Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : Írán - 10. října 2017   18:00

Rusko
Rusko
74' Poloz
1:1
(0:0)
Írán
Írán
57' Azmoun
Rusko
Lunev – Fernandes (66. Samedov), Vasin (46. Džikija), Rauš, Kutepov – Kudrjašov, Jerochin, Mirančuk (56. Poloz), Tarasov (64. Kuzjaev) – Kokorin, Smolov (83. Zabolotnyi)
Mazič
Arena Kazaň (Kazaň)
Írán
Beiranvand – Ghafouri, Pouraliganji, Hosseini, Hajsafi – Amiri, Ezatolahi (80. Chreshmi), Ebrahimi (90. Abdollahzadeh), Teremi (75. Imani) – Azmoun (64. Rezaei), Jahanbakhsh (64. Ghoddos)

Je tu konec zápasu mezi Ruskem a Íránem. Po nepříliš atraktivním prvním poločase jsme ve druhé části hry sledovali zajímavý fotbal. Hosté se totiž v 57. minutě dostali po pěkné akci do vedení a domácí museli dotahovat. Rusové si během druhé půle vytvořili velký tlak a odměnou jim bylo vyrovnání na 1:1. I v závěrečné čtvrthodině byli výrazně lepším týmem a nechybělo mnoho a mohli se dočkat obratu v zápase. Ten se ale nakonec nekonal a utkání skončilo nerozhodným výsledkem.
90+3'
90+3'
Střídání v týmu Írán: ze hřiště odchází Ebrahimi, přichází Abdollahzadeh.
90+3'
Hosté zápas nyní dohrávají na polovině soupeře a zdá se, že udrží cennou remízu 1:1.
90+1'
Samedov svým centrem našel hlavu Kutepova, který ale z velmi dobré pozice poslal míč jen do míst, kde stál gólman hostujícího týmu!
90'
Nyní je tu jedna z posledních šancí pro domácí. Přímý kop z pravé strany.
89'
Hodně načas si nyní s výkopem dával gólman Beiranvand. Ruští fanoušci pískali a dožadovali se toho, aby sudí Mazač zasáhl. Nakonec se ale již normálně pokračuje ve hře.
87'
Hosté velmi zkušeně nyní kouskují hru a domácím se naopak čas hodně krátí. Rusům už moc času nezbývá.
85'
Konec zápasu se neúprosně blíží. Domácí se sice snaží, i když hostům se podařilo nyní tlak soupeře otupit.
83'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Smolov, přichází Zabolotnyi.
81'
Domácí jsou v závěru zápasu jasně lepší a hosté jsou pod trvalým tlakem. Uvidíme, jestli domácí přetaví v tlak další gól a nebo zda se třeba hosté prosadí po rychlém protiútoku.
80'
Střídání v týmu Írán: ze hřiště odchází Ezatolahi, přichází Cheshmi.
79'
Po zmatcích ve vápně Íránu se hosté dokázali přeci jen ubránit, když jeden ze stoperů odkopl v nouzi balon daleko až za půlící čáru.
78'
Domácí kontrolují balon a už opět vymýšlejí cestu, jak se dostat k bráně soupeře.
76'
Hosté jsou po gólu na 1:1 pod velkým tlakem. Uvidíme, zda se jim podaří udržet remízu a nebo zda se dočkáme ještě nějakého gólu.
75'
Střídání v týmu Írán: ze hřiště odchází Teremi, přichází Imani.
74'
Rusko právě vstřelilo branku!
A je srovnáno! Po velmi pěkné akci předložil Samedov přízemním pasem do vápna balon DMITRIJI POLOZOVI, který ve skluzu dopravil balon do sítě – 1:1!
73'
Obrovská šance domácích přišla z ničeho nic! Z pravé strany se pokusil hostujícího gólmana překvapit střídající Samedov, jehož centr nebo možná střela se otřela o tyč hostující brány!
71'
Dvacet minut před koncem zápasu se hosté pokoušeli zahrozit rychlým protiútokem. Byl jim ale odmávaný a odpískaný ofsajd.
69'
Rusové měli možnost v podobě rohového kopu, po centru do vápna se ale hosté ubránili.
67'
Domácí se nadále všemožně snaží dostat se do zakončení. Pomalu se začíná zdát, že by se jim to mohlo i dařit, protože defenziva Íránu přestává stíhat.
66'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Fernandes, přichází Samedov.
65'
Domácí začínají mít více ze hry. Hosté jsou nyní zataženi do hlubokého defenzivního bloku a jen se brání.
64'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Tarasov, přichází Kuzjaev.
64'
Střídání v týmu Írán: ze hřiště odchází Azmoun, přichází Rezaei.
Střídání v týmu Írán: ze hřiště odchází Jahanbakhsh, přichází Ghoddos.
62'
Při následném centru po rohovém kopu byl odpískaný faul na Beiranvanda a hra je přerušena. Oba celky střídají a během toho je ošetřovaný Beiranvand.
61'
Domácí nyní kopali přímý kop z velmi výhodné pozice a po Smolovově střele okolo zdi bravurně zasáhl gólman Beiranvand.
59'
A nyní mohlo být pro domácí ještě hůře. Do otevřené obrany dostal dobrý pas opět Azmoun, kterému pod nohy na poslední chvíli skočil gólman Lunev. Hosté chtěli sice penaltu, avšak zákrok Luneva byl v pořádku.
57'
Írán právě vstřelil branku!
Hosté se prosazují po rychlém protiútoku. Dnes výborně hrající Taremi unikal po levé straně a i když mu na zády dýchali dva protihráči, dokázal předložit ideální přízemní přihrávku do vápna, kde se v pohodě do odkryté brány prosadil SARDAR AZMOUN.
56'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Mirančuk, přichází Poloz.
55'
Smolov se nyní dostal k další střele. Pálil tentokrát zpoza vápna a gólman hostů jeho ránu k tyči opět pokryl.
54'
Další pokus o útočný výpad hostů skončil ofsajdem, ve kterém byl Kokorin.
52'
Na druhé straně dobře zakombinovali i domácí. Smolov si narazil balon s Kokorinem a následně pohotově vypálil. Jenže jeho rána postrádala razanci a gólman Beiranvand ji v pohodě lapil.
50'
Nyní ale po pěkné kombinaci hostů dostal balon ideálně proti noze Azmoun, jenže balon mu špatně skočil na nárt a Azmoun zamířil vysoko nad bránu!
48'
Domácí vstoupili do druhého poločasu hodně aktivně, nyní se hraje na polovině Íránu.
46'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Vasin, přichází Džikija.
46'
Je za námi první poločas mezistátního zápasu mezi Ruskem a Íránem. Sledujeme hodně průměrné utkání byz vyložených šancí. Ani o jednom týmu se nedá říci, že by byl v zápase nějak výrazně aktivnější. Uvidíme, co přinese druhý poločas.
45'
45'
JIž se rozeběhla poslední minuta první půle. Vzhledem k plynulosti hry se asi nic nastavovat nebude.
44'
Hosté dlouze obléhali vápno soupeře, místo zakončení ale vlastními nepřesnostmi o balon přišli.
42'
Na druhé straně velmi slabě zakončoval Jahanbakhsh a gólman Lunev v pohodě míč chytil.
41'
Nebezečný střílený centr do vápna v podání Rauše nyní dobře vyboxoval hostující gólman Beiranvand.
40'
První poločas spěje rychle ke svému konci a nic nenasvědčuje tomu, že bychom viděli nějaké velké drama.
38'
Balon doputoval až k brankáři Lonevovi, který chtěl rychle rozehrát. Nenašel ale nikoho ze svých spoluhráčů, a tak nakonec zvolil dlouhý nákop, který skončil v autu.
36'
Deset minut před koncem poločasu jsou u míče domácí, jenže jejich kombinace v okolí půlící čáry k ničemu nevedou.
34'
Hosté se stále více osmělují, avšak ani oni zatím domácího gólmana výrazněji neohrozili.
32'
Čas rychle plyne a máme za sebou už hodně přes půl hodiny hry. Oba celky se sice snaží, na první opravdu velkou gólovou šanci ale zatím čekáme.
30'
Nyní jsou to opět domácí fotbalisté, kteří se snaží něco vymyslet. Proti zformované defenzivě soupeře se jim ale zatím dnes nedaří.
28'
Zajímavý přímý kop zahrávali na druhé straně také domácí. První centr do vápna defenziva Íránu odvrátila jen do Jerochina, od kterého se míč odrazil těsně mimo.
26'
Do vápna centroval Hajsafi a hlavičkující Azmoun donutil domácího gólmana k prvnímu zákroku. Nebylo to ale nic složitého a Lunev v pohodě u tyče zasáhl.
25'
A další zajímavá standardka pro hosty. Je tu přímý kop z nějakých třiceti metrů.
24'
Fotbalisté Íránu nyní hodně drží balon na polovině soupeře. Domácí Rusové jsou ale také v defenzivě hodně obezřetní.
22'
Stále sledujeme spíše průměrnou podívanou. Hosté začali hrát aktivněji a nyní se hraje ve středu pole.
20'
Po faulu na Amiriho kopali hosté přímý kop z velmi slušné pozice, jenže střela mířila po lehké teči nad bránu a gólman Lunev zasahovat vůbec nemusel.
19'
Jenže centr do pokutového území naprosto bez problémů lapil gólman Beiranvand.
18'
Domácí se stále snaží, jenže na dostřel brány soupeře se nedostávají. Nyní budou mít alepospoň šanci v podobě rohového kopu.
15'
Teď to pro změnu s důrazem přehnal hostující Amiri a po jeho faulu budou u míče pro změnu domácí.
13'
Kousek od vlastního velkého vápna byl faulovaný Taremi a balon budou mít hosté.
12'
Domácí zatím marně hledají skulinku v defenzivě soupeře. Hosté jsou zataženi ke svému velkému vápnu a čekají na to, s čím přijde soupeř.
10'
Máme za sebou úvodní desetiminutovku dnešního zápasu. Stav zápasu je zatím bezbrnakový 0:0. Nutno dodat, že také na první zajímavější šanci zatím čekáme.
8'
Kudrjašov se tvrdě srazil ve výskoku s Jahanbakhsh. Oba mají co dělat, aby se postavili zpět na nohy. Očividně ale budou pokračovat bez ošetření.
7'
Zatím se nehraje v nijak zajímavém tempu. Jakmile opustí míč hrací plochu, následují dlouhé prostoje, než se zase na trávník vrátí. Ani domácí nikam nespěchají.
5'
Hosté po získání balonu nikam nespěchají. Snaží se hrát od úvodních vteřin zápasu hodně opatrně a rozhodně se nikam neženou.
3'
Na balon do vápna si naběhl Mirančuk, levačkou z levé strany ale poslal balon hodně mimo.
2'
Domácí v úvodu zápasu zcela ovládají balon, jenže zatím se do zakončení nedostávají.
1'
Hráči obou týmů jsou již na trávníku. Zápas co nevidět začne.

Rusko: Lunev – Fernandes, Vasin, Rauš, Kutepov – Kudrjašov, Jerochin, Mirančuk, Tarasov – Kokorin, Smolov.
Náhradníci: Zabolotnyj, Žirkov, Gabulov, Neustädter, Akinfejev, Poloz, Ozdojev, Džikija, Kuzjaev, Samedov, Smolnikov, Granat.

Írán: Beiranvand – Ghafouri, Pouraliganji, Hosseini, Hajsafi – Amiri, Ezatolahi, Ebrahimi, Teremi – Azmoun, Jahanbakhsh
Náhradníci: Rezaei, Mazaheri, Ghoddos, Imani, Dejagah, Kanani, Torabi, Aghaei, Chreshmi, Haghighi, Ghoochannejhad, Abdollahzadeh, Ansarifard, Rezaeian.
Hezké úterní odpoledne všem fanouškům fotbalu při sledování online reportáže z mezinárodního přípravného zápasu mezi domácím Ruskem a hostujícím Íránem. Přestože se jedná jen o přátelský zápas, může být velmi atraktivní, protože oba národy se zúčastní v roce 2018 mistrovství světa. Rusové se ho zúčastní hlavně díky tomu, že se bude hrát právě v Rusku. Hosté z Íránu se na šampionát kvalifikovali, když s velkým přehledem vyhráli svou kvalifikační skupinu (například před Koreou, Sýrií nebo Čínou).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.