To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Mistři světa ve svém úvodním duelu fotbalového EURA poráží Ukrajinu 2:0. Je to vítězství zasloužené, Ukrajinci si vytvořili sice nějaké ty šance, ale ve druhém poločase se z trávníku doslova vytratili a hráli v podstatě bez míče. Němci si v klidu hlídali náskok, měli hodně prostoru na kombinaci, viděli jsme spoustu pěkných nákopů a přesných pasů, kterými se snažili překonat defenzivní val Ukrajinců, což se jim nakonec také podařilo i podruhé. Populární Schweinsteiger přišel na trávník až v devadesáté minutě, ale o dvě minuty později dokázal dát rozhodující gól zápasu, kterým pečetil vítěství svého týmu.
90+3
90+2
Zákroky brankáře Ukrajiny Andreje Pjatova – 7.
90+2
Zákroky brankáře Německa Manuela Neuera – 3.
90+2
Německo právě vstřelilo branku!
Ukrajinci sice měli rohový kop, ale propadli v útoku, dopředu nasprintoval na přihrávku Schürrleho Mesut Özil, který postupoval po levé straně směrem k brance soupeře. Do vápna si nabíhal BASTIAN SCHWEINSTEIGER, který si ukázal, kam chce míč, dostal ho od Özila a střelou z voleje nedal Pjatovovi šanci.
90+2
Thomas Müller hledá Schüllera, ale míč před ním získává obránce soupeře. Z protiútoku vybojovali Ukrajinci roh!
90+1
Sudí Atkinson nastavil ještě tři minuty nad rámec základní hrací doby, u míče německý tým.
90
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Bastian Schweinsteiger.
89
Hector dokázal odhlavičkovat míč, směřující před branku Neuera, ale zachytává Jarmolenko. Útočné snažení Ukrajiny nakonec končí faulem.
88
Sydorčuk se prohnal na druhé straně, z pravé strany, až před Neuera, který vytěsnil míč na roh.
88
Z ničeho nic se Mesut Özil dostal za obranu soupeře a šel na Pjatova, střílí, ale trefuje pouze gólmana!
87
Fedeckij si došel na polovinu soupeře pro faul, zezadu ho atakoval Götze.
86
Ukrajinci na své polovině, soupeři nechávají až příliš prostoru, nenapadají a mistři světa si tak v pohodě drží míč.
85
Znovu rozehrávka německého výběru až přes Neuera.
84
Jenže míč získávají znovu Němci, je tu dlouhý pas na Schürrleho, ten si nabíhá za obranu Ukrajinců, ale skvělým výběhem se dokázal dříve k míči dostat vyběhnuvší Pjatov, který odehrál do autu.
84
Nedovolený zákrok odpískán Toni Kroosovi a Ukrajinci se tak mohou pokusit o útočnou akci.
83
Němci vybojovali autové vhazování na vlastní polovině.
82
Na hranici pokutového území pálí pravačkou André Schürrle, který se snažil usměrnit míč k tyči, ovšem branku o nějaký ten metr netrefil.
82
Thomas Müller hraje na jistotu, téměř od půlící čáry vrací míč Neuerovi, který rozehrává.
81
Drtivá převaha Německa ve statistice držení míče – 69% : 31%.
80
Čeká nás posledních deset minut tohoto utkání, v němž sice mistři světa vedou nad Ukrajinou, ale jednogólový náskok zatím nedává Němců pocit jistoty tří bodů.
78
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Julian Draxler, přichází André Schürrle.
78
Kroos našel na pravé strany Höwedese, ale ten nedokázal zpracovat a míč skončil v autu.
77
Bojovnost Němců dokazuje v plné parádě Özil, který u pokutového území Ukrajiny vybojoval zdánlivě ztracený míč.
76
Roh z pravé strany rozehrál tradičně Toni Kroos, ale není z toho žádné nebezpečí pro branku Pjatova.
76
Díky rychlému protiútoku měli Němci více prostoru před vápnem, toho využil Thomas Müller, jehož střela, ne tolik povedená, končí vedle branky, je z toho roh.
75
Jarmolenko se sice dostal s míčem do vápna soupeře, ale tam ztroskotal na bránícím Mustafim.
73
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Viktor Kovalenko, přichází Olexandr Zinčenko.
73
Pjatov nedosáhl na míč, ale zastoupil ho bránící Rakyckyj.
72
Rohový kop pro Německo, z levé strany.
71
A Jaroslav Rakyckyj odkopává míč do bezpečí, Němci vhazují z pravé strany.
70
Zblokovanou přihrávkou Götzeho končí akce Němců, kteří se ale znovu rychle dostávají k míči.
69
Němci zaútočili, na centr z pravé strany si naběhl Julian Draxler, který však hlavičkuje pouze nad branku.
68
Žlutou kartu dostává Jevhen Konopljanka (Ukrajina) za sražení Götzeho u středového kruhu.
68
Dvakrát ale dobře ve vlastním vápně odhlavičkovával Khedira a Němci se dostávají k míči.
67
Ukrajina získává rohový kop z pravé strany.
66
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Roman Zozulja, přichází Jevgenij Selezňov.
66
Jaroslav Rakyckyj vzal míč na levé straně, poslal nepřesný centr do vápna Němců a nic z toho není, bude se střídat.
66
Také Ukrajinci zazdili svou akci přihrávkou na paty, ovšem zůstávají u míče.
65
Götze na sebe natáhl dva protihráče, narazil s Khedirou, ale poté poslal špatnou přihrávku, to byla velmi dobrá akce.
64
Ukrajinci v plném počtu na své polovině, Němcům se těžko tento obranný val překonává.
63
Němci s míčem na vlastní polovině, přes Boatenga jde rozehrávka.
62
Ukrajinská defenziva stále odolává nájezdům soupeře, hráči ve žlutém jsou od první minuty druhé půle pod velkým tlakem.
61
Khedira vypálil z nějakých třiceti metrů, Pjatov musel předvést výborný zákrok.
61
Nepřesný centr Draxlera z levé strany odvrací obránce soupeře.
60
Boateng nyní hodně zariskoval při rozehrávce před vlastní šestnáctkou, kdy míč málem zachytil ve skluzu Roman Zozulja.
59
Özil zkoušel něco vymyslet před vápnem Ukrajiny, ale Fedeckij mu nakonec ukopl míč.
58
Konopljanka rozehrál roh z pravé strany, ale soupeř se ubránil.
58
A nakonec rozehrál Jaroslav Rakyckyj, který obstřelil tyč a nasměroval míč k bližší tyči, Neuer musel zasahovat a vytěsnit na roh.
57
Mustafi přidržel v souboji pronikajícího Sydorčuka a Ukrajina má k dispozici přímý kop v blízkosti pokutového území Německa.
56
Zahlédli jsme legendárního ukrajinského střelce Ševčenka, kterak, z pozice asistenta trenéra, křičí na své svěřence na trávníku.
55
Nepřesný nákop německého týmu na levou stranu, míč tak získávají Ukrajinci.
54
Boateng vrací míč Neuerovi, který rozehrává v pozici libera.
53
Thomas Müller diskutuje s rezervním rozhodčím u postranní čáry, nelíbí se mu rozhodnutí, že vhazovat bude soupeř.
52
Nakonec Toni Kroos vypálil z levé strany a pozor, míč se otřel o spojnici břevna a tyče!
51
Němci se drží na polovině soupeře, Ukrajinci v hluboké defenzivě.
50
Úvod druhé půle podobný začátku zápasu, v němž byli Ukrajinci na své polovině a nikam dopředu se nehnali.
48
Boateng trochu zaváhal na polovině soupeře, ale ještě stihl odehrát, našel na levé straně Draxlera, který se posléze dostal i ke střele, Pjatov vyráží.
46
Mario Götze hledal ve vápně z levé strany Thomase Müllera, ale míč odhlavičkovává obránce soupeře.
46
Druhý poločas začne přibližně v 22:03.
Sudí Atkinson ještě nechal Němce odehrát standardku, po odkopu obránce Ukrajiny ale ukončil první půli. Ta nabídla velmi dobrou podívanou, po trochu nervózním úvodu se hra rozproudila po prvním gólu zápasu, který vstřelil v 19. minutě Mustafi. Německo mělo jasnou převahu, ale Ukrajinci byli hodně nebezpeční při svých útočných výpadech. Hlavně v závěru poločasu to byl ze strany Ukrajinců skvělý fotbal, kterým zatlačili mistry světa před vlastní branku!
45+2
45+1
Ještě je pískán faul na Draxlera, na polovině Ukrajiny, to byl bolestivý faul ze strany Fedeckého.
45+1
Pro míč si s přehledem došel Manuel Neuer, který stále drží čisté konto, i v první nastavené minutě prvního poločasu.
45
Od Boatenga se odráží míč mimo branku Neuera, další roh pro Ukrajinu, z levé strany.
44
Nakonec končí útočná akce Ukrajinců střelou Ševčuka z levé strany, z hranice pokutového území, nicméně míč zaplachtil nad branku Neuera.
43
Přetažený míč, ale Jarmolenkovi propadl mezi nohama a nakonec skončil v autu, ale Ukrajinci zůstávají u míče na polovině soupeře.
42
A Ukrajinci vybojovali rohový kop, který Konopljanka rozehraje z pravé strany.
41
Míč končí v autu, Ukrajinci vhazují z levé strany, na útočné polovině.
40
Nyní nezvládl zakončení Thomas Müller po centru z levé strany, míč poslal hlavou vedle branky, v trochu komickém postavení, kdy asi chtěl zakončit nohou, místo toho mu dosedl míč na hlavu....
40
První poločas zatím nabídl zajímavou podívanou, hra, až na pár hluchých míst, má spád, oba týmy si vypracovávají gólové šance.
39
Ukrajinci dostali sice míč do branky po rohovém kopu, ale gól neplatí pro ofsajd.
38
Rohový kop Ukrajiny, Konopljanka rozehrává z pravé strany.
37
A potřetí se Ukrajina dostala do zakončení a byla z toho třetí gólová šance, tentokrát vykopával na brankové čáře bránící Boateng, fantastický obranný zákrok!
36
Parádní přenesení hry z pravé strany na levou, následoval ale nepřesný a nepovedený pas před branku Pjatova, který může rozehrávat.
35
Němci nepůjčují soupeři míč, Ukrajinci v podstatě dvakrát ohrozili branku Neuera a byly z toho dvě gólové šance.
34
Nákop na Zozulju, který sprintoval na pravé strany, nepřesný, hrají němečtí fotbalisté.
33
Roh z pravé strany rozehrál Özil, ale německý tým neohrozil branku soupeře.
32
Bránící Zozulja odvrací míč na další roh, který tentokrát soupeř rozehraje z pravé strany.
32
S rohovými kopy se nyní doslova roztrhl pytel, další rozehrají Němci z levé strany, jmenovitě Toni Kroos.
31
Míč směřuje před branku Neuera, tam Müller odvrací před vápno, odkud pálí z voleje Vjačeslav Ševčuk, ovšem pouze vedle branky.
31
A z protiútoku se Ukrajinci dostávají k rohovému kopu z pravé strany, který rozehraje Konopljanka.
30
Gólová šance Němců, S. Khedira se po skvělé přihrávce Kroose dostal za obranu soupeře a uvnitř vápna vypálil, ovšem fantasticky Pjatov vyrazil!
29
Rohový kop Němců nekončí střelou na branku Ukrajiny, naopak, míč míří k půlící čáře.
28
Z druhého rohového kopu se již Ukrajinci neprosadili, nakonec jejich útočná snaha končí odpískaným ofsajdem.
27
Druhá šance Ukrajinců v zápase, Chačeridi hlavičkuje a Neuer musel předvést výtečný zákrok, aby míč vytěsnil na roh.
26
Míč směřuje do vápna Německa, ale odhlavičkovává bránící Müller, roh pro Ukrajinu.
25
Po faulu Höwedese se Ukrajina dostává do blízkosti pokutového území soupeře, volný kop z levé strany, z o něco větší vzdálenosti, než při prvním gólu zápasu.
25
Fedeckij faulován u půlící čáry, Ukrajina rozehrává a zkouší to po pravé straně.
24
Pjatov vyboxovává, ale byl před brankou tvrdě atakován Mustafim do obličeje, není to nic vážného, každopádně je odpískán útočný faul střelci prvního gólu.
23
Po střele Toni Kroose získává Německo rohový kop, rozehraje Toni Kroos, kterému se nelíbí tvrdost míče a zkouší tak jiný míč.
23
Míč skončil v autu, Němci vhazují z pravé strany a zůstávají před pokutovým územím soupeře.
22
Smyčka kolem pokutového území Ukrajiny se svírá, po faulu na Kroose poskytnuta výhoda.
21
A znovu mají míč němečtí fotbalisté, kteří od úvodních sekund udávají tón tohoto zápasu.
20
Od Neuera začíná další akce Německa, Ukrajinci hodně často ztrácejí míče.
19
A Německo jde do vedení, volný kop Toni Kroose skončil na hlavě SHKODRANA MUSTAFIHO, který nasměroval míč přesně k tyči.
19
Jaroslav Rakyckyj fauluje u vlastní šestnáctky Müllera, to je zajímavá standardka pro Německo, z pravé strany, z nějakých sedmadvaceti metrů od branky Pjatova.
18
Z hlediště se ozývá sporadický pískot nespokojených diváků, oba týmy zatím chybují více, než se čekalo.
17
Höwedes ale ztratil míč v souboji s bránícím Ševčukem, následně fauluje u středového kruhu Kovalenko, provinil se Kroos.
16
Autové vhazování mistrů světa z pravé strany, na polovině soupeře.
15
Pjatov má míč znovu ve svém držení, odkop od branky, po faulu na Özila ale získávají míč němečtí fotbalisté.
14
Pas z pravé strany na Götzeho nepřesný, míč sbírá Pjatov, který rychle rozehrává.
13
Němcům se zatím daří pronikat před branku Ukrajiny, chce to více klidu a přesnosti.
12
Šance německého výběru, centr z levé strany, Müller na pravé vrátil hlavou na střed, odkud z voleje zakončil Hector, ale byl to hodně nepřesný pokus.
11
V ofsajdu se nyní ocitá Thomas Müller, míč tak zadarmo získávají Ukrajinci.
10
Ukrajina zvolila vyčkávací taktiku a jen čeká na to, co předvede soupeř.
9
Boateng dlouhým míčem hledá Özila, ale opět posílá hodně nepřesný pas.
8
Höwedes odcentroval z pravé strany, našel ve vápně Müllera, který ale hlavičkoval v záklonu, nakonec míč jen tak lehce lízl.
7
Němci se drží u půlící čáry, nikam se zatím nehrnou.
6
Pjatov rychle odkopává od své branky, jeho spoluhráči drží míč u půlící čáry.
5
A právě Konopljanka rozehrál rohový kop z pravé strany, ale Ukrajinci se neprosazují.
4
Ukrajinci se poprvé dostali k vápnu a hned z toho byla gólová šance, pohotovou střelu Konopljanky fantasticky Neuer vyrazil na roh!
4
Střela Götzeho byla zblokována, míč se dostal k Draxlerovi, který vypálil z voleje, ale branku Ukrajiny netrefil.
3
Míč ale končí znovu pouze u gólmana Pjatova, který tak vykopává na polovinu soupeře.
2
Němci v klidu rozehrávají z vlastní poloviny, soupeř zatím pouze u půlící čáry.
1
První útočná akce Němců končí nepřesným nákopem Boatenga, je z toho odkop od branky Ukrajiny.
1
Oba týmy na trávníku, čekají nás národní hymny.

Německo: Neuer (C) – Höwedes, J. Boateng, Mustafi, Hector – S. Khedira, Kroos – T. Müller, Özil, Draxler – Götze.
Náhradníci: ter Stegen, Leno – Podolski, Mario Gómez, Weigl, Schweinsteiger, Schürrle, Sané, Kimmich, Can, Tah, Hummels.

Ukrajina: Pjatov – Fedeckij, Chačeridi, Rakyckyj, Ševčuk (C) – Sydorčuk, Stěpaněnko – Jarmolenko, Kovalenko, Konopljanka – Zozulja.
Náhradníci: M. Ševčenko, Bojko – Selezňov, Budkivskij, Zinčenko, Tymoščuk, Rybalka, Rotaň, Karavajev, Garmaš, Kučer, Butko.

Rozhodčí: Atkinson – Mullarkey, Child (vš. ENG).
Ukrajina
Těžšího soupeře na úvod šampionátu Ukrajina potkat nemohla... Úřadující mistři světa dokonale prověří připravenost týmu trenéra Fomenka, v němž se po dlouhé době nepředstaví slavný Andrij Ševčenko. Ten ale přesto tak úplně chybět nebude, vidět ho totiž můžeme na lavičce týmu v roli asistenta! Ukrajinci budou především chtít zapomenout na předchozí domácí EURO, které partě Olega Blochina vůbec nevyšlo, třetí nepostupové místo ve skupině za Anglií a Francií bylo zklamáním.
Na rozdíl od soupeře, Ukrajině se příprava vydařila a po úspěšné kvalifikaci vyhrála všechny čtyři utkání, byť se soupeři slabšími, než Německo (Kypr, Wales, Rumunsko, Albánie).
Německo
Mistři světa vstupují do turnaje v roli velkých favoritů, byť naposledy uspělo Německo na EURU v roce 1996, kdy v památném finále zlatým gólem rozhodl o triumfu Oliver Bierhoff. To všechno ale již odvál čas, Němci mezitím dokázali vyhrát cennější MS a dnes budou chtít co nejlépe vstoupit do turnaje.
Příprava výběru Joachima Löwa tak úplně nevyšla. Vítězství 4:1 nad Itálií a 2:0 v generálce s Maďarskem jsou sice pěkná, ale straší hlavně porážky – 2:3 s Anglií a zejména senzační prohra 1:3 v Augsburgu se Slovenskem!
Německu chybí na šampionátu kvůli zranění Marco Reus, Ilkay Gündogan, Antonio Rüdiger. Do dnešního utkání nezasáhne ani zkušený obránce Mats Hummels.
Vítejte u on-line přenosu utkání základní skupiny C fotbalového EURA 2016, v němž se utká NĚMECKO s UKRAJINOU. Utkání se odehraje na stadionu Stade Pierre Mauroy v Lille a provede jím trojice anglický rozhodčích, jako hlavní Martin Atkinson, na čarách s asistenty Michaelem Mullarkeyem a Stephenem Childem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.