Ligue 1 - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Marseille - 15. října 2017   21:00

Štrasburk
31' Aholou  • 60' B. Koné (Liénard) • 74' Liénard (Lala)
3:3
(1:1)
Marseille
5' Payet  (Amavi) • 48' B. Koné (vl.)  • 88' Mitroglu
Štrasburk
Kamara – Seka, Salmier, B. Koné (C), Lala – Aholou, Gonçalves (81. Grimm) – Liénard (89. Sacko), Martin, Terrier – Da Costa (69. Bahoken).
Oukidja – Nogueira, Grimm, Sacko, Blayac, Bahoken, Foulquier.
Gautier – Annonier, Jeanne
Stade de la Meinau, Štrasburk
Marseille
Mandanda – Sakaj (85. Maxime López), Rami, Rolando, Amavi – M. Sanson, Anguissa – Thauvin (77. Germain), Payet (C), N'Jie (46. B. Sarr) – Mitroglu.
Pelé – Evra, Abdennour, B. Sarr, Maxime López, Sertic, Germain.

Z tohoto online přenosu je to vše, s přáním hezkého zbytku večera se s vámi loučí Lukáš Jasoněk.
Divokou přestřelkou skončilo poslední utkání 9. kola Ligue 1, které vítěze nepoznalo. RC Štrasburk Alsace se s Olympique Marseille po nečekané remíze 3:3 rozchází smírně. Hosté tak opustili vítěznou vlnu, která byla dlouhá tři zápasy, a klesli na čtvrtou pozici. Předposlední Štrasburk se naopak druhou remízou v řadě přiblížil svým konkurentům v záchranářském boji.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 9:7. Střely mimo: 6:8. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:9.
90+3'
90+2'
Ještě jedna standardka pro domácí. Na místo přestupku si balon položil Martin, nepovedlo se mu však obstřelit obrannou zeď.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby nastavil Antony Gautier tři minuty.
89'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: dohrál Dimitri Liénard a v závěrečných minutách se po trávníku proběhne Ihsan Sacko.
88'
Bingourou Kamara (RC Štrasburk Alsace) po inkasované brance nechtěl dát míč z ruky a dostal se kvůli tomu do křížku s Morganem Sansonem (Olympique Marseille), který chtěl rychle rozehrát. Mezi oběma hráči došlo ke strkanici, takže rozhodčí neměl jinou možnost než oba hráče napomenout.
88'
Marseille právě vstřelilo branku!
Na tribunách zavládlo hrobové ticho, které způsobil KONSTANTINOS MITROGLU. Řecký hráč ve službách Olympique Marseille totiž dorazil balon do sítě po předchozím zákroku gólmana Kamary. Domácí se ještě dožadovali odpískání ofsajdu, nebylo jim to však nic platné.
85'
Střídání v týmu Olympique Marseille: Hiroki Sakaj pustil do hry Maxime Lópeze.
84'
Kamara se zaskvěl proti hlavičkovému pokusu z bezprostřední blízkosti a za povedený zákrok si vysloužil potlesk domácí části publika.
81'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: své si odpracoval Anthony Gonçalves, makat teď bude Jérémy Grimm.
79'
Domácí nevyužili přečíslení a může je to hodně mrzet! Gonçalves vnikl do pravé části vápna a oslovil z druhé vlny nabíhajícího Bahokena, který ve skluzu trefil brankovou konstrukci.
77'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází Valère Germain.
76'
Liénard (RC Štrasburk Alsace) se zkoušel prosadit také hlavou, ale Mandanda byl pozorný.
74'
Tým Strasbourg právě vstřelil branku!
Prudká rána, která bránícímu Ramimu málem urvala hlavu, posílá domácí ekipu do vedení! Ze střední distance ji sestrojil DIMITRI LIÉNARD a gólman Mandanda nemohl s nečekanou tečí svého spoluhráče nic dělat – 3:2.
73'
Hosté procpali balon do šestnáctky, kde Mitroglu trefil jednoho z obětavých beků.
71'
Thauvin (Olympique Marseille) se v pokutovém území snažil prodrat k volnému míči, jenomže po hracím předmětu skočil Kamara a schoval ho pod sebe.
69'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hry je stažen Nuno Da Costa, opačným směrem jde Stéphane Bahoken.
67'
Bitka!? Nakonec ne. Jean-Eudes Aholou (RC Štrasburk Alsace) a Florian Thauvin (Olympique Marseille) si pouze vyměnili názory. Jenže pořádně od plic, takže arbitr přistoupil na karetní tresty pro oba hříšníky.
65'
Snadný zákrok. Mandanda (Olympique Marseille) si pochutnal na slabém pokusu Da Costy.
62'
Žlutou kartu za nedovolený zákrok dostal Jordan Amavi (Olympique Marseille).
62'
Překlopit pomyslné misky vah na stranu Štrasburku chtěl Salmier, ze záklonu ale vypálil vysoko nad.
60'
Tým Strasbourg právě vstřelil branku! Dvě varování obraně Marseille nestačila, a tak přichází trest v podobě inkasovaného gólu! Centrovaný balon z rohového kopu si na hlavě nechal přistát BAKARY KONÉ a vyrovnáním odčinil svůj předchozí vlastenec.
59'
Další gólovka Terriera! Hráč domácího týmu prošel obranou jako nůž máslem a z pravé části šestnáctky rozvlnil boční síť.
56'
Domácí zaveleli k útoku a bylo z toho velké pozdvižení! Terrierova dělovka totiž pořádně vyprášila Mandandovy rukavice.
55'
Olympique Marseille disponuje územní převahou.
53'
Po zisku míče šli kupředu hosté. Sarr přijal přihrávku na levou stranu vápna, odkud minul bližší tyč.
51'
Sledovat můžeme rozvážnou kombinační souhru domácích, ti si vyměňují míč na svém plácku.
48'
Hosté si na začátku druhého dějství berou vedení zpět! Mitroglu si naskočil na centr z levé strany a lehce tečoval míč do BAKARY KONÉHO, od jehož hlavy se míč odrazil do sítě. Kamara nestačil zareagovat. Nešťastný vlastňák!
46'
Střídání v týmu Olympique Marseille: do druhé půle nezasáhne Clinton N'Jie, nahradil ho Bouna Sarr.
46'
Fotbalisté obou mužstev se společně s rozhodčími vracejí zpátky na hrací plochu.
Kdo čekal, že Olympique Marseille bude Štrasburk podstatně převyšovat, ten se mýlil. Domácí tým byl totiž svému protivníkovi vyrovnaným soupeřem a odpovídá tomu také skóre. Pokud favorizovaná Marseille po změně stran pořádně nezabere, tak se nemusí dočkat prodloužení své vítězné série.
45'
44'
Hráči už se připravují na odchod do kabin.
42'
Ke střele ze střední vzdálenosti se nakonec odhodlal Thauvin (Olympique Marseille), ale připravený Kamara míč za svá záda nepustil.
40'
Tým Marseille operuje na útočné polovině a hledá další skuliny v soupeřově defenzivě.
38'
Také domácí zvládli rohový kop ubránit.
37'
Jako blesk z čistého nebe se Mitroglu zjevil přímo před Kamarou, ale strážce domácí pokladnice neprostřelil. Nařízen je roh.
36'
Hostující hráči se ubránili rohovému kopu.
35'
N'Jie zahodil obrovskou šanci! Hráč hostujícího týmu obdržel přihrávku do levé části vápna a křižnou střelou těsně minul tyčku.
34'
Vrátit vedení na stranu hostujícího týmu měl v úmyslu Payet, ten ale z hlubokého záklonu vysoko přestřelil.
31'
Tým Strasbourg právě vstřelil branku! Po půlhodině hry domácí tým vyrovnává! Mandanda sice skvěle vykopl prudkou ránu z pravé části vápna, ale na pohotovou dorážku JEAN-EUDESE AHOLOUA, kterou navíc těsně před ním tečoval obránce, už nestačil.
30'
Za podražení Sansona ve středovém kruhu pyká žlutou kartou Dimitri Liénard (RC Štrasburk Alsace).
28'
Míč sebrali domácí. Liénard pak hledal Da Costu, ten byl ale v obležení dvou soupeřů.
26'
Znovu se hraje kolem středového kruhu.
25'
Po pravém křídle se rozběhl Sakaj (Olympique Marseille) a jeho centr měl zpracovat Mitroglu, balon však prolétl vysoko nad jeho hlavou.
23'
Svěřencům Rudiho Garcii se zatím nedaří proniknout na území Štrasburku, neboť jeho záložní řada odvádí vynikající práci.
22'
Terrier se provinil proti pravidlům, a proto rozhodčí přisoudil balon fotbalistům Marseille.
21'
Hra se poté přesunula doprostřed hřiště.
20'
K pokutovému území si míč navedl Gonçalves a trefil jednoho z obětavých obránců hostujícího týmu.
18'
Salmierův dlouhý pas žádného adresáta nenašel. Balon skončil až za koncovou čárou, takže budeme sledovat odkop hostujícího brankáře.
16'
Ofenzivní choutky měl také Terrier (RC Štrasburk Alsace), který zpoza vápna minul cílené zařízení.
13'
Z něj domácí už nezahrozili.
12'
Mohlo být vyrovnáno! Spoustu prostoru pro zakončení dostal Gonçalves (RC Štrasburk Alsace) a využil toho ke skákavé střele k levé tyči. Mandanda musel ke své brankové konstrukci skočit jako nějaká kočkovitá šelma, aby vyrazil míč na roh.
10'
Hra se otočila a Kamara (RC Štrasburk Alsace) musel zakročit proti střele, kterou zpoza pokutového území vyslal Mitroglu
8'
Štrasburku se teď nedaří projít středem hřiště.
5'
Hosté se prosazují ze své první střely a gólový účet zápasu otevírají už v páté minutě! Na Amaviho přihrávku z levé strany si do pokutového území naběhl DIMITRI PAYET a na jeho střelu bez přípravy byl Kamara krátký. Takový start zápasu si domácí nepřáli.
4'
A tak mohou kombinovat hráči Olympique Marseille.
3'
Po levé straně zkusil zaútočit Terrier (RC Štrasburk Alsace), jenže ani on se neprosadil.
2'
Útočnou akci domácího týmu táhl Gonçalves středem hřiště, ale s míčem daleko nedošel.
1'
Zahajovací výkop provedli fotbalisté Štrasburku.
1'
Domácí odehrají zápas v modrých dresech, zatímco hosté budou hrát v bílém kompletu.
A je to tady, vážení sportovní přátelé! Antony Gautier společně se svými asistenty právě přivádí hlavní aktéry zápasu na travnatý povrch.
Fotbalisté se odebrali do útrob stadionu, kde jim z úst trenérů budou uděleny poslední pokyny před samotným nástupem na hrací plochu.
Přibližně půl hodiny před začátkem duelu probíhá na hřišti Stade de la Meinau rozcvička hráčů.

RC Štrasburk Alsace: Kamara – Seka, Salmier, B. Koné (C), Lala – Aholou, Gonçalves – Liénard, Martin, Terrier – Da Costa.
Náhradníci: Oukidja – Nogueira, Grimm, Sacko, Blayac, Bahoken, Foulquier.

Olympique Marseille: Mandanda – Sakaj, Rami, Rolando, Amavi – M. Sanson, Anguissa – Thauvin, Payet (C), N'Jie – Mitroglu.
Náhradníci: Pelé – Evra, Abdennour, B. Sarr, Maxime López, Sertic, Germain.

09.04.2005 Štrasburk – Marseille 1:0
Olympique Marseille je na tom o dost lépe. Hostující tým má zatím šestnáct bodů a nachází se na páté pozici. Olympique disponuje dobrou formou, zvítězil už třikrát v řadě. Porazil Amiens, Toulouse a naposledy i Nice. V neděli hráči Marseille neberou nic jiného než tři body a pokud je získají, posunou se na třetí pozici.
RC Štrasburk Alsace zažívá težký vstup do sezony. Domácí celek je s pěti body a skóre 6:14 na předposlední pozici. Prvoligový nováček zatím vyhrál pouze jednou, když porazil Lille 3:0. To bylo ale už ve druhém kole a od té doby Štrasburk na další vítězství marně čeká. Dočká se ho proti Marseille?
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný nedělní večer a zároveň vás vítám u textové online reportáže z utkání RC Štrasburk Alsace – Olympique Marseille, které se odehraje v rámci 9. kola Ligue 1. Zápasem, jehož výkop je na programu ve 21 hodin, vás s potěšením provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.