Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Skotsko : Nizozemsko - 9. listopadu 2017   20:45

Skotsko
Skotsko
0:1
(0:1)
Nizozemsko
Nizozemsko
41' Depay
Skotsko
Gordon- Robertson, Tierney, Berra (46. Mulgrew), Jack- McGinn, McLean- Christie, McGregor (87. Cummings) , Forrest (71. Fraser)- Phillips
Archer, Marshall- Cooper, Cummings, Fraser, Hanlon, Mulgrew, Paterson, Shinnie
Buquet R. (Fra)
Pittodrie Stadium (Aberdeen)
Nizozemsko
Cillessen- Aké, Rekik, Van Dijk, Fosu-Mensah (72. Veltman)- Strootman, Blind, Wijnaldum- Depay, Babel, Promes (77. Berghuis)

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou.
Sledovali jsme velice zajímavé utkání mezi Skotskem a Nizozemskem, které sice končí výsledkem 0:1, ale jistě jsme se nenudili. Utkání rozhodl v 41. minutě Memphis Depay, který potvrzuje dobrou formu z Lyonu. Skotsko mělo v druhém poločase minimálně čtyři tutovky, jenže dnes vůbec neměli střelecké štěstí a především proti nim stál výborný brankář Cillessen.
90+3'
90+2'
Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť míč proletěl skoro celým pokutovým územím.
90+1'
Rozhodčí Buquet se rozhodl, že nastaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Rohový kop pro domácí Skotsko.
89'
Nepřesná přihrávka Blinda končí za brankovou čarou. Domácí brankář Gordon bleskurychle rozehrává.
88'
I Cummings se ihned dostal k zakončení z hranice vápna, jenže brankář Nizozemí je dnes nepřekonatelný.
87'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází McGregor, přichází Cummings.
86'
Centr Depaye do pokutového území nic nepřinesl, protože zde neměl žádné své spoluhráče.
85'
Další úspěšný zákrok Jespera Cillessena poté, co lapil centrovaný míč do pokutového území na volného Phillipse.
84'
Domácí uzmuli míč a snaží se podobnou kombinací vstřelit vyrovnávající branku.
83'
Stále ta stejná písnička. Hosté si přihrávají míč ze strany na stranu bez žádného většího efektu.
82'
Memphis Depay se po dlouhé době odhodlal ke střele, jenže Mulgrew skvěle blokuje. Hra v posledních okamžicích hodně opadla.
81'
Skotsko se pokouší o napadání, nicméně Nizozemí si dál bez problémů přihrává.
80'
Oranjes opět pomalu kombinují a zatím jim tato situace skvěle vyhovuje.
79'
Skotsko bude zahrávat rohový kop po menší chybě Nathana Akého, který tento rok přestoupil z Chelsea do Bournemounthu.
78'
McGregor uzmul míč Wijnaldumovi. Pokusil se rychle nastartovat Phillipse, jenže přihrávka byla nepřesná.
77'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Promes, přichází Berghuis.
76'
Nepřesnou přihrávku vyslal nýnější kapitán Robertson, který je dnes velice aktivní.
75'
Žlutou kartu dostává Strootman (Nizozemsko).
74'
Obrovská šance nově příchozího Frasera! Ten dostal parádní míč do brejku, pohrál si s Rekikem a Akém a vystřelil, jenže střela byla slabá a skončila těsně vedle pravé tyče!
73'
Oranjes opět kombinují na své útočné polovině posíleni několikanásobným reprezentantem Veltmanem.
72'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Fosu-Mensah, přichází Veltman.
71'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Forrest, přichází Fraser.
70'
McGinn parádním způsobem obehrál Strootmana a domácí můžou opět spěchat do útoku.
69'
Domácí trenér Mackay už připravuje své druhé střídání v utkání.
68'
Další povedená akce domácích! McLean přihrál na hranici vápna na McGregora, který okamžitě vystřelil, jenže Cillessen opět chytá.
67'
Nepřesnou přihrávku vyslal Aké. Domácí brankář Gordon bude odkopávat od brány.
66'
Blind se parádně vrátil a získal téměř ztracený míč na McGregorovi. Nizozemsko opět postupně kombinuje.
65'
Žlutou kartu dostává McGinn (Skotsko).
64'
Tu rozehráli na krátko. Uvidíme, jestli si dokážou poradit zatím s bezchybnou obrannou.
63'
Skotsko bude mít zajímavou standardní situaci.
62'
K dalekonosné střele se dostal kapitán Kevin Strootman, jenže jeho pokus ohrozil více rohový praporek než bránu Gordona.
61'
Krásná kombinace hostů byla zakončena střelou Babela, jenže Mulgrew se stihl do rány položit a blokovat ji.
60'
Živý Robinson se neustále snaží procházet do útoku, jenže Promes to stihl zareagovat a už se včas vrací.
59'
Skotsko se nechalo zatlačit a tak musel McLean odkopnout míč pouze do bezpečí, protože většina hráčů byla kolem svého vlastního pokutového území.
58'
K zakončení se dostal v druhém poločase viditelný Phillips, jenže jeho hlavička končí nad bránou Cillessena.
57'
Další rohový kop pro domácí celek po dobré práci Christieho, který dnes hraje výborné utkání.
56'
Nizozemsko se snaží otupit tlak dlouhým držením míče, jenže Daley Blind si pomohl útočným faulem proti Phillipsovi.
55'
Tentokrát se k zakončení dostal domácí záložník McLean, jenže jeho střela jde vysoko nad. Možná jde i mimo Pittodrieho stadion.
54'
Domácí celek začíná kousat a hosté mají plno práce.
53'
Útočným faulem se provinil domácí McGregor.
52'
Phillips nedokázal zpracovat poskakující balón. Aké bude vhazovat poblíž svého pokutového území.
51'
Velká šance domácího celku! McGinn dostal parádní přihrávku na ose hřiště. Zpracoval si míč na levou nohu a vystřelil. Rána končí těsně vedle levé tyče! Celý hostující tým si zhluboka oddechl.
50'
Robertson se vydal na útočný výlet, jenže Van Dijk si ho vzal do parády a takticky dostal míč do autu, kde jeho brankář bude odkopávat od brány.
49'
Domácí národní mužstvo mohlo jít do brejku, jenže McGinn celou akci zbytečně zpomalil, poté nakonec nepřesně přihrál na Phillipse.
48'
Nizozemsko opět kombinuje kolem poloviny hřiště a čekají na chybu Skotska v obraně, která je jako tradičně pevná.
47'
První nepřesná kombinace domácích končí u hostujícího brankáře.
46'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Berra, přichází Mulgrew.
46'
Sledovali jsme první poločas přátelského utkání mezi Skotskem a Nizozemskem, který přinesl jednu branku a to v 41. minutě, kdy se prosadil Mempis Depay po krásném a rychlém brejku. Skotsko dobře bránilo a dostalo se do pár šancí, jenže nedokázali prostřelit Jespera Cillessena. Uvidíme, co přinese druhý poločas.
Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.
45+1'
45'
Rozhodčí Buquet se rozhodl, že nastaví minutu nad rámec základní hrací doby.
44'
Nepřesná přihrávka Strootmana na Akého. Gordon bude odkopávat od brány.
43'
Oranjes opět kombinují na své polovině hřiště a snaží udržet jednobrankové vedení.
42'
Z první velké šance vytěžili hosté branku, domácí můžou zpytovat své svědomí.
41'
Nizozemsko právě vstřelilo branku! Hosté šli do rychlého brejku, konkrétně Wijnaldum. Ten přihrál na křídlo na Babela, který prudkým míčem našel MEMPHISE DEPAYE, který neměl problém uklidit míč do prázdné brány.
40'
Skotsko se hnalo do dalšího nebezpečného útoku, jenže McGregor nepřesně přihrál na Forresta a celou akci zkazil.
39'
Celá situace vyústila v konflikt mezi Robertsonem a Wijnaldumem, kteří se velice dobře znají z anglické Premier League!
38'
Domácí hráči se dožadují odpískání faulu, jenže francouzský rozhodčí Buquet to vidí jinak.
37'
Pro změnu rohový kop na straně Nizozemska.
36'
Po dalekonosné střele Tierneyho si připisuje Jesper Cillessen další úspěšný zákrok. Skotsko si zatím překvapivě vypracovalo více nebezpečných situací.
35'
Christie vyslal zajímavý míč do pokutového území, jenže v něm nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
34'
K zakončení se dostal Promes, jenže jeho slabá střela z hranice vápna končí v místě, kde stál připravený Gordon.
33'
Útočným faulem se provinil Babel, který obléká dres turecké Besiktase.
32'
Wijnaldum krásně zakroutil míč, jenže ve vzduchu zatím dominují domácí obránci.
31'
Další rohový kop pro zemi tulipánů.
30'
Robertson nepřesně přihrál a hsoté mají míč opět v moci. To netrvá věčně, protože McGinn fauloval Depaye.
29'
Christie vysekl parádní zidanovku, z které vytěžil vhazování pro modré barvy.
28'
Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť střela Blinda ohrozila více rohový praporek, než domácí bránu, ve které hýří aktivitou Gordon.
27'
První rohový kop pro Nizozemí po dobré práci Akého, který se dostal do vápna, kde ho ovšem zastavil Jack.
26'
Ke střele se dostal agilní Forrest. Zběhl si na osu hřiště a vystřelil, jenže jeho rána po zemi letí mimo bránu Cillessena.
24'
Po dlouhé době drží domácí dlouhodoběji míč. Uvidíme, co z toho vznikne.
23'
Útočným faulem se provinil Babel, který v osobním souboji proti Berrovi použil lokty.
22'
Domácí obrana opět skvěle zafungovala, tentokrát proti Promesovi, který se pokoušel obelstít Robertsona.
21'
Phillips srdnatě bojoval u brankové čáry s Fosu-Mensahem, jenže nakonec to bude pouze odkop od brány.
20'
Strootman vyslal krásný oblouček na Babela, jenže ten byl dobře hlídán dvojicí Berra- Tierney.
19'
Aké si nevěděl rady s Jackem a tak radši přihrál zpátky na Rekika.
18'
Opět bezduchá kombinace hostujícího celku.
17'
Christie svůj volný přímý kop nezahrál dobře, protože míč byl příliš dlouhý. Cillessen bude odkopávat od brány.
16'
Míč šel na Forresta, jenže ten nedokázal zpracovat poskakující balón. Naštěstí pro domácí celek si útočným faulem počínal Daley Blind.
15'
Promes zkusil vysunout Babela, jenže ten byl dobře pokrytý domácím kapitánem Tierneym. Gordon bude odkopávat od brány.
14'
Hosté nadále kombinují kolem půlicí čáry, jenže zatím je jejich kombinace velice pomalá a předvídatelná. Skotsko nemá žádný větší problém.
13'
Další nepřesná akce kdysi velice silného reprezentačního výběru. Skotsko se bude pokoušet překvapit.
12'
Blind hraje dnes sice záložníka, jenže při rozehrávce se stahuje mezi své stopery a pomáhá s rozehrávkou.
11'
Nepřesná přihrávka Akého hledala nabíhajícího Babela. Míč má v rukavicích domácí reprezentační brankář Gordon, který obléká dres Celticu Glasgow.
10'
Skotsko již tradičně skvěle brání a chodí do rychlých brejků. Nizozemí se zatím nedostalo ke střele.
9'
Tentokrát nepřinesl roh žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Rekik, nicméně Skotsko zůstává u míče.
8'
A další rohový kop. Tentokrát usměrnil míč do zázemí Van Dijk.
7'
Roh se bude opakovat, protože centr Forresta zblokoval Fosu-Mensah.
6'
Z rychlého brejku vytěžil Christie první rohový kop v dnešním utkání.
5'
Hra už opět plyne. Nizozemí nadále kombinuje a zatím téměř nepůjčilo míč domácímu celku.
4'
Hra je pozastavena, protože hráčům se nelíbí stav nafouklého balónu. Hlavní rozhodčí zjednává nápravu.
3'
Nepřesná přihrávka McGregora končí u Cillessena, který obléká klubové barvy FC Barcelony.
2'
První kombinace Oranjes končí dobrým blokem domácí obrany a tak musí Memphis Depay přihrát až na Akého.
1'
Skotsko obléklo modré dresy, Nizozemsko tradiční oranžové.
1'

Skotsko: Gordon- Robertson, Tierney, Berra, Jack- McGinn, McLean- Christie, McGregor, Forrest- Phillips
Náhradníci: Archer, Marshall- Cooper, Cummings, Fraser, Hanlon, Mulgrew, Paterson, Shinnie

Nizozemsko: Cillessen- Aké, Rekik, Van Dijk, Fosu-Mensah- Strootman, Blind, Wijnaldum- Depay, Babel, Promes
Náhradníci: Padt, Zoet- Berghuis, de Jong, De Ligt, Propper, Sneijder, van de Beek, van Ginkel, Veltman, Vilhena.
Posledních pět vzájemných utkání:
09.09.09 Skotsko-Nizozemsko 0 : 1
28.03.09 Nizozemsko-Skotsko 3 : 0
19.11.03 Nizozemsko-Skotsko 6 : 0
15.11.03 Skotsko-Nizozemsko 1 : 0
26.04.00 Nizozemsko-Skotsko 0 : 0
Nizozemsko také ukončilo skupinu o postup na Mistrovství světa v Rusku 2018 na třetím místě za první Francií a druhým Švédskem. Z posledních pěti utkání si připsali čtyři výhry a jednu prohru. Jediná prohra přišla na Stade de France od domácí Francie, která je zničila poměrem 4:0.
Skotsko skončilo ve skupině se Slovenskem nebo Anglií na třetím nepostupovém místě. Mohli sice postoupit do baráže, jenže v posledním utkání remizovali 2:2 ve Slovinsku. Z posledních pěti utkání dokázali získat 11 bodů za tři výhry a dvě remízy.
Hezký den o sledování mezistátních přátelských utkání! V dnešním zápase se představí domácí Skotsko, které přivítá Nizozemsko. Utkáním vás provede Ondřej Klos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.