Je tu konec zápasu a z výhry se raduje Německo, které po 77 letech vyhrává na francouzské půdě.
Skóre otevřel ve 45. minutě Mathieu Valbuena, na což po poločase odpověděl Thomas Müller. Němce dostal do vedení Sami Khedira v 74. minutě.
Utkání bylo na velmi vysoké úrovni a tempo hry též. V závěru zápasu mírně převládala Francie, se svými příležitostmi však nedokázala naložit.
90+2
Své štěstí vyzkoušel také Toni Kroos, branku zpoza šestnáctky však netrefil.
90+1
Capoue zažehnal nebezpečí, když v posledním momentě skluzem zastavil jednoho z útočníků Německa v pokutovém území.
90
Nastaveny byly tři minuty.
89
Francie prožila společně s Německem šok. Nejprve se onoho efektu ujali Němečtí hráči a příznivci, kteří pohlíželi na to, jak jejich tým inkasoval branku. Následně však šok doplul i do Francie, kde zjistili, že branka jejich týmu nebyla uznána.
88
Olivier Giroud v ofsajdu.
87
Francie střídá. Odešel Valbuena, přišel Jeremy Menez.
86
Nadvlády na hřišti se ujalo Německo. Ve vápně se k míči dostal Thomas Müller, toho však odstavil ostražitý Franck Ribéry.
84
Na Karima Benzemu se nesl dlouhý míč, defenziva Německa si s ním i míčem však věděla rady a nebezpečí zažehnala.
83
Francie drží kontrolu nad hrou, stav skóre však vypovídá jiný fakt. Změní se ještě v dnešním utkání?
81
Do konce zápasu zbývá přibližně deset minut a stále platí, že Německo ve Francii nevyhrálo 77 let. Zdá se však, že toto prokletí bude po závěrečném hvizdu prolomeno.
80
Francie střídá. Giroud nahradí Sissoka.
78
Míč i s hráči cestuje z jedné poloviny hřiště na druhou a tam se oba celky snaží pohrozit a nadělat co největší potíže soupeřově defenzivě, to se ale dlouho nikomu nepovedlo, posledně Khedirovi.
76
Francie nenaložila se svojí příležitostí tak, jak určitě chtěla a potřebovala a Německo šlo vpřed. Nejprve byla Llorisova branka obléhána, teď však na scénu přichází rohový kop Němců.
74
Německo právě vstřelilo branku!
Geniální přihrávkou se blýskl Mesut Özil, který vyhledal SAMIHO KHEDIRU a ten bez problémů překonal bezmocného brankaře. Khedira se po chopení míče zjevil sám ve vápně a pak gólmana pouze obstřelil.
73
Francie začala svého soupeře značně přehrávat a nezdá se, že by se stav skóre měl měnit ve prospěch hostů.
71
Do konce zápasu zbývá přibližně dvacet minut a další šanci si na konto připsal Franck Ribéry, který také pálil po zemi, Adler byl však úspěšný.
70
Německo obléhalo branku soupeřovu branku a následně se ke střele odhodlal Thomas Müller, svým přízemním pokusem doprostřed branky však gólmana nepřekonal.
69
Německo střídá. Odešel Lukas Podolski, přišel Andre Schurrle.
68
Na konci další akce domácích byl Franck Ribéry, branku však jen o kousek minul.
66
Utkání se zcela vyrovnalo a ani jeden z týmů nemá navrch. Aktivněji však vyzařuje Francie, která si připisuje další nebezpečnou šanci.
64
Na konci akce domácích byl Mathieu Valbuena, míč však nedokázal usměrnit tam, kam chtěl a poslal jej nad branku.
62
Benzemovi teď scházel kousíček k tomu, aby skóroval. Z křídla se vyřítil balón v úrovni jednoho metru nad zemí a Karim Benzema pouze promáchl nohou, přičemž balón lapil Adler. Stačil krok a Bezema by se trefil.
61
Střelou zpoza šestnáctky se blýskl Karim Benzema, míč však mezi tři tyče neusměrnil.
60
Většinu času se u míče hlásí Německo a hraje se na středu hřiště, přičemž Francie toho s míčem moc nepodniká. K vidění zatím nebyl žádný horší prohřešek v podobě faulu a tak sudí nemusel žlutit, případně vylučovat.
57
Německo poprvé střídá. Přišel Toni Kroos, odešel Mario Gómez.
56
Karim Benzema v ofsajdu.
56
Proti odraženému Ribérově pokusu nemusel Adler zasahovat, pouze sledoval míč, jak prolétá pokutovým územím. Posléze se opět Franck Ribéry přihlásil k míči a z veliké dálky vystřelil, trefil však pouze protihráče.
54
Po chybě německých reprezentantů se vpřed dral Sissoko, ale ve svém úniku nebyl nikterak úspěšný či nebezpečný pro soupeře, o míč rychle přišel, jen co přešel půlící čáru.
54
Německo si vytváří hojný počet šanci a teď přijde na scénu s rohovým kopem.
52
Německo potrestalo chybu Francouzů a s naprostým přehledem skóroval THOMAS MÜLLER, který dostal přihrávku na křídlo a pohodlně pověsil míč pod břevno, gólman byl bez šance.
52
Přetažený centr z křídla lapil pohotový Adler, načež přišla kombinace Německa, al neúspěšná.
50
I úvod druhé hrací části je velmi pohledný a herně kvalitní, doufejme, že přijdou i góly.
48
Rohový kop a nebyl bůh ví jak úspěšný a ihned po něm se k míči hlásilo Německo, která podniklo nové ofenzivní tažení s touhou vyrovnat, ale neúspěšně.
47
Lahm poslal míč do autu a s rohovým kopem přichází Francie.
46
Francie střídá i podruhé. Odejde Matuidi, přijde Étienne Capoue.
46
Francie střídá. Odešel Koscielny, přišel Rami.
46
Fauly: 5 - 2.
Střely celkem: 3 - 3.
První poločas ukončila Francie gólovou trefou Mathieua Valbueny, který hlavou doťukl míč do odkryté branky. První poločas nabídl vše, co moderní fotbal poskytuje a nabízí, jen jsme se nedočkali více gólových šancí a samotných gólů. Už od úvodu se hrálo pěkně divoce, ale za celý první poločas nemusel sudí sahat po kartónku či krotit hráče za to, že by se dopustili většího přestupku.
45
Francie právě vstřelila branku!
Lepší závěr poločasu si Francie ani nemohla přát. Z volného přímého kopu pálil Karim Benzema a napálil míč do břevna, než se gólman Německa zpětně zorientoval, musel lovit míč ze sítě, jelikož se k odraženému míč hlavičkou dostal MATHIEU VALBUENA a nedělalo mu problém trefit odkrytou branku.
44
Oba týmy se snaží hrát zodpovědně zezadu a po uzmutí míče se s ním vždy vracejí na svou polovinu, kde zpomalí hru a připraví ji o veškeré nasazení a tempo. Francie začíná pomalu převládat a častěji operovat s míčem, teď zahraje volný přímý kop.
42
Značně navrch má sice Německo, ale nic z toho stále netěží.
41
Ani rohový kop nepřispěl Francouzům k otevření skóre či jen k ohrožení branky, doufejme, že se to brzy změní. Nejlépe do poločasu.
40
Konec první půle už klepe na dveře a my stále napjatě čekáme, zda Němci ze své výhody v nepřetržitém držení míče otevřou skóre zápasu.
38
Oba týmy hrají pohledný fotbal s malým množstvím chyb. Parádní kličkou se blýskl Mesut Özil, z jeho akce se však posléze nic nestalo. Vpřed šla Francie, ale téže bezúspěšně.
36
Do konce první půle zbývá přibližně deset minut a stále čekáme na první branku, blíže k ní má Německo.
36
Parádní akci po chopení se míče rozjel Patrice Evra, ale na ostražitou defenzivu si svým lišáckým pasem nepřišel.
34
Německo už to zkouší i vzduchem, to však také nemá svůj efekt ani naději na úspěch. Francie se sice zatím dobře brání a i se občas vydá vpřed, ale s tímto tempem to daleko nedotáhne...
32
Na jedné straně neproměnili rohový kop domácí, na té opačné jejich soupeř. Uvidíme, kdo dříve nalezne recept na to, jak přelstít soupeřovu obrannou linii.
30
První půlhodinka je zcela jistě za námi a přihlížíme k parádnímu utkání, plného různých přečíslení i nebezpečných zakončení, zatím však gólů.
28
Na hřišti došlo k dalšímu protiútoku domácích a na konci této akce zpoza šestnáctky pálil Karim Benzema, Adlera však svým pokusem nepřekonal.
26
Německo stále uhání domácí fotbalisty, ale i přesto stále čekáme na první branku. Protiútoky Francouzů bývají buď zcela bezzubé, nebo končí velikou příležitostí. Tentokráte se po přečíslení střelou činil Mathieu Valbuena, ale branku přestřelil.
24
Na hřišti začal převládat německý výběr a francouzští fotbalisté se brání seč jim síly stačí, zatím úspěšně. Jak dlouho to ale vydrží, to je ve hvězdách...
22
V ofsajdové pasti uvízl Karim Benzema
22
Druhý rohový kop už nekončí tak úspěšně a uvidíme, co s protiútokem vyvede Francie.
21
Německo zahrávalo svůj první dnešní rohový kop a střelou hlavou se na konci této akce blýskl Per Mertesacker, poté musel parádní zákrok vytasit Hugo Lloris.
20
Máme za sebou prvních dvacet minut hry a za sebou velmi kvalitní podívanou, doufejme, že tomu tak bude i nadále. Oba týmy už dokázaly pohrozit a pozlobit svého soupeře, zatím však bez gólového efektu.
19
Střelou se blýskl Mario Gómez, byl však velmi nepřesný a střela mu hrubě nesedla.
18
Přišla chyba Francouzů v rozehrávce a následné ofenzivní tažení Němců, načež však ani oni nedokázali se svou příležitostí patřičně naložit.
18
Mírně začala vládnout Francie, která soupeře k míči za žádnou cenu nepustí a snaží se probít vpřed.
16
Francie už není tolik utlačována, jako v předešlých minutách a častěji se hlásí u míče, uvidíme, zda to bude mít nějaký dopad a vliv na hru.
15
Přišel první rohový kop v zápase, konkrétně pro Francii, ta s ním však nedokázala patřičně naložit.
13
Adler si připsal první zákrok a ihned byl faulován. Srazil jej dobíhající útočník, nakonec to ale německý gólman přežije ve zdraví, jelikož to bůh ví jak tvrdý zákrok nebyl.
11
Německo uhání defenzivní síly soupeře a ten na jejich protiútoky jen těžko může reagovat. Uvidíme, jak si Francouzi povedou nadále, jelikož pokud nepřidají, určitě, i když neradi, brzo inkasují.
9
Sledujeme utkání na té nejvyšší úrovni a více ze hry má zatím Německo, které značně přehrává Francii. Uvidíme, jak si francouzský výběr se situací a událostmi na hřišti poradí a jaký bude další vývoj zápasu.
7
Protiútok Francie, který byl založený po šťastném chopení se míče, byl uťat velmi rychle a bez okolků. Němečtí hráči zareagovali tak, jak bylo třeba a míč si vybojovali zpátky na svou stranu.
6
Jasně navrch má Německo. Zatím se prezentuje jakožto aktivnější a po výhře více prahnoucí celek. Poprvé musel také zasahovat Hugo Lloris, když se vrhl Müllerovi přímo pod nohy.
5
Utkání má neuvěřitelně vysoké tempo a hraje se od brány k bráně. O zajímavou situaci a událost se postarala defenziva Němců, když k zemi svalila jednoho z francouzských útočníků, dle sudích to bylo v pořádku a v souladu s pravidly.
4
Do nadějné akce se dral Moussa Sissoko, byl mu však odmáván i odpískán ofsajd.
3
Z dálky vypálil Sami Khedira, branku svou přízemní ranou však minul.
3
Mírně navrch má Německo, které už dokázalo soupeře pozlobit a Khedirovu střelu musel blokovat jeden z obránců. Následně se i na druhé straně chystala šance, k přízemnímu centru si však nikdo cestu nenašel.
2
Německo se dralo vpřed a v pokutovém území se ke střelecké pozici stavil Podolski, na defenzivu soupeře však nevyzrál.
1
Utkání začalo ve velmi vysokém a slušném tempu, nakonec se míče ujímá domácí Francie. Doufejme, že takové tempo vydrží ještě alespoň příštích devadesát minut.
1
Francie nastoupila v modrém, Německo v bílém.
1

Francie: (4-3-3) Lloris - Sagna, Koscielny, Sakho, Evra - Cabaye, Matuidi, Sissoko - Ribéry, Benzema, Valbuena

Německo: (4-4-2) Adler - Höwedes, Hummels, Mertesacker, Lahm - Podolski, Gündogan, Khedira, Müller - Özil, Gómez

Rozhodčí: .
JAK TO VIDÍ BOOKMAKEŘI?

Výhra domácích : 2,75 (Bet365.com)

Remíza: 3,41 (5Dimes.com)

Výhra hostů : 2,8 (Bet365.com)
NĚMECKO

Výkon Němců je permanentně na vysoké úrovni a na kvalifikaci o Mistrovství světa v roce 2014 si vede více než kladně. Němci ovládají první příčku a o tu druhou postupovou si to rozdá Švédsko a Irsko, dost možná i Rakousko. Německý výběr má na svém kontě deset bodů po čtyřech odehraných utkáních, má tedy o tři body více, než druhé Švédsko. Na třetí příčce se sluní Irsko se šesti body a šlape na paty Švédům, nicméně se čtyřmi body tu máme ještě Rakousko, které také míří výš. Kdo je odepsaný, to je také rozhodnuto. Bez jakéhokoliv zisku bodů je na poslední příčce tým z Faerských ostrovů, hned před nimi s pouhým bodem Kazachstán.
První zápas Němci hráli s Faerskými ostrovy a utkání to bylo dle očekávání zcela jednostranné. Po dvou trefách Mesuta Özila a úvodního gólu Maria Götzeho bylo rozhodnuto, kdo se bude těšit z tříbodového zisku. Zápas se sousedy z Rakouska skončil těsnou výhrou 1:2, kdy opět rozhodl Mesut Özil, jenž navázal na první branku Marca Reuse. Dvakrát Reus, dvakrát Toni Kroos, jednou Klose a znovu Özil. Taková je listina střelců na straně Němců v zápase s Irskem, které skončilo 1:6. Zápas se Švédy končil remízou 4:4, ale v poločase bylo skóre zcela jednoznačné pro Německo - 3:0. Dvakrát se trefil Klose, pak ještě přidal branku obránce Mertesacker a znovu se prosadil Özil.

Výkon na Mistrovství Evropy, především v základní skupině, byl v podání Němců více než dobrý. Německo údajně usilovalo o účast ve finále, to se však nepovedlo. Ve skupině 'smrti' dostala nevyzpytatelné Dánsko, s Cristianem Ronaldem v čele jdoucí Portugalsko a tým plný hvězd a střelců - Nizozemsko. Právě poslední jmenovaný se pakoval z turnaje bez jediného bodu a jejich výkon byl přirovnáván k propadáku roku, ba ne století. Zabiják Mário Gómez ukřižoval Portugalce (1:0) i Nizozemce (1:2), o výhru nad Dánskem se postarali Lukas Podolski a Lars Bender. Mario Gómez se později stal nejlepším střelcem celého EURA. Následně však přišlo Řecko a boj o semifinále. Utkání skončilo 4:2 a trefili s Lahm, Khedira, Klose a mladičký Marco Reus. V semifinále přišel souboj s Itálií a nezapomenutelná událost Maria Balotelliho. Ten se dostal ve dvacáté minutě k hlavičce ve vápně a poslal Itálii do vedení. V šestatřicáté minutě dostal parádní přihrávku za defenzivu Německa a postupoval sám na Neura, načež vyslal nechytatelný projektil pod břevno a šel slavit. Jeho oslavu si dodnes připomíná nemalý počet lidí. Oba jeho góly nakonec přispěly k postupu do finále. Německo zde skončilo a prohrálo 1:2. Snižoval Mesut Özil ve dvaadevadesáté minutě z pokutového kopu.

Na Mistrovství světa v roce 2010 hraném v Jihoafrické republice si Němci vedli více než dobře, do finále to však nedotáhli. Ve skupině přehráli Ghanu, Austrálii a Srbsko. Ve osmifinále si poradili v poměru 4:1 s Anglií, následně ve čtvrtfinále s Argentinou 0:4 a jejich veleslavná a nezastavitelná výprava skončila v semifinále, kdy německá reprezentace nestačila na Španělsko a prohrála 0:1. Definitivní konec však nebyl, hrálo se ještě s Uruguayí o třetí příčku, nakonec úspěšně. Utkání skončilo 2:3. Za Německo se trefili Müller, Jansen a Khedira.

FRANCIE

Francouzský výběr nepředvádí po stříbrném zisku z mistrovství světa 2006 v Německu takřka nic úchvatného a kvalita jejich mužstva šla značně níže. Francie předvedla nejeden propadák, kterému také přispěl Nikolas Anelka, který se pohádal s trenérem a odmítal hrát v reprezentaci na turnaji mezinárodní scény. Konkrétní neslavné zápasy si připomeneme o pár řádků níže. Zdá se však, že je krize pomalu pryč.

Ve skupině I v rámci kvalifikace na Mistrovství světa 2014 v Brazílii si zatím vede Francie dobře a snad se vrátí do svých starých kolejí, kdy patřila k nejnebezpečnějším a nejlepším týmům celého světa. První zápas v rámci skupiny a kvalifikace sehráli Francouzi s Finskem, které na tom není čert ví jak růžově. Utkání rozhodl jedinou brankou v zápase Abou Diaby ve dvacáté minutě. Druhé utkání, odehrané s Bělorusy, také končilo tříbodovým ziskem. Poločas toho moc nepřinesl, ale druhá půle byla divoká. Hned po třech minutách v úvodu druhé půle se prosadil Étienne Capoue a skóre navýšil v osmašedesáté Christophe Jallet, na což odpovídal v jednasedmdesáté minutě Anton Pucila. Na konečných 3:1 upravil stav utkání Franck Ribéry trefou v osmdesáté minutě zápasu. Následně přišel třetí, nejtěžší zápas, se Španělskem. Na Francii byl vypsán kurz kolem osmi celých, nicméně utkání končilo remízou. Skóre otevřel v pětadvacáté minutě krajní obránce Realu Madrid Sergio Ramos. Dlouho se nic nedělo, odpověď však přišla. Ve čtvrté minutě nastaveného času nad rámec základní hrací doby vyrovnával Olivier Giroud a zápas skončil 1:1. Hrát se bude ještě s Gruzií a pak přijdou odvety.

Že Francouzům nepřál los na Mistrovství Evropy v roce 2012? To se dá říci jen v případě, že bereme v potaz čtvrtfinálové dvojice, tam Francie dostala nelehkého soupeře, k tomu se však vrátíme později. Ve skupině Francie narazila na Ukrajinu, Švédsko a Anglii. Právě poslední jmenovaný, Anglie, postupovala hladce z prvního místa se sedmi body. Ukrajina i Švédsko měli na svém kontě pouhé tři body, před nimiž byla Francie se čtyřmi body a tak postupovala z druhé pozice. Čtvrtfinále nebylo nikterak šťastné utkání, tam se totiž musela Francie popasovat se svými sousedy z Pyrenejského poloostrova - se Španělskem. Utkání skončilo dle očekávání a suverénní pozdější vítěz celého turnaje, Španělsko, vyhrálo díky dvěma trefám Xabiho Alonsa, středního záložníka veleslavného madridského velkoklubu - Realu Madrid. Ten se prosadil v devatenácté minutě a skóre upravil v první minutě nastaveného času druhé půle, když s přehledem proměnil pokutový kop. Zde cesta Francouzů na turnaji o trůn Evropy skončila.

Výkon Francouzů na Mistrovství světa 2010 v Jihoafrické republice? Tragédie. Skupinu s klidem ovládla Uruguay, kde se na postupu a následnými výhrami nejvíce podíleli Diego Forlán a Luis Suárez. Druhé skončilo Mexiko, to si na své konto připsalo čtyři body a díky skóre předčilo hostitele celého turnaje - Jihoafrickou republiku, která je vůbec první zemí světa, která jakožto pořadatel nepostoupila ze skupiny. Francie? Ta slavila pouze úvodní bezbrankovou remízu s Uruguayí. Následně přišla prohra s Mexikem v poměru 0:2 a prohra také s domácí Jihoafrickou republikou, která francouzské mužstvo zdolala 1:2.

Finsko 0:1 Francie
Přeji krásný dobrý den. Srdečně Vás vítám u sledování online přenosu z přípravného zápasu reprezentací mezi Francií a Německem .
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.