Sarr vybojoval balon u postranní čáry, poté ale velmi nepřesně přihrál Khazrimu. Naopak do protiútoku se hnal Gabriel Silva. Po zblokovaném centru tady je rohový kop pro domácí.
27'
Už se zdálo, že by se mohla zrodit gólová šance. Mubele si však na levé straně nepohlídal ofsajdové postavení a tak je jeho přízemní centr do vápna na volného Sarra zcela zbytečný.
25'
Sarr se snažil ještě zachytit míč na hrací ploše, ale to cesty se mu postavil Pierre-Gabriel, který nechal balon dojet za brankovou lajnu.
24'
Mubele si skvěle pokryl balon tělem, dostal se před protihráče a poté byl před vlastním vápnem faulován. Akce Saint-Étienne tak znovu končí bez zakončení.
23'
Záložník Rennes bude v pořádku a může se pokračovat ve hře. Dlouhý pas nezpracoval Mubele a domácí se hnali do rychlého protiútoku. Silva však akci zbrzdil, počkal na spoluhráče a poté přihrál zpět na Perrina.
21'
Gabriel Silva zasáhla loktem do obličeje Bourigeauda, který bude muset být ošetřen. Žlutá karta z toho tentokrát není.
20'
Bensebaini měl problémy s rozehrávkou, když už na něj vlétl při napadání Diony, tak zvolil přihrávku až na Koubka. Český brankář si nedělal s rozehrávkou hlavu a napálil balon z první na polovinu domácích.
19'
A opět levá straně Rennes. Mubele kombinoval se Sarrem, míč nakonec skončil u Khazriho, který ale nepřešel do vápna přes Pierra-Gabriela.
18'
Mubele má sice velmi často míč u nohy, ale zatím si nemůže individuálně poradit s domácí obranou. Znovu se ofenzivní záložník Rennes neprosadil ke střele.
17'
Jonathan Bamba měl trochu volného prostoru na levém kraji trávníku. Rychle proti němu vystartoval Traoré. Domácí útočník se zalekl a nešťastně si ukopl balon mimo hrací plochu.
16'
Selnaes se ujal rozehrávky od rohového praporku. Nejvýše se však dostal Koubek, který vyboxoval míč mimo pokutové území.
15'
Cabella vybojoval míč v nebezpečné pozici, poté našel volného Bambu, který z velké dálky protáhl Koubka. Je z toho rohový kop pro domácí.
14'
Dioussé trochu nešťastně odkopl balon přímo na kopačky rozběhnutého Sarra. Ten se pokoušel obejít Perrina před vápnem, ale znovu útočnou akci zastavuje útočný faul.
12'
Rémy Cabella to zkoušel po pravé straně. Jeho centr zblokoval Baal jen na autové vhazování. Domácí tak mohli zůstal u balonu, poté si ale faulem pomohl v souboji Janko a Rennes se ubránilo.
11'
Kombinace Rennes na levé straně nevedla k ohrožení branky. Mubele z prvního doteku hledal rozběhnutého Khazriho, ale tuniský útočník špatně zpracoval a balon mu utekl do zámezí.
10'
První desetiminutovka nenabídlo vážnější ohrožení jedné z branek. Úplný úvod zápasu patřil Saint-Étienne, ale nyní jsou již více u balonu hostující hráči.
9'
Také na druhé straně trávníku je odpískán první ofsajd. Ismaila Sarr si nepohlídal postavení posledního obránce a musí tak balon odevzdat.
8'
A velmi nebezpečný rohový kop. Balon proletěl bez doteku hráčů malých vápnem. Velké štěstí, že nedošlo k teči pro domácí celek.
7'
Také Rennes se poprvé v zápase dostalo s balonem na útočnou polovinu. Mubele byl na levém kraji aktivní, měl proti sobě rychlého Janka a tak raději zvolil přihrávku zpět. Následně se k němu balon vrátit a Mubele mohl poprvé střílet. Je z toho rohový kop.
6'
Saidy Janko to znovu zkoušel po prvé straně, ale Ludovic Baal měl dobrou rychlost. Janko se přece jen dostal k centru, ale ten bez velké námahy chytá Koubek.
5'
Po rychlém ošetření je Mubele zpět na nohou a může se pokračovat ve hře. U balonu však zůstávají domácí fotbalisté, kteří jsou v úvodu zápasu aktivnější.
4'
Mubele zůstává po střetu s protihráčem s bolestivou grimasou na trávníku. Nakonec je z toho i žlutá karta pro Dioussého.
4'
Lois Diony si nabíhal na dlouhý pas z hloubi vlastní poloviny. Pomezní rozhodčí však mává praporkem a ukončuje útočné snažení domácího útočníka.
3'
Hráči Saint-Étienne pokračují v útoku. Mubele zaváhal na levé straně a proto mohl centrovat do vápna Janko. Míč se však zasekl u Bensebainiho, který byl dobře postavený.
2'
První poločase rozehráli domácí fotbalisté. Ihned po uvedení míče do hry se vydal středem hřiště Diony s Bambou do útoku. Zhuštěná obrana však nedovolila postup dále než třicet metrů od branky.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas sedmého kola nejvyšší francouzské soutěže tak může za několik málo okamžiků začít.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Théophile-Catherine, Perrin (C), Pierre-Gabriel – Janko, Dioussé, Selnaes, Gabriel Silva – Cabella, Diony, Bamba.
Náhradníci: Moulin – Hernani, Dabo, Lacroix, M'Bengue, Monnet-Paquet, Söderlund.

Stade Rennes FC: Koubek – H. Traoré, Gnagnon, Bensebaini, Ludovic Baal – Bourigeaud, Prcić, André (C), Mubele – Khazri – Sarr.
Náhradníci: Gertmonas – Danzé, Nyamsi, Figueiredo, Amalfitano, Janvier, Maouassa.

AS Saint-Étienne

Saint-Étienne čekalo v minulém ročníku Ligue 1 po slibném úvodu sezony lepší než "jen" konečnou osmou pozici, která nezaručovala evropské poháry. Letošní sezonu odstartoval tým kolem zkušeného brankáře Stephana Ruffiera skvěle. Ve třech prvních kolech neinkasoval ani jednu branku a měl na svém kontě plný počet devíti bodů. Nice, Caen, ani nováček z Amiensu se proti skvěle chytajícímu Ruffierovi neprosadil. Až ve čtvrtém zápase před reprezentační pauzou našlo Saint-Étienne přemožitele. Hvězdami našlapané PSG zvítězilo jednoznačně o tři branky, když se dvakrát prosadil Edinson Cavani a jednou Thiago Motta. Následovala remíza 1:1 na domácí půdě proti Angers a v posledním odehraném kole zvítězilo Saint-Étienne díky jediné proměněné penaltě z úvodu druhé půle.
Stade Rennes FC

Rennes obsadilo v minulé sezoně konečnou devátou pozici a to znamená, že je letos klub ze západu Francie bez pohárové Evropy. Ani letošní ročník Ligue 1 nezahájili Sarr, Andre, Mubele Dnombe a spol. vůbec dobře. V prvních čtyřech zápasech se probojovali jen ke dvěma bodům za nerozhodné výsledky v Troyes a s Dijonem. Zlom přišel až s angažováním Tomáše Koubka z pražské Sparty. Exsparťanský gólman si připsal na trávníku Marseille čtyři zákroky a vedl svůj nový tým k první výhře v sezoně. Po brankách Khazriho, Bourigeauda a Gnagnona si přivezlo Rennes z Marseille výsledek 3:1. Před týdnem tlačilo Rennes celý zápas ambiciózní Nice, ale deset minut před koncem rozhodl jediným gólem Mario Balotelli.
Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší francouzská soutěž Ligue 1 pokračuje již sedmým kolem a my se společně zaměříme na zápas Saint-Étienne, které před domácím publikem přivítá Rennes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.