Je jasné, oba týmy potřebují k postupu své poslední zápasy ve skupině vyhrát. Poláky čeká duel s Anglií a Švédové budou hrát se Slovenskem.
Švédové po závěrečném hvizdu obklopili slovinského sudího Vinčiće, kterému vyčítají nařízení pokutového kopu, ze kterého Poláci vyrovnali. To už ale na výsledku zápasu samozřejmě nic nemění. Ten končí nerozhodně 2:2, což znamená, že před posledním hracím kolem je boj o postup ze skupiny A stále naprosto otevřený pro všechny čtyři týmy.

Domácí šli do vedení už v 6. minutě zásluhou Łukasze Monety, ovšem Švédové v závěru poločasu otočili skóre zásahy Carlose Strandberga a Jacoba Uneho Larssona. Po změně stran Skandinávci těsný náskok dlouho celkem v pohodě drželi, ale v posledních deseti minutách se přeci jen dostali pod tlak. V 90. minutě pak přišla zmíněná penalta, která byla odpískána za faul Dagerstala na Piąteka a Dawid Kownacki ji proměnil.
90+5
90+5
Přiťuknutí míče Dawidovi Kownackému, který trefil jen zeď. Je konec.
90+5
Linus Wahlqvist ještě musel zastavit žlutým faulem unikajícího Niezgodu. Standardní situace pro Polsko...
90+4
Domácí fotbalisté se ubránili a vypadá to, že se už nic velkého nestane.
90+4
Ještě rohový kop Švédů.
90+3
A v Lublinu mohl vypuknout polský karneval! Rána Krzysztofa Piąteka z pravého rohu šestnáctky skončila na boční síti.
90+1
Rozhodčí Vinčić nastaví čtyři minuty!
90+1
Polsko právě vstřelilo branku!
Polské postupové šance opět ožily! Pokutový kop proměnil DAWID KOWNACKI, který poslal míč po zemi na druhou stranu, než kterou si vybral gólman Cajtoft.
90
Žlutou kartu dostává Filip Dagerstal (Švédsko).
90
Poláci budou kopat penaltu! Dagerstal držel střídajícího Piąteka příliš okatě!
89
Žlutou kartu za taktický faul dostává Melker Hallberg.
88
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Paweł Dawidowicz, přichází Krzysztof Piątek.
87
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Alexander Fransson, přichází Kerim Mrabti.
86
Karol Linetty si chtěl říct o penaltu, ale podle rozhodčího šlo o nafilmovaný pád. Žlutá karta pro polského hráče.
85
A tentokrát jsme viděli protiútok Švédů! Moc nescházelo a Gustav Engvall utíkal sám na brankáře. Byl ale vytlačen do strany a tak raději přenechal míč Pawlovi Cibickému, který vypálil nad.
84
Série rohů domácím vyrovnání nepřinesla. Poláci se ale konečně dostali do pořádného tlaku!
83
A po rohovém kopu byl v další šanci Dawid Kownacki. Cajtoft jeho zakončení opět vyráží na roh!
82
Z poměrně nenápadné akce Poláků vzešla velká šance! Centr Kędziory z pravé strany dolétl až na hlavu Dawida Kownackého, který balón tlačil pod břevno. Švédy ale zachránil Anton Cajtoft, který míč vytáhl na roh!
80
Frankowski neudržel míč na hrací ploše. Vhazují polští fotbalisté.
78
Poláci potřebují alespoň vyrovnat. Případná porážka by jim vzala jakoukoliv šanci na postup.
77
Švédové mají stále více prostoru k rychlým kontrům. Jeden z nich táhl Gustav Engvall, který se dostal ke střele zpoza šestnáctky. Míč, který směřoval do horní poloviny brány, nadvakrát zkrotil Wrąbel.
75
Velmi dobrý centr Franssona, na který si před bránou naskakoval Paweł Cibicki. Ten však míč hlavou jen lehce lízl a nenasměroval ho mezi tyče.
75
Právě Lipski zahrával standardní situaci z levé strany. Jeho centr však nikdo ze spoluhráčů nezasáhl a míč končí v rukavicích Cajtofta.
74
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Łukasz Moneta, přichází Patryk Lipski.
72
Engvall je v pořádku a už se opět zapojil do hry.
70
Jan Bednarek fauloval Gustava Engvalla, který si při pádu poranil ruku a je ošetřován. Polský obránce vidí žlutou kartu.
70
Nákop z hloubi pole zasáhl hlavou nabíhající Dawid Kownacki. Míč se ale jen snesl do náručí Antona Cajtofta.
69
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Carlos Strandberg, přichází Gustav Engvall.
69
Jarosław Jach pokazil rozehrávku, když poslal míč jen do autu. Vhazovat tedy budou švédští fotbalisté, ale až po střídání.
67
K dalekonosné střele se odhodlal Melker Hallberg a vůbec se nejednalo o špatnou volbu. Míč těsně minul šibenici!
65
Jarosław Niezgoda fauloval Olssona a obdržel za to žlutou kartu.
64
Linetty prostrkával míč na Frankowského, který po lehkém kontaktu s protihráčem upadl. Polský hráč se marně dožaduje odpískání penalty.
63
Anton Cajtoft vyběhl až mimo své pokutové území a odkopl míč do autu.
63
Hallberg ve středu hřiště fauloval Dawidowicze. Poláci zůstávají u míče.
61
A Simon Tibbling dnes nedohraje. Nahrazuje ho Muamer Tanković.
60
Karol Linetty zastavil skluzem Tibblinga. Vypadá to, že švédský záložník bude potřebovat ošetření.
58
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Mariusz Stępiński, přichází Jarosław Niezgoda.
57
Po ubráněném rohu se navíc Poláci dostali do rychlého protiútoku! Karol Linetty už postupoval sám na švédskou bránu, ale trefil jen pravou nohu Antona Cajtofta, který mu dobře zmenšil střelecký úhel.
56
Rohový kop zahrávali Švédové. Míč z kopačky Lundqvista směřoval na zadní tyč, kde se dostal k hlavičce Hallberg. Balón však odkopl do bezpečí polský obránce.
54
Švédové se ale ubránili a teď už mohou zaútočit zase oni.
53
Právě Mariusz Stępiński vypálil zpoza šestnáctky a nadělal Cajtoftovi nečekané problémy! Švédský gólman vyrazil míč, který směřoval do středu brány, jen před sebe a vše museli hasit za cenu rohového kopu jeho obránci.
53
Poláci teď vyrazili do zajímavého přečíslení 4 na 3. Stępiński ale odevzdal míč švédským obráncům.
52
Švédové nadále kontrolují hru. Polští fanoušci se probudili a snaží se své miláčky vyhecovat k lepšímu výkonu.
50
Bednarek fauloval na polovině hřiště Strandberga. U míče zůstávají Švédové.
49
No, nevím, zda budou na švédskou obranu platit nakopávané míče. Zatím to tak Poláci zkoušejí.
48
Hosté zahrávali standardní situaci. Míč nakopl do šestnáctky Adam Lundqvist, ovšem míč končí v rukavicích brankáře Wrąbela.
46
Dawid Kownacki se zapisuje do statistik žlutou kartou.
46
Švédští fotbalisté si na úvod druhého poločasu vyslechli státní hymnu, kterou zapěli jejich fanoušci. Ti jsou i přes polskou převahu hodně slyšet.
46
Poláci se shromáždili na hřišti a stoupli si do kruhu, v němž zřejmě probíhá nějaká motivační řeč. Domácí moc dobře vědí, že teď už nemají kam uhnout.
Statistiky 1. poločasu:
Držení míče – 40 % : 60 %
Střely na bránu – 2:4
Střely mimo – 4:2
Rohové kopy – 0:4
Po prvním poločase Poláci prohrávají se Švédy 1:2 a ve druhé půli budou odvracet předčasný konec na domácím Euru, který by případná druhá porážka již znamenala. Domácí přitom začali, stejně jako v duelu se Slovenskem, výborně a již v 6. minutě šli do vedení gólem Łukasze Monety. Poté ale opět přenechali iniciativu soupeři a ten to v závěru poločasu nemilosrdně potrestal. Nejprve dorazil balón po vyražené střele Franssona do sítě Carlos Strandberg a ve 41. minutě se prosadil po rohovém kopu Jacob Une Larsson.
45+2
45+1
Domácí ještě zahrávali standardní situaci. Brankář Cajtoft ale centrovaný míč vyboxoval a navíc byl při zákroku faulován Stępińskim.
45+1
Rozhodčí nastaví první půli o minutu.
44
Olssonův centr tentokrát polská obrana odvrací. Domácí se už určitě hodně těší na přestávku, teď jsou totiž pod velkým tlakem.
43
Nyní jsou slyšet jen švédští fanoušci, ti polští jsou posledními minutami hodně zaskočeni. Další rohový kop pro žlutomodré.
41
Švédsko právě vstřelilo branku!
Z dalšího rohu už Švédové udeřili a otáčejí tak skóre na svou stranu! Na rohový kop Kristoffera Olssona si naskočil JACOB UNE LARSSON a Wrąbel, který ani nestačil nijak reagovat, loví míč ze sítě podruhé.
40
A šance! Po rohu Lundqvista hlavičkoval ve velmi dobré pozici Melker Hallberg, jenž nedokázal nasměrovat míč mezi tyče.
38
Švédové vyrovnali asi zaslouženě. Poláci totiž začali myslet jen na obranu a to se jim nevyplatilo.
36
Je vyrovnáno! Švédové sehráli výbornou kombinaci, na jejímž konci narazil Cibicki míč Alexanderovi Franssonovi. Jeho střelu ještě brankář Wrąbel vyrazil, ale proti dorážce CARLOSE STRANDBERGA už byl bezmocný – 1:1.
35
Neurovnaná pasáž hry, kdy ani jeden z týmů nedokázal dát míč na zem. Až teď balón vyváží Fransson.
34
Poláci se soustředí především na obranu a nechávají hrát soupeře. Aby se jim tato taktika nevymstila.
33
Po prostrčení od Olssona to zkoušel z voleje zpoza šestnáctky Paweł Cibicki. Míč ale prolétl vedle vzdálenější tyče domácí svatyně.
31
Z levé strany poslal před bránu dobrý centr Mariusz Stępiński. Naskakující spoluhráč ale nezasáhl míč.
30
Čtvrtý rozhodčí ještě musel zklidňovat švédského trenéra Håkana Ericsona, který nebyl ze žluté karty pro svého forvarda zrovna nadšený.
29
Další žlutá karta pro Švédy za nafilmovaný pád v šestnáctce! Tentokrát je potrestán Paweł Cibicki.
28
V pokutovém území se dostal po srážce dvou polských obránců k míči Carlos Strandberg, který to pohotově zkusil z první. Balón ale směřoval jen do připraveného Wrąbela.
26
Udeřit ale mohli domácí! Centr Kędziory sice netrefil hlavou dobře Stępiński, ale na zadní tyči se ještě dostal k zakončení Przemysław Frankowski. Z těžké pozice ale zamířil do boční sítě.
25
Švédové zvyšují aktivitu a nyní se hraje především na polovině polského výběru.
24
Carlos Strandberg zůstal úplně sám za polskou obranou, ale při pokusu o obhození vybíhajícího Wrąbela nafilmoval pád. Rozhodčí to dobře viděl a udělil mu za to žlutou kartu.
22
Míč posílal před švédskou bránu Mariusz Stępiński. Pro míč si došel brankář Cajtoft.
21
Ten zahrával Olsson, balón končí v rukavicích Jakuba Wrąbela.
21
Centr Lundqvista srazil do zámezí Frankowski. Uvidíme první rohový kop Švédska.
19
A rodící se protiútok Polska zastavil taktickým faulem na Linettyho Kristoffer Olsson. Kapitán Tre kronor dostává žlutou kartu.
19
Kombinační akce Švédů skončila na hranici pokutového území soupeře. Dopředu vyráží Poláci.
18
Moneta smetl při napadání Lundqvista. Švédové budou rozehrávat.
17
Za obranu Polska si nabíhal Alexander Fransson, který posílal balón před bránu. Domácí obrana ale zapracovala velmi dobře.
15
Centr Cibického odhlavičkoval z pokutového území Polska Jaroszyński.
14
Dagerstal fauloval na půlícím kruhu Stępińského. Ten se ze země sbíral pomalu, ale bude v pořádku.
13
Dawid Kownacki zatím hraje velmi dobře. Nyní si nabíhal na zadní tyč a moc nescházelo, aby mohl po centru svého spoluhráče zakončovat.
12
No, tohle zavánělo penaltou! Centr z hloubi pole hledal Simona Tibblinga, který se ale ocitl po přistrčení Jaroszyńského na zemi. Rozhodčí Vinčić byl k polskému obránci shovívavý.
11
Švédové se teď nastěhovali na svou útočnou polovinu, kde se snaží něco vymyslet.
9
A další šance Poláků! Přihrávka Kownackého prošla až na Mariusze Stępińského, který se ještě snažil udělat vybíhajícímu Cajtoftovi kličku. Švédský gólman to ale výborně přečetl a zakončení polského forvarda vyrazil nohou.
8
Vstřelený gól vlil polským hráčům i fanouškům novou krev do žil. Uvidíme, zda rychlé vedení Polsku pomůže více, než v zahajovacím duelu proti Slovensku.
6
Obrovská radost v ochozech stadionu v Lublinu! Skvěle to udělal Dawid Kownacki, který si na pravém křídle obhodil bránícího Dagerstala a dovedl míč až k pokutové území. Poté balón přesnou přihrávkou předložil ŁUKASZOVI MONETOVI, který střelou z prostoru značky pokutového kopu nedal Cajtoftovi šanci zakročit.
5
K míči se v zajímavé pozici dostával švédský útočník s polskými kořeny, Paweł Cibicki. Vystřelit ale nakonec nestačil.
4
Dlouhý nákop jednoho z polských stoperů dolétl až k brankáři Švédska Antonu Cajtoftovi.
3
Carlos Strandberg prohnal polského obránce Jarosława Jacha, který míč raději odehrál do autu. Švédové vhazují.
1
Na centr z levé strany si zabíhal Mariusz Stępiński. Míč ale končí v rukavicích brankáře Cajtofta, který byl navíc domácím útočníkem faulován.
1
Úvodní rozehrávka zápasu patřila Švédům, kteří hrají v tradiční žlutomodré kombinaci. Poláci v bíločervených barvách.
1
A zazní hymny obou zemí. Jako první přichází na řadu švédská.
Aktéři utkání právě přicházejí na hrací plochu. V hledišti nechybí ani početný švédský kotel.

Polsko: Wrąbel – Kędziora (C), Bednarek, Jach, Jaroszyński – Linetty, Dawidowicz – Frankowski, Kownacki, Moneta – Stępiński.
Náhradníci: Drągowski, Stryjek – Bielik, Lasicki, Radosław Murawski, Lipski, K. Piątek, Niezgoda, Kubicki, Buksa, Szymiński.

Švédsko: Cajtoft – Wahlqvist, J. Une Larsson, Dagerstal, Lundqvist – Tibbling, Hallberg, Fransson – K. Olsson (C) – Cibicki, C. Strandberg.
Náhradníci: Dahlberg, Erlandsson – J. Nilsson, Tanković, Engvall, Ssewankambo, Brorsson, Mrabti, Eliasson, Binaku, Asoro, Affane.

Rozhodčí: S. Vinčić – T. Klančnik, A. Kovacic (SVN).
Polákům dnes bude scházet Bartosz Kapustka, který se v úvodním duelu proti Slovensku zranil a na utkání se Švédskem není připraven.
Utkání budou řídit slovinští rozhodčí. Jako hlavní duel povede Slavko Vinčić , kterému budou asistovat pánové Tomaž Klančnik a Andraž Kovacic.
Polsko:
Poláci jsou doma a atmosféru, kterou dokáží skvělí polští fanoušci vytvořit, by samozřejmě chtěli využít k dosažení co nejlepších výsledků. První zápas proti Slovensku však svěřencům kouče Marcina Dorny nevyšel, když si připsali nepříjemnou porážku 1:2. Fotbalisté Polska se přitom ujali vedení už v úvodní minutě, kdy se trefil Patryk Lipski. Rychlý gól však domácí hráče zřejmě uspal a ve 20. minutě tak Slováci zaslouženě srovnali. V 78. minutě pak trefil tři body pro naše východní sousedy Pavol Šafranko.

Největší hvězdou polského týmu je ofenzivní záložník Leicesteru Bartosz Kapustka, který ale úvodní duel proti Slovensku nedohrál kvůli zranění. Hodně se čeká také od útočníka francouzského Nantes Mariusze Stępińského. Naopak obejít se Polsko musí bez fotbalistů Neapole Piotra Zielińského a Arkadiusze Milika, kterým jejich klub start na Euro zakázal.
Švédsko:
Švédové jsou úřadujícími šampióny z českého Eura, které se konalo před dvěma lety. Jednalo se o vůbec první triumf The Blue-Yellow v této věkové kategorii. Také letos má Švédsko k dispozici slušný tým, což dokázalo už v kvalifikaci a i v úvodním zápase šampionátu, v němž remizovalo 0:0 se silnou Anglií. Oba týmy jednou zachránila branková konstrukce a v závěru mohli švédští fotbalisté i strhnout výhru na svou stranu, ovšem Wahlqvist pokutový kop neproměnil.

Oporami současného výběru jsou kapitán Kristoffer Olsson či záložník Simon Tibbling, kteří pamatují dva roky starý triumf z Česka.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V pondělí startuje druhé hrací kolo skupinové fáze Mistrovství Evropy do 21 let. Ve večerním duelu skupiny A se utkají domácí Poláci se Švédy. Zatímco Skandinávci uhráli na úvod šampionátu nadějnou remízu s Anglií, tak pořadatel turnaje ztratil slibně rozehrané utkání se Slováky. Především pro Polsko tedy půjde o existenční zápas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.