Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Polsko : Uruguay - 10. listopadu 2017   20:45

Polsko
Boruc (C) (45. Fabiański) – Jach, Glik, Cionek (46. Jędrzejczyk) – Bereszyński, Góralski (69. Zieliński), Krychowiak, Rybus – Błaszczykowski (74. Mączyński), Wilczek (66. Świerczok), Grosicki.
Vad – Albert, Berettyán.
Stadion PGE Narodowy, Varšava
56147 diváků
Uruguay
M. Silva – Valera, Gimenéz, Lemos, G. Silva – De Arrascaeta (74. Gomez), Vecino, Bentancur, Nandez (68. Sanchez) – Cavani (C), Pereiro (60. Rodriguez).

Pomalu se nám blíží jedenáctá hodina večerní. Mně už nezbývá nic jiného, než vám popřát příjemný zbytek noci a krásný víkend. Od klávesnice vám děkuje za pozornost Igor Mainka.
Obě reprezentace čekají další zápasy už v pondělí. Polsko na stadionu v Gdaňsku přivítá Mexiko, Uruguay pocestuje do Rakouska.
Přátelské mezistátní utkání mezi Polskem a Uruguayí je již minulostí. Oba celky více než padesátitisícovce diváků gól nenabídlo. Viděli jsme několik šancí, ale dnes obrany hrály prim.
90+3'
90+2'
Rybusův centr do penaltového území se k nikomu z domácích nedostal, za to Uruguayci zahájili rychlý protiútok, který přerušil poslední hvizd rozhodčího.
90+2'
Jędrzejczyk se rozběhl po pravé straně a těsně před vlétnutím do pokutového území byl faulován.
90+1'
Hlavní rozhodčí přidal ke druhému poločasu dvě minuty.
90'
Poslední střídání trenéra Nawalky. Nejlepšího hráče na hřišti Grosického nahradil hráč Lechu Poznań Makuszewski.
90'
Zieliński přihrál před šestnáctkou Mączyńskému, ten vypálil míč pouze vedle brány.
89'
Hosté faulovali a Poláci se mohou uklidnit.
88'
Rohový kop pro Uruguay.
87'
Centry Varely i Sancheze z pravé strany polští obránci odvrátili. Po srážce s Gomezem zůstal ležet na trávníku domácí Glik.
87'
Kombinační hrou Uruguayci nepůjčují míč svému soupeři.
85'
Mączyński hledal rozběhnutého Grosického, ale míče se zmocnili hráči ve světle modrých dresech.
84'
Už to vypadá, že utkání skončí bezbrankovou remízou.
83'
Fabiański na poslední chvíli odkopl míč před dobíhajícím Cavanim.
81'
Bereszyński přijal přihrávku od Grosického, ten si pak naběhl před gólmana, kam dostal přihrávku, ale z těžkého úhlu trefil pouze boční síť uruguayské brány.
80'
Rodriguez neprošel po levé straně přes Jacha. Míč mu utekl do zámezí.
78'
Rybusova střela z nějakých třiceti metrů napálil míč vysoko nad bránu.
77'
Cavani zahrál v pokutovém území rukou. Poláci si mohou oddechnout, neboť Cavani už se chystal na střelu z otočky.
74'
Střídání v týmu Polska. Ze hřiště odchází Błaszzykowski, přichází Mączyński. Střídala také Uruguay. De Arrascaetu nahradil Gomez.
73'
Rybusův roh letěl příliš nízko. S míčem si hosté poradili.
72'
Kombinace Błaszczykowského s Grosickim, Błaszczykowski vypálil po zemi k bližší tyči, kde byl Silva. Uruguayský brankář nejprve míč vyrazil před sebe, aby ho poté lapil do rukou.
70'
Sanchezův přímý kop Poláci odvrátili, jeho následná dorážka letěla vysoko nad bránu.
69'
Změna na polské straně. Góralského vyměnil záložník Neapole Zieliński.
68'
Střídání také na straně Uruguaye. Hřiště opustil Nandez a na jeho místo naskočil Sanchez.
68'
Dlouhý balón Lemose na Rodrigueze byl příliš dlouhý. Čerstvý hráč na míč nedosáhl.
66'
Střídání na straně Polska. Kamila Wilczka nahradil Jakub Świerczok, útočník Zaglębie Lubin.
65'
Lemosův přímý kop mířil do brány, jenže chyběla mu razance. Fabiański moc práce neměl.
64'
Dnešní utkání sleduje 56147 diváků, což je 10. nejvyšší návštěva na národním stadionu.
63'
Po rohu Grosického hlavičkoval nad bránu Jach.
62'
Po přihrávce Bereszyńského se natahoval po míči Wilczek, gólman Silva na jeho střelu zareagoval a míč vyrazil vedle brány.
60'
Pereiro pro dnešní den dohrál. Jeho místo zaujal Rodriguez.
58'
Poláci příliš nezahrozili. Akci domácích končí faulem Wilczek.
58'
Grosického centr z levé strany odkopl Varela na rohový kop.
57'
Krychowiak faulován Varelou, domácí zahajují další útok kombinací.
53'
Točený centr Błaszczykowského z levé strany jen o metr minul pravou tyč Silvovy brány.
53'
Rybus pokračuje, polští reprezentanti jsou znovu u míče.
52'
Varela tvrdě fauloval Rybuse, ten se v bolestech svíjí na zemi.
51'
Po přihrávce Grosického se na hranici šestnáctky opřel do balónu Błaszczykowski, jenže jeho pokus obránce Uruguaye zablokoval.
50'
Lemosova střela z levé strany, nepříjemná, po zemi, ale brankář Fabiański byl na místě a míč chytil.
49'
Nandez se snažil vybojovat rohový kop, ale u praporku přišel o míč.
47'
Jachův centr si zpracoval na pravé straně Bereszyński, obhodil si obránce, ale místo centru volil střelu z nulového úhlu, kterou lapil brankář Martin Silva.
46'
Do druhého poločasu místo Cionka naskočil Jędrzejczyk.
46'
První poločas nabídl průměrné utkání. Oba celky hrají trochu opatrně. Poláci se snažili zlobit rychlými protiútoky po stranách, hosté naopak po standardních situacích. Gól jsme v úvodním dějství neviděli, proto na ukazateli skóre svítí dvě nuly. Pevně věříme, že se to ve druhém poločase změní.
45+1'
45'
Artur Boruc už je na lavičce. Na jeho místo nastoupil Łukasz Fabiański.
45'
Artur Boruc končí svou reprezentační kariéru. Sundává rukavice a míří do koridoru složeného z polských hráčů na hřišti. Za potlesku všech na stadionu opouští trávník.
44'
Po nepřesné přihrávce budou Poláci rozehrávat od polské brány. Artur Boruc naposledy chytá míč v reprezentačním dresu...
43'
Akce Uruguaye po pravé straně končí odmávaným ofsajdem. Varela byl v době přihrávky v nedovolené pozici.
41'
Po rohu Grosického si našel letící míč do pokutového území Glik a hlavou těsně přestřelil hostující bránu.
41'
Krychowiakův dlouhý centr si na levé straně zpracoval Rybus, ale přes obránce Uruguaye nedokázal odcentrovat. Roh pro Polsko.
38'
De Arrascaeta nakopl míč do šestnáctky, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k balónu nedostal.
38'
Faul Rybuse na Pereirovi a Uruguay bude rozehrávat přímý kop z pravé strany hřiště.
37'
Krychowiak trochu přidržený soupeřem na hranici vlastního pokutového území, ale hra pokračuje. Poláci odkopli míč do autu.
34'
Gaston Silva z pětadvaceti metrů napálil míč do pravého horního rohu a Boruc fantastickým zákrokem vyrazil míč vedle brány!
33'
Rychlý protiútok Polska, Wilczek přihrál na pravou stranu Błaszczykowskému, ten odcentroval na bližší tyč, kam si nabíhal Grosicki, jenže prudký centr odvrátil hlavou Gimenéz.
32'
Błaszczykowski se snažil po křížném centru od Krychowiaka zaútočit od pravé postranní čáry, ale při oblouku podklouzl a přišel o míč.
30'
Uruguayci ztratili míč, Grosicki se dal po levé straně do úprku, jenže skluzem mu sebral míč Gimenéz.
28'
Bentancur se rozběhl ve středu hřiště a těsně před šestnáctkou se opřel do míče, tísněný soupeřem vypálil vedle polské brány.
28'
Boruc lapil střelu Varely zpoza vápna do levé poloviny brány.
26'
Na druhé straně Bereszyński po kontaktu s Gastonem Silvou upadl, rozhodčí faul na polského hráče neodpískal. Míč je u brankáře Martina Silvy.
26'
Silvův centr do pokutového území od středové čáry lapil do rukavic brankář Boruc.
24'
Wilczek získal míč za šestnáctkou, z kroku chtěl vystřelit na soupeřovu bránu, ale míč příliš podebral a následná střela letěla vysoko nad bránu.
22'
Na rohový kop nebezpečně naskakoval Cavani, ale Krychowiak byl rychlejší a míč odhlavičkoval dál od nebezpečných pozic.
22'
Centr z pravé strany odvrátil Jach na rohový kop.
20'
Po rohovém kopu a centru Krychowiaka se k zakončení dostal útočník dánského Brondby Kamil Wilczek, ale střelou z první přestřelil uruguayskou branku.
20'
Błaszczykowski našel nabíhajícího Grosického, ten chtěl patičkou najít někoho ze spoluhráčů, ale trefil pouze dobíhajícího Lemose.
18'
Grosicki se napřáhl z nějakých třiceti metrů a nepříjemnou žabkou nadělal problémy brankáři Silvovi, který až na druhý pokus chytil míč do rukavic.
17'
Grosicki pelášil po pravé straně, přihrál do středu na Wilczka, ale Poláci vzápětí ztratili míč.
15'
Centr Arrascaety z levé strany Glik odhlavičkoval daleko od šestnáctky.
15'
Wilczek obral soupeře o míč, přihrál Błaszczykowskému, který vzápětí neprošel přes dva Uruguayce.
13'
Góralski fauloval na polovině hřiště Nandéze. Rozhodčí faul odpískal, u míče je Uruguay.
12'
Grosicki odcentroval do pokutového území na Wilczka, ten se k míči dostal, ale hlavou nedokázal pořádně trefit balón.
10'
Další nebezpečná příležitost domácích. Míč letící těsně vedle pravé tyče se snažil usměrnit do brány Błaszczykowski, avšak jeho skluz byl krátký a na míč nedosáhl.
9'
Po dalším rohovém kopu se k míči dostal Bentancur, míč po odrazu od jeho prsou nabal směr do levého horního rohu, kam vyskočil gólman Silva a míč vytáhl mimo bránu!
8'
Grosického nákop do pokutového území odvrátili hosté mimo hřiště.
7'
Bereszyński se hnal po pravé straně, ale skluzem ho obral o míč Silva. Roh pro Polsko.
7'
Hosté zahrávali standardní situaci z nějakých dvaceti metrů. První střela skončila na polské zdi, míč se vzápětí vrátil ke Cavanimu, jenže jeho volej přestřelil polskou bránu.
5'
Nebezpečný přízemní centr De Arrascaety skončil jen těsně vedle pravé tyče Borucovy brány.
4'
Uruguay se tlačí po levé straně, Silva nedokázal odcentrovat přes Bereszyńského.
2'
Úvodní chvíle jsou trochu opatrné. Poláci nastoupili v novém rozestavení se třemi obránci.
1'
Celý stadion skanduje jméno Artura Boruce tak hlasitě, až nabíhá husí kůže.
Z rukou prezidenta polského svazu převzali pamětní ocenění Kamil Glik a Łukasz Piszczek (50 startů) a již zmíněný Artur Boruc obdržel pamětní dres s číslem 65.
Hlavní rozhodčí, Maďar Ištván Vad, přivádí oba celky na hrací plochu. Za malou chvíli národním stadionem zazní hymny obou států.

Polsko: Boruc – Jach, Glik, Cionek – Bereszyński, Góralski, Krychowiak, Rybus – Błaszczykowski, Wilczek, Grosicki.
Náhradníci: Fabiański, Szczęsny – Jędrzejczyk, Kędziora, Kurzawa, Linetty, Mączyński, Makuszewski, Stępiński, Świerczok, Wolski, Zieliński.

Uruguay: M. Silva – Valera, Gimenez, Lemos, G. Silva – De Arrascaeta, Vecino, Bentancur, Nandez – Cavani, Pereiro.
Náhradníci: Campana – Gomez, Gonzalez, Lodeiro, Pereira, Rodrigurz, Sanchez, Urreta, Valverde.

Rozhodčí: Vad – Albert, Berettyán.
Dnes neuvidíme na hřišti dvě největší persony. Na polské straně chybí kapitán Robert Lewandowski, který dostal od trenéra Nawalky volno, v sestavě Uruguaye chybí útočník Barcelony Suarez.
Přeji vám příjemný večer. Pohledem na hřiště na stadionu PGE Narodowy vás ještě jednou vítám u přímého přenosu. Tento zápas bude speciální pro brankáře anglického Bournemouthu Artura Boruce, který dnes končí reprezentační kariéru.
Týmy se proti sobě utkaly pouze jednou a to před šesti lety. Uruguay si připsalo vítězství díky vlastnímu gólu, brance Suáreze a Cavaniho.
Uruguay
Hosté na tom jsou s formou o něco hůře. Z posledních pěti utkání tým zvítězil dvakrát, dvakrát se dělili o body a jednou zažili pocit porážky. V posledním utkání si spravil chuť Luis Suaréz, který se v Barceloně letos hledá. Proti Bolívii si připsal dva přesné zásahy, poté ho podpořil jednou brankou Edison Cavani a obránce Caceres. Uruguay zvítězila 4:2. Tým má opravdu smrtící útočné duo. Na levé straně elitní střelec PSG a vedle něj hroťák Barcelony.

Poslední tři zápasy týmu:

Uruguay 4:2 Bolívie
Venezuela 0:0 Uruguay
Paraguay 1:2 Uruguay
Polsko
Náš soused má skvělou formu. Z posledních pěti utkání se hráči radovali hned čtyřikrát. Poslední zápas Polsko odehrálo proti utkání v kvalifikaci Mistrovství světa proti Černé Hoře. Bíločervení v celkém utkání dominovali a v prvním poločase už vedli o dvě branky. Pět minut před koncem se ještě prosadil Robert Lewandowski, poté si ještě hosté vstřelili vlastní gól. Nejproduktivnějším hráčem týmu není nikdo jiný než snajpr Bayernu Mnichov Robert Lewandowski.

Polsko 4:2 Černá Hora
Arménie 1:6 Polsko
Polsko 3:0 Kazachstán
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.