To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 4:0. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 6:7.
Je dobojováno. Sledovali jsme duel, ve kterém dominovali Němci, kteří nakonec porazili Finsko 2:0. První branku vstřelil Meyer a druhou přidal Özil. Německo bylo jasně lepší, ale ve finální fázi se mu příliš nedařilo a i proto se prosadilo pouze dvakrát. Finsko se pouze bránilo a moc toho směrem dopředu nepředvedlo.

Dnešní duel byl ve znamení rozlučky s Bastienem Schweinsteigerem, který odehrál poslední zápas v reprezentace, za kterou hrál dlouhých dvanáct let. Danke Basti.
90+3
90+2
Finsko se vydalo dopředu, ale vše skončilo hodně nepřesným centrem a od své branky bude rozehrávat Leno.
90+1
Rozhodčí přidal tři minutky.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88
Na trávníku se v závěru zápasu nic neděje. Domácí kombinují, ale Finsko se dobře brání a vypadá to, že další branky se už nedočkáme.
86
Němci stále drží míč a kombinují, ale daleko od branky, kterou střeží Hradecky.
84
Němci stále diktují tempo hry a tlačí se dopředu, tak uvidíme, zda se jim podaří přidat ještě třetí branku.
82
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Arajuuri, přichází Ojala.
81
Na trávníku už je Thomas Müller, který převzal kapitánskou pásku, kterou měl na ruce Bastian Schweinsteiger.
80
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Brandt, přichází Müller.
78
Německo právě vstřelilo branku!
A je to 2:0! Po kombinaci přihrával před branku MESUT ÖZIL, který sice žádného spoluhráče nenašel, ale hostující hráč zasáhl míč tak nešťastně, že skončil za Hradeckym.
76
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Halsti, přichází Mattila.
75
Dnešní utkání sleduje 30 121 diváků.
74
Po faulu je jeden z hostujících hráčů ošetřován, takže se chvíli hrát nebude.
72
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Pohjanpalo, přichází Markkanen.
71
Je před námi posledních dvacet minutek, tak uvidíme, zda se ještě dočkáme nějaké branky.
69
Stadionem stále zní danke Basti. Na trávníku se ale domácí tlačí dopředu a snaží se přidat druhou branku.
67
A je to tady! Bastian Schweinsteiger odchází ze hřiště a tím končí jeho reprezentační kariéra, která trvala dlouhých dvanáct let! Samozřejmě za obrovského potlesku. Danke Basti!
67
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Schweinsteiger, přichází Weigl.
67
Z následného rohu nic nebylo a Německo vede nad Finskem stále pouze o jednu branku.
66
Ve velké šanci se objevil Götze, který byl zcela sám na hranici malého vápna, ale jeho ránu zblokoval skvělým zákrokem střídající Saksela!
65
Po několika střídáních jsou u míče opět domácí fotbalisté, kteří se tlačí dopředu.
64
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Hector, přichází Özil.
62
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Uronen, přichází Saksela.
61
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Lod, přichází Schüller.
59
Domácí jsou samozřejmě na koni a stále se tlačí dopředu. Finsko se ve druhém poločase pouze brání.
57
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Süle, přichází Tah.
55
Nyní už to domácím vyšlo a jdou do vedení 1:0! Götze utekl po pravé straně, poslal míč do vápna, kde se k němu dostal MAX MEYER, který se štěstím překonal brankáře!
53
Na druhé straně se do vápna prodral Volland, který zřejmě ještě hledal před brankou Götzeho, ale ten byl stažen a do zakončení se tedy nedostal!
51
Nyní to hosté sehráli velmi dobře. Po krásné přihrávce před branku se k míči dral Pukki, ale nakonec mu pár centimetrů chybělo a míč skončil v zámezí.
49
Ještě doplním, že Draxler je sice v zápise o utkání, ale nakonec sleduje duel kvůli chřipce z hotelového pokoje.
48
Němci vstoupili do druhého poločasu aktivně a hned se tlačí dopředu. Všichni hráči Finska jsou na své polovině a brání.
46
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází ter Stegen, přichází Leno.
46
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Hämäläinen, přichází Pukki.
46
Hráči obou celků se vrací zpět na trávník.
Druhý poločas začne přibližně v 21:55.
První poločas je za námi. Němci potvrzují roli favorita, měli několik šancí, ale branku zatím nevstřelil a hrají tak s Finskem stále 0:0. Hosté hlavně brání a směrem dopředu nevymysleli vůbec nic. Druhý poločas bude ještě zajímavý a myslím si, že se máme na co těšit.
45+1
45+1
Domácí drží míč, ale daleko od branky Finska. V prvním poločase se už nic nestane.
45+1
Rozhodčí přidal jednu minutku.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Z rohového kopu Němci nic nevymysleli, ale jsou stále u míče a kombinují.
43
Hezkou střelou z dálky se prezentoval Süle, ale s jeho přízemní dělovkou si poradil pozorný Hradecky! To nebyl vůbec špatný pokus.
41
Nakonec hosté míč získali, ale Hradecky dostal těžkou přihrávku, ale zvládl to a před dotírajícím protihráčem míč odehrál.
39
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. U míče už jsou domácí, kteří kombinují a tlačí se dopředu.
39
Po delší době se dopředu vydali i hosté a nakonec vybojovali alespoň rohový kop.
38
Bellarabi se na pravé straně dostal k centru, ale ve vápně si pro míč došel pozorný Hradecky, který tak pomohl svým zadákům.
37
Z dálky napřáhl aktivní Meyer, ale jeho rána nebyla povedená a míč skončil několik metrů nad brankou Hradeckeho.
36
Obraz hry je stále stejný. Domácí se tlačí dopředu, ale Finsko zatím odolává a stále drží cennou remízu. Směrem dopředu ale hosté ještě nic nepředvedli.
34
Ani z dalšího snažení domácích hráčů nic nebylo. Finové se s vypětím všech sil ubránili, ale nutno dodat, že nyní jsou pod velkým tlakem.
32
Z následného rohu nic nebylo, ale Němci zůstávají stále u míče a snaží se něco kloudného vymyslet.
31
A další obrovská šance! Schweinsteiger vymyslel skvělou přihrávku a Götze šel sám na brankáře, toho obešel, ale míč do branky přes obránce neprocpal!
29
Domácí přidali a v posledních minutách je to znát. Německo je jasně lepší a začíná si vytvářet šance.
27
Po přihrávce do vápna se do míče opřel Meyer a kulatý nesmysl skončil na tyči! Nyní měli hosté obrovské štěstí.
25
Po krátkém ošetření se už opět hraje. U míče jsou domácí fotbalisté.
24
Ve velké šanci se zjevil domácí Volland, který už překonal Hradeckeho, ale míč směřující do branky vykopl kapitán Moisander!
22
Po dlouhé kombinaci skončil míč opět v zámezí a rozehrávat bude Hradecky. Domácí jsou jasně lepší, dobře kombinují, ale ve finální fázi zatím nic nevymysleli.
20
Ani hosté z rohu nic nevytěžili a po úvodních dvaceti minutách je tedy stav zápasu stále 0:0.
19
První rohový kop pro Finsko.
18
Na povedený centr si naskočil Mustafi, ale z dobré pozice poslal míč těsně nad břevno a stav zápasu se tedy ani tentokrát nemění!
17
Nakonec to vzal na sebe Schweinsteiger, ale poslal míč jen do zdi, od které se odrazil na rohový kop.
16
Nyní je tu hodně zajímavá standardní situace pro domácí z nějakých dvaceti metrů.
15
Z dálky to vyzkoušel Meyer, ale s jeho přízemním pokusem si pozorný Hradecky v pohodě poradil.
13
Schweinsteiger vymyslel skvělou přihrávku do vápna, ale Bellarabi svou přízemní přihrávkou žádného spoluhráče nenašel.
12
Domácí drží míč a trpělivě kombinují, ale zatím daleko od branky, kterou střeží Hradecky.
11
Hosté se po delší době vydali dopředu, dostali se až do vápna domácích, ale nakonec vše zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
10
Hector skvěle napadal, ale nakonec mu byl odpískán faul a u míče jsou tedy opět borci z Finska, kteří nikam nepospíchají.
9
Němci dlouho kombinovali na polovině svého soupeře, ale nakonec z toho byla jen další nepřesná přihrávka a od své branky bude rozehrávat Hradecky.
7
Brandt se hnal za dlouhým míčem, ale nakonec u něj byl jako první hostující zadák, který ho doslova odpálil do zámezí.
6
Schweinsteiger rozehrál akci domácího celku a diváci samozřejmě bouřlivě tleskali.
5
Zatím se hraje hlavně uprostřed hrací plochy a nic zajímavého se na trávníku nestalo. Domácí drží míč, ale ve finální fází zatím nic nevymysleli.
3
Hector se dostal k míči a hned se dral dopředu, nakonec byl ale na levé straně zastaven a kulatý nesmysl skončil v zámezí.
2
Blesková akce domácích skončila nepřesnou přihrávkou a k míči se dostal Hradecky, který navíc skvěle rozehrál.
2
Hráči Finska skvěle kombinovali na polovině Německa a nakonec z toho byl centr z pravé strany, ale žádný z hráčů se do zakončení nedostal.
1
Úvodní výkop obstarali fotbalisté v modrých dresech, tedy Finsko. Domácí Německo hraje v bílém.
1
Tak ještě minuta ticha za německého politika Nelleho Engelberta, který zemřel 22. srpna.
Úvodní oficiality jsou za námi a duel může začít, jdeme na to!
Na programu jsou státní hymny, nejdříve ta Finska.
Bastian Schweinsteiger: "V národním dresu jsem zažil krásné okamžiky, dosáhl velkých úspěchů a byla pro mě čest reprezentovat! Děkuji všem svým spoluhráčům, ale samozřejmě také fanouškům, kteří jsou nejlepší na světě!"
Hráči obou celků jsou na trávníku. Nyní je u mikrofonu Bastian Schweinsteiger, kterému ve stoje tleskají všichni na stadionu, a to i hráči Finska.

Německo: ter Stegen – Kimmich, Mustafi, Süle – Bellarabi, Schweinsteiger (C), Meyer, Hector – Volland, Götze, Brandt
Náhradníci: Neuer, Leno – Hummels, Özil, Draxler, Höwedes, Khedira, Müller, Weigl, Kroos, Tah

Finsko: Hradecky – Raitala, Lam, Arajuuri, Moisander, Uronen – Ring, Halsti, Lod – Hämäläinen, Pohjanpalo
Náhradníci: Ojala, Pukki, Granlund, Mattila, Mäenpää, Markkanen, Joronen, Saksela, Moren, Kauko, Schüller.
Poslední vzájemné zápasy

Německo – Finsko 1:1
Finsko – Německo 3:3
Německo – Finsko 0:0
Finsko – Německo 2:2
Finsko – Německo 1:2
Německo se představilo na nedávno skončeném evropském šampionátu, kde ovšem vyhořelo. Naposledy tedy Německo hrálo s Francií, se kterou prohrálo 0:2. Předtím porazilo Itálii, Slovensko či Severní Irsko.

Finsko se na Euru nepředstavilo a není se čemu divit. Hosté se totiž v posledních měsících trápí, když naposledy vyhráli téměř před rokem, kdy 7.9.2015 porazili Faerské ostrovy. Pak Finsko prohrálo například s Itálií, Belgií, Norskem, Polskem či Islandem.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Na programu jsou mezistátní přípravné zápasy a my budeme sledovat duel mezi Německem a Finskem. Jasným favoritem je Německo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.